Acetona attīrīšana no nagu lakas noņēmēja

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
1
Domāju, ka būtu jauki, ja iesācējiem, kuriem trūkst atbilstoša aprīkojuma, būtu ievietots ieraksts par pamata un būtisku bezrecepšu produktu ekstrakciju/attīrīšanu. Šodien būs par acetonu.

Kāpēc acetons? Nu, dažkārt iesācējiem ir pārāk dārgi/ laikietilpīgi/grūti/nelegāli iegūt acetonu bez piedevām (par tīru acetonu pat nerunājiet)... Neticat man? Ļaujiet man pastāstīt, kas notiek manā valstī (šo sadaļu varat izlaist, tas ir tikai mans blēdīšanās).

Acetons šeit ir "II saraksta" ķīmiskā viela. Jūs nevarat iegādāties tīru acetonu (95% + EtO), ja esat parasts pilsonis, visvairāk jūs varat iegūt 60% ar pareizajiem kontaktiem (un pat 60% ir likuma robežu pārkāpšana!), un pat tad jūs būsiet slēgts policijas uzraudzībā.

Dažos sarakstos manā valstī var atrast 99,8 % acetonu, bet tas ir vai nu krāpšana, vai medus vākšana mūsu dārgajiem ražotājiem!

Labāk, ko var dabūt legāli un neradot aizdomas, ir 30 % un ar tādām piedevām kā EtO, parfum, eļļas un tamlīdzīgi! Tās var sabojāt ekstrakciju un labākajā gadījumā padarīt jūsu produktu par kaudzi atkritumu.

Un nemaz nerunāsim par CENU. 1 litrs 30% piesārņota acetona ir aptuveni 10 USD (kas vidējam Ziemeļamerikā un Eiropā nešķiet daudz, bet manā valstī jūs varat nopirkt mēnesi labu govs gaļu par diviem, un tas ir bezrecepšu!), 1 litrs 60% acetona, par kuru jūs, iespējams, iekļūsiet sarakstā, vienkārši meklējot, un ir trīs reizes dārgāks!

Tādējādi par 99,8% ir pilnīgi nelikumīgi pat domāt.

Un mēs izmantojam acetonu daudzām ekstrakcijām, teksēm, tīrīšanai u. c.!

Metode, ko es izmantošu, būtībā ir Acetona karsēšana, līdz tas uzvārās, un pēc tam tā savākšana uz aukstas virsmas.

Ļaujiet man vispirms izņemt dažas lietas no ceļa.
1. Acetons ir gaistošs. Tas nozīmē, ka pie pirmās izdevības tas izsprāgstīs tev no sejas.
2. Acetons IRRITANTS. Nokošņājiet pārāk daudz, un jums var iestāties krīze, ja jums ir problēmas ar degunu un elpceļiem.
3. Acetons tādā koncentrācijā, kādā mēs ar to strādāsim, VAR BŪT NELEGĒTS (jūs to nesakāt!). Tāpēc paturiet to, ko jūs darāt, pie sevis, vai jums ir nepieciešams kādam paskaidrot? Melo, lai tas nenāk par ļaunu.
4. Acetons karstā veidā var viegli kaitēt jūsu ādai, acīm un elpceļiem.

Tāpēc šeit ir daži padomi, pirms sākat:
1. Veiciet šo procedūru labi vēdināmā telpā. Nav nepieciešams, lai tā būtu ATVĒRTA telpa, bet jums JĀATVĒRTĒ pastāvīga gaisa atjaunošana telpā, kurā atrodaties.
2. Veiciet šo procedūru ar lieljaudas tīrīšanas cimdiem vai medicīniskiem cimdiem, zināmā mērā derēs pat lateksa cimdi. Bet es iesaku biezus PVC cimdus.
3. Iegādājieties sev masku ar organisko tvaiku kasetni. Piemēram, 3M 5005 un 5006.
4. Aizsargbrilles vai vismaz NEKĀDAS aizsargbrilles.
5. Ja iespējams, NEKURIET ATKLĀTAS UGUNIS!

