Vēlaties veikt 3,4,5-trimetoksibza...

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Es neapdraudētu sintēzi ar apšaubāmiem nitroalkāniem, īpaši, ja to pamatā ir ES.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jā, cilvēki turpina tā teikt, bet es visu savu nitrometānu no ES un destilēju no 40% w/w nitrometāna;DCM maisījuma, tas lieliski noderēja, lai izgatavotu b-2,5-DMONS.

Problēma man ir atrast katru atbilstošo katalizatoru katram aldehīdam, ar kuru es gribu veikt Henrija reakciju.....

Es domāju par cikloheksilamīna reduktīvās aminācijas mēģinājumu no cikloheksa, izmantojot, manuprāt, amonjaku, cinku un CaCl2...

Mēs redzēsim - mans rezerves variants ir nopirkt pudeli, bet mani puiši ir prom...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Katalizatori, ar kuriem es strādāju vai par kuriem bieži dzirdēju, ir n-butilamīns, cikloheksilamīns, etilēna diamīns un pat monoetanolamīns. Arī etilamīns darbojas, neraugoties uz to, ka tas ir 70 % šķīdums ūdenī.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jā. Es sapratu, ka kāds puisis pārdod cikloheksilamīna hidrobromīdu - tātad no tā BŪTU diezgan vienkārši iegūt brīvbāzi 3,4,5-TMOBA katalizēšanai , kuras man šonedēļ ir 500 g. Tas būtu diezgan vienkārši.

Es tikai ceru, ka tas būs pietiekami tīrs, lai iegūtu labu produktu katalīzei... vai man vajadzētu veikt cikloheksilamīna hidrobromīda atkārtotu ekspozīciju, kamēr tas vēl ir sāls, lai pārliecinātos, ka tas ir tik tīrs, cik vien var būt?

Mana procedūra, izņemot atkārtotu rex, būtu šāda;

1. Izšķīdināt ūdenī
2. Pievieno koncentrētu bāzes šķīdumu, lai atbrīvotu brīvā bāze no sāls.
3. Maisījumam pievieno DCM un sakrata (es domāju, ja tas jau nav atdalījies kā eļļas slānis).
(4. Ja man patiešām būs jāizmanto DCM, noņemiet to vakuumā - es veicu dažus pētījumus, un, lai atbrīvotos no DCM pie apkārtējās vides temperatūras, mans RV eļļas sūknis ir labs un būs nepieciešams lodveida vārsts, lai DCM neizvārītos pārāk zemu).

Vai tas izklausās saprātīgi? Acīmredzot es DCM maisījumu pirms atbrīvošanās no DCM izžāvētu, ja man tas būtu jāizmanto, un cikloheksilamīns neatdalītos savā eļļainā slānī atdalīšanas piltuvē.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Hei, man ir pieredze gan 3,4,5-trimetoksinitrostirēna (TMNS), gan 2,5-dimekstoksinitrostirēna (DMNS) ražošanā. Neizlasīšu visu šo tēmu, bet ielīmēšu savas domas no cita foruma ieraksta par katalizatora izvēli:

Šķiet, ka2-HEAA (2-(hidroksi)etilamonija acetāts) no etanolamīna un ledus etiķskābes iedarbojas labāk uz 3,4,5-trimetoksibenzaldehīdu nekā etilēndiamīns (kā etilēndiamīna diacetāts). Nesen es veicu divus eksperimentus ar 150 g 3,4,5-TMBA.

Pirmajā 150 g partijā TMBA pievienoju 1,6 mol. eq nitrometāna un 1,5 mol. eq etanolamīna.
Vispirms es uz TMBA uzlēju NM un turpināju liet ledus etiķskābi, līdz TMBA izšķīda. Attiecībā uz GAA daudzumu man šķiet, ka es ieliju 161 ml jeb 2,81 mol GAA + tad izmantoju (1,5x 0,765 mol) GAA, lai atsevišķā traukā pagatavotu 2-HEAA. Tātad kopā es, šķiet, izmantoju 3,96 mol. ekvivalentu GAA. Hmm... Iespējams, ka 4 mol. eq. GAA ir labs daudzums, ko izmantot.

