Teorētiskā izpēte: Baylis-Hillman PEA sintēze, izmantojot oksazolidona/oksazolona starpproduktus.

ProxyProxy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Ievads:

Šķiet, ka kāds tiešsaistes piegādātājs (kas netiks nosaukts vārdā) piedāvā "jaunu" ceļu uz fenetilamīniem.
Reakcija no aldehīda līdz amīnam notiek 3 dažādos posmos:

1) Vispirms izmanto Beiliša-Hilmana reakciju, lai savienotu arilaldehīdu ar akrilamīdu, izmantojot terciāro aminoskābes bāzi, piemēram
DMAP (4-dimetilaminopiridīns ) vai DABCO/TEDA (trietilēndiamīns).
Akrilamīds ir rūpnieciska ķimikālija, ko izmanto polimēru ražošanā, tas ir saistīts arī ar apdegušiem pārtikas produktiem.

2) Pēc tam veic modificētu Hofmana pārkārtošanos.
Atšķirībā no "parastās" Hofmaņa reakcijas ir svarīgi atzīmēt, ka galaprodukts nav amīns.
Starpprodukts izocianāts nepakļaujas ūdens hidrolīzei, lai veidotos karbamīnskābe, kas pēc tam dekarboksilējas, lai iegūtu amīnu.
Tā vietā 1. posmā izveidotais benzilspirts tiks pakļauts intramolekulārai ciklizācijai, veidojot 5 locekļu karbamāta gredzenu (kas ir gan esteris, gan amīds).
Notiek virkne strauju protonu apmaiņas procesu, kas izomerizē nekonjugēto oksazolidonu par stabilāku konjugēto oksazolonu.

3) Pēdējā posmā tiek veikta palādija reducēšana uz oglekļa, izmantojot 3 ekvivalentus ūdeņraža gāzes.
Pirmais ūdeņraža ekvivalents tiek izmantots oksazolona gredzena atvēršanai, radot formāta esteri un imīnu , kas pēc tam tiek sašķelti.
reducē ar atlikušajiem diviem ūdeņraža ekvivalentiem. Kā blakusprodukts veidojas vēlamais amīns un skudrskābe.

Iespējams, ka šī reakcija jau ir zināma slepenajā vidē(lai gan ļoti labi turēta noslēpumā),
Tomēr es uzdrošinos apgalvot, ka reakcija ir "jauna", jo nekad neesmu dzirdējis, ka par šo reakciju būtu notikušas diskusijas/dokumentēti ziņojumi līdzīgos forumos vai literatūrā.
Nav zināms precīzs reakcijas mehānisms, lai gan es esmu centies to noskaidrot.
Ja nepiekrītat maniem mehāniskajiem pieņēmumiem, lūdzu, komentāros paskaidrojiet savas domas/kritikas, pamatoti tās argumentējot.
Jūsu atsauksmes ir ļoti vērtīgas.

Literatūras avoti:

[1]
Pedro Molina, Alberto Tarraga, grāmatā "Comprehensive Organic Functional Group Transformations", 1995, ISBN: 978-0-08-044705-6.

" Ir konstatēts, ka svina tetraacetāts piridīnā nodrošina vieglu procedūru ātrai, augstvērtīgai, Hofmanam līdzīgai β-hidroksi primāro amīdu pārkārtošanai uz 2-oksazolidinoniem, izmantojot atbilstošo β-hidroksiizocianātu"

[2]
Shinobu Hazama, S. Ichikawa, Fumihiro Yonebayashi, "Japanese Journal of Forensic Science and Technology", 2008, DOI: 10.3408/jafst.13.67

"Mēs izstrādājām jaunu un ērtu metodi levo-metamfetamīna sintēzei, izmantojot d-norefedrīnu (d-NE ) kā izejvielu. d-NE apstrādāja ar 1,1-karbonildiimidazolu, lai iegūtu atbilstošo ciklisko karbamātu, un produktu apstrādāja ar nātrija hidrīdu un jodmetānu, lai veidotu mono-N-metilētu amīna atvasinājumu, ko apstrādāja ar palādiju uz aktivētās ogles ūdeņraža atmosfērā katalītiskai reducēšanai. Pēc ūdens hlorūdeņraža (HCl) pievienošanas tika iegūts l-MA kā HCl sāls (kopējais iznākums 58 %)".

