Metadona sintēze

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
1. Difenilacetonirils.
Bj7D1wE6VY

1. Kolbā ievieto 1000 g benzilciānīda un uzkarsē līdz 110 *C.
2. 2 stundu laikā, labi maisot, pievieno 1500 g broma. Temperatūru uztur 110 *C temperatūrā.
3. Kad reakcijas maisījums atdzisis zem 80 *C, pievieno 1000 ml benzola.
4. Citā kolbā pievieno 3000 ml benzola un 1200 g pulverveida AlCl3, sāk maisīt un karsē līdz attecei.
5. Šķīdumu, kas iegūts 3. posmā, 2 stundu laikā nelielās porcijās pievieno 4. posma vārošajam maisījumam.
6. Pēc tam reakcijas maisījumu refluksē vēl vienu stundu un atdzesē.
7. Pievieno 5 kg sasmalcināta ledus un 600 ml koncentrētas sālsskābes.
8. Benzola slāni atdala un mazgā ar nātrija bikarbonāta aq.soln un tīru ūdeni.
9. Benzolu atdala, karsējot uz tvaika vannas, un atdzesē, izkristalizējot dzeltenu cietu vielu.
10. Cieto vielu pārkristalizē no IPA (1 ml uz g) istabas temperatūrā, nesakratot un nemaisot.
11. Tad kristālus savāc un mazgā ar atdzesētu izopropilspirtu.
12. Tīra balta produkta iznākums 900 g.

2. Dimetilamino-2-propanols.
KX3hAdT8ai

1. Kolbā pievieno propilēnoksīdu (1000 g) un dimetilamīnu 40 % (2600 ml ūdens šķīduma).
2. Maisīja istabas temperatūrā 24 stundas.
3. Ekstrahē ar 1500 ml dietilētera (vai DCM), izskalo ekstraktu ar ūdeni un žāvē virs bezūdens Na2SO4.
4. Šķīdinātāju atdalīja zem pazemināta spiediena, lai iegūtu gandrīz tīru dimetiamīn-2-propanolu (1500 g).

3. Dimetilamīno-2-hlorpropānhcl.
DWKilxug8A

1. 1000 g dimetilamino-2-propanola un 2000 ml DCM maisot atdzesēja līdz aptuveni ledusūdens vannai.
2. Pievienoja 1500 g tionilhlorīda šķīdumu 1000 ml DCM.
3. Atstāja istabas temperatūrā un maisot 1 stundu, pēc tam karsēja līdz attecei vēl 1 stundu. Karsējot nogulsnes atkal izšķīdināja.
4. No vārošā šķīduma sāka nogulsnēties dimetilamino-2-hlorpropāna hidrohlorīds.
5. Reakcijas maisījumu atdzesēja un filtrēja, uz filtra izskaloja ar aukstu IPA. Ieguvums 1500 g.

4. 4-ciān-2-dimetilamino-4,4-difenilbutāns.
Q1zw3bc5dK

1. Kolbā sajauc 1200 g nātrija hidroksīda, 1500 g difenilacetonitrila un 1500 g dimetilamino-2-horopropāna hcl.
2. Uzkarsē, ik pa laikam maisot, 6-7 stundas, temperatūrai esot 100 *C.
3. Pēc tam reakcijas maisījumu ekstrahēja ar ēteri un ēteri savukārt ekstrahēja ar atšķaidītu 5 % HCl skābi.
4. Skābes šķīdumu padarīja stipri sārmainu ar 25 % nātrija hidroksīda šķīdumu, un atbrīvoto bāzi ekstrahēja ar ēteri.
5. Ētera šķīdumu žāvēja virs bezūdens kālija karbonāta, filtrēja un destilēja ēteri.
6. Atlikumu destilēja vakuumā, iegūstot 1700 g produkta.
7. Pēc tam to pārkristalizēja no petrolētera, iegūstot 900 g 4-ciano-2-dimetilamino-4,4-difenilbutāna.

5. Etilmagnija bromīds.
1. Kolbā ievietoja 160 g magnija virpuļu.
Xlt8gGu9Qm

2. Pievieno 1200 ml bezūdens tetrahidrofurāna un 1 g joda kristāla.
D37su8EM52

3. Uzkarsējot, pilienveidīgi pievieno brometāna šķīdumu.
ObPGKIpEkU

4. Pēc pievienošanas pabeigšanas maisījumu kādu laiku karsē.
JvMX2pan6V

5. Grignāra reaģenta veidošanās ir pabeigta. Kolbā paliek neliels daudzums magnija.
GAaTV7kbHB


6. Metadona HCl.
1. Sagatavoja 900 g 4-ciano-2-dimetilamino-4,4-difenilbutāna šķīdumu 700 ml karsta (65 *C) bezūdens ksilola un pievienoja maisītam etilmagnija bromīda šķīdumam.
DChE2KxMQB

