Raport z syntezy amfetaminy (ale nieudany, szukanie rozwiązań)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Witam,
oto moje sprawozdanie z syntezy amfetaminy, która niestety nie poszła zbyt dobrze ze względu na wydajność na końcu.
Po pierwsze o mnie, niedawno natknąłem się na to forum i miałem już małe doświadczenie z syntezą amfetaminy.
Ale tutaj znalazłem kogoś, komu mogłem zadać wszelkiego rodzaju pytania i kto również dodał mi odwagi, aby opublikować tutaj mój raport. Pan G.Patton bardzo mi pomógł, zawsze ma otwarte ucho i odpowie na każde pytanie, nieważne jak głupie by ono nie było.

Nie opisałem dokładnie każdego kroku, ponieważ instrukcje na forum są o wiele lepsze, zrobiłem dużo zdjęć i głównie podkreśliłem różnice w stosunku do instrukcji.

Pokrótce podam moje stawki za syntezę, a potem zaczniemy bezpośrednio. W przypadku ekstrakcji A/B i późniejszego płukania acetonem nie podaję tutaj żadnych szczegółów, ani w poniższym raporcie, ani z instrukcji tutaj na forum.

Stawki:
IPA: 2x 250ml
Kwas octowy: 2x 125ml
Woda: 2x 50ml
P2NP: 50g (5g+45g)
Alu: 60g
NaOH/woda: 250g/250ml
Azotan rtęci(II): 0.5g

Przeprowadziłem 3 syntezy, ta z kolejnych zdjęć była ostatnią.

Amalgamację rozpocząłem od około 2 litrów wody, soli glinu i rtęci.
Trwało to ponad 40 minut aż reakcja była gotowa, dość gwałtowna reakcja, nigdy tak długo nie czekałem.
Robiłem zdjęcia prawie co 5 minut po wsypaniu soli rtęci i potrząsałem w międzyczasie. Bardzo dobrze widać różne fazy, w tym szczyt reakcji i późniejszy zanik. Od minuty 25 temperatura powoli rosła i osiągnęła maksymalną temperaturę 70°C w minucie 35.
8ltmLqVaRi
GiA3J9dHMw
DGCAI8O9S0
PedTkIQbHM
K2HWMBEe7N
5yYQrECTj4
6u8EvjqhOm
FpxMorlnuy
XV1gchGnaK
Po spuszczeniu wody nie płuczę aluminium.
Tworzę 2 roztwory, zmniejszając o połowę ilości płynów, jeden z 10% P2NP i jeden z 90% P2NP. Roztwór zawierający 10% trafia bezpośrednio do kolby, aby rozpocząć redukcję. Ten z 90% powoli przelewam przez lejek, używam mieszadła i obserwuję temperaturę. Tym razem jednak redukcję trzeba było rozpocząć od dodania odrobiny soli rtęciowej. Zrobiłem to również ponownie pod koniec, około 1 godziny później.
YEIDcGVjmN
NmyK4DENZ7
Zwykle filtruję masę reakcyjną przed dodaniem sody kaustycznej, ponieważ później używam lejka rozdzielającego do oddzielenia faz. (brak zdjęć)
Suszę tę fazę nad MgSO4 przez noc, a następnie solę.
Zawsze zbieram wszystkie ciecze przed ich recyklingiem lub ponownym przetworzeniem. Kiedy po filtracji próżniowej przechyliłem izopropanol, zauważyłem, że coś osiadło na dnie zlewki. Zmierzyłem wartość pH wszystkich 3 przechylonych razem filtratów, która wynosiła około 6,5.
Pomyślałem, że dodam kwas siarkowy i ponownie przefiltruję, ale najpierw włożę do zamrażarki i zobaczę, co się stanie.
To co zobaczyłem po około 3 godzinach było niesamowite (zdjęcie), roztwór "odpadowy" zmiareczkowałem do około pH6.0 dodatkowymi 7ml roztworu 1:5 H2SO4:IPA i przefiltrowałem, uzysk był największy optycznie z 4.
Wagi będę używał zawsze na końcu, gdy produkt będzie nadawał się do spożycia, wszystko inne to odpady, którymi się nie przejmuję.

Więc teraz mam 4 plony zamiast 3. Gdyby mi nie zależało, od teraz też wrzuciłbym wszystko razem i określił całkowity plon.

