droga karbaminianu do mda/mdma

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
Ukradłem to z vespiary, więc oto oryginalny wątek :3
(dodałem liczby, aby było łatwiej, daj znać, jeśli muszę coś poprawić).



Istnieje kilka bardzo obiecujących, niezbadanych dróg syntezy z alfa-metylo-3,4-metylenodioksyfenopropionamidu
do MDA i MDMA.

1. J . Chem. Tech. Biotechnol. 1994, 59, 271-277

Ogólna procedura otrzymywania karbaminianów:

Amid tłuszczowy (0,2 mol) rozpuszczono w metanolu (250 cm3)
mieszając. Do tego dodano świeżo przygotowany wodny roztwór
NaOCl (0,21 mol, 125 cm3) dodano natychmiast
dobrze mieszając. Dodatkowy metanol (100 cm3) został
do mieszaniny reakcyjnej w przypadku undecyloamidu
i lauramidu. Temperatura wzrosła do około 52-55°C
w ciągu 30 min, a następnie roztwór utrzymywano w temperaturze wrzenia przez 2 h.
Metanol (200 cm3) odzyskano z mieszaniny reakcyjnej przez destylację.
mieszaniny reakcyjnej przez destylację. Po schłodzeniu mieszaninę reakcyjną
rozcieńczono wodą (200 cm3) i ekstrahowano
dichlorometanem (3 x 50 cm3). Połączone ekstrakty
przemyto wodą i wysuszono nad Na,S04.
Dichlorometan odzyskano przez destylację, pozostawiając
karbaminian jako pozostałość.

2. Podstawowa hydroliza karbaminianu do aminy w wodnym etanolu; p-(trans-4-heptylocykloheksylo) anilina


Procedura:

Do kolby okrągłodennej o pojemności 100 ml z trzema szyjkami, wyposażonej w płaszcz grzejny, mieszadło mechaniczne, chłodnicę wodną i wlot azotu dodano 32 ml 200-procentowego etanolu, 8 ml dejonizowanej wody i 0,512 g (1,55 mmol) karbaminianu metylo-(p-trans-heptylocykloheksylo). Mieszaninę mieszano do uzyskania jednorodności. Następnie dodano 10 g granulek wodorotlenku potasu i mieszano mieszaninę aż do rozpuszczenia wszystkich granulek. Roztwór refluksowano pod azotem przez 24 godziny, a następnie pozostawiono do ostygnięcia do temperatury pokojowej. Mieszaninę reakcyjną przeniesiono do kolby okrągłodennej o pojemności 100 ml i usunięto etanol na wyparce rotacyjnej (łaźnia wodna, temperatura łaźni ~ 60 ° C, ciśnienie aspiratora wody). Wodną pozostałość schłodzono do temperatury pokojowej, przeniesiono do 100 ml rozdzielacza i ekstrahowano trzykrotnie porcjami 10 ml eteru. Połączone ekstrakty eterowe suszono przez 2 godziny nad 2 g bezwodnego siarczanu sodu, a roztwór eterowy zdekantowano do kolby okrągłodennej o pojemności 100 ml. Pozostałość siarczanu sodu wytrząsano z dodatkowymi 10 ml eteru, który zdekantowano i połączono z wcześniejszymi ekstraktami. Eter usunięto na wyparce obrotowej (łaźnia wodna, temperatura łaźni ~ 60 ° C), uzyskując 0,348 g (88%) zasadniczo czystej aminy, która zestaliła się po odstaniu w temperaturze pokojowej. Materiał może być dalej oczyszczany przez destylację w aparacie Kugelrohra z krótką ścieżką (0,1 mm, ciśnienie, temperatura kąpieli olejowej ~ 140? ), aby uzyskać analitycznie czystą próbkę.

3. MDMA

Ogólna procedura N-alkilowania karbaminianów:

Mieszanina karbaminianu (005 rnol), toluenu (100 cm3),
sproszkowany NaOH (0,2 mol), bezwodny K,C03 (0,05 mol)
i wodorosiarczan tetrabutyloamoniowy (0,0025 mol)
mieszano w temperaturze pokojowej przez 1 h. Podczas mieszania,
utworzyła się galaretowata masa. Siarczan dimetylu (0,06 mol)
dodawano do mieszanej masy w temperaturze 30-35°C przez okres
30 min. Przebieg reakcji śledzono za pomocą
TLC. Mieszaninę reakcyjną mieszano przez 4 h w celu uzyskania
klarownego roztworu. Substancje nieorganiczne odfiltrowano i przemyto
toluenem (2 x 20 cm3). Połączony przesącz i
popłuczyny przemyto HCI (2 N, 3 x 50 cm3), wodą
(2 x 50 cm3) i wysuszono nad bezwodnym Na,S04. Stężenie
rozpuszczalnika dało produkty.

