Amfetamīna sintēze vienā katlā no P2NP ar NaBH4/CuCl2 (1 kg mērogā)

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Reakcijas shēma:
GzjcutCFE8
Iekārtas un stikla trauki:
  • Reaktors: 50 l porcijas reaktors ar atgaitas dzesētāju, augšējo maisītāju un sildīšanas aparātu komplektā;
  • pilienveida piltuve;
  • Parastā piltuve;
  • laboratorijas termometrs (līdz 150 °C);
  • Vairāki spaiņi 10 un 20 L;
  • Mērcilindrs 1 L;
  • Vakuuma avots;
  • Laboratorijas svari (piemēroti 1-2000 g);
  • Aukstā ūdens vanna atpakaļplūsmas kondensatoram;
  • Nutsche filtrs;
  • pH indikatora papīri;
  • 5 L x2 vārglāzes;
  • saldētava;
  • Pyrex trauki kristalizācijai;
Reaģenti:
  • Izopropilspirts (IPA) 20 L;
  • Destilēts ūdens 6,2 L;
  • Nātrija bordhidrīds (NaBH4) 1739 g;
  • P2NP (fenil-2-propanons ) 1000 g;
  • vara (II) hlorīds (CuCl2) 105 g;
  • nātrija hidroksīda (NaOH) ūdens šķīdums 25 % 8 L;
  • Sausais acetons 2,5 L;
  • Sērskābe (vai ortofosforskābe);
Sinteze:
1. IPA un H2O maisījumu 2:1 (18 litri ) pievieno50 L periodiskajam reaktoram.
2 . Vienā porcijā pievieno cieto NaBH4 (1739 g) un ieslēdz maisītāju.
3 . Pievieno cietā NaBH4 (1739 g). Tīru
P2NP (1000 g) pievieno vairākās nelielās porcijās, lai maisījuma temperatūra būtu zemāka par 60 °C.

4. CuCl2 šķīdumu (105 g) ūdenī (200 ml) lēnām pievieno pa pilieniem, lai maisījuma temperatūra būtu zemāka par 80 °C.
Au7v9SVU3q
V0iAhpYWBw

CuCl2 un CuCl2*2H2O

5. Pēc tam reakciju 30 minūtes uztur 80 °C temperatūrā, izmantojot ārējo sildīšanu.
6 . Reakcijas maisījumam pievieno NaOH (8 litri 25 %) ūdens šķīdumu un atdala slāņus.
7. Reakcijas maisījumam pievieno NaOH (8 litri 25 %) ūdens šķīdumu un atdala slāņus. Ūdens fāzi ekstrahē ar 8 litriem IPA. Amfetamīna brīvo bāzi izšķīdina IPA, un IPA slāņa blīvums mainās, tāpēc to atdala no ūdens slāņa.
8. IPA šķīdums tiek at dalīts no ūdens slāņa. IPA no 7. posmā iegūtā ekstrakta iztvaicē vakuumā, iegūstot bezamfetamīna bāzes eļļu, un to apvieno ar 6. posmā iegūto brīvo bāzi.
9. IPA ekstraktu, kas iegūts no 7. posmā iegūtās eļļas, iztvaicē vakuumā. No amfetamīna brīvo bāzes eļļu izšķīdina 2 l sausa acetona.
10. Sērskābi (vai ortofosforskābi) pievieno pa pilieniem, lai sasniegtu pH 6 (pastāvīgi maisot).
11. Pievieno sērskābi (vai ortofosforskābi). Pēc tam maisījumu uz 12 stundām ievieto saldētavā.
12. Maisījumu ielej saldētavā. Pēc kristalizācijas procedūras saldētavā amfetamīna sāls suspensiju filtrē ar riekstu filtru un mazgā ar sausu aukstu acetonu līdz baltai krāsai. No mazgāšanas procedūras iegūto acetonu var kristalizēt, kā aprakstīts 11.-12. punktā (amfetamīna sāls kvalitāte no šī šķīduma būs zemāka).
Reakcijas iznākums ir 60-70 %
.
 
Last edited by a moderator:

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Vispirms liels paldies par šiem ļoti interesantajiem sintēzes maršrutiem.
Vai šim veidam ir iespējams izmantot 30 l stikla reaktoru? (kaut kas līdzīgs tam, kas redzams attēlā)
Un kā jūs īstenojat maisīšanu? Vai jūs izmantojat elektrisko virspusējo maisītāju?
 

