Synteza DET (i analogów DMT, DiPT, MiPT) z indolu za pomocą LiAH. Instrukcja wideo.

Novator

Resident
Joined
Oct 30, 2021
Messages
39
Reaction score
800
Points
83

OSvGa10cUY

✅Technika ta jest odpowiednia do syntezy popularnych tryptamin z TIHKAL. Na przykład, zastępując dietyloaminę dimetyloaminą (3:20), otrzymamy DMT.

⚠️Temperatura powietrza w laboratorium nie powinna przekraczać 10°C.
☣️Wentylacja wyciągowa, ochrona dróg oddechowych i oczu.

⚙️
  • Zlewki 1000, 500, 250 i 50 ml
  • Kolba filtrująca 2000 ml
  • Kolba płaskodenna 29/32 2000 ml
  • Chłodnica zwrotna 29/32
  • Lejek wkraplania 500 i 60 ml
  • Lejek szklany 100 mm
  • Lejek Schotta 60 mm
  • Lejek Buchnera 100 mm
  • Termometr laboratoryjny z długą sondą
  • Mieszadło magnetyczne
  • Stojak laboratoryjny
  • Wyparka obrotowa
  • Płyta grzejna z regulacją temperatury
  • Jednostopniowa pompa próżniowa
  • Papier filtracyjny
  • Moździerz i tłuczek
  • Generator wodoru (suchy chlorowodór HCl)
  • Łyżka laboratoryjna (stal nierdzewna)
  • Szklany pręt mieszający
  • Naczynia do krystalizacji 60-200 mm
  • Papierki lakmusowe (pH 0-12)
  • Strzykawki 20 ml (x4)
🛢️
  • Indol 20g
  • Chlorek oksalilu 22g
  • Dietyloamina 40ml
  • MTBE 1800ml
  • Metanol 750ml
  • LiAH 19g
  • Bezwodny dioksan 1200ml
  • Mokry dioksan ~10-20ml
  • Bezwodny MgSO4 20g
  • Suchy chlorowodór HCl (gaz)
  • Benzen 250ml
  • Eter dietylowy 300ml
📑

Etap 1/4

Przygotowanie chlorku 3-indoleglioksylowego

20g indolu + 240ml MTBE
22g chlorku oksalilu + 240ml MTBE

Etap2/4

Przygotowanie N,N-dietyloindolo-3-yloglioksylamidu

Chlorek 3-indoleglioksylowy + 1200ml MTBE
Rm + 40ml dietyloaminy

Etap 3/4

Redukcyjne aminowanie N,N-dietyloindolo-3-yloglioksyloamidu do N, N-dietylotryptaminy przez LiAH

19 g LiAH + 350 ml bezwodnego dioksanu
19 g N,N-dietyloindolo-3-yloglioksyamidu + 350 ml bezwodnego dioksanu

Po 26 godzinach użyto 10-20 ml mokrego dioksanu

Przesącz suszy się nad 20g bezwodnego MgSO4

Etap 4/4

Krystalizacja chlorowodorku N,N-dietylotryptaminy (DET)

Olej (Freebase) + 100 ml eteru dietylowego
Bxj4qsT1HX

ETAP 1/4

(0:53-1:10) - 20g zmielonego indolu (1 ) rozpuszczono w 240ml MTBE.
(1:11-1:20) - 22 g chlorku oksalilu (2 ) rozpuszczono w 240 ml MTBE
(1:25-1:50) - Roztwór chlorku oksalilu umieszcza się w lejku wkraplającym i przy energicznym mieszaniu, kroplami, w ciągu 30 minut dodaje się do roztworu indolu. W zlewce pojawia się żółty proszek (chlorek 3-indoleglioksylowy) (3).
Pod koniec dodawania całego chlorku oksalilu, Rm miesza się przez kolejne 10-15 minut.
(1:59-2:13) - Proszek jest niestabilny. Jeśli mieszanina zabarwi się na czerwono, produkt nie nadaje się do dalszego użycia. W takim przypadku proces należy powtórzyć, skracając czas reakcji
(2:16-2:49) - Chlorek 3-indoleglioksylowy (3) jest filtrowany i przemywany dwukrotnie 50 ml MTBE.
(2:50-2:57) - ⚠️ Otrzymany produkt nie był przechowywany i należy zminimalizować jego kontakt z powietrzem.

