Kā pareizi radīt metilamīna gāzi uz metanolu

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Labākā metode
Veicot eksperimentus, tika noskaidrots, ka vislabākā metode MeNH2 ekstrahēšanai no ūdens šķīduma ir šķīduma temperatūras paaugstināšana, maisot. Gāze veidojas uzreiz pēc maisīšanas standarta temperatūrā un pie standarta spiediena, un šķīdums sāk vārīties 60 ºC temperatūrā. Lielu MeNH2(g) daudzumu var iegūt, pakāpeniski paaugstinot šķīduma temperatūru no 60 ºC līdz 80 ºC pie normāla spiediena. Ūdens tvaiku atdalīšanai pietiek ar atgaitas kondensatoru un gāzes mazgāšanas caurulīti, kas piepildīta ar bezūdens MgSO4, lai iepriekš žāvētu gāzi, un 3A molekulāro sietu, lai nodrošinātu galīgo žāvēšanu. (Piezīme: NaOH izmantošana gāzes žāvēšanai nav ieteicama šāda iemesla dēļ: NaOH tvaiku un NaOH saskarnē veidosies ciets mitrs kūkains raupjums. Šis plānais raupjais rauši galu galā kavēs gāzes plūsmu, paaugstinot spiedienu līnijā un izraisot savienojuma uzsprāgšanu vai eksploziju - izkļūstot no toksiski indīgajiem MeNH2 dūmiem, darba vieta ātri kļūs nederīga dzīvošanai. Tas ir pieredzē balstīts fakts, nevis tukša spekulācija, tāpēc izvairieties no publicētā ieteikuma izmantot NaOH MeNH2 gāzes žāvēšanai: šis ieteikums nav pamatots, un, lai gan īstermiņā cilvēks var "izdzīvot", ilgtermiņā tas galu galā novedīs pie katastrofas).

Šķīduma temperatūrai paaugstinoties līdz 80 ºC, atgriezeniskā dzesinātāja apakšējā daļā kondensējas ūdens tvaiki. Pēc kāda laika tajā pašā temperatūrā MeNH2(g) veidošanās sāk samazināties. Šajā brīdī daļēji izlietotajam šķīdumam ļauj atdzist, un to izsūknē no reaktora kolbas (ideāls ir peristaltiskais sūknis) un ievada plastmasas (HDPE) karstajā traukā tālākai apstrādei, lai atgūtu atlikušo MeNH2. Reaktoru atkārtoti uzpilda ar svaigu 40 % šķīdumu, maisot un sildot, kā minēts iepriekš, līdz temperatūra sasniedz 80 °C un gāzes izdalīšanās samazinās, pēc tam šo daļēji izlietoto šķīdumu pievieno karbuļa saturam un reaktoru atkārtoti uzpilda. Šādā veidā var apstrādāt ievērojamu daudzumu 40 % šķīduma, neizjaucot gāzes aparātu, nepakļaujot darba zonu MeNH2 dūmiem, kā arī bez cietiem atlikumiem vārīšanas kolbā.

Daļēji izlietoto šķīdumu var tālāk apstrādāt, lai iegūtu praktiski 100 % atlikušā MeNH2. To panāk, pievienojot sērskābi saskaņā ar reakciju MeNH2(aq) + HCl(aq) = MeNH2-HCl(aq). Skābes pievienošanas laikā reaktors jāuztur ledus vannā, jo, pievienojot skābi, rodas ievērojams karstums. Pēc neitralizācijas MeNH2-HCl šķīdumu noved līdz vārīšanās temperatūrai, ūdeni un visus MeNH2 tvaikus atgūst kondensācijas ceļā, un pēc tam sauso MeNH2-HCl var reaģēt ar piesātinātu NaOH šķīdumu, lai iegūtu MeNH2(g) atbilstoši reakcijai:
MeNH2-HCl(s) + NaOH(aq) = MeNH2 (g) + NaCl(aq)+ H2O

Priekšrocība ir tā, ka pirms skābes pievienošanas vispirms tiek novārīta lielākā daļa MeNH2(g), jo tiek patērēts ievērojami mazāk skābes un saražots ievērojami mazāk hidrohlorīda sāls, tāpēc nepieciešams mazāk NaOH, lai hidrohlorīdu pārvērstu gāzē, un kopumā mazāk putru un nepatikšanas. Patiesībā cilvēks varētu saražot visu nepieciešamo MeNH2, vienkārši maisot un vārot sākotnējo 40 % šķīdumu, viegli izkraujot un atkārtoti ielādējot reaktoru un atstājot izlietotā šķīduma reakciju ar sērskābi uz vēlāku laiku.

