2-brom-4-metilpropiofenona attīrīšana

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Sveiki,

Es atradu piegādātāju, kas man pārdod patiešām labu 2bk4.

Bet es gribu pārliecināties, ka pirms 4-MMC sintēzes veikšanas izskaloju visus piemaisījumus.

Kā man to izdarīt? Galvenais, par ko man ir bažas, ir 4mpf un broms. Varbūt tas nav vajadzīgs, bet es tik un tā gribu to attīrīt.

Labas dienas!
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Vai vēlaties iztīrīt nopirktās 2b4mp? Vispirms jāpārliecinās, vai tas ir nepieciešams.
Kas nav kārtībā ar jūsu 2b4mp?
Varbūt tai ir slikta krāsa un tekstūra? Vai arī tā dod zemu iznākumu?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Tā šķiet, ka tīra krāsa un tekstūra ir laba AFAIK.

Es tikai gribu būt pārliecināts, ka izmantoju bk pēc iespējas tīrāku.

Es sekoju ur pavedienus attiecībā uz sintēzi DCM un attīrīšanu, bet bez gaidītiem rezultātiem.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Bromēšanas laikā papildus 2BK4 izdalījās arī bromskābe (HBr) un citas vielas, kas piesārņoja 2BK4. Lai no šķīduma noņemtu visus piemaisījumus, jāveic vairākas mazgāšanas ar dzeramās sodas šķīdumu un viena mazgāšana ar tīru ūdeni. Cepamā soda neitralizē skābi, bet ūdens noskalo netīrumus. 2BK4 ūdenī nešķīst, tāpēc tas paliek DCM (dihlormetānā).

Sagatavot šķīdumu: Sagatavojiet 100 g dzeramās sodas uz 1000 ml destilēta ūdens. Ņem tukšu 2 litru pudeli, ielej tajā 1000 ml ūdens un pievieno 100 g cepamās sodas. Spēcīgi kratiet 2-3 minūtes, pēc tam ļaujiet atlikušajai sodai nosēsties vēl 2-3 minūtes. Šķīdums ir gatavs; notecinot sodu, netraucējiet tās nostādināšanai.

Noņemiet no kolbas visu: pāreju, ledusskapi, piltuvi un serdi.

Vienmērīgi (lēnām, nelielās porcijās) ielej reakcijas maisījumā aptuveni 300 ml sodas šķīduma, aizver vāku un ieslēdz maisītāju uz ne vairāk kā 2 minūtēm. Maisījumam jākļūst gaišākam. Tas burbuļos, sūksies un putās - tā ir soda, kas neitralizē skābi un bromu. Reakcija ir aktīva, tāpēc pievienojiet lēnām.

Izņemiet enkuru ar enkura ekstraktoru. Pēc tam enerģiski kratiet ar rokām vēl 2 minūtes (neviens maisītājs nevar sajaukt tik labi kā jūs ar rokām, šajā gadījumā tas ir svarīgi).
Pēc tam uz statīva uzlieciet atdalīšanas piltuvi un izlejiet visu, kas atrodas kolbā.

Novērojiet, kā sadalās slāņi (tas aizņem apmēram 30 sekundes). Augšējais slānis būs ūdens, bet apakšējais - 2BK4 šķīdums DCM.

Kad slāņi ir atdalījušies, paņem indikatorpapīru un uz tā uzpilina nelielu pilienu no apakšējā slāņa, tikai tik daudz, lai samitrinātu papīru. Vēlamā krāsa ir neitrāla (dzeltena, kad papīrs kļūst mitrs, bet nemaina krāsu). Ja tas bija nedaudz sārmains, pievienojiet pilienu sodas šķīduma. Ja tas ir skābs, atkārtojiet fāzi, mazgājot ar sodu, ļaujot apakšējam slānim ieplūst kolbā un izmetot augšējo slāni. Šis ir izšķirošs solis - mums jāneitralizē visa skābe ar sodas šķīdumu. Ja uz sintēzi nosūtīsiet nepietiekami izmazgātu šķīdumu, iespējams, sabojāsiet partiju.