Tad bez liekas kavēšanās parunāsim par uzņēmējdarbību. Jums būs nepieciešams aprīkojums, ko zināmā mērā varat improvizēt.

- Divi jebkura izmēra stikla/metāla/keramikas trauki.
- Tie tiks izmantoti sildīšanai vai acetonam, tāpēc nekādu plastmasu!
- Vienai no tvertnēm jābūt nedaudz lielākai gan augstumā, gan rādiusā no otras.

- Viens vēl lielāks konteiners. Ūdens vannai.

- nedaudz olas vai daļēji sfēriskas formas trauks, ko novietot uz lielākā trauka.
- To izmantos, lai novietotu vēsu šķidrumu kondensācijas izraisīšanai.

- Alumīnija folija.

- Pietiekami liela matu lente/gumijas lente, lai to varētu novietot ap lielāko trauku.
- Lieto kopā, lai aiztaisītu lielāku trauku un noturētu iekšā mūsu labumus, ticiet man, jums pārāk ilgi nepatiks šņaukt acetonu.

- Sildīšanas avots, ko var kaut nedaudz kontrolēt, piemēram, gludeklis (jā, tas, ko izmanto drēbēm), elektriskā plīts vai īsta sildvirsma.
- Kā pēdējo līdzekli var izmantot gāzes plītiņu, bet ir viena problēma, jums būs pastāvīgi jāizslēdz un jāieslēdz, lai saglabātu temperatūru.
- Turklāt pastāv arī sprādziena un neapdraudamas ugunsgrēka risks! Acetons ir ļoti gaistošs, un, ja iespējams, nevēlaties, lai tas atrastos uguns tuvumā!

- Termometrs, dziļās cepšanas termometrs vai faktiska ķīmiska viela. Var darboties ķermeņa karstuma termometrs, bet es to nevaru ieteikt!
- Jūs varat to izlaist, tikai uzmanīgi klausieties/novērojiet, vai trauka iekšpusē nav burbuļi/bumbuļi, un neļaujiet tam pārāk sakarst!

Procedūra ir šāda:

1. Piepildiet lielo trauku (A) tā, lai tajā būtu pietiekami daudz piesārņota acetona, bet ne tik daudz, lai tas apgāztos vai ļautu mazajam traukam (B) kustēties.
2. Ar alumīnija foliju (labāk izmantot 2 vai 3 loksnes, var arī salocīt lielāku loksni, jo tā ir vieglāk) pārklājiet A konteinera augšdaļu.
2.1. Nelieciet foliju pārāk cieši! Ļaujiet pietiekami daudz, lai veidotos "vēders", kas vērsts uz leju. Neaizmirstiet, ka mēs uz tās virsū novietosim trauku ar apaļu dibenu! Pārāk cieši, un mēs zaudēsim saskares laukumu/plēve var tikt saplēsta.
3. Ar gumijas lenti/ķemmes lenti aiztaisiet trauku A. Tas zināmā mērā palīdzēs noturēt mūsu labumus iekšpusē, bet atkarībā no pielietotā karstuma ar to var nepietikt!
4. Ievietojiet A trauku, uzmanīgi, lai nesabojātu B trauku iekšpusē, karstā ūdens vannā.
5. Uz ūdens novietojiet termometru.
6. Palieliniet karstumu.
7. Uzlieciet aukstā ūdens trauku (C) uz alumīnija loksnes uz konteinera A.
8. Iegūt peļņu.



Ar pēdējo tikai jokojam. Jebkurā gadījumā šeit ir daži citi fakti un padomi par acetona attīrīšanu:

1. Acetons iztvaiko aptuveni 20 °C līdz 35 °C temperatūrā.
2. Acetons vārās aptuveni 56 °C temperatūrā.

Tāpēc siltumu vēlaties uzturēt aptuveni 50-55 °C temperatūrā. Ne vairāk, ne mazāk. Šis ir viens no tiem procesiem, kuru veicot lēni, tiek iegūti labāki rezultāti.