Literatūras mehānisms/reakcijas shēma:

GlpAdYsLND

Ierosinātais (hipotētiskais) mehānisms/reakcijas shēma:

7nSrmEf0FA

Jautājumi, uz kuriem vēl jāatbild:

1) Kādi ir
precīzi reakcijas apstākļi (temperatūra, koncentrācija, rxn laiks utt...) un reaģenti, kas nepieciešami, lai šī reakcija noritētu?
2) Kādi ir sagatavošanas nosacījumi, kas nepieciešami, lai attīrītu katru starpproduktu?
3) Neesmu pārliecināts, cik daudz testēšanas un iteratīvās izstrādes notiek šajā forumā.
Vai kāds no foruma dalībniekiem, kam ir atbilstošas laboratorijas telpas, ir gatavs to izmēģināt un sniegt atsauksmes? Man pašam nav līdzekļu, lai to pārbaudītu.
4) Vai reakcija ir mehāniski pareiza? Vai reakcija patiešām eksistē, vai arī es to vienkārši izvilku no a**?
5) Vai šai reakcijaijau ir izstrādāta procedūra? Ja jā, kur es to varu atrast?
6) Vai reakcijas shēmu var modificēt, lai tajā iekļautu arī n-metilētu atvasinājumu sintēzi (līdzīgi kā literatūrā manā piemērā).
7) Vai ciklizācijas posma izraisīšanaivar izmantot alternatīvus reaģentus svina tetraacetātam? Man šķiet, ka
hipohlorīts nedarbosies, jo tas arī oksidētu benzilspirtu līdz ketonam/fenonam.
8) Vai var izmantot citus terciāros amīnus, piemēram, trietilamīnu, izņemot DMAP un DABCO?
9) Vai ir kādas vērā ņemamas blakusreakcijas, kas samazinātu galaprodukta tīrību?
10) Vai reducējot radīsies racēmisks amīns, vai arī tas dos priekšroku vienam stereoizomēram salīdzinājumā ar otru?


Šis ir mans pirmais ieraksts šajā forumā, tāpēc neesmu pārliecināts, kādas atsauksmes sagaidīt.
Paldies, ka izlasījāt.
 

Attachments

  • x9iKPl3aOD.jpg
    x9iKPl3aOD.jpg
    123.8 KB · Views: 231
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Kāpēc?

Es jau pašā sākumā izlasīju "akrilamīds" un "DMAP", un zinu, kāpēc ne, ja tas nav absolūti neizbēgami.

Atvainojiet
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Šie ir diezgan optimistiski jautājumi, redzot, ka pat zinātniskajos rakstos nav sniegtas atbildes.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Sveiki. No pirmā acu uzmetiena tas izskatās labi. Vai esat veicis eksperimentus un uzlabojis savus starpproduktus? Ak, es pabeidzu lasīt jūsu ziņu.
Šai pieejai nepieciešams mēnesis vai vairāk laboratorijas pētniecībā, modernas laboratorijas iekārtas, reaģentu un testēšanas iekārtu pieejamība, lai sniegtu dažas atbildes jums. Iepriekš šādu pieeju (runājot par otro shēmu) neesmu redzējis. Ciktāl tas attiecas uz citu meth sintēzes veidu, es gribu jūs pārliecināt, ka jūs nebūsiet apmierināts ar darbu ar H2 augstuma spiedienu un nātrija hidrīdu (NaH). Jebkurā gadījumā jūs varat mēģināt un sagatavot savu sintēzes ziņojumu. BB foruma kopiena būs pateicīga jums.

Mans jautājums ir, kāds ir iemesls tik ilgai un grūtai sintēzei, ko var veikt ātrāk un vieglāk? Turklāt es pieņemu, ka šī pieeja nebūs ekonomiski izdevīga.
 
Top