MeNH2 absorbcija MeOH
Tiek pieņemts, ka dalībnieki, kas lasa šo ziņu, saprot, ka viens no iemesliem MeNH2 gāzes radīšanai ir šīs gāzes absorbēšana aukstā, maisītā MeOH. Nosverot MeOH pirms un pēc gāzes izšķīdināšanas, var aprēķināt atgūtā MeNH2 daudzumu, kas nepieciešams papildu sintēzēm. Lūdzu, ņemiet vērā, ka daži cilvēki ieteica izmantot dispersijas caurulīti, absorbējot MeNH2(g) MeOH. Šis ieteikums nav pamatots un nav pamatots, jo tas palielinās spiedienu sistēmā, kas var izraisīt katastrofu. Neievērojiet šos ieteikumus - neizmantojiet dispersijas caurulīti. MeNH2(g) viegli uzsūcas aukstā MeOH. MeNH2 b.p. ir -6 ºC, tāpēc tvaiku kondensācijai pietiek ar sālsūdens/ledus vannu. Turklāt MeNH2(g) absorbējas MeOH gandrīz jebkurā temperatūrā, izņemot karstu. Šim nolūkam pietiek ar 1/2" OD polietilēna caurulēm no datortehnikas veikala bez jebkādas dispersijas ierīces uz caurules gala.

Atpakaļsūkšanās kontrole
Atpakaļsūkšanās notiek tad, ja saražotais gāzes daudzums ir nepietiekams, lai kompensētu absorbētās gāzes daudzumu. Ja gāzes ražošana samazinās, rodas atpakaļsūkšanās. MeOH ar MeNH2 gāzi atpakaļsūkšanās var būt strauja un spēcīga. Nepārtraukta iesūkšanās norāda, ka ir pienācis laiks reaktorā izlietoto šķīdumu aizstāt ar svaigu 40 % šķīdumu. Atpakaļsūkšanos kontrolē ar aizbīdņiem, lai mazinātu spiedienu līnijā. Tomēr starp gāzes žāvēšanas cauruli un uztvērēju jāuzstāda uztvērējs, lai novērstu neizbēgamos gadījumus, kad operators paskatās uz otru pusi un sistēmā iesūcas vērtīgs MeNH2/MeOH šķīdums. Slazdam jābūt lielākam par MeOH tilpumu uztvērējā, lai nekas netiktu zaudēts un nekas nenonāktu reaktorā. Ja kādreiz MeOH iesūktu atpakaļ karstajā reaktorā, kur temperatūra ir augstāka par MeOH b.p., izraisītais stikla trauku sprādziens pievērstu visu uzmanību. Bet esiet droši, ka tas nav iespējams, izmantojot aprakstīto iekārtu.
VshtZDrBne
WptHbI8D2o

slazds un aiz bīdņi
 
Last edited by a moderator:

JustBrowsing223

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton Atvainojiet par garo atbildi, šis būs 2 daļu jautājums.
1. Vai tas nozīmē tikai vārīt 40% metilamīna hcl aq šķīdumu (1000 ml H2O + 400 g metilamīna hcl? Ja tas tā ir, tad varbūt jums ir priekšstats, cik daudz metilamīna hcl paliktu izlietotajā šķīdumā? Es tikai mēģinu saprast, cik efektīvs būtu šis process.

Tātad aparāts būtu kaut kas līdzīgs - 2L kolba ar apaļu dibenu un diviem kakliņiem ar termometru un 50 cm liebiga kondensatoru, kas pievienots gāzes žāvēšanas caurulītei un pabeigts ar molekulārā sieta žāvēšanas kolbu, sūknēšanas kontrolieri un uzgaļiem/caurulīti, kas nonāk vatterī? (Es gribu iegūt 40% aq šķīdumu 4mmc sintēzei).

Vai molekulārā sieta žāvēšana ir nepieciešama, lai iegūtu šķīdumu ar ūdeni?

