Tramadola (Ultram) sintēze

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1

Ievads
6rNxX0Sqsj

Šajā tēmā var uzzināt par tramadola (Ultram) sintēzi. Šis sintēzes veids attēlots kā divpakāpju ceļš ar papildu 3-litija anizola prekursora sintēzi otrajā vienpakāpju sintēzes posmā. Šī metode ir elementāra un neprasa daudz dārgu stikla trauku vai reaģentu. Cikloheksanona (1) sintēze no cikloheksanola ir attēlota šajā tēmā.

Tramadols [2-(dimetilaminometil)-1-(3-etoksifenil)cikloheksanols] cikloheksāna gredzenā ir divi stereogēnie centri. Tādējādi 2-(dimetilaminometil)-1-(3-metoksifenil)cikloheksanols var būt četrās dažādās konfigurācijas formās: Sintētiskā ceļā kā galvenie produkti rodas (1R,2R)-izomēra un (1S,2S)-izomēra racēmāts (maisījums 1:1). Rodas arī neliels daudzums (1R,2S)-izomēra un (1S,2R)-izomēra racēmiskā maisījuma. (1R,2R)-izomēra un (1S,2S)-izomēra izolēšanu no diastereomēru mazākā racēmāta [(1R,2S)-izomēra un (1S,2R)-izomēra] veic, pārkristalizējot hidrohlorīdus. Zāles tramadols ir (1R,2R)-(+)- un (1S,2S)-(-)-enantiomēra hidrohlorīdu racēmāts. Racemāta [(1R,2R)-(+)-izomērs / (1S,2S)-(-)-izomērs] izšķiršana tika aprakstīta, izmantojot (R)-(-)- vai (S)-(+)-mandelskābi. Šis process nav rūpnieciski izmantojams, jo tramadolu izmanto kā racemātu, neraugoties uz zināmo atšķirīgo (1R,2R)- un (1S,2S)-izomēru fizioloģisko iedarbību, jo racemāts dzīvniekiem un cilvēkiem uzrādīja lielāku analgētisko aktivitāti nekā jebkurš no enantiomēriem.
HxuN2FVW3f

Aprīkojums un stikla trauki.

Reaģenti.

  • Ledus etiķskābe, 20 ml;
  • Dimetilamīna hidrohlorīds 0,652 g, 8 mmol;
  • Cikloheksanons (1) 1,7 ml, 1,32 g, 16 mmol;
  • Paraformaldehīds 0,24 g, 8 mmol;
  • acetons ~ 100 ml;
  • 3-bromoanizols (3) 0,823 g, 4,4 mmol;
  • Tetrahidrofurāns (THF) 10 ml;
  • n-butillitijs (n-BuLi) 1,75 M 2,5 ml, 4,4 mmol;
  • Sausais ledus (cietais CO2);
  • Destilēts ūdens, 30 ml;
  • Dietilēteris (Et2O) 95 ml;
  • nātrija sulfāts (NaSO4) vai magnija sulfāts (MgSO4) 100 g bezūdens;
  • Sālsskābes (HCl) dietilētera šķīdums.
9ukoAWNdLa

Tramadola hidrohlorīds [(±)-trans-2-[(dimetilamino)metil]-1-(m-metoksifenil)cikloheksanola hidrohlorīds]
Vāra temperatūra: 388.1 °C pie 760 mm Hg;
Kušanas temperatūra: 180-181 °C;
Molekulmasa: 299,836 g/mol;
Blīvums: 1,047 g/ml (20 °C);
CAS numurs: 36282-47-0.

2-dimetilaminometilcikloheksanona hidrohlorīds (2)