Jak dotąd wygląda na to, że pierwsza synteza była szczęśliwym trafem, ponieważ została wykonana bez całkowitej amalgamacji.
Również to, że moja pierwsza synteza jest najczystsza, pokazuje, że mój sposób filtrowania mieszaniny reakcyjnej po redukcji jest właściwy. Wszystkie inne wyglądają tak brudno i obrzydliwie, że nikt tego nie potrzebuje.

W przypadku drugiej syntezy czekałem około 40 minut na amalgamację, ale wtedy popełniłem błąd. Kiedy zmieniłem kolbę okrągłodenną i 90% roztwór P2NP powoli wlał się do środka, redukcja nie rozpoczęła się. Wahałem się zbyt długo lub czekałem, aż zdecyduję się ponownie dodać sól rtęci. Za późno zauważyłem, że lejek był już w 2/3 pusty, powinienem był zadziałać wcześniej, więc teraz miałem dużą masę reakcyjną w kolbie, która może stać się dla mnie problemem, jeśli nie będę ostrożny. Zapewniłem chłodzenie i przyniosłem coś do łapania gorącej zupy, która mogła wystrzelić z górnej części chłodnicy zwrotnej.
I tak też się stało, reakcja nie dała się okiełznać mimo chłodzenia, przeszła przez chłodnicę i prysnęła górą, najgorzej zapobiegła zlewka, którą postawiłem nad górą, musiałem potem tylko trochę posprzątać. Po raz kolejny miałem szczęście.
Tutaj też przeprowadziłem filtrację po redukcji przed alkalizacją. Myślę, że odbarwienie było spowodowane silną reakcją, także najmniejszy uzysk jaki tu widzieliśmy.

Trzecia synteza, 40 minut amalgamacji, dodanie soli rtęci, aby rozpocząć redukcję, ale tym razem tylko z 10% w kolbie okrągłodennej, tym razem lejek pozostawiłem zamknięty. Po rozpoczęciu, z chłodzeniem i podawaniem roztworu, regulowałem temperaturę do 60°C-70°C, a pod koniec ponownie rozpocząłem redukcję solą rtęci, co również zakończyło się sukcesem.
Tym razem alkalizacja została wykonana przed filtrowaniem, ale filtrowanie niewiele pomogło, musiałem napełnić tę szarą zupę w moim lejku rozdzielającym w celu rozdzielenia faz.

To były trzy wstępne historie, każda trochę inna od drugiej, ale wciąż decydująca o wyniku. Teraz zdjęcia z solenia i przypadkowe znalezienie czwartego plonu.

