4-MMC - Co tu jest nie tak.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Wygląda więc na to, że jedyne, co pozostało, to reakcja nie osiągnęła wymaganej temperatury, nie reagowała wystarczająco długo lub była niedostatecznie / nadmiernie protonowana przez hcl. Mnie również nie udała się ta synteza. Dwa razy w octanie etylu. Ostatnim razem otrzymałem kryształy, które wyglądały prawidłowo, miały odpowiednią rozpuszczalność w wielu rozpuszczalnikach, topiły się w odpowiedniej temperaturze i 8s identyczne z produktem, który robiłem, z wyjątkiem tego, że miał 0 mocy. Robię własny chlorek metyloamonu i rafinuję go. Jestem zagubiony. CH³NH²HCl wygląda inaczej niż chlorek amonu. Wydziela łatwopalny gaz po zneutralizowaniu wodą NaOH+.... Nie rozumiem. 2-b-4-mp wypala oczy i cieknie z nosa, a pachnie jak likier pomarańczowy. Też się pogubiłem
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Kiedyś próbowałem też z octanem etylu i produkt nie był mocny. Nie wiem, ale może reakcja z octanem etylu nie jest dobrą drogą?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
W mojej piwnicy nie jest ciepło, a suszenie zajmuje dużo czasu. Wciąż jest mokry
 

Attachments

  • xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Twierdzisz, że uzyskujesz wydajność powyżej 100% z BK4, prawda?
 
View previous replies…

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
było 146g dobrze.
jest nadal mokry, ale stracił teraz 46g.
jeśli suchy może uzyskać 75g zrób 60g suchego proszku
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Co u ciebie? Wysyłasz mi swoje zdjęcia za pośrednictwem DM, a następnie ponownie publikujesz wszystkie zdjęcia tutaj... A teraz? Nie rozumiem. Pytanie brzmiało, czy ktoś może mi powiedzieć, co tu poszło nie tak, bo zrobiłem wszystko jak zwykle, z tym że benzen zastąpiłem DCM i o dziwo nie wytrącił się żaden produkt. Procedura jest taka sama jak opisana w prawie co drugim temacie tutaj, a także ta sama, którą mi opisałeś, z wyjątkiem rozpuszczalnika.
Czy masz coś przydatnego do wniesienia, czy tylko próbujesz się pochwalić, że nie miałeś żadnych problemów? Rozmawialiśmy już o tym samym przez DM, ale jak dotąd nie potrafiłeś wskazać błędu w moim podejściu... Zastanawiam się więc, co próbujesz tutaj przekazać.

Wracając do tematu... Zastanowiłem się ponownie i zdałem sobie sprawę, że mój rozpuszczalnik i metyloamina były bardzo zimne, pochodziły prosto z lodówki, kiedy je wymieszałem. Nie jestem pewien, czy to może być przyczyną, ponieważ podgrzewałem całość przez 2,5 godziny w temperaturze 38°C z mieszaniem, a nawet podczas próby wstrząsania i pieczenia w reakcji wytworzyła się wystarczająca ilość ciepła. Przy następnej próbie upewnię się, że mój roztwór 2b4m/DCM i metyloamina mają co najmniej temperaturę pokojową przed ich zmieszaniem.
W przeciwnym razie następnym razem będę musiał spróbować z innym rozpuszczalnikiem.
Czy ktoś jeszcze ma jakieś pomysły? Po prostu nie mogę tego rozgryźć... Oprócz zastąpienia benzenu DCM, nie zrobiłem nic innego niż zwykle i nic innego niż to, co opisano w wielu miejscach na tym forum.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Wiele osób promuje swoje metody syntezy w PD i oferuje płatne usługi. Nie tworzą oni własnych wątków, ale publikują posty w wątkach innych osób.
W trudnych sytuacjach związanych z syntezami można bezpłatnie kontaktować się z ekspertami forum w wiadomościach prywatnych. A my postaramy się pomóc.
Wysłałem ci wiadomość.

Konieczne jest zrozumienie swoich działań krok po kroku i wprowadzenie poprawek.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Pokaż mi i innym ludziom zdjęcie i powiedz, co robisz krok po kroku. jak ktoś ci pomoże, jeśli nie widzisz swojej pracy?
Tak, pokazuję, że możliwe jest uzyskanie czystego proszku, używam tych samych kroków, co na filmie z benzenem i nmp. Nie zrobiłem na dcm, ale myślę, że jest podobny sposób.
Zrobiłem 3 razy tylko w moim życiu mmc. Używam 4-metylenopropiofenonu i bromu oraz kroków, które masz na wideo.
Masz również wideo tylko z octanem etylu i nmp.
 
Top