Kādi ir labākie klēpjdatori opsec?

depresskid

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Kādi ir labākie klēpjdatori opsec?

Pašlaik izmanto Mac OS ar Windows boot-camp - T2 - ar FileVault ar garu paroli.
sarunas laikā izmanto tikai sesijas , wicker me , telegram (ieslēgta paroles bloķēšana + tikai izmantojot privāto masāžu).

Par boot-camp windows es tos izmantoju tikai Tor, kad es daru operāciju
Es neesmu eksperts šajā jomā, tāpēc lūdzu, dodiet man kādu padomu par to.

Es gribu visus iestatījumus, kas ir pret digitālo kriminālistiku.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Purism - Librem 14 ir ASV uzņēmuma, kas augstu vērtē lietotāju privātumu, piezīmju grāmata. Snoudens savulaik ieteica šo uzņēmumu savā tviterī.
Šajā piezīmjdatorā ir mikrofonu, kameras un citu drošības un privātuma funkciju fiziskās izslēgšanas slēdži.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Nekad nelietojiet telegrammu, nekad nelietojiet logus.
Izmantojiet cietā diska kriptorus + tails os ar tor bridžiem.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Vajadzētu būt obligātam deepweb, vārti programmatūra un anonimitāte..hmm es nezinu :D :) Tur ir litterally cilvēki ar telefoniem, kas ienāk DN
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Nevar piekrist vairāk.
 

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
28
Reaction score
10
Points
3
Thinkpad x230. Flash coreboot uz tā. Palaist linux, vēlams QubesOS. Veiciet savas OPSEC kritiskās darbības Whonix qube.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Kāpēc, jūsuprāt, THinkpad x230 ir visdrošākais? Es esmu thinkpad fans, bet būtu interesanti dzirdēt jūsu viedokli par to tehnisko infrastruktūru.
 
View previous replies…

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
28
Reaction score
10
Points
3
Thinkpad x230 ir viens no pēdējiem Thinkpad rindas modeļiem, ko var corebootēt/librebootēt. Parasti šāda veida Thinkpads ir veci, piemēram, 10 un vairāk gadu veci. Tādējādi to procesori ir 3. paaudzes intel vai vēl vecāki.

Thinkpad x230 ir labākais intel CPU, ko var arī coreboot'ed. (Neņemot vērā system76 un citus linux klēpjdatoru pārdevējus, kuriem ir jaunāki procesori un kuri tiek piegādāti ar coreboot).

X230 nav visdrošākais, bet tam ir ātrākais CPU, kas ir starp tiem, kurus var padarīt "visdrošākos" ar coreboot'ing.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Liels paldies. Es neesmu tik tehniski zinošs, bet es meklēju sev drošāku iestatījumu, no tā tehniskajām spējām.
Ir grūti saprast, kas un kas nenosaka labu piezīmjdatoru no OpSec viedokļa, un jūs nepārprotami palīdzējāt to labāk saprast.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Kādi būtu tehniskie pasākumi, ko jūs veiktu, lai vēl vairāk aizsargātu savu privātumu, izņemot dažādu vienreizlietojamo operētājsistēmu, piemēram, Tails/Whonix, izmantošanu? Ko jūs vispār meklējat?
 

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
28
Reaction score
10
Points
3
> Kādi būtu tehniskie pasākumi, ko jūs veiktu, lai vēl vairāk aizsargātu savu privātumu?

Tas ir atkarīgs no tā, kādu savu privātumu es aizsargāju un no kā.
 

mevex21

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 22, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
@KokosDreams

Vispirms, lūdzu, ņemiet vērā, ka pastāv X % iespēja, ka bbgare ir trulli veidota, lai apkopotu informations par noteiktiem spēlētājiem, kas vienalga neapturētu viņu carrer, vienīgā atšķirība ir potenciālās interešu grupas varētu dot problēmu ( kā izgatavot noteiktus medikamentus) - (viņi iegūtu visu šo materiālu no ebooks jebkurā gadījumā, bez jebkādām problēmām, lai gan -> viņi dos iespēju pirkt mazos apjomos (vai varbūt lielos apjomos, kas novestu noteiktu personu uz saiti starp personu un šiem policistiem, lai iegūtu tālāku informāciju noplūde, jo mājas lapā neeeds ne tikai javascript, bet darbojas uz clearnet withou jebkuru problēmu. Ir daži aktīvi lietotāji, kas ir ķīmijas eksperti (protams, jūs varat ar viņiem konsultēties jebkurā laikā, labāk pastāstiet viņiem visu, kas jums ir prātā, viņi ir šeit jūsu labā)... un daži aktīvi cilvēki, kas ir vai nu idioti, vai drīzāk policisti. Es drošāk derētu derēt no bettng kurš ir kurš, bet dažreiz tas man ir patiešām skaidrs.