Ja sākat dzirdēt/ novērot burbuļošanu/lielus burbuļus/skaidru vārīšanos, IZSLĒDZIET SILTUMU!

Iemesls ir tas, ka spiediena palielināšanās var izraisīt acetona noplūdi vai, vēl ļaunāk, alumīnija loksnes saplēšanu.

Ja jūs sākat sajust kaut ko dīvainu, pārtrauciet karstumu, uzlieciet masku, izvēdiniet telpu un tad pārbaudiet, kur varētu būt noplūde.

Vienmēr uzturiet aukstu ūdeni aptuveni 25 °C temperatūrā, lai iegūtu labākus rezultātus un neriskētu ar acetona tvaiku uzkrāšanos un iespējamo noplūdi.

Ja pietiekami labi novietojāt alumīnija loksni, jūs varēsiet dzirdēt/redzēt acetona nogulsnes :)

. Uzmanīgi vērojiet gan ūdens vannas temperatūru, gan šķīduma burbuļojošās skaņas/vārīšanos. Kad lielākā daļa acetona šķīduma būs apstrādāta, tas sāks ļoti karst, jo acetons veido azeotropu ar EtO, un EtO viršanas temperatūra ir aptuveni 78 °C! Tāpēc, ja jums tas ir svarīgi, pārtrauciet procesu, kad redzat, ka pat 60 °C temperatūrā nenotiek vārīšanās/vārīšanās.

Ļaujiet visam atdzist līdz aptuveni 30 °C, tad atgūstiet tīru produktu jebkurā traukā, ko var noslēgt, un viss ir pabeigts!

Iegūto šķīdumu var paturēt EtO ekstrakcijai vai izliet kanalizācijā, ar to nav problēmu, jo tas ir tikai EtO un dažas citas (iespējams) nekaitīgas sastāvdaļas.

Izmantojot šo metodi, esmu ieguvis aptuveni 25 % reģenerācijas koeficientu no kopējā tilpuma. Tas nav daudz, un zaudēju diezgan daudz, bet hei! Vismaz tas ir tīrs (nedaudz, var saturēt dažus ļoti niecīgus EtO un ūdens daudzumus), un es neesmu sarakstā!

Es pievienot attēlus vēlāk un / vai video, ja tiks pieprasīts!
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Šo metodi esmu izmantojis jau agrāk, lai destilētu pāris unces kaut kā, bet, ja es mēģinātu iegūt vairāk vai biežāk, es izgatavotu kaut ko vairāk līdzīgu tradicionālajam destilācijas aparātam, tam ir daudz priekšrocību.

Ja var dabūt 3.a molekulāro sietu, acetonu var izžāvēt līdz bezūdens vielai pat saldētavā.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Acīmredzot sālīts ūdens (ūdens + NaCl) nav sajaucams ar acetonu. Tāpēc, iespējams, jūs varat iegādāties 98-99%, kas ir plaši pieejams veikalā, tad pievienojiet NaCl apmēram 3-6 gr uz 1 l, kādu laiku turiet to saldētavā, tad lēnām dekantējiet.

Es nemēģināju to darīt klātienē, jo man nebija vajadzību, bet dažas reizes redzēju, kā sālītais ūdens atdalās no acetona. Darbojas labi.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
SALLE( ar sāls izvadīšanas asistētu ekstrakciju no šķidruma uz šķidrumu) var atdalīt ūdeni no acetonitrila, acetona, etanola un tetrahidrofurāna, kā arī no izopropilspirta un citiem organiskajiem šķīdinātājiem. Ja separācijas piltuvē nav iespējams labi atdalīt fāzes vai rodas emulsija, zvaniet SALLE.
 
Top