Question Nātrija etilsulfāta sintēze

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Vai jūs varat man palīdzēt izgatavot nātrija etilsulfātu
NĀTRIJA ETILSULFURSKĀBE
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Jūs varat iegādāties nātrija etilsulfātu. Tā ir bezrecepšu viela.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Kāds ir nātrija etilsulfāta avots? Cik atceros, tas noteikti nav bezrecepšu pārdošanā, vismaz tur, kur es atrodos.

To var iegādāties no ķīmisko vielu ražotājiem, bet cenas ir pilnīgi smieklīgas. Paskatieties tikai Sigma Aldrich, viņi pārdod šo sūdu par 62 €/g.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
>>>Vienkārši paskatieties uz Sigma Aldrich, viņi pārdod šo sūdu par 62 €/g.
Droši vien tas ir analītiskais standarts. Paldies par pilno sintēzes pamācību.
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Paldies par jūsu pastāvīgo palīdzību man♥️
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Manā valstī ir grūtības ievadīt šo produktu
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Es varu dabūt nātrija sulfātu, bet nevaru dabūt nātrija etilsulfātu
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Es iesaku šo reakciju veikt vairumā. Apskatiet šo nātrija etilsulfāta sintēzi :

Prasības

  1. Etanols (EtOH / C2H6O/ CH3CH2OH, 99%, 180 ml)
  2. Sērskābe (H2SO4 / H2O4S, 95%+, 80 ml)
  3. Nātrija karbonāts (Na2CO3 / CNa2O3)
  4. Ūdens (H2O, 300 ml)

Procedūra

Ar pievienošanas piltuvi 30 min. pievieno etanolu un sērskābi pilienveidīgi pievienošanas piltuvē ar kakliņu (500 mL). Reflukss 3 h 110 °C temperatūrā. Ievietojiet ledus mērglāzē (1 L+) un pārlejiet šķīdumu tur. Pievieno ūdeni (300 ml). Sagatavot koncentrētu ūdens un nātrija karbonāta šķīdumu un lēnām ielej to mucā pa porcijām, līdz pH = neitrālam. Šī reakcija ir ļoti strauja! Filtrējiet, izmazgājiet filtrāta nogulsnes ar ūdeni. Žāvēt gaisā ar ventilatoru ~48 h.

Teorija

Uzkarsējot sērskābe protonē skābekli etanolā, veidojot etiloksonija jonu, kas nogulsnējas SN2 reakcijā, ko sauc arī par Fišera esterifikāciju. Oksonijs izdala nelielu daudzumu ūdens un heksakarbonāta produktu, veidojot etilsulfātu, nenozīmīgu daudzumu dietilētera, kas izvārās, un nelielu daudzumu kancerogēnā dietilsulfāta. Pēc tam etilsulfātu, pievienojot nātrija karbonātu, pārvērš nātrija sālī. Nātrija karbonāts arī neitralizē sērskābes atlikumu skābju-sārmu reakcijā. Ledus palīdz atdzist, samazinot reakcijas intensitāti.

Temperatūras kontrole ir ļoti svarīga! Temperatūra nekad nedrīkst pārsniegt 115 °C, citādi mainās līdzsvars un etilsulfāta vietā rodas dietilēteris.

Visiem reaģentiem jābūt bezūdens! Ūdens klātbūtne šajā reakcijā samazina iznākumu. Neizmantojiet denaturētu etanolu, jo denatonijs karsējot sadalās, piesārņojot produktu. Ja reakcija veikta pareizi, pēcrefluksa šķīdumam jābūt caurspīdīgam, iespējams, ar gaiši dzeltenu nokrāsu. Ja tas ir dzeltens vai oranžs, jūs izmantojat neprecīzus reaģentus.

Žāvēšanas caurulīte uz kondensatora augšdaļas palīdz aizturēt mitrumu.

Pēdējā posmā nedrīkst iztvaicēt! Šādi karsējot, nātrija etilsulfāts sadalās. Šķīdumu žāvējiet tikai gaisā. Ventilatora izmantošana palīdz paātrināt darbu.