Manuprāt, darknet pārdevēja vidējais dzīves ilgums ir daudz īsāks, nekā domā lielākā daļa cilvēku. Nesaku, ka noteiktas darbības nevarētu veikt anonīmi, bet apakšā tas darbojas tā, ka, ja kāds no visas piramīdas kādā maģiskā brīdī kaut kur fck up, tad potenciāli varētu tikt saistīts arī tu... Un stāsts nekad nebeidzas...
Dariet, ko vēlaties darīt, dažas lietas darbojas, protams, bet nedariet pieņēmumus, ka jebkura konkrēta persona un jebkura konkrēta datu bāze ar glabāšanu ārējā serverī ir droša, lai jūs kādā brīdī netiktu atklāts.
Btw, tehnoloģija, kas tiek izmantota, lai atrastu zināmas noplūdes kodā literallty jebko (ieskaitot palaist VM, izmantojot android sistēmu, visas šīs "zināmās" lietas, kas ir tīmeklī, ir bezgalīgs. Tie, kas galu galā kādā brīdī saņems to rokās, būs labākie no labākajiem visā IT kiberdrošības sadaļā..

Es tikai paliktu ļoti, ļoti uzmanīgs ar asumptions, piemēram, tāpēc, ka kaut kas ir parasti izmanto visi ļaudis, piemēram, daži komunicator uc, lai viņi nevarētu būt slikti nepareizi par to, un viņi faktiski gaida savu traģēdiju,
 
Last edited:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Apgalvojums, ka BB ir medus kaste, ir muļķība. :D
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Manuprāt, tas ir pašsaprotami, ņemot vērā to, kā zināšanas šeit tiek brīvi izplatītas. Medijpratējs būtu uzstājīgāks attiecībā uz datu vākšanu, turpretī BB ir vienalga, kas šo saturu patērē. LE, manuprāt, neizplatītu zināšanas šādā veidā. Sabiedrības izmaksas nav tā vērtas par atlīdzību, tas nebūtu attaisnojams, neskatoties uz jebkuru traku valdību, es ticētu.

Kāpēc jūs neesat pārliecināts?
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
System76 un Tuxedo ir jauki uzbūvējumi, daži no tiem patiešām ir diezgan pieejami.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Šim nolūkam derēs ikviens klēpjdators. Opsec viss ir labi un jauki, bet patiesībā tas galvenokārt ir atkarīgs no uzvedības un piesardzības pasākumiem. Labāk par to domāt šādi: kas notiek, kad izmeklēšana uzlauž jūsu durvis un paņem jūsu mašīnu. Neraugoties uz to, ko cilvēki jums stāsta, tehnoloģijas un šifrēšanas vai programmatūras, ko izmantojat, viņi atradīs pierādījumus.

Tas galu galā ir tas, kas jums ir jānovērš. Tas viss var šķist pašsaprotami, bet galu galā cilvēki mēdz sev to atvieglot (t. i., izmantot vienkāršas paroles, saglabāt failus un vēsturi u. c.).

Piemērs padoms: ielādējiet klēpjdatoru no USB , neizmantojiet tajā noturību un neizmantojiet ierīču krātuvi. (Protams, tas ir apgrūtinoši iestatīt katru reizi, kad to izmantojat), bet tā ir cena, ko jūs maksājat.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Iegādājieties Chromebook, bet tādu, kurā var darbināt Linux. Tie ir tik lēti lietoti, ka tie ir izmetami, bet labākie no tiem var palaist liesu Linux ar pienācīgu ātrumu, UN lielākajai daļai no tiem ir coreboot kā bios. Turklāt tiem ir ARM procesori, un tos neskar mikrokoda problēma, kas visus jaunākos Intel un AMD procesorus padara par drošības riskiem. Tā kā ARM procesori nav atkarīgi no mikrokoda un viss BIOS ir atvērta koda ar core vai libreboot, nav bināro blobu ar nezināmu kodu.

Kā distro es ieteiktu Puppy Linux for ARM. Jā, tas ir neparasti, bet tam ir iemesli: Tas darbojas pilnībā no RAM un ir neprātīgi ātrs pat uz Chromebook (4 Gig RAM ir tas, ko jūs vēlaties). Tā instalējas šifrētā failā, ko var vienkārši nokopēt uz citu mašīnu, un tad tā darbojas tur, tas padara Chromebook par īstu izmetamo ierīci. Vienīgais trūkums ir tas, ka pārlūkprogrammā nevarat atvērt ziljonu cilņu. Bet tas jums nevajadzētu darīt uz ierīces šim nolūkam jebkurā gadījumā. Jums vajadzētu izmantot vienu pavedienu pārlūku, piemēram, waterfox, un atvērt tikai minimālu cilņu skaitu.
Puppy Linux piedāvā arī apslēpto drošību. Jūs varat derēt, ka ienaidniekam ir programmatūra visām ļoti ieteiktajām augstas drošības distro un pārlūkprogrammām. Puppy Linux ir balstīta uz daudzslāņainu failu sistēmu. Jebkura ļaunprātīga programmatūra sevi labi instalēs parastajos failos, kas atrodas augšpusē, bet šie faili nekad netiks izmantoti, bet patiesībā viss darbojas failos, kas atrodas divus vai vairāk slāņus zemāk, un tikai tad, ja JŪS kaut ko instalēsiet, tas tiks darīts darba kārtībā. Bet jums vajadzētu izmantot flatpacks un sfs paketes - tad tā ir praktiski nemainīga.
 
Top