ETAP 2/4

(3:11-3:40) - Chlorek 3-indoleglioksylowy (3) zawiesza się w 1200 ml MTBE przy intensywnym mieszaniu i chłodzeniu. Następnie do zawiesiny dodaje się kroplami 40 ml dietyloaminy w ciągu 20 minut. ⚠️ Temperatura mieszaniny musi wynosić poniżej 5°C. W temperaturach powyżej 5 stopni ilość wytwarzanego produktu jest znacznie zmniejszona.
(3:40-4:02) - N,N-dietyloindolo-3-yloglioksylamid (4) , który powstał w procesie, jest filtrowany i przemywany 50 ml MTBE.
(4:02-4:37) - N,N-dietyloindolo-3-yloglioksyamid (4 ) rekrystalizuje się z wrzącego metanolu (25 części metanolu na 1 część amidu). ⚠️ Mieszaninę utrzymuje się w temperaturze -15°C. Jeśli krystalizacja nie rozpocznie się, rozcieńczyć Rm trzema objętościami eteru i ponownie pozostawić do schłodzenia.
N,N-dietyloindolo-3-yloglioksylamid (4) filtruje się, przemywa eterem, aby po wysuszeniu na powietrzu otrzymać 38,8 g. Następnie w filmie wykorzystaliśmy połowę otrzymanego proszku (19 g).

YDIeKXrxjk

ETAP 3/4

⚠️ Zachowaj ostrożność podczas pracy z LiAH. Wszystkie naczynia powinny być całkowicie suche. Kropla wody może spowodować pożar! ⚠️
(4:52-5:03) - 19 g LiAH zawieszono w 350 ml bezwodnego dioksanu.
(5:04-5:14) - Do kolby powoli dodano zawiesinę 19 g N,N-dietyloindolo-3-yloglioksylamidu (4) w 350 ml bezwodnego dioksanu.
(5:19-5:28) - Rm jest refluksowany przez 16-26h.
(5:35-5:40) - Rm przeniesiono do kubka i schłodzono w lodowatej wodzie.
(5:41-5:57) - Nadmiar wodorku jest rozkładany przez dodanie kroplami mokrego dioksanu (10-20 ml). Mieszanina pozostaje aż do zakończenia reakcji.
(6:01-6:08) - Teraz osad jest filtrowany na lejku Schotta.
(6:09-6:31) - Zawiesinę przemywa się gorącym dioksanem (400 ml). Przefiltrowano ponownie.
(6:36-6:50) - Przesącz jest suszony nad bezwodnym MgSO4 przez 15-20 minut.
(6:53-7:07) - Po 15-20 minutach Rm jest filtrowany z siarczanu.
(7:20-7:40) - Rozpuszczalnik oddestylowano do sucha w wyparce obrotowej.

ETAP 4/4

(7:55-8:13) - Otrzymany olej rozcieńczono eterem dietylowym. Następnie nasycono suchym chlorowodorem HCl(suchy gaz) do 6pH.
💎 Otrzymany proszek (5) rekrystalizowano z mieszaniny wrzącego benzenu i metanolu, przefiltrowano, przemyto eterem dietylowym i wysuszono do stałej masy.
Końcowa wydajność 14,5 g (75%) chlorowodorku N, N-dietylotryptaminy (DET) (5).
⚙️ Więcej informacji na temat generatora gazu można znaleźć tutaj.
 
Last edited by a moderator:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Świetny film! Wydaje mi się, że skądś kojarzę wartość produkcyjną i styl ;).
Tak czy inaczej, odczynnik MTBE jest nieco trudny do zdobycia, czy można go zastąpić czymś mniej niejasnym? A może masz jakieś wskazówki dotyczące dobrego źródła OTC?
 

blackchip

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2022
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
to jest niesamowite wideo! mam nadzieję zobaczyć więcej :)
 

Novator

Resident
Joined
Oct 30, 2021
Messages
39
Reaction score
800
Points
83
Et₂O (eter dietylowy) - jest równoważnym zamiennikiem MTBE.

Proporcje:


Gdy jest to możliwe, tworzymy filmy wideo dla najpopularniejszych reakcji chemicznych. Nowe filmy już wkrótce 🎬
 
Last edited:

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Miło mi poznać 1. Witam, chciałbym zapytać, czy reflow przez 16-26 godzin musi być podgrzewany? Jaka jest temperatura podgrzewania? Dziękuję. Proszę o odpowiedź i dziękuję. 2 Czy w wątku dotyczącym wytwarzania 5-meo-diptu można stosować eter metylowo-tert-butylowy jako rozpuszczalnik? Zawsze z niecierpliwością czekam na odpowiedź, w przeciwnym razie nie będę mógł spać. Proszę o odpowiedź, abym mógł spać spokojnie. Bardzo dziękuję. osoba, która potrzebuje pomocy
 

Sony2xl

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Świetne wideo!
 

nob0dy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
1
Samouczki takie jak te byłyby niesamowite, gdyby było ich wiele
 

Hank Shrader

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 25, 2022
Messages
45
Reaction score
9
Points
8
więc jeśli w moim garażu nie ma temperatury poniżej 10°, nie mogę rozpocząć syntezy?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Musisz używać klimatyzacji. Prawidłowa temperatura jest bardzo ważna w przypadku niektórych substancji.
 
