Największy problem z mmc! Niebieski produkt

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Czy jest jakiś sposób, aby później wyczyścić taki proszek o różnych kolorach (niebieski, czerwony)? Płukanie zimnym lub gotowanie w gorącym acetonie nie pomoże.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Odkryłem, że etanol działa idealnie do pozbycia się zielonego/niebieskiego koloru.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nadmiar metyloaminy może dać taki kolor. Musisz mieć pewność, że pozbyłeś się metyloaminy po reakcji przed zakwaszeniem.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Czy wiesz, dlaczego metyloamina może wytwarzać kolorowe zanieczyszczenia? Widziałem wiele próbek białego mefedronu z dodatkiem metyloaminy bez cienia zabarwienia.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Prawdopodobnie jest to kombinacja kilku czynników. Nie mogę powiedzieć na pewno.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Postaram się jakoś specjalnie zrobić parę do rozdzielania soli aminoketonowej z roztworu z domieszką metyloaminy. Kontaktowało się ze mną 5 osób, we wszystkich przypadkach winowajcą był bromketon.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Jak pozbyć się metyloaminy, gdy mam już kilka kilogramów brudnej mąki?
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Tak. Ale gdy taki zabarwiony proszek rozpuści się w różnych kombinacjach wody i acetonu, wychodzi masło lub taka owsianka, która podczas filtracji znów staje się zabarwiona.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Domieszka metyloaminy nie zabarwiła roztworu i proszku po dodaniu kwasu. Sprawdziłem mieszaninę dichlorometanu, wolnej zasady + zanieczyszczenia metyloaminą, mieszaninę po aminowaniu, wodna warstwa metyloaminy została odrzucona, warstwa dichlorometanu celowo nie została przemyta wodą. Dodanie kwasu solnego do dichlorometanu nie dało koloru, proszek wypadł natychmiast i był prawie biały (lekko żółtawy odcień). W razie potrzeby mogę podać bardziej szczegółowe informacje na temat doświadczenia wraz ze zdjęciami.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dziękujemy za badania! To cenne informacje. Czy mógłbyś dodać tutaj jakieś zdjęcia?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
lewe zdjęcie po dodaniu kwasu do dichlorometanu z wolną zasadą i zanieczyszczeniem metyloaminą (specjalnie). prawe zdjęcie koniec metylaminowania, przed oddzieleniem wodnej warstwy metyloaminy
 

Attachments

  • hQwcv8Bb3Y.png
    hQwcv8Bb3Y.png
    846.3 KB · Views: 268

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Whis what u need get when u throw acid HCl
 

Attachments

  • MOfH76UJ0n.jpeg
    MOfH76UJ0n.jpeg
    5 MB · Views: 222
  • aHvyTeMkgV.jpeg
    aHvyTeMkgV.jpeg
    5.1 MB · Views: 476

zbro

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 4, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Jeśli zanieczyszczenie jest produktem kondensacji aminoketonu i 4-metylopropiofenonu, to są to heterocykliczne związki pirazyny (nie są to ketony). Aminoketon można oczyścić za pomocą adduktu wodorosiarczynu, pod warunkiem, że w mieszaninie nie ma innego ketonu, tj. 4-metylopropiofenonu. Cykliczne ketony dodają wodorosiarczyn sodu, dając sól kwasu a-hydroksysulfonowego, która jest nierozpuszczalna w rozpuszczalnikach organicznych, ale mniej lub bardziej rozpuszczalna w wodzie. Pirazyny nie reagują z wodorosiarczynem sodu. Dodanie roztworu wodorosiarczynu sodu do zanieczyszczonej mieszaniny spowoduje powstanie adduktu, który jest ciałem stałym, addukt ten można odfiltrować, a następnie rozłożyć pod działaniem kwasów lub zasad, odzyskując wyjściowy keton. Reakcje wodorosiarczynu sodu są stosowane do oczyszczania BMK z mieszanin z innymi związkami organicznymi.
 
Top