MDMA izomēru atdalīšana - darba ceļi

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Šeit iesaku apkopot visu MDMA izomēru atdalīšanas darba metodi. Un pirmais no tiem ir mans tikko pabeigtais.

Pirmkārt, es negribu teikt, ka tā ir perfekta metode. Es arī neesmu pārliecināts par galīgo rezultātu, jo man bija steigā. Iespējams, ja es nogulsnes turētu saldētavā ilgāk, tad želeja būtu lielāka.

Tātad man bija brīva diena un 77 gr MDMA HCL, diezgan tīrs, apmēram 92 %. Tas tika ekstrahēts ar NaOH molārajā attiecībā 1:1,2 un atdalīts ar izoheksānu CAS 107-83-5.

Daļa izoheksāna tika uz īsu brīdi iztvaicēta, bet ne pilnībā, es apzināti atstāju apmēram 50 gr izoheksāna ar bāzi. Es jau veicu bāzes ekstrakciju šai partijai, un es zināju, cik daudz bāzes es iegūšu no 77 gr mdma hcl - es sagaidīju 59 gr bāzes, varbūt +/-2 gr.
Tāpēc es iztvaikoju šo šķidrumu, līdz kopējais svars bija 110 gr.

L-vīnskābe CAS 87-69-4 tika sagatavota molārajā proporcijā 1:1, t. i., 54 gr ūdenī 54 ml.

Pēc tam es pievienoju bāzei/izoheksāna šķidrumam 150 ml acetona un pilināju L-vīnskābi.

Šobrīd kolbā ir 59 gr bāzes, 54 gr ūdens, 54 gr L-vīnskābes, 150 ml acetona. Mana doma bija šāda:
- izoheksāns sajaucās ar acetonu un nereaģējušo bāzi un atdalījās kā virsējais slānis. Tāpēc es atstāju daļu izoheksāna kopā ar bāzi.
- mdma tartrāts tiks sajaukts ar acetonu un dažiem nereaģējušas bāzes atlikumiem un dažiem l-tartara atlikumiem, un tiks atdalīts kā apakšējais slānis.

Es kādu laiku maisīju, un drīz vien kolbā izveidojās divi slāņi.

Es tos atdalīju un pilnībā iztvaikoju augšējo slāni, lai redzētu, kādu bāzes daudzumu es tur iegūšu. Biju diezgan pārsteigts, ka augšējā slānī bija NULLE bāzes! Nekas, viss izgarots.

Tagad man kolbā bija kaut kas tāds kā mdma tartrāts, nereaģējusi bāze, 54 grami ūdens, nedaudz nereaģējuša l-tartara un 120 ml acetona. Es atstāju apakšējo slāni maisīt ilgāku laiku, bet nekas nenokrišņojās. Es atstāju to saldētavā uz vienu stundu, bet nekas nenotika. Tas bija dīvaini, jo man bija visi objektīvie pierādījumi par nešķīstošu acetona savienojumu klātbūtni ūdenī. Tātad mīkla bija, kā panākt, lai tas nogulsnējas.

Par laimi, es izdomāju šim maisījumam pievienot vairāk acetona 150 ml. Kad es to izdarīju, es ieliku to saldētavā, un cietās vielas nekavējoties nogulsnējās. Tā kā es steidzos, es to turēju saldētavā tikai 2 stundas, un, iespējams, tā bija mana kļūda, bet neesmu pārliecināts.

Es to filtrēju uz Bunzen, un ieguvu milzīgu daudzumu blīvas biezās biezputras burkānā. Apjoms, kas attiecas uz 120-150 gramiem mdma hlorīda. Tas arī bija dīvaini. Es arī pamanīju, ka šī putra filtrēšanas laikā gandrīz necaurlaidīga gaisam.

Tāpēc es izmazgāju šo putru ar saldētu acetonu tieši buknerī un lēnām izšķīdināju daļu putras. Es atkārtoju šo mazgāšanu atkal un atkal līdz nemainīgam tilpumam buknerī. Man vajadzēja 750 ml saldēta acetona.

Šeit ir svarīga piezīme: šķidrums, kas satur ūdeni, acetonu, nereaģējušo bāzi un vīnskābes atliekas, tieši bunkurā atdalījās divos slāņos.
QUZMfaRc1N

Kad cietās vielas izžāvēja, mdma tartrāta želeja bija 38 gr. Domāju, ka daļa mdma tartrāta tika izskalota ar acetonu vai arī neizdalījās nogulsnes.
KjvB7ZQRTy

Es izšķīdināju mdma tartrātu ūdenī. Bet, lai to pilnībā izšķīdinātu, vajadzēja 160 ml ūdens. Tātad mdma tartrāts daudz mazāk šķīst ūdenī, ja salīdzina ar mdma hcl.

Es ekstrahēju ar NaOH molārajā attiecībā 1:1,4, bet pārsteidza tikai PH = 11. Tāpēc es pievienoju vēl nedaudz NaOH, iespējams, galīgajā molārajā attiecībā 1:2. Un ieguvu bāzi, bet ne virspusē - apakšējā slānī. Es viegli atdalīju bāzi, iztvaikoju šķīdinātāju un ieguvu 20 gr S-izomēra bāzes.
Ueiy3LS0nG HBg6rnd3uF

Pārējais šķidrais slānis no bunzena arī tika iztvaicēts, un šeit es ieguvu 38 gr R-izomēra bāzes, nedaudz sārtas krāsas.
LZCWHerpSi

Jautājums ir, kur es pazaudēju 10 gramus bāzes, bet šis zaudējums ir OK pirmajam mēģinājumam.