2. Ja es gribu izmantot NaOH, es iedomājos, ka aparāts ir šāds: 2L 2 kakliņu rbf ar spiediena izlīdzināšanas piltuvi vienā kakliņā un kondensatoru otrā kakliņā, turpinot ar žāvēšanu un sūknēšanas daļu, vai tas ir pareizi?
Varbūt jūs varētu pastāstīt, kādai jābūt metilamīna hcl un vatera attiecībai reakcijas kolbā, kā arī NaOH vatera attiecībai pilināmajā piltuvē?

Būšu ļoti priecīgs par jebkuru informāciju, kas varētu man palīdzēt projekta daļā. Man vienkārši nav iespējas droši iegādāties 40 % šķīdumu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Sveiki, nē. Tur ir rakstīts par metilamīna ūdens šķīdumu, nevis par metilamīna hidrohlorīdu. Tur ir liela atšķirība. Ja vēlaties iegūt metilamīna brīvo bāzi, jums tur jāpievieno sārms. Te ir reakcijas vienādojums:
MeNH2-HCl(s) + NaOH(aq) = MeNH2 (gāze) + NaCl(aq)+ H2O
Jums ir nepieciešams vienāds NaOH daudzums (1:1 molos ar metilamīnu*hcl) aptuveni 50 % aq sln.

Tas ir aptuveni metilamīna brīvā bāze aq šķīdumā:
Jums ir nepieciešams rbf ar atgaitas dzesētāju un gāzes mazgāšanas caurulīti pēc tā piepildīšanas ar bezūdens MgSO4, lai iepriekš žāvētu gāzi, un 3A molekulāro sietu, lai nodrošinātu galīgo žāvēšanu, ir pietiekami, lai atdalītu visus ūdens tvaikus. Var pievienot uzreiz caur pirmo kakliņu vai izmantot rbf ar diviem kakliņiem (tas ir labāks variants).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tas ir diezgan dīvaini, jo jums ir pārmērīgs spiediens.
Jums ir jāizmanto spiediena izlīdzināšanas piltuve, slazds starp kondensatoru un uztvērējkolbu ar MeOH un aizbīdnis btw reakcijas kolba ar NaOH un kondensators.

Kad vēlaties pārtraukt MeNH2 pievienošanu uztvērējkolbā, aizveriet aizbīdni starp reakcijas kolbu ar NaOH un kondensatoru un tad atveriet piltuves krānu. Ar papildu aizbīdņa krānu savieno arī uztvērējkolbu ar atmosfēru.
 
Last edited by a moderator:

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Vai jums nav vismaz uzstādīšanas shēmas? Domāju, ka tā būtu ļoti noderīga
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Sveiki, ko darīt, ja man kā izejviela ir MeNH2-HCl, vai es varu vienkārši pievienot ekvimolāru sārmu un iegūt diezgan koncentrētu ūdens vai metanola šķīdumu atkarībā no tā, kurā šķīdinātājā izšķīdu HCl sāli. Ar metanolu tas nav ideāli, jo radīsies daudz ūdens. Ūdens šķīdumā izšķīdina daudz NaCl. Vai šo sāļo ūdens šķīdumu varētu izmantot sintēzē, vai tas traucētu sintēzi, piemēram, pievienojot to 2Br4metilpropiofenonam 4MMC sintēzē, šī būtu visvienkāršākā metode bez burbuļošanas. Vai arī es varētu vienkārši visu to visu destilēt ar H2O, lai izšķīdinātu burbuļojošo gāzi, līdz ūdens sāk pāriet. Vai kādam ir pieredze šajā jautājumā? Eksperti? Es būtu ļoti pateicīgs par palīdzību, jo es esmu pilnīgi jauns, bet gribētu veikt kādu MDMD. Varbūt, izmantojot metanolu kā izejas šķīdinātāju, tas veidos atsevišķu piesātināto ūdeni no metanola ar meilamīnu.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Lietojat žāvēšanas līdzekli?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
41Dxflatline: Es par to domāju, bet, piemēram, sākot no 250 g MeNH2 HCl, kas ir aptuveni 3,7 mol, tiktu izveidots 3,7 mol ūdens, kas ir aptuveni 67 ml diezgan daudz, lai izžāvētu... mana doma bija, ka, tā kā NaCl šķīdība metanolā ir daudz mazāka nekā ūdenī (aptuveni 20X mazāk uz tilpumu), es būtībā iegūtu sālījumu, kas uzsūktu 24 g no 3,7 mol NaCl (175 g) un kļūtu piesātināts (sālījums). Atlikušais 151 g NaCl būtu metanolā (šķīdība 14 g/l). Nevarēju atrast precīzu metilamīna šķīdību, bet tā ir ievērojami lielāka nekā NaCl, teiksim, 20-30 % w/w, tāpēc tas nogulsnētu lielāko daļu NaCl, vismaz 151-14=137 g. Jautājums ir, vai, neraugoties uz lielāku šķīdību, tas nogulsnētos vēl vairāk, vai arī palielinātos šķīdinātāja spiediens un vienkārši izplūstu no šķīduma. Es varētu visu reakciju veikt saldētavā vai vienkārši izmantot sālsūdens ledu (-10), lai metilamīns būtu šķidrs (-6C). Ja tas izspiestu lielāko daļu no tā, tad (ideālā variantā es galu galā iegūtu metilamīna piesātinātu metanolu. Vienkārši sajaucot ingreadientus kopā un ieliekot visu saldētavā, tas ir daudz vienkāršāks veids nekā burbuļošana, ja tas darbojas. Bet te manas zināšanas beidzas, un, iespējams, vajadzētu izpētīt šķīdības likumus. Es varētu ātri dekantēt, izsūkt metilspirtu no tagad sasalušā sālījuma (saldētavā - 20), un, turot metanolu saldētavā, pat tilpuma pieaugums man pateiktu, cik daudz metilamīna man ir, bet es varētu arī izmērīt svaru aukstā. Galīgajai žāvēšanai es varētu iemest dažus mols sietus, ja vēl būtu palicis nedaudz ūdens.