Lai iegūtu 2-HEAA, etanolamīna un GAA mol. ekvivalents bija 1:1. Etanolamīnu uzreiz uzlieja uz GAA. Maisījums pēkšņi uzkarsēts līdz 120 °C, izdalās dūmi. Nedaudz samaisīja un pārklāja atsevišķo mērglāzi, atdzesēja maisījumu līdz temperatūrai nedaudz virs istabas temperatūras. Pārliecinājās, ka TMBA + NM + GAA ir pilnībā izšķīduši, un uzreiz iepildīja biezo, sīrupaino 2-HEAA. Tūlītēja krāsas maiņa, es uzsildīju līdz 35 °C un ļāvu tam griezties. Nedaudz tumšāka, dzeltena, tuvu oranžai krāsai. Kaut kad starp 1 h 30 min un 2 h visa vārglāze kļuva par biezu masu. Viss izgulsnējās, bet es biju prom un nebiju liecinieks tam, ko redzēju. Krāsa ir ļoti skaista. Perfekta dzeltena krāsa.

Bet es nevarēju neko izžāvēt un nosvērt, jo man salūza sūknis.

Vēlāk es pārkristalizēju ar aptuveno daudzumu 8 ml/g MeOH. Varētu būt, ka jūs varētu izmantot vēl mazāk MeOH. Kaut kur šajā forumā varētu būt rakstīts 0,2 g/ml 3,4,5-TMNS uz metanolu. Bet šeit es visu izkropļoju. Kā parasti ar re-x es uzskrūvēju. Kādu dīvainu iemeslu dēļ nolemju veikt karsto filtrāciju, ķekars pazuda uz filtrpapīra. Pēc tam es izlēju kaudzi kanalizācijā. Izlēju mātes liķieri. Tātad iznākums bija slikts, bet tomēr bija pienācīgs daudzums ļoti skaisti izskatīgu 3,4,5-TMNS.

Otrajā partijā, kurā bija 150 g, es atkal izmantoju 1,6 mol. ekvivalentu nitrometāna, bet tagad izmantoju mazāk etanolamīna - 1,3 mol. ekvivalentu TMBA. Arī 2-HEAA es sagatavoju atsevišķi. GAA un etanolamīna sajaukšana ļoti uzkarst, tāpēc es atņēmu siltumu no NM un TMBA. Šoreiz es arī izmantoju kopā 5 mol. eq. GAA (daļa tika ielikta uz 3,4,5-TMBA + NM, un daļa tika izmantota 2-HEAA pagatavošanai). Tagad es griezu ilgāku laiku ar lielāku karstumu, vispirms 45 °C temperatūrā, pēc tam samazināju temperatūru līdz 35 °C. Nekas neizdalījās kā iepriekšējā reizē. Kad pārtraucu maisīšanu un atdalīju no karstuma, kad maisījums atdzisa, tad sāka parādīties kristāli. Ar lielākoties strādājošu sūkni izsūcu gandrīz sausu, tad pārkristalizēju ar 8 ml/g IPA. Es varēju izmantot vēl mazāk IPA, jo, karsējoties, visam vajadzētu izšķīst. Varbūt pat ar 7 ml/g IPA.
Kāpēc MeOH vietā neizmantot vienkārši IPA?

Bet šoreiz partija bija mazliet tumšāk dzeltena, un iznākums bija slikts.

Nākamreiz, gatavojot 3,4,5-TMNS, es izmantotu 1,8 - 2 mol. eq. etanolamīna, 1,8 - 2 mol. eq. nitrometāna, 4 mol. eq. GAA vai tik daudz, lai izšķīdinātu TMBA.

Turklāt secinājums ir tāds, ka etanolamīns (ko izmanto kā 2-HEAA) 3,4,5-TMNS ir labāks risinājums nekā etilēndiamīns (ko izmanto kā etilēndiamīna diacetātu), kas nodrošina tīrāku produktu. Bet varētu būt arī citi mainīgie lielumi, piemēram, karstums, ko es izmantoju iepriekš.

2,5-DMNS, šķiet, ir ļoti viegli un viegli pagatavojams, kā arī ļoti forši vērot, kā parādās oranži matiņi. 3,4,5-TMNS ir mazāk pielaidīgs, bet arī nav tik sarežģīts, vienkārši izmantojiet 2-HEAA.

