P2P sintēze, oksidējot alfa-metilstirēnu ar oksonu (kālija peroksomonosulfātu) (1 kg mērogā)

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
364
Reaction score
177
Points
43
Jūs varat iegādāties to £10 1lt
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
jā, vai mēs varam izmantot šķidrumu pulvera formas vietā, jo tas ir rakstīts gramos
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43

Jauki. Es atradu un pievienoju rakstu, un labi, jūs nepareizi aprēķinājāt vajadzīgo oksona daudzumu. Jums ir vajadzīgi 2 molārie ekvivalenti oksona, un oksona molekulmasa ir ~630 g/mol. a-metilstirola molmasa ir 118 g/mol, tātad 1 kg ir aptuveni 8,5 mol. To reizinot ar divi un pēc tam ar oksona molmasu, iegūstam milzīgo 10,700 g, teiksim, 11 kg. Un tā ir problēma. Pretējā gadījumā tas būtu labāk nekā maizes šķēle, jo es varu nopirkt stirēnu par mazāk nekā 10 EUR par litru. Velns!
Tomēr lieliska metode, un jodohidrīna sintēze ir kaut kas, kas noder citās vietās, un patiešām ļoti noderīgs.

Un jā, es to pareizi aprēķināju, es zinu par muļķībām, ka dažkārt saka, ka oksona masa ir 314 g/mol, bet tā kā pusmolekulas neeksistē, tas ir muļķības. Tas ir 630 g/mol, un tam ir 2 OXIDATĪVIE ekvivalenti uz vienu mol. Pievienoju vēl vienu dokumentu, kurā redzams, ka, lai nonāktu līdz jodohidrīnam, ir vajadzīgi vismaz 1,5 OXIDATĪVIE ekvivalenti, tāpēc, ja ir tikai divi, tas vispār nevar izdoties.

Iznākums rakstā bija 81 %, tas būtu 922 g, mēs parasti nesasniedzam to, ko tie puiši, 800 g būtu reāli lielisks rezultāts.

Varbūt to varētu izdarīt ar citu oksidētāju? Kaut ko mazāk apjomīgu. H2O2 vajadzētu darboties, ja kādam ir pieejams koncentrēts H2SO4 un 30%+ H2O2, tad varētu izmantot Karosskābi un ievērojami samazināt tilpumu. Tikai kā ātrs, bet drošs mēģinājums.
 

Attachments

  • pQWI4awkvN.pdf
    1.2 MB · Views: 352
  • iXPmcM2538.pdf
    76.6 KB · Views: 349

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
kungs, es gribu to izdarīt 10 litru kolbā, lai veiktu testēšanu, kungs, vai jūs varat man palīdzēt, vai man vajadzētu visu sadalīt ar 20?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Sir, es varu iegūt visus man nepieciešamos reaģentus, bet acetonitrila un oksona patēriņš ir pārāk liels, un eksperimenta P2P pabeigšanas vērtība būs ļoti dārga. Vai ir kāds reaģents, kas var aizstāt acetonitrilu? Vai arī jums jau ir kāds saprātīgāks veids, kā pabeigt šo darbu?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
To var aizstāt ar etanolu
 

BBCO

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 12, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Kāda ir jūsu oksona koncentrācija?
 
Top