Synteza alfa-PVP (skala 1-10 kg). Kompletny samouczek wideo.

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
to powinno zadziałać
jaki jest rezultat?
 

spaggydee

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 27, 2022
Messages
12
Reaction score
18
Points
3
Przepraszam za późną odpowiedź. Życie stanęło mi na drodze wraz z kilkoma eksperymentami pochłaniającymi mój czas.


Miałem kilka udanych syntezatorów, które miały niską wydajność, a także kilka syntezatorów, które nic nie dały. Zachowałem cały "alkohol macierzysty" zarówno z udanych, jak i nieudanych prób.

Teraz mam około 2 galonów tego ługu macierzystego, z czego większość to prawdopodobnie woda, sól sodowa i zanieczyszczenia węglanowe.

Jakieś wskazówki dotyczące redukcji i/lub ekstrakcji zamierzonego produktu?
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Ile metyloaminy można użyć na 1 kg bk?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
262 g to absolutne minimum, realistycznie 280 g - 300 g.
To 700 g - 750 g 40% roztworu MeNH2 w wodzie, spójrz na syntezę 4-MMC, która wykorzystuje EtOAc do obróbki / krystalizacji, ponieważ nie będzie działać tak, jak opisano tutaj dla wody.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Jasne, chodziło mi o pierwszy post w wątku, który nie wspomina o alkaliach. Najlepszą zasadą byłby węglan cezu, ale wiadomo, że węglan potasu też działa, osobiście i tak nie używałbym MeNH2 w wodzie, chociaż pewna ilość wody nie zaszkodzi, to robi się naprawdę dużo. Użyłbym 1,2 equv. MeNH2.HCl i trietyloaminy, aby uwolnić metyloaminę z soli i usunąć powstały HBr.

Nie jestem również pewien, jak aktywny jest powstały związek, mam wrażenie, że pirovaleron może być lepszy. Każda prawdziwa wiedza dotycząca tego pytania byłaby mile widziana.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
dlaczego potrzebujesz węglanu cezu? )))))))))
Wszystko, co musisz zrobić, to związać kwas bromowodorowy, aby nie reagował z metyloaminą...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Cez nie jest niezbędny, ale preferowany, patrz załączony artykuł.
 

Attachments

  • DMBJKRIZ3t.pdf
    131.6 KB · Views: 774

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
mówimy o aminoketonie, w patencie po prostu o aminie. Czujesz różnicę?
reakcja i tak przebiega dobrze, można dodać tylko alkalia, aby uratować pierwszorzędową aminę. alkalia uwolnią tylko pierwszorzędową aminę od reszty kwasu.
Tak, zapomniałeś, że aminoketony w silnie zasadowym środowisku są podatne na tworzenie piperazyn, analogicznie do mefedronu.
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Substytucja Sn2 na bromoketonie, jasne. O jakim patencie mówisz? Nie wspominałem o żadnym patencie.
Cała zupa i tak jest silnie zasadowa, substytucja nie zadziałałaby z solą aminy. Do usuwania powstałego HBr można użyć trietyloaminy, również do przekształcania MeNH2.HCl w zasadę bez generowania wody.

Nie jestem świadomy powstawania piperazyny, czy mógłbyś wskazać mi gdzieś, gdzie jest to wspomniane, niektóre odniesienia byłyby świetne.

Można rozważyć dodanie niewielkiej ilości NaI do katalizowania Sn2, gdy robi się to w rozpuszczalnikach protowych lub w obecności wody.

Interesującym pytaniem jest oczywiście, czy i jeśli tak, to w jakiej ilości zachodzi tworzenie hydroksyiminy, a jeśli nie, to proste podgrzanie produktów organicznych w odpowiednim rozpuszczalniku zmieniłoby tę iminę w pożądany aminoketon.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
analogicznie do reakcji z mefedronem, alkalia katalizują tworzenie piperazyn. nie ma czasu na szukanie, pobieżne wyszukiwanie pokazuje reakcję kondensacji alfa-aminoketonu do piperazyny w silnie alkalicznej reakcji (tak, nie do końca to, czego potrzebujesz, ale plus lub minus jest podobny).
Tak, zgadza się, nie patent, nie zauważyłem. W każdym razie, jeśli zainstalujesz syntezę, daj znać o wynikach
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Dzięki wszystkim, spróbuję zsyntetyzować pirolidynę bezpośrednio z l-proliny i węglanu miedzi, mam tylko tę 55-galową beczkę 40% leżącą w pobliżu, pewnego dnia znajdzie dobre zastosowanie.
 