Īsumā varu secināt, ka šī izomēru atdalīšanas metode darbojas labi, bet nav nepieciešams atstāt izoheksānu ar bāzi, un acetona būs daudz vairāk. Vismaz 270 ml uz 60 gramiem bāzes.

Man ir spēcīga nojauta: kaut kāda iemesla dēļ mdma tartrāts, vīnskābes atlikumi un nereaģējusī bāze ir savienojušies sava veida savienojumā (līdzīgi kā ar emulsiju), kas neļauj cietajām daļiņām nogulsnēties. Es arī domāju, ka tas ir vienīgais iemesls, kāpēc man šeit ir kļūda: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...via-tartaric-acid.81/page-12#xfmg-comment-689.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Atvainojiet, nevis 38 gr, bet 28 gr R-izomēra bāzes.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Arī piezīme. Pilnībā izžāvējot pulveri, es pulverī atradu vairākus (par laimi, tikai dažus) nelielus 2-3 mm lielus gabaliņus, kas nebija drupani kā pulveris, bet drīzāk gumveidīgi, kā ar kādu līmi salīmēti pulvera gabaliņi.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Acīmredzamas šīs metodes problēmas!!!

Es paskābinu S-frēbāzi ar 36% HCl līdz PH=2, sasaldētā acetonā uz ledus vannas. Parasti es to turu saldētavā 72 stundas un iegūstu aptuveni 90-95% no gaidāmā jēluma. Tad, ja atlikumus turu saldētavā ilgāk, iegūstu arī vairāk kristālu.

Bet šajā gadījumā es turēju šķīdumu saldētavā 96 stundas, un ieguvu jēlumu, kas ir mazāks par 75 %!!!
T.i., bāzes svars 20 gr, paredzamais S-MDMA HCL svars - 24 gr. Yeld S-MDMA HCL - tikai 16,5 gr.

Pārējos atlikumus iemeta kristalizatorā un kādu laiku turēja uz karstās plātnes ar virsmu T=56c līdz konstantam svaram 7 gr. Kristalizatoru noņēma no karstās plātnes un turēja RT. Šie atlikumi nav līdzīgi parastajiem MDMA HCL atlikumiem. Tie drīzāk ir sava veida gumija vai sveķi, ļoti lipīgi. Bija nepieciešamas apmēram 5-6 stundas, lai tos regulāri turētu kristalizatorā, regulāri spiežot un presējot RT, līdz ieguvu tādu pulveri, ko var sasmalcināt ar javu.

Šajā brīdī tika pārbaudīts svars - 6 gr. Tas nozīmē, ka tika zaudēti 1,5 gr no paredzētā svara. Šāds neliels daudzums ir iespējams ilterī, Bunzenā un Buknerā, tātad viss kārtībā.

Bet vēl svarīgāk ir tas, ka bija nepieciešamas 5-6 stundas, lai šis savienojums no 6 gr S-MDMA HCL un 1 gr ūdens/acetona atlikumiem būtu vairāk vai mazāk sauss. Tas norāda uz skaidrojumu: MDMA izomēri ir saistīti kopā ar ūdeni/acetonu savienojumā, kura viskozitāte atšķiras, ja salīdzina ar racēmisko maisījumu. Šī viskozitāte izskatās ļoti līdzīga tām, ko es redzēju, mazgājot S-MDMA tartrātu.

Es arī domāju, ka šī lipīgā savienojuma pamatā ir ūdens, nevis acetons, jo acetons diezgan labi mazgā S-MDMA HCL, bet ir vajadzīgs daudz acetona, daudz vairāk nekā parasti.

Tātad šī metode nav perfekta, bet tā var norādīt pareizo virzienu.
 
Last edited:

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Iemesls, kāpēc jums nav 50/50 izomēra s izomēra iznākuma, ir tāpēc, ka neliela racimizācija notiek jau reakcijā, gatavojot bāzi.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Nē, es nerunāju par 50/50 izomēriem. Es runāju par: Man ir 20 gr "S" bāzes un 28 gr "R" bāzes pret 58-60 gr racēmiskās bāzes. 10 gr bāzes zaudēti.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Domāju, ņemot vērā šo pieredzi, izomēru atdalīšana ir jāveic pilnīgi bez ūdens. To ir iespējams izdarīt puure acetonā. MDMA FB labi šķīst acetonā. Tajā pašā laikā acetonā šķīst arī L-tartarīns proporcijās 14,6 gr acetona uz 1,0 gr L-tartarīna pie RT. Un nedaudz vairāk - aptuveni 12 g acetona uz 1,0 g L-tartara T-12c temperatūrā.

Mēģināšu ziņot par gadījumiem.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Es gan mēģināju pārkristalizēt izomērus no S un R atlikumiem ūdenī kā pārsātinātus šķīdumus, lai iegūtu "lielus" kristālus - hahaha.. Fucking juvelierizstrādājumu darbs, ņemot vērā nelielus paraugu daudzumus.
Piemēram, šeit var redzēt S izomēra kristālu pēc kristalizēšanas.
Dv7l5dhoxf

Tas pats pēc mazgāšanas acetonā. Es to mazgāju vārglāzē. Kristāli nav spēcīgi un viegli sadalās pavisam citādi nekā tie, ko es iegūstu no racēmiskā.
RsGwb9MCIA

Tas ir smieklīgi smieklīgi, bet sagaidāmi: kad iztukšoju acetonu un izņēmu kristālus, uz mērglāzes dibena man parādījās tāda pati koloīda lipīga viela. Tā tas izskatās, kad to noskrāpēju ar lāpstiņu.
2TgRaS5M7p

Tāda pati problēma, bet mazliet mazāk par pretējo "R".
 
Last edited:
Top