Ledus etiķskābes (20 ml), dimetilamīna hidrohlorīda (0,652 g, 8 mmol), cikloheksanona (1) (1,7 ml, 1,32 g, 16 mmol) un paraformaldehīda (0,24 g, 8 mmol) maisījumu 3 h attvaicēja 100 ml apaļdibena kolbā ar atgaisošu dzesētāju. Etiķskābi un cikloheksanona pārpalikumu atdalīja in vacuo, un atlikumu attīrīja, kristalizējot no acetona, un ieguva (2) kā baltus kristālus (1,16 g, 76 %), mp 154-155 °C.
N2Bgkd3hnQ
Tramadola hidrohlorīds (5)
3-bromoanizola (3) ( 0,823 g, 4,4 mmol) šķīdumam sausā THF (10 ml) 50 ml bumbiera formas kolbā -78 °C temperatūrā (ar sauso ledu Devara vannā) inertā (argona vai nitrogenta) atmosfērā pilienveidīgi pievienoja 1,75 M n-BuLi (2,5 ml, 4,4 mmol).
AgIjCMLiKJ
Maisījumu 45 minūtes maisīja tajā pašā temperatūrā un pēc tam pa pilieniem pievienoja 2-dimetilaminometil-cikloheksanona (2) ( 0,62 g, 4 mmol brīvās bāzes) šķīdumu sausā THF. Iegūto maisījumu maisīja -78 °C temperatūrā 2 h un šķīdinātāju atdalīja vakuumā.
KQWfSLrcBR

Pievienoja ūdeni (30 ml), un produktu ekstrahēja ar etileteri (3 x 30 ml). Ekstraktus žāvēja virs nātrija sulfāta, filtrēja uz Buchnera kolbas un iztvaicēja vakuumā. Atlikumu apstrādāja ar 5 ml etilētera, piesātināta ar ūdeņraža hlorīdu; etilēteri iztvaicēja vakuumā, un iegūto cieto vielu attīrīja, kristalizējot no acetona. Tramadola hidrohlorīdu (1) ieguva kā baltus kristālus (0,94 g, 78,6 %), mp 168-175 °C.
 
Last edited:

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Liels paldies par šo sintēzes procesu ☺️
man ir daži jautājumi !


1 - Pirmkārt, es redzu kļūdu vai muļķību : attēlā Mannich.HCl (2-dimetilaminometilcikloheksanona hidrohlorīds) ir labi uzzīmēts ar HCl daļu, bet tekstā ir labi precizēts " 4mmol brīvās bāzes ", tātad kaut kas ir nepareizi, un droši vien attēls, es domāju, jo patents US6469213 runā par Mannich hidrohlorīda nodošanu bāzei, ar dārgiem šķīdinātājiem.
Ja būtu iespējams Manniha hlorhidrātu nešķīdināt bāzē (brīvā bāzē), tas būtu patiešām vienkāršāk.

2 - Kāpēc izmanto zemu temperatūru -78 °C, pretēji patenta prasībām, kas paredz paaugstināt temperatūru līdz 50 °C?
Tāpēc, ka ir vienkāršāk to darīt klasiskā laboratorijas temperatūrā... Varbūt, lai izvairītos no refluksa?

Es domāju/redzu, ka litija savienojuma daļu varētu aizstāt ar cietu magnija pulveri, kas ir patiešām lētāks un pieejamāks.

3 - Vai toluols šķīdina tramadola hidrohlorīdu? Es domāju, lai aizstātu etileteri iepriekš minētajā procesā.

Paldies par palīdzību 😌
Un novēlu visiem jauku jauno gadu !
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Labdien. Paldies. Labu gadu =)
1- Ir pieļauta kļūda, paldies par uzmanību. Es to laboju. Jums ir jāizmanto brīvā bāze (skatīt rakstu).
2- Kā es saprotu, augstāka temperatūra dod vairāk blakusproduktu un samazina mērķa iznākumu.
3- Es nevaru atbildēt droši. Es ieteiktu izmēģināt DCM vai hloroformu (gandrīz tāds pats dipola moments).

Avots:
Tramadola un analogu sintēze.
Cuauhtémoc Alvarado,* Ángel Guzmán*, Eduardo Díaz un Rocío Patiño
Instituto de Química, Universidad Nacional Autónoma de México, Circuito Exterior Ciudad
 

Attachments

  • fl8nwtgV9T.pdf
    162.3 KB · Views: 987

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Liels paldies par šo ātro atbildi un labojumu !!!
Lieliski, šis meksikāņu raksts ir ļoti interesants un noderīgs, paldies !

Vai jums ir process, kā Maniha hidrohlorīdu novest līdz bāzei ?
Es plānoju izmantot NH3 šķīdumu, jo redzēju, ka NH4Cl (nevēlamais produkts) gandrīz nešķīst dietilēterī, ko beigās izmanto Tramadola ekstrakcijai. Tādējādi tas varētu būt labs veids.
(varbūt NaOH vai NaHCO3 varētu būt labāks...).