4. Podstawowa hydroliza N-metylokarbaminianu powinna dać MDMA.

Przygotowanie N-podstawionych karbaminianów metylu z amidów poprzez N-chloroamidy

http://www.chembbs.com.cn/bbs/file/userfiles/upload/2009092402202058.pdf

Wydajna modyfikacja przegrupowania Hofmanna:
synteza karbaminianów metylu

Tetrahedron Letters 48 (2007) 531-533

2.1. Typowa eksperymentalna procedura syntezy
karbaminianu metylu
Do roztworu benzamidu (1 mmol) w metanolu (7 ml),
KF/Al2O3 (2 g, 40% wag.) i NaOCl (3 ml roztworu wodnego o stężeniu
4% roztworu wodnego) i mieszaninę refluksowano przez 30 min.
refluksowano przez 30 min. Po schłodzeniu mieszaniny reakcyjnej
do temperatury pokojowej, stałą zasadę przefiltrowano.
Następnie metanol usunięto przez odparowanie obrotowe
a pozostałość rozpuszczono w EtOAc (20 ml). Warstwę
Warstwę EtOAc przemyto wodą (10 ml - 3), wysuszono
nad bezwodnym siarczanem sodu i zatężono pod
pod zmniejszonym ciśnieniem, otrzymując surowy produkt, który został
oczyszczono przez krystalizację przy użyciu eteru naftowego.

5. Rozszczepianie karbaminianów

Synteza amin przezrozszczepienie karbaminianów

SYNTHESIS 2008, nr 11, str. 1679-1681x.x.

Synteza chlorowodorku 4-metylobenzyloaminy (3a); Typowa

Procedura:

4-Metylobenzaldehyd (24 mg, 0.2 mmol), karbaminian metylu (30
mg, 0,4 mmol), TFA (91 mg, 0,8 mmol) i TBDMSH (114 mg,
0,8 mmol) rozpuszczono w MeCN (4,0 ml) i ogrzewano do temperatury 150 °C
przez 15 minut w aparacie mikrofalowym Smith Synthesizer™. Mieszaninę
mieszaninę zatężono in vacuo, a pozostałość rozpuszczono w
mieszaninie THF, MeOH i 2M LiOH (1:1:1, 4 mL) i ogrzewano
w temperaturze 120°C przez 10 minut w syntezatorze Smith Synthesizer™. EtOAc (4 mL) i
1M NaOH (4 mL) i rozdzielono fazy. Faza organiczna
fazę organiczną ekstrahowano 1M HCl (2 × 4 mL), a wodny ekstrakt
ekstrakt odparowano, uzyskując 4-metylobenzyloaminę w postaci chlorowodorku
(28 mg, 89%). Czystość tego materiału wynosiła co najmniej
co najmniej 99%, jak określono za pomocą LC-MS.


ktoś w odpowiedziach zasugerował #3, mam plik PDF, który ktoś inny w odpowiedziach powiedział, że jest bardziej skierowany do "przeciętnej pszczoły", ale z jakiegoś powodu nie mogę go opublikować ^^;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
znalazłem również te odpowiedzi:


6.
Toksylan metylu można łatwo przygotować z chlorku tosylu (jest bardzo tani), estry tosylowe (przynajmniej metylowe i etylowe) wydają się jednak dość niestabilne. Zwykle przygotowuję go dzień przed użyciem do alkilowania.

Moje przygotowanie:
To jest dla tosylanu etylu, ale działa równie dobrze dla tosylanu metylu. (Z molowym odpowiednikiem metanolu)

Do 18,6 ml etanolu (99%) dodano 10 g drobno rozdrobnionego TsCl. Następnie zawiesinę schłodzono do 10C w łaźni lodowej.
Następnie powoli dodano 5,5 ml 30% roztworu NaOH, utrzymując temperaturę na poziomie 20-25. Po dodaniu mieszaninę mieszano przez dodatkową godzinę w zimnej łaźni wodnej, utrzymując temperaturę około 15C.
Następnie dodano 4 g NaCl rozpuszczonego w 25 ml dH2O.
Następnie mieszaninę ekstrahowano 2x5 ml DCM (DCM stosowano głównie w celu zapobieżenia krystalizacji estru tosylanowego w rozdzielaczu). Większa ilość DCM prawdopodobnie zmniejszyłaby straty mechaniczne)
Ekstrakty DCM połączono i przemyto 15 ml 5% K2CO3, 15 ml H2O oraz 15 ml nasyconego roztworu NaCl.
Następnie DCM wysuszono za pomocą MgSO4 i przefiltrowano.
DCM został następnie odparowany, po schłodzeniu ester tosylanowy zestalił się do twardej bryły.
Ciało stałe ważyło 8,58 g, co stanowi wydajność 82%.

Uwaga: W pierwszej próbie w ogóle nie użyłem DCM i straciłem trochę produktu z powodu krystalizacji wewnątrz lejka sep, wydajność wyniosła 75% końcowego tosylanu metylu.