View previous replies…

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Witam, ekspercie. Czy mogę zapytać, jakie rozpuszczalniki są używane zamiast eteru do mycia w końcowym etapie? Dziękuję. Mam nadzieję, że może mi Pan odpowiedzieć.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Czy zamiast eteru metylowo-tert-butylowego można użyć eteru metylowo-tert-butylowego do ostatniego etapu mycia?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nie wiem na pewno, czy zamiast eteru naftowego można użyć dioksanu.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Widziałem, że opublikowałeś nowy samouczek, ale nadal jestem zainteresowany tym tematem. Witam, czy mogę zadać jeszcze jedno pytanie? Czy możliwe jest użycie eteru metylowo-tert-butylowego jako rozpuszczalnika podczas tworzenia 5-meo-diptu w tym wątku? 2. Mniej więcej do jakiej temperatury należy podgrzewać reflow przez 16-26 godzin?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam ponownie. Dziękuję za miłe słowa. Tak jak powiedziałem, nie mogę z całą pewnością powiedzieć o eterze metylowo-tert-butylowym jako rozpuszczalniku, myślę, że nie będzie to dobry pomysł. Można przeprowadzić eksperyment w małej skali.
Jeśli chodzi o temperaturę, jest to temperatura, w której mieszanina jest gotowana (głównie zależy to od temperatury wrzenia użytego rozpuszczalnika).
 

Whatnowtodowhen

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Czy ktoś zna jakieś przyzwoite akacje w Tasmanii, które warto zbierać?
 

Blacky

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Witam. W internecie znalazłem wiele syntez z tryptofanu do tryptaminy i z tryptaminy do w zasadzie wszystkiego. Tryptamina do dmt wymaga cyjanobrowodorku sodu, który jest drogi. Czy jest jakiś sposób na zrobienie tego tańszym środkiem redukującym? A jeśli tak, to jak?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Piękne pod każdym względem, ponieważ zachęca mnie do nieobawiania się bisindolowego produktu ubocznego, który moim zdaniem powstałby przez pomyłkę... jeśli powiedzmy, że moim pożądanym produktem końcowym jest MIPT, amina jest dość droga... czy trasa zaczynająca się od tryptaminy, a następnie imina/redukcja acetonu, a następnie metyloimina formaldehydu i kolejna redukcja byłyby bardziej opłacalne? (DIPT jest niepożądany)
 

efanefan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Czy mogę zastąpić indol w tym procesie 4-aco indolem, aby uzyskać 4-aco dmt??
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Twoje założenie jest całkowicie poprawne, a odpowiedź brzmi: tak. Fakt, że musiałeś zapytać, zdradza fakt, że najprawdopodobniej skończysz ze śmieciami w pierwszych 2-3 próbach, więc trzymaj wszystko w dolnej skali, nic powyżej 0,1 g. Przygotowanie wiąże się z pewnymi trudnościami, więc potrzebujesz praktycznego doświadczenia lub rozwoju, który mogę zapewnić, a następnie zrobić to, co ci powiem. Ja sam nie mam tyle szczęścia, aby mieć 4AcO-indol w pobliżu. Pozyskiwanie chlorku oksalilu w UE wiem, jak to zrobić, podobnie jak LAH. Należy pamiętać, że chlorek oksalilu jest chlorkiem diacylowym, a zatem ma dwa końce biznesowe, które mogą reagować z indolem (już samo to powinno dać ci dobry pomysł, dlaczego nie zaleca się niewystarczającego przygotowania). Dzięki!
 

Mya

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Czy użycie 5-meo-indolu działałoby zamiast indolu do tworzenia wariantów 5-meo?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Absolutnie, wystarczy sprawdzić TIHKAL.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Konieczne jest zrozumienie stechiometrii reagentów i ich zachowania w stosunku do rozpuszczalników oraz czynników fizycznych, takich jak ogrzewanie, chłodzenie, rozpuszczalność itp.
 
Top