Un vēl viens jautājums (atvainojiet!): ja mēs no sākuma izmantojam tikai tīru dimetilamīnu metanola vai etanola šķīdumā, lai veidotu Mannihu, bez HCl, tas varētu palikt bez Manniha bāzes? (gatavs lietošanai).

Un tikai man, es mēģināšu pārbaudīt, vai etileteri var aizstāt ar etilacetātu, kā tas ir patenta US6469213 gadījumā.
 

Attachments

  • NirUBXsj8u.pdf
    433.7 KB · Views: 921

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
>>> Es plānoju izmantot NH3 šķīdumu
Manuprāt, NH3 sln ir labs veids.
>>>Ja no sākuma mēs izmantojam tikai tīru dimetilamīnu metanola vai etanola šķīdumā, lai veidotu Manihu, bez HCl, tas varētu palikt Maniha brīvā bāze ? (gatavs lietošanai).
Kāpēc ne. Dimetilamīnam ir 7 *C bp. Diezgan grūti apstrādājams. Lūdzu, dalieties šeit ar rezultātiem.
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Iespējams, ka tas ir noob jautājums, bet kāpēc benzils ir izslēgts?
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Kāpēc ne benzaldehīds . metlamīna hcl un (cikloheksanons vai varbūt mek)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ko jūs domājat? :unsure:
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Patenta tekstā benzilmetilamīna hidrohlorīds tiek saukts par benzilmetilamīna hidrohlorīdu
cikloheksanons 9 (1,7 ml, 1,32 g, 16 mmol) un paraformaldehīds.

Es jautāju, varbūt benzaldehīds, methlamīna hcl un butanons aizstāj šīs izejvielas?
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Man ir zināmas grūtības iegūt Manniha bāzi.
Dimetilamīnu pārveidoju par hidrohlorīdu , pēc tam sintezēju Maniha HCl un liku tam iztvaikot 60 °C temperatūrā pie apkārtējā spiediena.
Es ieguvu tādu kā dzeltenīgi dzeltenīgu līmi (skatīt attēlu), kas, domājams, ir Mannich.HCl, un pēc tam to pārveidoju uz bāzi ar 3 g ūdens šķīdumu ar 0,97 g NaOH.
Es mēģināju ekstrahēt Manniha bāzi ar toluola un TMBE maisījumu un liku to iztvaikot 70 °C temperatūrā : un man neizdevās! Pēc dažām stundām palika tikai 0,5 ml tumši oranža šķidruma, bet nekādu kristālu pēdu.
Tāpēc šoreiz es atkal sāku to pašu šķīdinātāja maisījumu maisīt 30 min. magnētiskās maisīšanas laikā 50 °C temperatūrā (pirmajā reizē - apkārtējās vides temperatūrā, un tikai 2 min. maisīšanas laikā).
Redzēšu pēc iztvaikošanas rīt.

Kaut kur ir kļūda, neskatoties uz to, ka es ievēroju pārbaudītu metodi!
 

Attachments

  • BUI1PG2VJt.jpg
    BUI1PG2VJt.jpg
    552.8 KB · Views: 410
  • zKvx1EjsWN.jpg
    zKvx1EjsWN.jpg
    1.2 MB · Views: 434
  • TNx6yf2Xtp.jpg
    TNx6yf2Xtp.jpg
    577.8 KB · Views: 389
  • iKrx50SQfN.jpg
    iKrx50SQfN.jpg
    337.2 KB · Views: 397

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Pirmais mēģinājums bija pilnīga izgāšanās.
Es veicu vēl vienu mēģinājumu, pievēršot tam lielāku uzmanību, un tas bija labāks.
Metanolu aizstāju ar etanolu; un, lai mannich.HCl pārietu uz bāzi, izmantoju NH3 šķīdumu (pretēji NaOH šķīdumam), jo citā patentā izlasīju, ka pH ir 10,8, tad NaOH bāze bija pārāk augsta un, iespējams, iemesls iznākuma/molekulas iznīcināšanai ?
Es izšķīdu bāzi toluolā un izmantoju to nākamajā posmā (kā minēts citā avotā).
Es iztvaicēšu tos vakuumā un apskatīšu atlikumus. Es ļoti ceru, ka tas būs tramadols, gatavs pārkristalizācijai.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Sveiki,
Tā bija laba ideja. Ceru, ka jūs saņemsiet produktu. Ar nepacietību gaidu jūsu rezultātus!
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Es ievācu eļļas fāzi bāzē, kas izšķīst ūdenī savā HCl formā.
Es to kristalizēju un iegūstu brūnu pastu, kas nav īsti laba... Es ēdu to ir kapsula, 130 mg, un neesmu pamanījis nekādu ietekmi.

