Wsadowy reaktor chemiczny

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Czy masz jakieś pytania?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Czy lepiej byłoby użyć lejka do dodawania pod stałym ciśnieniem, czy po prostu użyć okrągłego lejka dołączonego do zestawu i podłączyć odpowiedni wąż? Byłem zdezorientowany, gdy zobaczyłem duże, okrągłe, wyglądające na okrągłe. Dzięki
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
bez różnicy
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ten duży jest za wysoki :( ma przedłużenie z kulistym przegubem, na którym znajduje się kondensator, przez co jest za wysoki. Czy możliwe jest uzyskanie jakiegoś rodzaju adaptera kulistego do żeńskiego i przymocowanie skraplacza w ten sposób, czy nie jest to możliwe? Czuję, że byłoby lepiej, gdyby był to prosty przepływ do skraplacza. Mieszadło jest elektryczne :/ czy to będzie problem?

Jeśli chodzi o redukcję boro, to ile szklany reaktor o pojemności 100 l byłby w stanie obsłużyć za jednym razem przy użyciu MDP2P?
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Chodziło mi o to, że kondensator ma złącze męskie, które chciałbym spróbować połączyć sferycznie z żeńskim. Wygląda na to, że połączenie jest kuliste z jakiegoś powodu, może ekspansji?

Dziękuję <3
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Myślę, że lepiej przedyskutować to z dostawcą reaktora. On musi to wiedzieć lepiej. Na czym polega problem z elektrycznym mieszadłem górnym?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
I
Zakładam, że preferowane jest mieszadło pneumatyczne, ponieważ w razie jakiegoś wypadku w pobliżu mieszadła elektrycznego nie będzie wybuchowych oparów, czy też są one zaprojektowane tak, aby nie iskrzyły?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Prawdopodobnie są one tworzone w celu uniknięcia jakichkolwiek przekłamań. Lepiej jest dowiedzieć się z poradnika technicznego
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Partnerzy nie mają dla mnie odpowiednich załączników do naczynia o pojemności 100 litrów, powiedzieli mi, że ma ono wysokość operacyjną 6,5 stopy, ale ma około 8,5 stopy. Teraz przymocowali gówniany wąż taśmą klejącą i uruchomiliśmy 1,5 kg reaktor, który był tak zimny, że reakcja była bardzo chłodna. Nie wydostawało się więc zbyt wiele oparów. I

Teraz mówią mi, żebym się wycofał za każdym razem, gdy osiągam nowy cel, przeszedłem z 200 g do 1,1 tys. do 1,5 teraz do 4 bez nawet obliczania drożdży i bez mojego odpowiedniego skraplacza zwrotnego.


Naprawdę nie chcę prowadzić reakcji 4 kg z wężem z taśmy klejącej... Wąż nie jest nawet pionowy, 1,5 kg w tym naczyniu może być w porządku, ale 4 kg podgrzeje go i będą ulatniać się gazy i opary. Pokażę jednemu z nich, co ma robić, a potem zachowam dystans i obejrzę pokaz.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Byłem trochę zrzędliwy dziś rano, to duża presja, gdy szef naciska na mnie, abym tak szybko skalował, nie myśląc o tym, że jestem chemikiem i nie włożyłbym własnego pmk w te reakcje bez poświęcenia czasu na przemyślenie tego. Poświęciłbym około tygodnia na przestudiowanie moich liczb i przeprowadzenie dalszych badań itp.

Reakcje 1,1 kg poszły dobrze, ale to była natychmiastowa skala do 1,1 kg x 3 naraz... i mieszadła zawodzą na lewo i prawo, to nie było fajne... Zamierzałem pokazać im proces i wyprodukować dobry produkt, aby pokazać, ale skończyło się na wrzuceniu do niego ton barwników spożywczych i zrujnowaniu go, a ja musiałem dalej oczyszczać i wytwarzać gotowy produkt, jednocześnie zwiększając skalę i wykonując większe reakcje, co jest denerwujące, miałem nadzieję, że im pokażę, a potem pomogą mi zwiększyć skalę i poradzić sobie z zaopatrzeniem, ale wszystko zależy ode mnie, jego w.e i zapłacono mi ani grosza, ale rozumiem, że zainwestowali $ i dają mi możliwość uczenia się i zarabiania $, ale to musi być wysiłek zespołowy Mam tylko asystenta bez wykształcenia chemicznego, a oni chcą, żebym wyprodukował i przetworzył 50 kg za pomocą tego reaktora, nie wydaje się to niemożliwe, to tylko kilka udanych reakcji i prac.... Po prostu irytujące, ponieważ nie mam nawet w pełni skonfigurowanego laboratorium i moich chemikaliów pod ręką, myślą o zakupie jak 9 dzbanków meoh na reakcję, nie mój rodzaj rzeczy lol.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Trudno wyobrazić sobie ten problem. Czy możesz pokazać zdjęcia tego węża i skraplacza?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
IIm

Wyobraź sobie szklany reaktor o pojemności 100 litrów, ale zamiast skraplacza dołączony jest tylko wąż wydechowy, który nawet nie działa jak skraplacz, tylko wydech, a wąż poziomo wychodzi na zewnątrz... Idk

Najlepiej, gdybym miał ten skraplacz podłączony do zimnej wody przepływającej podczas reakcji, ponieważ nie zdają sobie sprawy, ile oparów może się wydostać, może się nagrzać przy 4 kg i nie wiem, czy jestem przygotowany na zamknięcie reakcji, ponieważ wąż nie spełnia swojego zadania.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jak dobrze rozumiem, masz problem z wysokością sufitu w laboratorium i wysokością reaktora. Można podłączyć ten wąż do skraplacza zwrotnego na niższej wysokości. Kondensat można ręcznie zawrócić do reaktora. System będzie wyglądał jak pułapka Dean Stark.
QH1EZyqxew
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Witam, szklany reaktor z płaszczem GR-30L. czy ten reaktor nadaje się do produkcji oleju A? Chciałbym przeprowadzić syntezę z NaBH4 / CuCl2 z 1 kg P2NP. sprawdź przed złożeniem zamówienia. Dzięki
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Czy możesz to sprawdzić? Jest wielu sprzedawców szklanych reaktorów z płaszczem o pojemności 30 l.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
dziękuję za odpowiedź.
 

Attachments

  • QOD5xg3y46.jpg
    QOD5xg3y46.jpg
    6.6 MB · Views: 742

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Sprzęt i szkło:
  • Reaktor wsadowy o pojemności50 l z chłodnicą zwrotną, mieszadłem górnym i aparaturą grzewczą w zestawie;

Czy 30 l wystarczy na 50 l wody?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Dziękuję za odpowiedź. Czytam wszystko dwa razy, zamiast pytać o głupie rzeczy 🤔🙃
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Dzień dobry, proszę spójrz na ten reaktor 50L. czy nadaje się do mojego celu? Wymieniłem go na ten. Reaktor wyposażony, pompa próżniowa, szkło, odczynniki. rotowap nie będzie teraz potrzebny, prawda?
 

Attachments

  • UK5ykWCQXw.jpg
    UK5ykWCQXw.jpg
    189.1 KB · Views: 321
  • OYP1wLXMtU.jpg
    OYP1wLXMtU.jpg
    189.1 KB · Views: 325

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Czy próbowałeś tej syntezy w małej skali? Reaktor jest w porządku.
 
Top