Varbūt citi interesējas, bet šis 2-HEAA dod arī 95%+ ražību P2NP ražošanā, tas patiešām ir lielisks materiāls.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tas ir patiešām ļoti interesanta un noderīga informācija!!!

Šķiet, ka cilvēku laiks šajā forumā ir patiešām precīzs!

Pēdējo reizi kāds man deva savu 2,5-DMOBA-> b-2,5-DMONS tieši tajā dienā, kad man tas bija vajadzīgs, un tas darbojās patiešām labi.....

Tagad šoreiz es burtiski izmēģināju citu (amonija acetāta) maršrutu, ko vakar minēja shulgin, un es to vienkārši vakuumfiltrēju, un man šķiet, ka tas ir pienācīgs daudzums.

Jauki spilgti dzelteni kristāli - lai gan man vēl ir jāizžāvē, jānosver un tad atkārtoti jāeksistē, bet es domāju, ka man ir labi rezultāti.
Es uz pusi samazināju visus shulgin norādītos daudzumus un cerēju, ka tas darbosies 3 h, kā viņš, tomēr es nedaudz pārkarsēju, un tas sāka tumšot apmēram pusē no viņa izmantotā laika. Tad atkal es nedomāju, ka viņš izmantoja maisīšanu un arī tvaika vannu, kur es izmantoju mantiņu ar maisīšanu, tāpēc tas varēja ietekmēt? F zina.

Tomēr es noteikti esmu ieinteresēts izspēlēties ar jūsu ideju!

Šī ir mana pašreizējā partija, kurai nepieciešams atkārtots eksemplārs...
ApxzCw5qs3
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Es noteikti to izmēģināšu, detalizēti izlasīšu, kad būšu mājās.
Es sapratu, ka man būs palicis diezgan daudz etilēndiamīna pēc tam, kad būs beidzies 2,5-DMOBA, un tas ļauj izmantot mazāk nitrometāna nekā sintēze, kurai es sekoju - tas ir īsts pudeles kakliņš, tāpēc jā. Interesanti!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Šis jūsu minētais ceļš izklausās patiešām interesanti, bet kaitinoši, ka šobrīd man ir jāstrādā ar to, kas man ir...

Man vakar bija labi panākumi, izmantojot amonija acetātu, lai iegūtu b-3,4,5-TMONS - es ievēroju Šulgina metodi, bet, kad tas refluksējās, es noskatījos meskalīna / TMA sintēzes video, un tāpēc šodien nolēmu izmēģināt to pašu reakciju, tikai NM vietā izmantojot nitroetānu.

Šoreiz, tā kā man ir tik maz nitroetāna, es, iespējams, to refluksēšu, atdzesēšu un atstāšu uz nakti, tad izdarīšu vakuumdestilāciju (iespējams, izmantojot ūdens vannu), lai iegūtu daļu nitroetāna, un pēc tam, ja atdzesējot tas nekristalizēsies, to, kas paliks pāri, pārreksantēju...

Redzēsim...
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Šķiet, ka šī ir pareizā krāsa, taču tā joprojām izskatās ļoti grubuļaina un mitra. Atceros, ka esmu lasījis, ka no nitrometāna pārpalikuma ir grūti atbrīvoties, tāpēc kopumā domāju, ka šādās reakcijās tā vietā vajadzētu izmantot GAA pārpalikumu. Iespējams, ka GAA rezultātā produkts ir tīrāks. Vēlreiz atkārtošu, ka, ja pēc iespējas samazinās GAA daudzumu, tad var gadīties, ka pēc mazāk nekā stundas viss skaisti izkrīt.

Interesanti, kādi ir 3,4,5-TMNS iznākumi klasiskajam amonija acetātam salīdzinājumā ar 2-HEAA.

Veiksmi, bet es turpinātu ar 7,5 mol eq. nātrija borodrīda + 0,15 mol eq. Cu(II)Cl reakciju, nevis LAH. To izmantotu visiem nitrostirēniem,
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Labi, jā, es to darīšu, lai būtu godīgi - tas bija mans gājiens. Es tikai esmu ieinteresēts izmantot LAH, pirms tas aizdegsies! lol tikai jokoju, ka tas ir labi uzglabāts.
 
Top