2. Pēc tam maisījumu 3 h karsēja ar atteci.
SQKjT15gYo

3. Kondensatoru sagatavoja destilācijai, un maisījumam pievienoja 5000 ml 10 % HCl, un no reakcijas maisījuma destilēja organisko šķīdinātāju.
4. Pēc tam atlikumu pārnesa vārglāzē un pievienoja 2000 ml benzola, pēc kā izveidojās trīs slāņi.
5. Pēc nostādināšanas metadona hidrohlorīdu, kas izkristalizējās no eļļainā vidējā slāņa, savāca un izžāvēja, iegūstot 960 g.
 
Last edited by a moderator:

Cocojamba

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 14, 2021
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Vai šajā attēlā kristāli ir izšķīduši? Vai tā ir tikai THF krāsa?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Kristāls daļēji iztvaiko un izšķīst
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Tas ir siriuos stuff
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Labdien, vai jūs varat uzņemt video par konstrukciju?
 

Jack

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2021
Messages
53
Reaction score
17
Points
8
Vai difenilacetonitrila sintēzei, reaģējot alfa bromfenilacetonitrilam ar benzolu, bezūdens alumīnija trihlorīdu var aizstāt ar bezūdens dzelzs trihlorīdu.
 

Nikolas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Sveiki draugi . Vai metadona sintēzei ir nepieciešams rotācijas iztvaicētājs? Man nav rotācijas iztvaicētāja, bet ir vakuumsūknis, vai es varu iztvaicēt šķīdinātājus citā veidā?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Arī to var izdarīt, izmantojot Buknera kolbu + vakuumu un silta ūdens vannu.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Šeit ir daudz kļūdu sintēzē.
Jūs rakstāt, ka jums nepieciešams 2,2-difenil-3-metil-4-dimetilambutilambutironitrils,
tas nav pareizais nitrila izomērs, un no tā var iegūt tikai izometadonu.

2,2-difenil-3-metil-4-dimetila-4-dimetilaminobutironitrilam nav kristāliskas formas.
Jūs rakstāt: "Pēc tam to pārkristalizēja no petrolētera, iegūstot 900 g 2,2-difenil-3-metil-4-dimetila-4-dimetilabutironitrila".

Sākotnēji jūs sākāt pareizi,
un teicāt, ka jums ir nepieciešams 4-cian-2-dimetilamino-4,4-difenilbutāns.
4-ciano-2-dimetilamino-4,4-difenilbutāns (premetadons)
CAS: 125-79-1 ir pareizais nitrils. Tikai no tā var iegūt metadonu.

Nitrila sintēzē neizmanto šķīdinātāju...
Neizmanto arī katalizatoru, kas reakciju novirza pareizajā virzienā, lai palielinātu vēlamā nitrila iznākumu.
Jums paliek daudz nereaģējuša prekursora, jo deprotonēšana jāveic katalizatora klātbūtnē.

Es tevi vīlu, bet THF metadonu nevar iegūt, metadonu var iegūt tikai ar etileteri.. Aditūcijas reakcija THF nedarbojas.
Jūsu sintēzē nav neviena vārda par nitrila attīrīšanu, tāpēc Jūsu aprakstītajos apstākļos tas ir netīrs un melns.
Es nezinu, kur jūs esat ieguvis šo sintēzi, bet neko labu jūs nesaņemsiet - atvainojiet.
 

adrenochrome

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 12, 2023
Messages
22
Reaction score
8
Points
3
1. Pirmkārt, viņš raksta, ka pareizo nitrilu viņš ieguvis, pārkristalizējot no petrolētera (šeit var izmantot heksānu). 2. Bez šķīdinātāja nitrils arī iznāk, jo sārms darbojas kā katalizators, un kāpēc reakcija tetrahidrofurānā nenotiek?) jūs nezināt, kā Grignarda reakcija pievieno vielu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Labdien, jums ir taisnība, es izlaboju šo kļūdu. Paldies, ka pamanījāt!

Jūs varat dalīties ar mums pareizo tulkojumu šeit, mēs labprāt to redzēsim un apspriedīsim. Kopumā es piekrītu, ka 4-ciano-2-dimetilamino-4,4-difenilbutāns pirms Griganarda reakcijas ir jāpārkristalizē.
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Sveiki, draugi ķīmiķi. Man ir jautājums, paldies par palīdzību. Mēs zinām metadonu ar formulu c21h27no, kas ir sintēzes rezultāts, bet metadona 10 un 20 mg tabletes tiek ieviestas kā metadona hidrohlorīds, tas ir, šī formula ir c21h28clno. Kāpēc un kā laboratorijā izgatavot metadona hidrohlorīdu c21h27no + hcl = c21h28clno
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tas tiek darīts, lai padarītu metadonu ūdenī šķīstošu. Hidrohlorīda sāli var patērēt cilvēka organismā.
Tas ir veids, kā
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Pēc sintēzes posmu veikšanas, kad nonākam līdz metadona hidrohlorīdam, kādi testi jāveic, lai apstiprinātu sintēzi? Vai, citiem vārdiem sakot, tas attiecas uz vielām, ko ražo metadons un ko var lietot.
 