Attachments

  • 2CW1k645o0.jpg
    2CW1k645o0.jpg
    538.1 KB · Views: 1,168

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Ja mērogo šo reakciju, vai mērogo visu, vai ūdens slāņa ekstrahēšana ar IPA nav lineāri jāmēro?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Šī ir patiešām jauka sintēze bez dzīvsudraba atkritumiem vai iespējamā dzīvsudraba piesārņojuma, kas rodas Al/Hg reducēšanas procesā. Es to redzēju The Vespiary pirms dažiem mēnešiem un gatavojos šeit uzrakstīt, kad pats to izmēģināšu. Bet, kā parasti, jūs mani apsteidzāt :). Paldies par lielisko tekstu!
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Vai ir iespējams to samazināt? Man ir visas sastāvdaļas, bet vispirms gribētu izmēģināt nelielā mērogā.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Šī reakcija ir ļoti laba nelielā mērogā
Liela apjoma reakcijā, mēģinot kontrolēt eksotermu un lielo putu daudzumu, lēnām ielejot CuCl2 šķīdumu kolbā, netiks iegūts liels iznākums, var palikt tikai nitroalkāni un nanodaļiņu koncentrācija būs pārāk maza, lai samazinātu nitro, jāizmanto pēc iespējas lielāka kolba un viss CuCl2 šķīdums jāpielej uzreiz.
 

RickyKasso

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
3
Ko jūs uzskatāt par "maza mēroga"? Vai ir kāds konkrēts P2NP daudzums un attiecīgi citu ķīmisko vielu daudzumi, lai reakcija noritētu optimālāk un vieglāk?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Labdien,

Vai ir normāli, ka pēc 6. punkta rodas cietas nogulsnes? Es veicu divas reizes ar tādu pašu rezultātu, es tikko filtrēju.
Paldies.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Jā, nešķīstošai nogulsnei vajadzētu izkrist. Tātad mēs atdalām liekos sāļus, iegūstot bāzi.
 
Last edited by a moderator:

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Kāds ir labākais veids, kā veikt ekstrakciju ar tik lielu daudzumu, labi samaisīt un pēc tam dekantēt?
un vai destilācija ir jāveic vakuumā, vai arī IPA var destilēt arī parastajā veidā?

Atvainojiet par pēdējo rakstīšanu vācu valodā, neredzēju, ka ir ieslēgts autotranslators.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Spirts (vai cits ekstrakcijas šķīdinātājs) ir jāiztvaicē, pretējā gadījumā radīsies problēmas ar gala produkta kristalizāciju.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
iespējams veikt vakuumdestilāciju ar sūkni ar šādām specifikācijām:
Plūsmas ātrums (maks.): 5,5 l/min.
Maksimālais vakuums (maks.): 160 mbar (abs.)

un kāda būtu IPA viršanas temperatūra, izmantojot šo sūkni?
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Vai ir kādi būtiski riski, kas saistīti ar šo sintēzi?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reakcija ar nātrija borhidrīdu var kļūt nekontrolējama, ja neuzrauga temperatūru. Turklāt mazizkliedēti vara savienojumi var traucēt galaprodukta attīrīšanu.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Ja
nātrija borohidrīda reakcija tomēr iziet ārpus kontroles, ko es varu darīt, vai sintēze ir izgāzusies? Ja ir nelieli dispersi vara savienojumi, vai, veicot attīrīšanu, tos nav iespējams noņemt?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Man bija p2np uzliesmojums pēc netīšas ātras pievienošanas ar nabh4 tas neko negatīvi neietekmēja manu gala produktu.

Es izfiltrēju visus vara savienojumus ar 2-3 kafijas filtriem pēc tam, kad ļāvu tam nostāvēties pēc 80c karsēšanas.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Vai nelielos apjomos apstrādi var aizstāt ar ipa izsālīšanu pēc sārmošanas un ekstrahēšanu, teiksim, ar toluolu, pēc tam žāvēšanu virs kaut kā piemērota? Es neredzu iemeslu, kāpēc ne, bet varbūt es kaut ko palaidu garām.Man nepieder rotovap.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Ko jūs izmantojat ārējai sildīšanai, lai uzturētu 80 °c temperatūru 30 min?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Metāla trauks suņu barībai ar ūdeni.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Karstā plīts, sildīšanas apvalks (var būt pārāk daudz pat uz zemas temperatūras), deffo ne atklāta liesma.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Pēc desmitiem veiksmīgu sintēžu, šoreiz man tas faktiski neizdevās.
Manam stikla reaktoram bija neliela plaisa, kas diemžēl noveda pie lielas plaisas, un tāpēc tas ir kļuvis necaurlaidīgs. Par laimi, tas notika īsi pirms CuCl2 pievienošanas. Tad es pārtraucu sintēzi, nodzēsu reakciju ar H2o un ievietoju to kannā.
Tagad mans jautājums: Vai NabH4 un P2NP maisījumu var atdalīt kādā veidā, lai abus varētu atgriezt to sākotnējā formā, lai to varētu atkal izmantot jaunai sintēzei.
 
Top