Na podstawie prac klute http://www.sciencemadness.org/talk/viewthread.php?tid=11004

7. Wydajna synteza karbaminianu metylu poprzez przegrupowanie Hofmanna w obecności TsNBr2
Arun Jyoti Borah, Prodeep Phukan ?

Eksperymentalna procedura syntezy karbaminianu: Do roztworu amidu
(1 mmol) w metanolu (10 ml) dodano DBU (0,5 ml). Do tego roztworu
dodano TsNBr2 (1 mmol). Mieszaninę reakcyjną ogrzewano pod chłodnicą zwrotną
przez okres 10-20 min (TLC). Po zakończeniu reakcji
(TLC) metanol odparowano pod zmniejszonym ciśnieniem. Surową mieszaninę
następnie rozpuszczono w EtOAc. Roztwór ten przemyto 5% HCl, a następnie
nasyconym roztworem Na2CO3. Ekstrakty organiczne oddzielono i wysuszono
nad bezwodnym Na2SO4. Surowy produkt oczyszczono za pomocą kolumny flash
stosując eter naftowy i octan etylu (4:1) jako eluent, aby uzyskać
czysty produkt karbaminianowy

Do kolby okrągłodennej o pojemności 1 l wyposażonej w mieszadło dodano p-metoksybenzamid (10 g, 66 mmol), N-bromobursztynoimid (NBS) (11,9 g, 66 mmol), 1,8-diazabicyklo[5.4.0]undec-7-en (DBU) (22 ml, 150 mmol) i metanol (300 ml) (uwaga 1). Roztwór ogrzewa się pod chłodnicą zwrotną przez 15 minut (uwaga 2), po czym powoli dodaje się dodatkową porcję NBS (11,9 g, 66 mmol). Reakcję kontynuuje się przez kolejne 30 minut (Uwaga 3). Metanol usuwa się przez odparowanie obrotowe, a pozostałość rozpuszcza się w 500 ml octanu etylu (EtOAc). Roztwór EtOAc przemywa się 6 N kwasem solnym (HCl) (2 × 100 ml), 1 N wodorotlenkiem sodu (NaOH) (2 × 100 ml) i nasyconym chlorkiem sodu (NaCl), a następnie suszy nad siarczanem magnezu (MgSO4). Rozpuszczalnik usuwa się przez odparowanie obrotowe, a produkt, N-(p-metoksyfenylo)karbaminian metylu, oczyszcza się za pomocą błyskawicznej chromatografii kolumnowej (50 g żelu krzemionkowego, EtOAc / heksan (1: 1)) w celu uzyskania jasnożółtego ciała stałego (11,1 g, 93%), które jest dalej oczyszczane przez rekrystalizację z 500 ml heksanu (uwaga 4). Kolejne 1,4 g produktu (łącznie 8,8 g, 73%) otrzymuje się z ługu macierzystego przez rekrystalizację z 100 ml heksanu.

8. Nadmiar NaOH zapewnia stałą szybkość reakcji i zmniejsza częstość występowania reakcji ubocznych. Może to być trochę więcej niż potrzebujesz.

Tak więc nasza poprawiona procedura wygląda mniej więcej tak:
15 g amidu rozpuszcza się w 100 ml iPrOAc i dodaje 6,2 g TCCA mieszając aż do rozpuszczenia. Mieszaninę Rxn odstawia się na kilka godzin (można monitorować temperaturę/TLC/etc; unikać przegrzania, choć nie sądzę, by było to prawdopodobne), a następnie przemywa 50 mL nasyconego wodnego wodorowęglanu sodu (uwalnia CO2, może ogrzewać, może wymagać mieszania) i suszy nad 15 g świeżo wysuszonego Na2CO3 (może wydzielać gaz). Oddestyluj większość rozpuszczalnika estrowego, ponieważ jest on drogi i chcesz go zaoszczędzić. Następnie dodaje się 20 g roztworu NaOH w 200 ml iPrOH i poddaje roztwór działaniu wrzenia zwrotnego.

Lub jeśli nie ma rozpuszczalnika octanowego:
15 g amidu rozpuszcza się w 200 ml iPrOH i 6,2 g TCCA... odstawia na kilka godzin... suszy dwukrotnie nad 15 g świeżo wysuszonego Na2CO3, miesza/filtruje. Następnie dodaje się 20 g roztworu NaOH i roztwór poddaje się działaniu wrzenia.


Może ktoś tutaj mógłby to wypróbować i zobaczyć, co działa? ^^; tak czy inaczej, mam nadzieję, że komuś to pomoże. obecnie staram się uzyskać pdf, o którym wspomniałem wcześniej, w formie linku, abym mógł go tutaj opublikować ;b
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
oto pdf, o którym mówiłem, ale skorzystałem z bezpłatnej wersji próbnej na stronie pdf-to-link, więc mam nadzieję, że działa dłużej niż 14 dni ^^; jeśli chcesz rzeczywisty pdf, po prostu napisz do mnie.
 
Top