Brązowe kryształy 4mmc. Jak to naprawić?

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
175
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Powiedz nam również, co dokładnie robisz, aby to "skrystalizować", myślę, że możemy to również poprawić
 

Zabka

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
3
Przygotowuję roztwór wody / IPA (70/30), ostrzegam go i dodaję 4mmc w proszku, w proporcji (1g 4mmc / 2,5ml wody / IPA).
Po całkowitym rozpuszczeniu wlewam do pojemnika w celu odparowania i umieszczam w ciemnym miejscu.
 
View previous replies…

ifeelsorry

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
@MMX w tej chwili jestem w trakcie odparowywania 60g proszku mef w 30:70 woda: roztwór alkoholu, jeśli go podgrzeję, czy szybciej się skrystalizuje? Ile ciepła powinienem użyć? I jak to podgrzać? Jak bezpośrednie ciepło do gorącej płyty lub gorącej kąpieli wodnej? Jaka jest różnica między parowaniem organicznym a ogrzewaniem?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Myślę, że problem leży w poprzednim kroku (np. filtrowanie osadu. Może on być biały, ale często wydaje się, że jest również białawy).
Do krystalizacji można użyć 2 zlewek. W 1 dodajesz wodę i gotujesz ją. W 2 dodajemy suchy proszek (i/lub) mieszadło. Następnie powoli wlewamy trochę wody z zlewki 1 do zlewki 2 i umieszczamy zlewkę 2 na podgrzewaczu. Wlewasz małe kawałki 1 do 2, aż 2 całkowicie się rozpuści. W rezultacie otrzymujemy nasycony roztwór z minimalną ilością wody (średnio 1 g na 1 ml). W ten sposób zanieczyszczenia są łatwiejsze do wykrycia.

Wlej do pojemnika i pozostaw na kilka godzin.
 
  • Like
Reactions: $!$

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Najpierw należy umyć go zimnym acetonem.
Następnie rozpuścić produkt w gorącym izopropie i umieścić go w zamrażarce (na noc), aż do rekrystalizacji, odessać izoprop pod próżnią i ponownie przemyć zimnym acetonem.

Następnie zacznij tworzyć kryształy...
 
Top