Izomēru atdalīšana metolamīdiem

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Sveiki,


No fenilizopropil(metil)amīna brīvās bāzes;

Ekstrahējiet frībāzes amīnu ar toluolu. Sagatavojiet dekstrotrotvasskābes(1) šķīdumu, 50 g 300 ml dH2O, samaisiet, lai izšķīdinātu. Ekstrahē amīnu, enerģiski kratot, pievienojot skābes šķīdumu 25 ml porcijās toluēnam, kas satur brīvo amīnu. Ūdens slānis iegūst violeti sarkanu krāsu, to atdala un ievieto atsevišķā mērglāzē. To atkārto, līdz ūdens slānim nav manāmu krāsas izmaiņu. Visus ūdens ekstraktus ielej iztvaicēšanas traukā un atstāj netraucēti nostāvēties vairākas stundas, līdz l-amīna d-tartarāta kristāli izgulsnējas no šķīduma. Dekantē mātes šķīdumu un mazgā kristālus ar 2x25ml dH2O, pievienojot mazgāšanas šķīdumu mātes šķīdumam. Bazificēt mātesšķīdumu, kas satur vajadzīgo d-amīna d-tartarāta sāli. Ekstrahē ar toluolu, izžāvē šķīdinātāju, gāzē ar HCl, nogulsnes filtrē un rekristalizē.

Tas bija visvieglākais pēc daudzām mēģinājumiem. Kā arī visefektīvākais, man
 
View previous replies…

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ūdenī izšķīdinātu vīnskābi nepieciešams pievienot pakāpeniski, kā jūs aprakstījāt, vai arī es varu to ieliet uzreiz, ja jau precīzi zinām, cik daudz nepieciešams. Es izmantoju tvaika destilācijas brīvo bāzi. Tāpēc es domāju, ka, ja es to pievienošu pakāpeniski, ūdens slānis nemainīs krāsu.
 
Top