5-minutowa synteza metkatynonu (z pseudoefedryny)

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Potrzebujemy tylko jednego opakowania sudafedu 720mg pseudoefedryny (lub lokalnego odpowiednika) i 350mg KMnO4.

Wyciągamy tabletki, wkładamy je pomiędzy dwa arkusze papieru i niszczymy młotkiem na pył (czerwoną tarczę również).

Do szklanki wlewamy około 80ml ciepłej wody (nie zimnej, ale też nie gorącej jak z garnka), dodajemy nasz proszek i mieszamy, aż wszystkie większe części się rozpuszczą. Teraz przesiewamy KMnO4 między tymi samymi dwoma arkuszami papieru i również mielimy go na pył. Dodajemy nasz pył do naszej mieszaniny, mieszamy raz na jakiś czas, aż cała czerwoność KMnO4 (przepraszam, jeśli jesteś daltonistą) zniknie i będziemy mieli tylko wodę zmieszaną z oparami podobnymi do kawy. Teraz bierzemy papierowy ręcznik (nie żadne kajdanki ani tp!!!), robimy z niego kwadrat o boku 1/4 i grubości 4x, napijamy go odrobiną zimnej wody i kładziemy na drugiej szklance. Teraz delikatnie czyścimy naszą mieszaninę na ręczniku - przefiltruje się ona naturalnie (wyciskamy resztę, będąc zdumieni, że ręczniki papierowe nie pękają tak, jak tp i ch). Cały przezroczysty płyn jest naszym produktem, a wszystkie opary powinny pozostać na ręczniku. Dla mnie nie ma lepszego ketonu niż Methcathinone :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Czy sprawdziłeś swój katynon za pomocą odczynników do testowania leków? Produkt reakcji ma ciemnobrązowy kolor? Czy możesz pokazać zdjęcia tej metody lub zsyntetyzowanego produktu, jeśli to możliwe?
 
Last edited by a moderator:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
I could show you everything but there is not much to see there :) The methcathinone (ephedrone) is very popular in our country.

The product is crystal clear liquid - the brown coffe-alike things you reject.

Here you have video of making it for shots (longer time):
 

krtl91

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Dzięki za informację. Chcę zapytać, czy po otrzymaniu przezroczystej cieczy jako naszego produktu możemy odparować ciecz i mieć ją w postaci kryształu (proszku)? Dziękuję.
 

Putin's Daddy

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2022
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Jedno małe pytanie. Skąd wziąć KMnO4?
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Methcathinone to dobra rzecz, jeśli jest czysta. Na wyluzowaną imprezę lepsza niż wszystkie niedoszłe MDMA, które są dostępne wszędzie!!!!
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63

KMnO4 jest często sprzedawany jako substancja chemiczna do oczyszczania wody. Czy próbowałeś tej nowej rzeczy zwanej ... Google? Jest dostępny na Amazon, Ebay, u wielu sprzedawców internetowych sprzedających filtry do wody, w niektórych sklepach hydraulicznych itp. Nie mogę podać dokładnych instrukcji, nie wiedząc, gdzie mieszkasz.
 

Putin's Daddy

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2022
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
dzięki stary. czy wiesz również, jak krystalizować roztwór?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Problem w tym, że metkatynon (efedron) jest prawie nierozpuszczalny w wodzie. Jeśli otrzymasz wolną zasadę efedronu, musi ona wyglądać jak warstwa, która jest nierozpuszczalna w wodzie. Ponadto nie ma żadnych kwasów, które mogłyby utworzyć sól z tą wolną zasadą (w tej reakcji).
Rozpuszczalność w wodzie2,22 mg/ml
 
Last edited by a moderator:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
tłumaczenie google z pl:

Umieść lejek na czystym słoiku, w którym znajdują się 3 filtry do kawy. Przefiltruj, ostrożnie przelewając roztwór metylokatynonu przez filtr. Należy uważać, aby brązowy osad pozostał na dnie - trafia on do filtra jako ostatni, aby zapobiec jego zatkaniu. Roztwór po filtracji musi być całkowicie czysty, klarowny, w przeciwnym razie konieczne będzie ponowne filtrowanie.
Następnie należy skorygować wartość pH. Zmierz ją za pomocą papierka lakmusowego, ph będzie wtedy wynosić około 8-9. Należy wprowadzić kwas solny, aby upewnić się, że powstaje sól HCL metylokatynonu. Dodawaj kwas powoli, kropla po kropli, mieszając roztwór bagietką. Sprawdź wartość pH po każdej dodanej kropli kwasu chlorowodorowego. Prawidłowa wartość pH wynosi 8-9. Należy to zrobić po dodaniu około 3-4 krolpa.

