Synteza glicynianu BMK (soli sodowej) z benzaldehydu

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Napotkałem pewien problem. Postępowałem zgodnie z artykułem. Po dodaniu etanolanu sodu mieszałem przez godzinę w ściśle bezwodnym środowisku w temperaturze poniżej 10°C. Następnie zacząłem podnosić temperaturę do 60°C, aby przygotować się na opcję mieszania przez godzinę. Ale po niewielkim podgrzaniu temperatura w urządzeniu spontanicznie wzrosła poza kontrolą i szybko, a po zaledwie kilku minutach mój termometr pokazał przebicie 130 ° C, więc chcę zapytać, czy to normalne? Czy ktoś się z tym spotkał? Pierwsze zdjęcie przedstawia proces mieszania przez 1 godzinę w temperaturze poniżej 10°C po dodaniu etanolanu sodu. Do urządzenia włożyłem rurkę osuszającą wypełnioną bezwodnym siarczanem magnezu, aby utrzymać warunki bezwodne. Ponieważ moje urządzenie cyrkulacyjne może tylko chłodzić, przeniosłem drugi etap ogrzewania do kolby. Metodą ogrzewania jest ogrzewanie w kąpieli olejowej, ale użyłem tylko temperatury 65°C przez kilka minut, a temperatura w kolbie wymknęła się spod kontroli. W miarę jej wzrostu termometr pokazuje, że bardzo szybko przekracza 130 ℃, tak szybko, że nie mam nawet czasu na rozpoczęcie obiegu wody kondensacyjnej w rurze skraplacza, a następnie osiąga stan pokazany na drugim zdjęciu.

FS0m89Nsyu
Acri0RXHgt
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Witam, czy samonagrzewanie zachodzi gwałtownie czy powoli? To całkiem interesujące.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Czy próbowałeś zmienić gęstość warstwy wody za pomocą NaCl? Byłoby to tańsze niż ekstrakcja DCM.

Możesz podać link do tego artykułu?
 
Last edited:

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Wydaje mi się, że chlorek sodu może nie być już skuteczny, ponieważ kiedy używam dichlorometanu do ekstrakcji, dichlorometan jest nienormalnie w górnej warstwie, co oznacza, że gęstość warstwy wody jest już bardzo wysoka, a chlorek sodu może nie być już w stanie go wyekstrahować. Ponadto, ponieważ mam wyparkę obrotową, która umożliwia recykling rozpuszczalników na dużą skalę, nie ponoszę dużych kosztów stosowania odczynników do ekstrakcji rozpuszczalnikami w dużych ilościach.
Jeśli chodzi o patent, znalazłem patent opublikowany w 2009 roku i kupiłem go. Proces wygląda na bardzo dojrzały i prosty. Planuję wypróbować tę metodę po dostarczeniu dodanych odczynników. Surowcami są nadal benzaldehyd i 2 - chloropropionian metylu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Czy możesz napisać pełne imię i nazwisko, numer i/lub doi?
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Jest to patent zgłoszony w Chinach. Wygląda na to, że zakres ważności jest tylko w Chinach i nie ma angielskiej wersji pełnego tekstu, więc nie znalazłem numeru DOI tego patentu. Oryginalny tekst jest napisany w języku chińskim, a wydawcą jest Modern Times, Xi'an City, Shaanxi Province, China Institute of Chemistry, numer telefonu i adres e-mail pozostawiony przez autora to 029-88291460 i [email protected]. Możesz jednak zwrócić uwagę na treść, którą opublikuję w następnej kolejności. Gdy zweryfikuję wiarygodność tego procesu, opublikuję wszystkie szczegółowe procesy i środki ostrożności. Zajmie to około tygodnia.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Jeśli potrzebujesz tego pilnie, mogę przetłumaczyć część operacyjną oryginalnego tekstu i wysłać ci go na prywatnym czacie. Z odpowiedzialnego punktu widzenia proszę jednak o niepublikowanie go na forum przed zweryfikowaniem jego wiarygodności.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Po prostu opublikuj patent, prosząc o pomoc w sprawie patentu, którego nikt nie widzi
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Opublikowałem proces patentowy i praktykę.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Wyniki zostały opublikowane: Po katastrofalnej awarii, wczoraj ponownie przeprowadziłem reakcję. Reakcja przebiegała ściśle według procedury opisanej w artykule, z wykorzystaniem opcjonalnej opcji podgrzewania do 60°C i mieszania przez 1 godzinę zamiast mieszania w temperaturze pokojowej przez 12 godzin. Rysunki 1 i 2 to zdjęcia odpowiednio etapu chłodzenia i etapu ogrzewania. Rysunek 3 przedstawia wynik. Ze względu na powolne oddzielanie po dodaniu 1 litra wody destylowanej z lodem zgodnie z artykułem, do ekstrakcji dodano 300 ml dichlorometanu i wysuszono bezwodnym siarczanem magnezu, więc jest to wysuszony ekstrakt. Rysunek 4 to wyjściowy test TLC (cienkowarstwowa chromatografia cieczowa) przeprowadzony dzisiaj, ręcznie przepisałem wyniki, ponieważ operator nie mógł zrobić wyraźnego i rozpoznawalnego zdjęcia.
 