Ir šīs reakcijas variants, kurā pirms nātrija karbonāta pievienošanas izmanto kalcija karbonātu. Es to pilnīgi neatbalstu. To pievieno, lai etilsulfātu pārvērstu nešķīstošajā kalcija etilsulfātā. Tas ne tikai ir pilnīgi nevajadzīgi, bet arī palielina laiku un darba slodzi un ievērojami piesārņo galaproduktu. Ja izmanto tikai nātrija karbonātu, etilsulfātu saglabā ūdens šķīdumā, ko vēlāk atdalīt, filtrējot un izžāvējot.

Pastāv arī cits variants, kurā sērskābes vietā izmanto nātrija bisulfātu. Tas darbojas, bet, pēc manas pieredzes, iegūtais iznākums ir neliels. Tas arī piesārņo produktu, kas izpaužas kā pienveidīgi kristāli, kuri parasti veidojas uz kristalizēšanas trauka sieniņām.
 
Last edited:
View previous replies…

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Paldies par palīdzību،♥️
 
Last edited:

Felix34-73

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 19, 2022
Messages
39
Reaction score
14
Points
8
Vai jūs varat uzrakstīt visa grama 1lt aprēķinu?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ko jūs domājat ar iznākumu? Tas bija jau sen, un diemžēl nekad nav izdevies nosvērt optimizētos iznākumus. Galvenokārt tāpēc, ka es šo sintēzi esmu veicis daudzas reizes un man tas apnika. Iznākumi ļoti atšķiras, kad ar to sākat, tāpēc nebija īstas analītiskas vērtības. Turklāt, pat ja šī reakcija tiek veikta pareizi, neizbēgami rodas daži blakusprodukti, tāpēc nekad nevar pieņemt, ka iznākums ir precīzs. Ja jūs domājat, ka man būtu jāpārraksta visa sintēze, lai iegūtu 1 g, tad dariet to pats fam. Tas nav sarežģīti matemātiski aprēķini.
 

Felix34-73

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 19, 2022
Messages
39
Reaction score
14
Points
8
Ar to domāts, cik daudz ķīmiskās vielas ietilpst 1 litrā balona. Jūs minējāt 160 ml etanola un 80 ml sērskābes.
 

Felix34-73

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 19, 2022
Messages
39
Reaction score
14
Points
8
NPehWxFJVi


R439UYeaID

sintēze neizdevās, vai tas bija tāpēc, ka sērskābi ieliju pārāk ātri?
 
View previous replies…

Felix34-73

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 19, 2022
Messages
39
Reaction score
14
Points
8
Es to lietoju, bet tā ir etanola kamīna degviela, un tā ir ļoti ūdeņaina, man šķiet, ka šis etanols neitralizē pH, ko jūs par to domājat?
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Es redzēju metodi youtube, vai tā ir pareiza


 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Jā, šī ir metode. Izlasiet teoriju no mana komentāra tajā ir dažas svarīgas piezīmes un brīdinājumi par šo sintēzi, lai palīdzētu jums izlaist sāpes ar to un iegūt vislabāko rezultātu uzreiz! ;)
 
View previous replies…

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Es domāju, ka viņš nav lietojis sērskābi
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Jā, viņš to nedarīja, tā vietā viņš lietoja nātrija bisulfātu, kas ir alternatīva, kuru es minēju. Kā jau teicu, tas darbojas, bet, spriežot pēc manas pieredzes, noved pie zemas iznākuma pakāpes. Tomēr, ja jūs tomēr vēlaties to izmēģināt, tā nav slikta ideja. Nātrija bisulfāts ir daudz mazāk agresīvs neitralizācijas laikā.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Jā, un vēl viena svarīga lieta. Gadījumā, ja izmantojat sērskābi, nepievienojiet to visu uzreiz. Ir iemesls, kādēļ tā jāpievieno pa pilienam 30 minūšu laikā. Sajaucot sērskābi un etanolu, rodas siltums. Ja sajauksiet visu uzreiz, tas sāks vārīties temperatūrā, kas pārsniedz 115 °C, un tā vietā radīsies dietilēteris, kas ievērojami piesārņos jūsu galaproduktu. Šim nolūkam nav obligāti vajadzīga piltuve, jūs varat to pievienot ļoti lēni, tikai ne visu uzreiz.
 
Top