Jebkurā gadījumā šajā domāšanā varētu būt kļūda, un es domāju vienkārši destilēt metilamīnu no ūdens vai, iepriekš atdzesējot pieņemšanas flastu ar sālsūdens ledu un pēc tam pievienojot sausā ledus acetona aukstuma slazdu, lai pārliecinātos, ka metilamīna gāze neizplūst; Tas nozīmē, ka varētu būt vieglāk vienkārši radīt MeNH2 ar Pattona metodi, ļaut tam atdzist līdz nullei Grahamā, kas nonāk pieņemšanas flahofskā sālsūdens ledū, un sausā acetona slazdā drošības labad.

Es vienkārši domāju, ka ir labi zināms, vienkārša metode ir tik acīmredzama, ka neviens nav posting to un eksperti noteikti zina par domāt. Tas būtu vēl vienkāršāk, ja es varētu urbt caurumu ord saldētavā. Ja neviens nezina vēl vienkāršāku metodi, tad es izmēģināšu šos un ziņošu šeit.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
MDMA var veikt mitrā veidā. Bet jā, iestatiet temperatūru uz -10, kad pievienojat metilamīna HCl.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43

Lūk, piemērs, kad metilamīnu izmanto kā sāli sintēzē.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
"Atpakaļplūsmas kondensators un gāzes mazgāšanas caurule, kas piepildīta ar bezūdens MgSO4, lai iepriekš žāvētu gāzi, un 3A molekulāro sietu, lai nodrošinātu galīgo žāvēšanu, ir pietiekami, lai atdalītu visus ūdens tvaikus."

Vai metilamīna gāze patiešām ir jāizžāvē ar šīm 3 metodēm?
1. - kondensators ar ļoti aukstu ūdeni, lai no metilamīna gāzes atdalītu lielāko daļu ūdens.
2. - caurulīti ar gāzi, kas izplūst no kondensatora, ievieto kolbā, kas piepildīta ar MgSO4.
3. - metilamīnu žāvē metanola šķīdumā ar 3A molekulāriem sietiem

Vai es varu izņemt MgSO4 posmu, vai no kondensatora nāk tik daudz ūdens, ka labāk izmantot visas trīs metodes, lai noņemtu ūdeni?
 

Idontcarethatmuch

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 17, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
Vai jūs varat uzglabāt metanolā atrisinātu metilamīnu, ja vien uzturat pietiekami zemu temperatūru?

Vai ir problēma koncentrēt pēc iespējas vairāk M-gāzes metanolā (cik daudz tas būtu?) un pēc tam vajadzības gadījumā to delutēt ar lielāku daudzumu (auksta) metanola?

Šķiet, ka ķīmisko vielu nevajadzētu "vienkārši izmēģināt"^^
 
Top