4-mmc zmienia kolor na czerwony. Dlaczego?

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
34
Points
18
Proszę @$!$, nie zamierzam płacić ci 5000€ i nic za tę syntezę.
Przestań oferować swój przepis, proszę, próbuję pomóc także innym ludziom.
Miesiąc próbując sprzedać mi swoją gównianą procedurę każdego dnia przez Telegram, proszę przestań.
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Jego produkt jest nadmiernie zakwaszony. Jak to może być dobre?
 
  • Haha
Reactions: $!$

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
Więcej kwasu jak ph3 nie jest problemem, gdzie widzisz inny kolor jak czerwony brązowy lub żółty? Jest jak mleko czysto białe :p
 

Attachments

  • kMEHhpWqbx.jpg
    kMEHhpWqbx.jpg
    318.8 KB · Views: 17
  • 78DoVaW6Iy.jpg
    78DoVaW6Iy.jpg
    319.8 KB · Views: 17

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Warto zmierzyć temperaturę topnienia próbki 2b4m, powinna ona wynosić około 74-77 stopni. Podejrzewam, że w próbce 2b4m znajdują się zanieczyszczenia
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Problem może być również w DCM, jeśli jego dostawca dodał tam alkohol. Miałem prawie taki sam problem. Tego koloru nie da się zmyć acetonem ani octanem etylu. Jedynie alkohol izopropylowy pomaga, ale przy dużych stratach
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Dichlorometan zwykle zawiera etanol, który jest potrzebny do stabilizacji dichlorometanu. 0,5% etanolu raczej nie wpłynie na reakcję tak bardzo, ale brudny 2b4m łatwo wpływa. Być może nie ma zanieczyszczeń etanolem w dichlorometanie do analizy.
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Stały DCM nie będzie miał wpływu, ale jeśli dostawca doda go znacznie więcej, może to spowodować poważne problemy, które miałem.
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Etanol nie powoduje problemów. To produkt uboczny metyloaniliny z brudnego prekursora.
 

chudakrekt

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2024
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Podczas zakwaszania temperatura nie powinna przekraczać 30*C, jeśli jest wyższa - umieść w wodzie.
Używać prędkości miksera 180-250
Użyj alkoholu izopropylowego do dodania kwasu Po osiągnięciu Ph 5-5,5 możesz odparować jedną czwartą płynu i umieścić go w zamrażarce, pomijając w ten sposób etap uzyskiwania mąki i natychmiast uzyskując kryształy :)
Stworzyłem ponad 600 kg tej substancji, myślę, że napiszę instrukcje na to forum, w których opowiem o wszystkich możliwych błędach początkujących, pokażę wszystkie sztuczki i możliwe opcje syntezy.
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Lol, metalowy mikser w procesie zakwaszania? Brzmi jak awaria szarego koloru na wykończeniu
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Problemem może być miejscowe nadmierne zakwaszenie.
Zbyt szybkie dodanie kwasu powoduje, że 4-MMC zamienia się w gówno.
Umieść zlewkę na łaźni lodowej z mieszadłem magnetycznym i pod lejkiem rozdzielającym. Temperatura reakcji nie powinna przekraczać 25-30 stopni Celsjusza. Użyj około 2-3 kropli stężonego kwasu solnego na sekundę na 1000 g bromoketonu-4
Również czerwony kolor może pochodzić od alkoholu w masie reakcyjnej. Upewnij się, że DCM jest czysty.
 

chudakrekt

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2024
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Jeśli chodzi o szybkość dodawania, to prawda, ale istnieją metody z bardzo szybkimi ruchami. Można również użyć kwasu solnego IPA.
 
Top