UWAGA: należy uważać, aby nie dodać zbyt dużo kwasu, ponieważ może to prowadzić do problemów w kolejnych krokach.

7. Krystalizacja

Wlej całą zawartość słoika do naczynia Pyrex (pyrex jest niezbędny), a następnie umieść naczynie na kuchence, aby je podgrzać. Całość należy zacząć podgrzewać na jak najmniejszym ogniu, uważając, aby płyn podczas tej czynności (5-7 godzin) ani razu nie zaczął wrzeć. Temperatura powinna oscylować w granicach 70-80 * C.

UWAGA:
0 godz. temp. 25 * C / 760ml
2 godz. temp. 75 * C / 550ml
4 godz. temp. 75 * C / 300ml
6 godzin temp. 75 * C / 150ml
8 godzin temp. 75 * C / 10ml

Gdy większość wody odparuje i pozostanie tylko ok. 10 ml, płyn powinien przybrać lekko żółtawą i bardzo oleistą postać. Ważne jest, aby odparować jak najwięcej wody, w przeciwnym razie utrudni to krystalizację.
Dodaj około 20 ml metanolu do cieczy pozostałej w naczyniu. W tym momencie powinieneś zauważyć tworzenie się pierwszych białych i żółtych kryształów.
Delikatnie zamieszaj bagietką, a następnie oddziel alkohol przelewając go do czystego pojemnika lub słoika.

UWAGA: Metanol pomaga pozbyć się wody i wysuszyć kryształy w określonym czasie.

Oleista ciecz w naczyniu pyrex powoli zaczyna znikać, powstaje coraz więcej kryształów. Na najmniejszym płomieniu z ciągłym mieszaniem. Kryształy staną się suche i stabilne. UWAŻAJ, aby nie przegrzać !!!
W przypadku, gdy kryształy odbarwią się (kolor zielono-niebieski) lub zaczną się topić - należy zmniejszyć temperaturę.
Następnie wlej 20 ml acetonu do naczynia pyrex. Natychmiast zauważysz, że kryształy zmienią kolor na prawie śnieżnobiały, a znikome ilości brudu (kawałki filtra do kawy, włosy itp.) pozostaną w acetonie.

UWAGA: Aceton pomaga pozbyć się zanieczyszczeń i tłustych pozostałości.

Oddziel aceton i wlej go do naczynia, do którego wcześniej dodałeś metanol. Natychmiast zauważysz pewną ilość kryształów w tym naczyniu, odzyskaj je i zachowaj. Kontynuuj odparowywanie, aż w naczyniu nie będzie już płynu lub kryształy staną się suchym proszkiem. Na przykład, użyj noża, aby usunąć kryształy z naczynia zawierającego mieszaninę metanolu i acetonu. Za pomocą żyletki można je jeszcze bardziej rozdrobnić na proszek.

UWAGA: należy uzyskać więcej niż 3 gramy metkatynonu, ponieważ KmnO4 łączy się z kwasem solnym, tworząc produkt uboczny, chlorek potasu, który ostatecznie krystalizuje z metalem.

8. Testowanie produktu

a.) Spalanie: Podpal niewielką ilość proszku w łyżce. Proszek najpierw zacznie się topić, następnie zacznie wrzeć i w końcu zapali się małym płomieniem. Na łyżeczce pozostanie niewielki czarny osad.

b.) Smak: bardzo gorzki

c.) Wygląd: Białe lub biało-żółte kryształy. Po zmieleniu zamieniają się w proszek o konsystencji podobnej do cukru pudru lub mąki.