Attachments

  • IUhmTkPiBJ.jpg
    IUhmTkPiBJ.jpg
    630.6 KB · Views: 259
  • SqQZjLCOhv.jpg
    SqQZjLCOhv.jpg
    787.9 KB · Views: 251
  • Qt5ow942Gi.jpg
    Qt5ow942Gi.jpg
    342.4 KB · Views: 234
  • K5qRtmcTun.jpg
    K5qRtmcTun.jpg
    3.4 MB · Views: 248

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Cześć, wynik TLC mówi nam, że benzaldehyd nie przereagował całkowicie. Czy obliczyłeś wydajność reakcji?
 
View previous replies…

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Nie, kolor plamki benzaldehydu jest dość ciemny z TLC, co oznacza, że stężenie benzaldehydu w produkcie jest dość wysokie. Jeśli chcę obliczyć wydajność, muszę użyć chromatografii kolumnowej do oddzielenia i zważenia składników, ale nie kupiłem sprzętu do chromatografii kolumnowej w punkcie produkcji. Krótko mówiąc, na podstawie doświadczenia uważam, że niepełne zużycie benzaldehydu ma coś wspólnego z procesem bez dodawania rozpuszczalnika, a ten problem wydaje się być poprawiony w patencie, który kupiłem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Myślę, że wszystko jest łatwiejsze. Wystarczy dłużej mieszać mieszaninę reakcyjną. Próbowałeś tej opcji? Spróbuj też łagodniejszego ogrzewania.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
W rzeczywistości, po mieszaniu przez 1 godzinę w temperaturze poniżej 10°C, proces podnoszenia temperatury do 60°C był bardzo ostrożny i powolny. Proces ten trwał co najmniej około 1,5 godziny. Po osiągnięciu 60°C rozpocząłem odmierzanie czasu refluksu przez 1 godzinę. Po 1 godzinie było już naturalnie mieszane. Etap schładzania do temperatury poniżej 35°C w celu dodania zimnej wody zajął kolejne około dwóch godzin, więc w rzeczywistości czas reakcji był bardzo długi, co najmniej 5+ godzin, więc nie sądzę, że był to brak czasu. Zauważyłem, że na etapie dodawania etanolanu sodu, etanolan sodu agregował i aglomerował w reagencie i nie był łatwy do rozproszenia, a po całkowitym dodaniu etanolanu sodu, mieszanina stała się lepka jak pasta, zawierająca dużą ilość ciał stałych i była całkowicie mieszaniną ciało stałe-ciecz. Niekorzystne dla reakcji.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Witam, czy ktoś zna wiarygodnego dostawcę w Europie 2-chloropropionianu metylu (cas 17639-93-9)?
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Czy możliwa jest synteza PMK przy użyciu piperonalu zamiast benzaldehydu?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
tak
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Dziękujemy!
Czy do rozpuszczenia piperonalu potrzebny jest rozpuszczalnik? Jeśli tak, to jakich rozpuszczalników można użyć?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
czy proces syntezy pmk z piperonalu od początku do końca jest dokładnie taki sam jak synteza bmk z benzaldehydu?
 

haze2000

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 17, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Metoda Jungle (beczki HDPE) nie działa z tą procedurą z powodu śladów wody?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Prawdopodobnie tak. Nie jestem pewien, o jakim stanie mówisz.
 

haze2000

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 17, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Byłem ciekawy produkcji na dużą skalę, ale HDPE nie jest higroskopijny, o ile mi wiadomo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Co? Co masz na myśli? HDPE to tworzywo sztuczne. Jak może być higroskopijny?
 
Top