Czy STAB może zastąpić NaBh4? cas:56553-60-7

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
STAB jest znacznie droższy, o ile mi wiadomo, a NaBH4 jest całkiem dobry do twojego celu
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Chiny mają go w tej samej cenie, nie jestem pewien, z kim rozmawiasz, ale nie zredukuje nitro, tylko ketony.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tak, zaktualizowałem wszystkich na temat statusu tego. Moje ustalenia były takie, że nie może zredukować nitro do amino, ale dla bezwodnych imin jest dobry i bardzo łagodny.
Istnieją doniesienia w literaturze o redukcji nitro do amino, ale w obecności kwasu octowego, którego nie próbowałem.
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
Nie znam się zbyt dobrze na chemii, w każdym razie obwód wykorzystujący p2np, STAB i wodorek miedzi można odtworzyć bez szwajcarskiego mózgu, prawda?
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
Może być coś nie tak z moim tłumaczeniem, mam na myśli, że p2np nie można zredukować do amfetaminy za pomocą STAB, prawda?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nie, nie może w normalnych warunkach z moich ustaleń. Istnieje literatura, która mówi, że może w obecności GAA, ale nie próbowałem.
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
Cóż, nadal nie mogę znaleźć odpowiedzi, której szukam, ponieważ nikt nie próbował
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Myślisz, że odnoszę się do ciebie ze snu? Próbowałem i nie zadziałało, prawdopodobnie z kwasem acetooctowym zadziała do pewnego stopnia, ale nie zadowalająco.
Krótka odpowiedź: Nie.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
FYI, jeśli ktoś potrzebuje STAB, można go dość łatwo przygotować z toluenu (lub THF), NaBH4 i GAA w ilościach stechiometrycznych. Oto krótki opis:

Przygotowanie triacetoksyboro-wodorku sodu (STAB)

Do zawiesiny 37,83 g (1 mol) borohydryku sodu w 500 ml suchego toluenu dodaje się kroplami 180,12 g (3 mol) GAA podczas energicznego mieszania. Temperatura jest utrzymywana poniżej 30°C z zewnętrznym chłodzeniem w razie potrzeby. Gdy wydzielanie gazu ustanie, po około 20 minutach, zawieszony triacetoksybrowodzian sodu (STAB) jest izolowany przez filtrację próżniową i przemywany raz suchym EtOAc. Placek filtracyjny jest suszony do stałej masy pod próżnią.

Wydajność: Bliska ilościowej, jeśli używane są suche odczynniki, a odczynniki są dokładnie odmierzane.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Istnieją również inne źródła boranu. Może dekaboran? Tetrahydroksydiboron? Może aminodiborany, które można dość łatwo zsyntetyzować z boranu amoniaku. Zobacz stronę 306 https://core.ac.uk/download/4824361.pdf Nie jestem chemikiem, więc nie wiem, jak dobrze działają one na związki nitrowe.

Porównanie STAB / NaBH4: https://www.organic-chemistry.org/synthesis/C1N/amines/reductive-amination-guide.pdf
Interesujące fragmenty STAB, takie jak sposoby znacznego skrócenia czasu reakcji, dlaczego używa się GAA: https://www.researchgate.net/publication/286303639_Boron_reagents_for_reductive_amination
 
Top