JustFuckMyShitUpFam

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Jēzu, tas man ir gandrīz kā mēģināt lasīt ķīniešu valodā. Jūs, puiši, esat ārkārtīgi apbrīnojami ar savām zināšanām un centību.

Interesanti, vai daži biedri patiešām paši veic šīs sintēzes un viņiem apkārt guļ milzīga metadona kaudze 😅

Ja tā, uzmanieties man, un es labprāt palīdzēšu jums no tās atbrīvoties! 😋
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Sveiki, draugi ķīmiķi, labs laiks: Es pētu dažādas metadona sintēzes metodes un metadona prekursorus. Rakstos minētās sintēzes metodes un padomi man ir neskaidri. Es dalīšos ar jums un pateicos par norādījumiem. Pirmkārt, 1-dimetilamino-2-hlorpropāna sintēzes metode:

1-dimetilamino-2-hlorpropāna sintēze.

2,25 mililitri 1-dimetilamino-2-propanola kopā ar 5 mililitriem hloroforma šķīdinātāja kolbā ar dubulto kaklu.
Ievieto to argona gāzē un ievieto sistēmu ledus vannā, līdz temperatūra sasniedz nulles grādus pēc Celsija un
Tad atšķaida 2 ml tionilhlorīda ar 1 ml hloroforma un pēc tam ar Pastēra pipeti pilienu pilienu pa pilienam ievada sistēmā Pievieno un uz 30 minūtēm novieto istabas temperatūrā Šajā laikā šķidrums balona iekšpusē nogulsnējas un atkal uz 30 minūtēm uzkarsē 61 grādu temperatūrā, kad nogulsnes ir šķidras un atrodas
Vārīšanas laikā izdalās SO2 un HCl gāze. Un tad turpina karsēšanu, līdz viela balona iekšpusē atkal veido nogulsnes Izveidojušās nogulsnes ir 1-dimetilamino-2-hlorpropāna hidrohlorīds. Tad
vairākas reizes mazgā ar ēteri, lai atdalītu piemaisījumus, un pēc tam ar kristalizētu etanolu, kura kušanas temperatūra ir 191 grāds pēc Celsija, un tad uz kristāla uzlej ūdeni, lai to pilnībā izšķīdinātu, un tad tam pievieno 20% NaOH, lai vēlamā viela nešķīstu NaOH un kļūtu divfāzu,
šī fāze
Tā ir virs vēlamās vielas
kas tika izšķīdināts ēterī un atdalīts ar dekantera piltuvi.
un tad ēteriskajam šķīdumam pievieno NaSO4
un pēc ekstrakcijas ar šķīdinātāju izejvielu iegūst kā eļļu.

Minētās reakcijas sākumā 1-dimetilamino-2-propanolu ievietoja ledus vannā ar hloroformu ar argonu, līdz tā temperatūra sasniedza nulli, un saskaņā ar norādījumiem izmantoja kolbu ar diviem degpunktiem: Es domāju, ka viena muca ir aizvērta ar starpsienu. Un ar argona gāzi piepildītu balonu ar šļirces palīdzību uzstāda uz starpsienas, un otrā atverē uzstāda dzesēšanas šķidrumu vai kondensatoru? Es gribu teikt, kas ir uzstādīts šajās divās reakcijas kolbas atverēs, lai reakcija varētu notikt?
Man ir grūtības ar šīs sistēmas uzstādīšanu. Vai jūs varat man palīdzēt izdarīt pareizo izvēli un uzstādīt šo sistēmu, lai es saprastu, kā veikt reakcijas soļus.. Paldies Mans nākamais jautājums ir tāds, ka reakcijas protokolā ir paskaidrots, ka tionilhlorīdu un hloroformu reakcijas maisījumam pievieno ar Pastēra pipetes palīdzību. Vai mums kolbā ir jāuzstāda pilināmā piltuve, lai ar Pasteira pipetes palīdzību pievienotu Pasteuru?

Es domāju, ka, lai izmantotu Pastēra pipeti, mums jāatver kolbas vāks, lai iznīcinātu argona radīto atmosfēru? Vai orgona esamība nav svarīga? lūdzu, sniedziet man norādījumus. Paldies
 
Top