Tāpēc es sāku atkal ar Manniha bāzi, sintezēts bez HCl izmantošanas, lai saglabātu pamata. Pēc iztvaicēšanas es saņēmu eļļainu maisījumu attēlā zemāk.
Es domāju, ka tas atkal ir izgāšanās, jo lasīju, ka tas ir kristāli apkārtējās vides temperatūrā, bet dažas laboratorijas to pārdod 96% šķidrā veidā, tāpēc tas ir atvieglojums !!!
Esmu uzsācis pēdējo Grignarda reakciju. Kad tā būs pabeigta un pārbaudīta, es to atjaunināšu.
 

Attachments

  • dxbaQZC57T.jpg
    dxbaQZC57T.jpg
    512.8 KB · Views: 385

VidaliaOnions

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Tiešām dude jūs apēdāt kapsulu ar brūnu eļļainu vielu, kas acīmredzami nav tramadols, jums nevajadzētu lietot galaproduktu, ja neesat droši pārliecināts, ka tas ir tas, kas ir, un reakcijas ir notikušas veiksmīgi. Jums ļoti paveicās neskaitāmas briesmīgas lietas varēja notikt vai varēja notikt vēlāk dzīvē.
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Es jau veicu skābes un bāzes ekstrakciju, tāpēc molekula acīmredzot piederēja pie zināmas saimes, kurā, cik man zināms, neviens nav ieguvis LD50 tuvu šādam līmenim.
Neuztraucieties par mani !
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Sveiki visi,

Pēc vairāk nekā 8 mēģinājumiem man neizdevās pagatavot Tramadolu, vismaz ne vairāk kā 5mg, bet, iespējams, citu molekulu.

Zinu, mana Griganāra reakcija ir pareiza, šķiet, ka 3-bromoanizola+Mg pārslas aizdedzināšanas temperatūra ir 70°C +/-2°C, pastāvīgi maisot (maisīšana ir svarīga, lai saskrāpētu Mg virsmu un noņemtu oksīdu. Vismaz vienā labā punktā.

Tad es domāju, ka mana problēma ir saistīta ar Manniha sintēzi: mans produkts acetonā nekristalizējas: kristāli automātiski veido blīvāku šķidro fāzi.
Es atdalīju 95 % acetona un liku blīvākajai šķidrajai fāzei iztvaikot uz 60 °C plates, lai iegūtu baltus kristālus.

Bet tad, ja es mēģinu tos atkal pārkristalizēt no acetona tādā pašā veidā, produkts zaudē 70 % no svara un saglabā tās pašas īpašības.

Tā kā 2-dimetilaminometil-cikloheksanona hidrohlorīdam vajadzētu kausēties 157-158 °C temperatūrā, es pieņemu, ka tie nav gaidītais Mannich.HCl, vai ne?

Vai kāds var man dot kādu padomu? Vai labāk, lūdzu, izmēģināt pats un dalīties ar savu rezultātu?

(šeit, attēls " viltus " Mannich.HCl neapstrādāta 10mmol, pirms pārkristalizēšanas.)
 

Attachments

  • gfz01QYmLN.jpg
    gfz01QYmLN.jpg
    1.2 MB · Views: 382

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Vai jūs izmantojat tīru sausu acetonu? Sveiki, atvainojiet par garo atbildi. Es neesmu redzējis jūsu jautājumu.
 
View previous replies…

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Sveiki, es arī esmu ļoti ļoti lēns, kā jūs varat redzēt !
Es lietoju "tīru" acetonu no datortehnikas veikala, mm, vai jūs domājat, ka šis acetons nav tīrs ?
Man ir pieejams laboratorijas kvalitātes acetons, bet tas ir dārgāks... Varbūt man vajadzētu veikt komerciālā acetona frakcionētu destilāciju?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Es domāju, ka jums ir jābūt pārliecinātam acetonā, to destilēt un izžāvēt.
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
esmu pārliecināts, ka tam ir jābūt bezūdens acetonam
 

Alojz

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 11, 2023
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Vai varat publicēt ieguldījumu tilidīna ražošanā
 
Top