Największy problem z mmc! Niebieski produkt

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Witam,
Czytałem, że wiele osób ma problem z tym, że mmc zmienia kolor na niebieski po adifikacji. Dlaczego tak się dzieje?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Dzieje się tak, gdy keton bromowy lub jodowy nie przereagował w pełni, z pewnością pewne dostosowanie temperatury lub być może czasu reakcji rozwiąże problem, mogę również doradzić, aby po rozpoczęciu kapania roztworu Hcl-acetonu (1:5) utrzymywać je w niskiej temperaturze przed użyciem, a także spróbować umieścić zlewkę z bazą MMC w wiadrze z kruszonym lodem, aby zawsze utrzymywać bazę bardzo zimną, ponieważ po dodaniu hcl temperatura drastycznie wzrasta i może to być również jeden z czynników, które zmieniają kolor kota na niebieski.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Czy jest jakiś sposób, aby później wyczyścić taki proszek o różnych kolorach (niebieski, czerwony)? Płukanie zimnym lub gotowanie w gorącym acetonie nie pomoże.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Tylko aceton pomaga. I używać czystego hcl 35%-38% nie 30%
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Mam już sól mefedronu, ale jest ona niebiesko-czerwona i nawet ogromne ilości acetonu nie są w stanie spłukać koloru do czystej bieli.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Odkryłem, że etanol działa idealnie do pozbycia się zielonego/niebieskiego koloru.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Nie ma już znaczenia, na czym polegał problem. Mam dużo kolorowego proszku 4MMC i z tego powodu nie mogę go krystalizować. Szukam więc sposobu na pozbycie się zanieczyszczeń.


Rozpuszczam taki kolorowy chlorowodorek 4MMC w gorącym DCM, a następnie dodaję taką samą objętość wody. Potraktować to kwasem solnym (tutaj do jakiego PH najlepiej zakwasić, żeby całe 4MMC przeszło do fazy wodnej, a zanieczyszczenia zostały w DCM. PH 4 lub niższe?).

Następnie oddzielić warstwy i odparować warstwę wodną, powinien pozostać biały proszek 4MMC.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Zanieczyszczenie jest produktem kondensacji aminoketonu i 4-metylopropiofenonu, problem polega na tym, że zanieczyszczenie przemieszcza się z warstwy na warstwę wraz z aminoketonem.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Szczerze mówiąc, jest to trudne. Łatwiej jest mi zrobić czysty bromketon niż zadzierać z brudną aminą.
Być może wielokrotna rekrystalizacja lub przejście przez kolumnę chromatograficzną, istnieje wiele opcji.
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Myślę, że to nie zadziała, ponieważ kolor jest jak farba i również wejdzie w warstwę wody
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Rozumiem więc, że nic więcej nie mogę z tym zrobić, a może ktoś inny ma jakieś pomysły?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Może być destylowany w bardzo niskiej próżni, poniżej 10 mikronów.
Drugą opcją jest wybór kwasu i rozpuszczalnika organicznego, tak aby sól zanieczyszczenia dobrze rozpuszczała się w rozpuszczalnikach, ale sól mefedronu nie.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Obecnie ostatnią rzeczą, jaka przychodzi mi do głowy, jest rozpuszczenie 1 g brudnego 4MMC w 1 ml gorącej wody. Załóżmy, że mamy wtedy 500ml takiego roztworu. Dodajemy więc 250ml DCM, energicznie mieszamy po czym warstwa wodna po oddzieleniu się krystalizuje.

Myślę, że ostatnia nadzieja w tym
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ja bym raczej spróbował gotować sól w dichlorometanie, bez wody, być może okresowo zmieniając dichlorometan na świeży. trzeba kontrolować zabarwienie dichlorometanu, jeśli kolor nie przechodzi do dichlorometanu, to nie ma większego sensu. można spróbować acetonu. to wszystko perwersja
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nadmiar metyloaminy może dać taki kolor. Musisz mieć pewność, że pozbyłeś się metyloaminy po reakcji przed zakwaszeniem.
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Jak pozbyć się metyloaminy, gdy mam już kilka kilogramów brudnej mąki?
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Domieszka metyloaminy nie zabarwiła roztworu i proszku po dodaniu kwasu. Sprawdziłem mieszaninę dichlorometanu, wolnej zasady + zanieczyszczenia metyloaminą, mieszaninę po aminowaniu, wodna warstwa metyloaminy została odrzucona, warstwa dichlorometanu celowo nie została przemyta wodą. Dodanie kwasu solnego do dichlorometanu nie dało koloru, proszek wypadł natychmiast i był prawie biały (lekko żółtawy odcień). W razie potrzeby mogę podać bardziej szczegółowe informacje na temat doświadczenia wraz ze zdjęciami.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dziękujemy za badania! To cenne informacje. Czy mógłbyś dodać tutaj jakieś zdjęcia?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
lewe zdjęcie po dodaniu kwasu do dichlorometanu z wolną zasadą i zanieczyszczeniem metyloaminą (specjalnie). prawe zdjęcie koniec metylaminowania, przed oddzieleniem wodnej warstwy metyloaminy
 

Attachments

  • hQwcv8Bb3Y.png
    hQwcv8Bb3Y.png
    846.3 KB · Views: 268
Top