Jeszcze krótko o zdjęciach:
Zobaczycie elektryczny miernik pH ze szklanym korpusem i sondą, którego używam do miareczkowania. Ponieważ niektórzy zakładają, że nie można prawidłowo określić pH za pomocą takiego urządzenia, gdy w roztworze nie ma wody, użyłem analogowego sposobu porównania. Nie robię tego normalnie, ufam urządzeniu, ponieważ je przetestowałem, określenie pH jest idealne, moim zdaniem nie ma nic wygodniejszego w miareczkowaniu za pomocą takiego urządzenia.
XEHhpwvu1G
QoC61KEe7v
LpWmw9Jznk
CWi3gUL0bM
RO4tU1opMb
2eMym3TbBJ
L3cNaxAOq8
2S8EVaUBL3
03BmYNAhU2
Cztery pierwsze zbiory po pierwszym soleniu.
W3GJ8ZHS2K
F347P56ROe
L6I1UrFZfC
SsAqK6iOyT
Wysuszyłem cztery plony, a następnie zmieliłem je za pomocą młynka.
VBUFMWVrkT
7w8pay2Wz9
Teraz rozpuściłem sól w wodzie pod niewielkim ogrzewaniem, następnie odfiltrowałem ciała stałe i doprowadziłem roztwór do pH poniżej 6 za pomocą kropli kwasu solnego.
Następnie roztwór przemyto/wstrząśnięto 3 razy odpowiednio 30 ml, 20 ml i 10 ml eteru naftowego, po czym roztwór oddzielono za pomocą rozdzielacza. Eter naftowy został odrzucony. Po wypłukaniu niepolarnych zanieczyszczeń roztwór doprowadzono do pH wyższego niż 13 za pomocą wodorotlenku sodu. I ponownie, roztwór przemyto/wstrząśnięto trzykrotnie odpowiednio 60 ml, 40 ml i 20 ml eteru naftowego, a następnie oddzielono za pomocą rozdzielacza, dodając NaCl.
Następnie do oddzielonego eteru naftowego dodano MgSO4 i umieszczono w zamrażarce na 3 godziny, po czym MgSO4 odfiltrowano, a eter naftowy odparowano, kontrolując temperaturę na gorącej płycie w temperaturze 40°C.
FSeBcT3KGm
SHKBlJjOqF
Ky6JS7nCWF
VLZ7mSWjQw
UICojZx4RN
SQLiylCBtK
H0zaIdXBeL
G2owM7vxsR
M5WYjfzro6
Rz8nMZFfsO
Hal0iIb5xe
TGbRIVp0WM
WLR7gT63vx
ThiNPXbWr7
FQaqzC4ZO8
RNfZyGE2Qb
Czysty olej amfetaminowy został przelany do zlewki wypełnionej izopropanolem. Następnie, tak jak poprzednio, jest solony przez miareczkowanie, filtrowany i suszony. Zawsze używałem lampy grzewczej do suszenia, zanim miałem eksykator, który działa bardzo dobrze, a także stosunkowo szybko.
EKb249SqvD
GHE75JeuhC
JsYU4I3eQ7
IEeVutOCli
XDTjRPs0qc
GzOsoxFb6h
739D8rfXU0
Na koniec płukanie acetonem, do tego używam młynka i sitek, żeby siarczan był jak najdrobniejszy, żeby powierzchnia była jak największa dla dobrego oczyszczenia.
Ponownie lampa została zabrana, lampa powinna być zawieszona tak wysoko, aby produkt nie nagrzewał się znacznie powyżej 60 ° C.
Loi5kMqjxH
NahlgGk92j
DE9kezLRIr
FOr4LPbjBT
TRAXHyipWN
1Q0XtMfC9h
Tak i niestety mój bardzo słaby wynik 18,5g, czyli tylko 33% z 70%. Nawet nie połowa tego, co zwykle.
To jest po prostu frustrujące. Po prostu nie wiem co tu robię źle, że jestem taki kiepski.
Po tym wyniku nie robiłem już pozostałych 3 osobno, ale wrzuciłem je razem, co dało w sumie około 20g. W sumie niezbyt dużo, ale bardzo czysty produkt.

Jestem otwarty na wszelkie sugestie.
 

Attachments

  • yAr1SBPHZm.jpg
    yAr1SBPHZm.jpg
    34.5 KB · Views: 421
  • mq9jDOh6EH.jpg
    mq9jDOh6EH.jpg
    35 KB · Views: 385

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Dziękuję za podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami!
Zamierzam wkrótce spróbować tego samego, więc śledzę to bardzo uważnie :)

Nie jestem na tyle profesjonalistą, aby udzielać ci rad; z drugiej strony zauważyłem, że nie robisz wszystkiego tak samo jak na filmie, ale może to być równoważne, nie wiem;)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Jestem bardzo wdzięczny za szczegółowy raport!
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
@Pennywise Masz zdjęcie swojego p2np? Czy jesteś pewien jakości P2NP?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Mój P2NP ma piękny żółty kolor, a kiedy rekrystalizuję go w izopropanolu, mam stratę mniejszą niż 0,1 g, więc myślę, że jest bardzo czysty i czysty.
OOIcrh9isf
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Dziękujemy za poświęcenie czasu na podzielenie się swoją pracą i doświadczeniem!
Co do wydajności: przepraszam, ale nie widzę, jaka była twoja surowa wydajność? Przed A/B i płukaniem? Czy straciłeś dużo wydajności w procesie oczyszczania, czy wydajność była niska nawet w surowym produkcie?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Tak, to prawda, ale przekonasz się, że po wybraniu ilości P2NP i aluminium większej niż 5 g, nie jest łatwo utrzymać redukcję pod kontrolą przy niewielkim wstrząśnięciu i chłodnej wodzie. Przy 20 g P2NP i 30 g aluminium czeka nas niemiła niespodzianka, jeśli kolba okrągłodenna nie ma odpowiedniego rozmiaru i nie schłodzimy jej naprawdę zimną wodą z lodem, to wszystko wyrzyga się z góry, obiecuję. Z tego powodu powoli zwiększam ilość P2NP w kolbie, aby reakcja przebiegała znacznie wolniej.
To, czy jest to teraz właściwa technika i czy działa prawidłowo, jak sobie wyobrażam, to inna sprawa.
Ale rozwiązałem problem niekontrolowanej reakcji w ten sposób.
Najpierw filtruję masę reakcyjną przed alkalizacją, ponieważ w lejku rozdzielającym gęsta zupa zatkałaby wszystko. Uważam, że jest to bardziej eleganckie rozwiązanie, a także, że mam mniej brudu podczas solenia,
Zaletą jest to, że wystarczy tylko dobrze przepłukać filtr.
Dwa etapy czyszczenia na końcu zawsze były dla mnie częścią syntezy. I tak naprawdę nie zrobiłem wiele więcej inaczej.