Tagad dalāmajā piltuvē ir divi slāņi. Ļaujiet apakšējam slānim (visticamāk, pēc 2-3-4 mazgāšanas ar sodu beidzot būs redzama neitrāla krāsa) ieplūst pudelē, bet augšējo slāni izmetiet. Šajā posmā var savākt nelielu daudzumu ūdens slāņa, nezaudējot 2BK4 slāni.

Lai atvieglotu apakšējā slāņa pārnešanu no piltuves tieši kolbā, novietojiet statīvu ar atdalīšanas piltuvi uz galda malas un atstatiet balstus malā (UZMANĪBU, piltuve var pakārt, nokrist un salūzt - to būs ļoti grūti iztīrīt!). Var arī vienkārši turēt piltuvi rokās.

Kad esam pabeiguši mazgāt ar sodu, vēlreiz mazgājiet ar tīru destilētu ūdeni: kolbā ielejiet 100-150 ml destilēta ūdens, 2-3 minūtes spēcīgi kratiet un pārlejiet dalāmajā piltuvē. Vēlreiz ļaujiet apakšējam slānim ieplūst kolbā un izmetiet augšējo slāni.

Tādējādi mēs esam mazgājuši ar sārmu (1-4 reizes) un tīru ūdeni (1 reizi), lai atdalītu nereaģējušo bromu, skābi un citus blakusproduktus, tādējādi iegūstot tīru 2BK4 šķīdumu DCM.

Uz redzēšanos
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Tātad, vai 2b4mp tika mazgāts no piemaisījumiem?
Fakts ir tāds, ka līdzīga mazgāšana tiek veikta 4mmc sintēzes beigās, atdalot tos pašus piemaisījumus.
Ražošanā 2b4mp mazgā pēc bromēšanas. Ja jums ir 2b4mp pulveris, tas atkal jāpadara šķidrs, lai izmazgātu piemaisījumus.
To var izdarīt, uzkarsējot to līdz kušanas temperatūrai (~75-77 °C). Bet 2b4mp ir spēcīgs lakrimators, un tas ir briesmīgi.
Vai arī var izmantot šķīdinātājus. Labi darbojas šķīdināšana ledus etiķskābē, kam seko nogulsnes ūdenī un mazgāšana ar nātrija bikarbonātu. Bet tas patērē reaģentus un zaudē pašu 2b4mp.
Es neredzu jēgu 2b4mp skalošanai, labāk pēc sintēzes izskalot meph eļļu. Procedūra ir tāda pati, bet tā ir ērtāk.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Īpaši patīkami ir žāvēt mitru 2b4mp pēc mazgāšanas.:) Galu galā, nevar taču ielikt to maisiņā slapju un nezināt precīzu svaru. Un žāvēšana aizņem ļoti ilgu laiku un izdala asaru izgarojumus.:cry::sick::poop:
Es šo tēmu apkopoju šādi. Ja veicat bromēšanu, šajā brīdī ir jēga mazgāt 2b4mp, kamēr tas ir šķidrs.
Ja esat nopircis gatavu 2b4mp un vēlaties to mazgāt un uzglabāt, to nevajadzētu darīt. Vislabākais veids, kā mazgāt 2b4mp, ir mazgāt to šķīdinātājā.
Apsveriet to!
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Mēģināju atrast veidus, kā attīrīt 2-brom-3,4-metilēndioksipropiofenonu, bet bez lielas veiksmes
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Izmēģiniet izšķīdināt 2B-MDP1P DCM un izskalojiet ar nātrija bikarbonāta šķīdumu un ūdeni.
Jo svaigāks 2B-MDP1P ir, jo vairāk tas būs piemērots sintēzei.
 
Top