Question Najlepszy sposób na rekrystalizację kryształów P2NP

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jaki jest najlepszy sposób rekrystalizacji kryształów P2NP w celu uzyskania czystości? Jakiego rozpuszczalnika należy użyć?

Czy są jakieś inne szczegóły, o których należy pamiętać?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mam problem z pozbyciem się wszystkich śladów węgla aktywnego z kryształów P2NP nawet przy filtracji próżniowej przy użyciu acetonu i/lub rozpuszczalnika, w którym został rozpuszczony.

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak mogę całkowicie usunąć węgiel aktywny z kryształów P2NP?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
ponownie rozpuścić wszystkie kryształy i użyć niewielkiej ilości flokulantu, przefiltrować na gorąco lub przynajmniej na ciepło.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Spróbuję. Jaki flokulant byś polecił?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Wypróbowałem flokulant. najpierw rozpuściłem P2NP w metanolu, a następnie dodałem flokulant w ilości równej ilości P2NP, którą miałem. mieszałem to przez 1 godzinę w temperaturze około 120 ° C, a następnie szybko przelałem do zlewki i włożyłem do zamrażarki. po wyjęciu następnego dnia był to klarowny ciemnozielony roztwór, w którym nic się nie krystalizowało, ale na dnie było trochę czarnego osadu (użyłem niewielkiej ilości P2NP około 100 mg).

Myślę, że będę musiał zrezygnować z etapu węglowego, jeśli nie będę w stanie usunąć wszystkich jego śladów.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Celem flokulantu jest aglomeracja cząstek, aby można je było filtrować.
Należy również używać węgla aktywnego w kawałkach, a nie w proszku.
Ale masz rację, lepiej zacząć od nowa.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Tak, przepraszam, zapomniałem dodać, że przefiltrowałem roztwór po wylaniu z wrzącej kolby, a przed włożeniem do zamrażarki.

Nie wiedziałem, że węgiel aktywny musi być w kawałkach.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Przepraszam za moją niewiedzę, dlaczego chcesz rekrystalizować kryształy P2NP? Tak niską czystość masz? Rozmawiałem z chińskim dostawcą na Alibaba, który oferuje 99% czystości.
Myślę, że sam przeprowadziłeś syntezę chemiczną P2NP.
dziękuję!!!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Nie, jest to po prostu zalecane, jeśli zamierzasz przeprowadzić syntezę amfetaminy, ponieważ wydajność amfetaminy jest najwyraźniej wysoce zależna od czystości kryształów P2NP, więc zaleca się ponowną krystalizację.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
WĘGIEL AKTYWNY W P2NP??? Robię swój z Nitro Benz GAA i Cyclo, jak uzyskać z tego węgiel aktywny? Przepraszam, po prostu jestem ciekaw.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jest on używany tylko do czyszczenia P2NP, a nie do jego syntezy.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Czy ktoś może polecić, jak pozbyć się plam z węgla aktywnego po wewnętrznej stronie mojego lejka Buchnera? Próbowałem wodorotlenku sodu i roztworu czyszczącego, który znalazłem na BB, który jest wykonany z wodorotlenku sodu i alkoholu etylowego, ale nic nie działa.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Czy masz takie małe metalowe kulki, około 50 sztuk, które są również używane do karafek do wina? W ten sposób uzyskuje się mechaniczne czyszczenie przez tarcie, jeśli szczotka nie wystarczy.
A weź 35% HCL plus etanol, proporcja 1:3 i daj cały czas działać, jak na razie mam wszystko rozpuszczone.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Tak, ale plamy znajdują się na ściankach między płytką filtra a dolnym adapterem węża, więc nie ma sposobu, aby fizycznie do nich dotrzeć. nie używałem wcześniej roztworu hcl, więc dzięki za to. spróbuję i zobaczę.
 
Top