VamonosPest

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2022
Messages
20
Reaction score
25
Points
3
Czy można używać ksylenu zamiast octanu etylu?
 

Undercoverfedboy

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Mam kilka pytań dotyczących tego procesu. Czy na filmie pominięto kroki 13 i 15? Czy do roztworu dodaje się wodorotlenek sodu i w jakiej ilości? Próbowałem wykonać tę procedurę wczoraj wieczorem i woda opadła na dno. Każda pomoc będzie bardzo mile widziana! Edycja: chodzi o etap halogenowania.
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Jak łatwe byłoby to dla domeny z niewielkim lub żadnym zapleczem w dziedzinie chemii? Jaki byłby również budżet na pozyskanie wszystkich materiałów?
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Z pewnością wydaje się to najtańszą opcją, a biorąc pod uwagę, jak trudno jest znaleźć ten produkt. To może być najłatwiejsze. Zastanawiam się tylko, jakie mogą być konsekwencje prawne związane z jego osobistym użyciem?
 

airsoft45

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Czy etap bromowania wytwarza jakikolwiek rzeczywisty brom jako produkt uboczny?
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Cześć szanowni członkowie, mam pytanie z powodu mojej niewielkiej wiedzy chemicznej. proszę o odniesienie do Etapu 2. Aminacja, punkt 9, Po oddestylowaniu octanu etylu dodaje się aceton, a następnie HCl w celu krystalizacji soli pvp.HCl. Moje pytanie brzmi: jeśli na tym etapie jest jakaś nieprzereagowana pirolidyna, to również zareaguje z HCl i zostanie przekształcona w sól rozpuszczalną w wodzie jako pirolidyna.HCl. Dlatego pozbycie się tej niebezpiecznej i niepożądanej substancji chemicznej będzie niezwykle trudne. Dlaczego mieszanina reakcyjna nie jest przemywana wodą po całkowitym wymieszaniu pirolidyny i przed destylacją octanu etylu, aby pozbyć się nieprzereagowanej pirolidyny. Jestem pewien, że moje obawy będą błędne, ale jak...? proszę naucz mnie dla własnej satysfakcji. Życzę wszystkim powodzenia.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
W tej syntezie zakłada się, że pozostałość pirolidyny ulotni się podczas destylacji z octanem etylu. Jeśli nie zostanie oddestylowana, można ją przemyć wodą.
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
MAŁPI PYŁ - MDPV

Czy to jest to samo co a-PVP?

Jaka jest różnica przy próbie syntezy MDPV?...
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
Powiedziano mi, żebym zrobił:
MONKEY DUST - MDPHP/MDPV

Jest to taki sam proces jak wytwarzanie a-pvp

Ale zamiast tego należy użyć tego odczynnika:
Nr CAS 63740-98-7
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

PYTANIE brzmi, która substancja chemiczna jest zastępowana w procesie??????

który: walerofenon (CAS 1009-14-9) lub 2-bromowalerofenon
jest zamieniany z:
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

Aby uzyskać małpi pył ?????
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
@William Dampier

Potrzebujesz pomocy z pomiarami

Zamiast używać :Valerophenone
Kupię ciecz : 2-Bromowalerofenon

Jeśli chcę użyć 1 litr

2-Bromowalerofenonu


Jakiej ilości odczynników będę potrzebował na litr:


-kwas bromowodorowy (HBr) 48%;?

-Nadtlenek wodoru (H2O2) 35%;?

-Pirolidyna (CAS 123-75-1);???

-octan etylu;???

-węglan sodu (Na2CO3) 20% roztwór aq;???

-Eter dietylowy (Et2O) ????

-EtOH 50 ???

-Kwas dibenzoilo-D-winowy ??

-Dichlorometan (CH2Cl2) 830 ml;

-heksan ????

Kwas solny w stężeniu 35% (HCl);...?

BARDZO POMOGŁOBY, GDYBYŚ MÓGŁ UZYSKAĆ POMIARY DLA UŻYCIA 1 LITRA 2-BROMU. PLEASE?????

Abym mógł obliczyć koszt reakcji, a także szacunkową wydajność około 20% strat.
1 litr = 800g a-pvp?
 
Top