Zapach: Typowy dla ketonów
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Z całym szacunkiem, ale ta metoda to bzdura. Nie dostaniesz Methcathinone w roztworze wodnym, ponieważ nie jest rozpuszczalny. Myślę, że to coś innego.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nie ma nawet soli chlorowodorkowej?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nie można wyekstrahować wolnej zasady efedryny z tabletek za pomocą wody. Można uzyskać mieszaninę lub E*HCl z wypełniaczami, które nie będą reagować z KMnO4.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Przepraszam, ale nie jestem pewien, którą część tego postu krytykujesz. Czy chodzi o oryginalny opis syntezatora, czy o część dotyczącą krystalizacji?
Ponieważ znalazłem źródło tej drugiej części: to Erowid. I w nim krystalizacja efedronu odbywa się w IPA lub acetonie. Można to znaleźć tutaj:


Część wklejona w tym wątku nie wyjaśnia tego jasno.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ta metoda wygląda realistycznie, ale myślę, że wydajność jest bardzo niska. Moim zdaniem najlepszym sposobem jest reakcja E wolnej zasady z KMnO4 w polarnym rozpuszczalniku.
Chcę powiedzieć, że ekstrakcja wodą daje sól E*HCl. W opisanej metodzie autor stwierdził, że końcowy roztwór wodny zawiera sól katynonu, jest to niemożliwe lub są tylko śladowe ilości produktu.
 
Last edited by a moderator:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Rozumiem. Masz na myśli oryginalny tekst. Tak, to sprawiłoby, że każdy wyprodukowany efedron trafiłby do filtra, prawda?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
E*HCl nie reaguje tak szybko w roztworze wodnym
 

8n398k20k280

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
31
Reaction score
4
Points
8
czy w końcu mamy do czynienia z syntezą, czy nie?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Na filmie przepycha on substancje niebędące ciałami stałymi przez bawełniany filtr w strzykawce, co może spowodować przedostanie się wolnej zasady metkatynonu do końcowego roztworu. Jeśli taki istnieje.

Ale wtedy pojawia się kwestia nadmiernego utleniania przez nadmanganian potasu. Nie wiem, czy dichromiany powodowałyby ten sam problem, ale ponieważ są paskudne jak cholera, nigdy bym ich nie używał.
W opisie syntezy na Erowid nadmierne utlenianie jest minimalizowane poprzez schładzanie materiału wyjściowego i ostrożne minimalizowanie ilości używanego nadmanganianu. Myślisz, że to by zadziałało?
Wydaje się, że rozsądnymi modyfikacjami tego syntezatora byłyby:
1. Zacząć od bazy wolnej od efedryny
2. Użyć IPA jako rozpuszczalnika, a nie wody
3. Użyj minimalnej ilości nadmanganianu
4. Dodaj kwas do każdej wytworzonej wolnej zasady efedronu, aby wytrącić stabilną sól.
 

betaketolove

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Reakcja działa, ponieważ ocet przekształci tę zasadę w sól, mcat octowy... Próbowałem, działa... wytwarza bardzo oleistą mieszaninę soli i jakiegokolwiek innego gówna (próbowałem rozcieńczonego w temperaturze pokojowej). Sól jest niestabilna i szybko się rozkłada, nigdy nie próbowałem IV, nigdy nie spróbuję
Chodzi mi o to, że to działa, ale miałem dostęp do dość czystej efedryny (sól była jedynym zanieczyszczeniem) ... Nigdy nie próbowałem z pseudo z tabletek, przynajmniej jeszcze nie
Więc może hcl i sprawdzanie ph co jakiś czas podczas chłodzenia / rozcieńczonej reakcji i dużo alkoholu i acetonu może dać kryształy....
Spróbuję tego, gdy będę miał pieniądze do wyrzucenia przez okno (a może nie), ale myślę, że zimna reakcja z pewną korektą ph, a nie 12 godzin, rozcieńczona izopropanolem i oczyszczona dalszymi płukaniami acetonem i alkoholami może przynieść kryształy.... Spróbuję powolnej drogi kryształów z wody/izo
To działa, ale to octan...
 
Top