Jak próbowałem się podzielić, nigdy nie ważyłem etapów pośrednich, dopóki nie zakończyłem etapu czyszczenia, waga nie jest interesująca, ponieważ po prostu wciąż jest w niej brud.
Chętnie bym to zważył, ale po co? Interesuje mnie tylko czysty i czysty produkt na końcu i w ten sposób mierzę sukces.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Cóż, jest to ważne, jeśli chcesz dowiedzieć się, co w reakcji poszło nie tak, aby zminimalizować wydajność. Robi się to analizując produkt na każdym etapie, podobnie jak wtedy, gdy próbujesz dowiedzieć się, co jest nie tak z obwodem elektrycznym, mierząc napięcie i natężenie prądu w różnych jego częściach.
Jeśli pośrednia, surowa wydajność jest znacznie wyższa niż wydajność końcowa, wiesz, że masz dużo zanieczyszczeń. Mogą to być nieprzereagowane, wysuszone prekursory lub produkty uboczne. Wraz z kolorem, zapachem i teksturą produktu pośredniego można określić, czym są te zanieczyszczenia i jaka część reakcji je powoduje.
Dobrze jest również wiedzieć, ile jest wypłukiwane w różnych częściach procesu oczyszczania, aby lepiej określić, czym są te zanieczyszczenia.
Ale jeśli surowa i końcowa wydajność są nieco podobne, oznacza to, że przed suszeniem surowego produktu wypłukano dużo nieprzereagowanego prekursora.
Jeśli nie masz żadnych pomiarów, wszystko co możesz zrobić, to zgadywać i próbować ponownie, na ślepo.

Ponadto, aby lepiej kontrolować reakcję z amalgamatem przy użyciu większych ilości P2NP i amalgamatu, należy wypróbować jeden lub więcej z poniższych kroków:
1. Zainwestować w wyrównujący ciśnienie lejek ociekowy i dodawać wolniej.
2. Pod naczyniem reakcyjnym należy umieścić odpowiednią łaźnię solną/lodową lub alternatywnie kolbę reakcyjną z płaszczem, w której można regulować przepływ słonej wody z lodem.
3. Użyj grubszego aluminium. Reakcja będzie mniej gwałtowna i łatwiejsza do kontrolowania. Może to również zwiększyć wydajność, jeśli problemem jest nieprzereagowany prekursor.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Tak dla informacji, czy próbowałeś mniejszych ilości, jak na filmie?
np.
10 g 1-fenylo-2-nitropropenu;
100 ml alkoholu izopropylowego;
12 g aluminium (w postaci pokrojonej folii domowej);
0,1 g azotanu rtęci;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Dzięki za uwagi, w przyszłości rozważę również kroki pośrednie, aby móc odpowiedzieć na pytania, na które nie ma odpowiedzi.

Do twoich punktów:
1) Używam tego typu lejka do kontrolowania paszy.
2) Zawsze mam dużą miskę z lodowatą słoną wodą, która jest schłodzona do -21°C, a jeśli temperatura jest zbyt wysoka, również ją schładzam. W przypadku dużych mas reakcyjnych nawet to chłodzenie nie jest już wystarczające, kontrolowane podawanie jest moim zdaniem jak dotąd najlepszym pomysłem.
3) Używam przemysłowej folii aluminiowej, która jest znacznie grubsza niż zwykła kuchenna folia aluminiowa, ta ma 36 μm. Ale następna rolka będzie miała 50 μm.
Oczywiście zacząłem od małych ilości, powoli wczuwałem się i powoli zwiększałem ilości.
Były też lepsze plony, ale dla mnie wygląda to bardziej na szczęście niż na to, że może to wynikać z mojego sposobu pracy lub technik, których używam, ale nie mogę w to uwierzyć. Będzie coś, na co muszę zwrócić większą uwagę, a czego jeszcze nie mam na myśli.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Przy 30g rno2 i cienkiej folii ciętej z papieru to pewny przepis na przepełnienie hehe. kiedy przekraczam 5g substratu, ręcznie kulkuję moje alu, robiąc niezbyt luźne, niezbyt ciasne kulki. pomaga utrzymać reakcję pod kontrolą, może potrzebować trochę ciepła, aby doprowadzić ją do końca, ale nie zawsze.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Cóż, szczęście zawsze odgrywa pewną rolę. W końcu chemia organiczna to gotowanie i tak jak bardzo doświadczonemu szefowi kuchni zawsze uda się zrobić suflet, po prostu wyczuwając , kiedy należy go wyjąć i jak wymieszać składniki, tak mniej doświadczony kucharz w połowie przypadków poniesie porażkę, przeklinając i nie wiedząc dlaczego :), Alexander Schulgin powiedział: "Chemia organiczna jest dla ludzi, którzy lubią gotować".
Ale bardzo dziękuję za próbę i podzielenie się swoim doświadczeniem, to niezwykle cenne. Czekam na bardziej doświadczonych chemików, którzy również podzielą się swoimi uwagami.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Naprawdę lubię gotować, ale aby odnieść sukces, należy wykazać się większą intuicją w stosowaniu przypraw. W przypadku gotowania z użyciem chemii, będzie to prawdopodobnie bardziej technika i sposób jej wdrożenia, zwłaszcza gdy próbuje się konsekwentnie osiągnąć jakość produktu. To, co rozumiem przez szczęście, to raczej wynik reakcji, który nie jest przewidywalny i zawsze jest losowy, ile P2NP jest teraz zredukowane do amfetaminy, w zawsze tych samych warunkach. Tak jakbym nie miał wpływu na reakcję i musiał ją przyjąć taką, jaka jest. A ja w to nie wierzę, musi istnieć technika, która zagwarantuje mi, że zawsze konsekwentnie otrzymam określoną ilość o określonej jakości.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Jak już wspomniałem, używam nieco grubszej przemysłowej folii aluminiowej i rozdrabniam ją za pomocą niszczarki, która jest bardzo szybka i bardzo jednolita. Nigdy nie stosowałem tutaj innych technik.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Jeśli jest to pognieciona folia, może to oznaczać problem. Duże kawałki aluminium o jakości chemicznej (granulki) reagują po usunięciu warstwy tlenku, a aluminium staje się aktywne, reagując z wodą (kwasem). W twoim przypadku przemysłowe aluminium nie jest dokładnym pojęciem.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Czekaj, nie powinienem używać folii? Do tej pory zawsze robiłem to w ten sposób, co w tym złego?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

masz różne grubości folii alu, standardem jest grubość 15 mikronów
ale jeśli poszukasz, znajdziesz również 5 mikronów.
to działa znacznie lepiej myślę ;-)
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
ok, czyli to przez moją folię, to też możesz to wyjaśnić i powiedzieć też dlaczego mimo folii możliwe są zupełnie inne wydajności, bo nigdy nie używałem innej niż ta, a były już bardzo dobre syntezy z dużą i dobrą wydajnością. Jeśli zrozumiem, dlaczego grubsza folia jest powodem, dla którego moje wyniki są tak różne, bardzo by mi to pomogło. Z tego, co przeczytałem i zrozumiałem, cienka folia reaguje znacznie szybciej i gwałtowniej w przeciwieństwie do grubej folii, która reaguje wolniej i jest łatwiejsza do kontrolowania.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Cóż, myślę, że ogólnie reakcja, która przebiega do końca w stałej temperaturze, powiedzmy 60 ° C, w porównaniu do reakcji, która szybko osiąga 80 ° C, a następnie jest chłodzona, ponownie podgrzewana itp. będzie miała lepszą wydajność. tylko moje myślenie, może ktoś może mnie poprawić. próbowałeś odcedzić na luźnej siatce i nie filtrować po dodaniu rno2? Dwa razy filtrowałem po tym kroku na papierze i za każdym razem moje plony były niskie, ale może to być przypadek. Trochę Al jest w porządku przed alkalizacją, po prostu zareaguje z sodą i rozpuści się w warstwie wody.
Nie stresuj się też zbytnio, po prostu rób to na małą skalę w kółko, a wkrótce uzyskasz spójne plony.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Top