czy ktoś jeszcze tęskni za latami 2000?

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Tak Mann, to wszystko prawda
Czy to starzenie się, że patrząc wstecz, rządzą stare czasy?
Czy cyfryzacja spieprzy doświadczenie życia?
W dawnych czasach wychodziłeś, upijałeś się z ludźmi wokół ciebie, poznawałeś dziewczyny lub cokolwiek, na co zwracałeś uwagę i fizycznie je poznawałeś.
Nie tak jak teraz, zrobić pierwsze wrażenie za pomocą zdjęcia w Internecie, w naszym fotelu w domu... SAM!!!
I manipulacja telewizją, która daje ci opinie wielkości kęsa na temat tego, jak myśleć, bez myślenia i podejmowania własnych decyzji.
Fakt, łatwo jest po prostu podążać za opinią głównego nurtu, ale czy myślisz o własnej opinii i odważysz się na nią wyjść, i masz szansę zostać zastrzelonym lub gorzej.
Pieprzyć cyfrowe uzależnienie od telefonów. Uwolnij się, ....
Ale jak?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Myślę, że po części jest to nostalgia, ale istnieją dowody naukowe, które sugerują, że nie powinniśmy spędzać tak dużo czasu przed ekranem. Nie mam pod ręką żadnych linków, ale wystarczy się rozejrzeć, wszędzie są dowody. Czuję się jeszcze gorzej dla pokolenia alfa i "dzieci iPada". Byłem dzieckiem iPada w młodości, ale nie było tak źle jak teraz. Tak, technologia może być korzystna, gdy jest używana z umiarem, ale nikt nie chce nakładać ograniczeń na czas spędzany przed ekranem. praktycznie żyjemy online. mam o wiele więcej zabawy, kiedy wychodzę z przyjaciółmi i gównem, ale mam tendencję do zamykania się w sobie, ponieważ nie mam motywacji i jestem trochę chory psychicznie. bycie w pobliżu technologii przez cały czas tylko to pogarsza. to błędne koło i próbuję się z niego wydostać ^^;
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Nie oglądam też telewizji. Może filmy instruktażowe, ale nigdy fabularne, dramaty, wiadomości itp. To wszystko propaganda mająca na celu rozwścieczenie niewłaściwych ludzi. Cała debata na temat tabletu iPad.... musisz zdać sobie sprawę, że tak naprawdę gówno wiemy, ale najgłośniejsi spekulanci są zwykle najmniej wykwalifikowani. To coś indywidualnego. Z pewnością każde dziecko nie powinno być przywiązane do tabletu, ale znam kilkoro, którym to bardzo pomogło. Zainteresowanie dziecka nauką jest wprost proporcjonalne do jego zainteresowania przedmiotem. Dzieci nie uczą się tabliczki mnożenia, ponieważ mama i tata zagrozili, że coś im zabiorą. Zainteresowały się w momencie, gdy zobaczyły, jak robią to Power Rangers, Blaze lub My Lil Pony. Mam konkretne przykłady, ale jest to zbyt bliskie doxowania siebie, aby powiedzieć wiele. Na ilu miejscach po przecinku znasz liczbę pi? Znam 8-latka, który zna ją do 35 cyfr po przecinku. ILE języków znasz? Znam 6-latka, który zna i rozumie 4. Ten ośmiolatek potrafi mnożyć, 4 cyfry x 4 cyfry, tak szybko, jak można to zrobić za pomocą kalkulatora. Robi to dobrze. Rząd mówi, że są niepełnosprawni, ale ja uważam, że są sprawni inaczej. Wszystkiego nauczyli się z tabletów. Ten ośmiolatek programuje chatboty, które można pobrać z guithuba. Ma kanał na YouTube. Nie potrzebuje żadnej pomocy, może zrobić wszystko.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
mam całkowitą rację. byłem online od najmłodszych lat, ale kiedy byłem w szkole podstawowej, uczyłem się około połowy mojej nauki z fizycznych książek, więc mogę być trochę stronniczy. odebranie mi elektroniki nigdy mi nie pomogło, a jeśli już, to tylko utrudniło zarówno moje szczęście (nie dlatego, że było zależne od urządzeń, ale po prostu do bani było nie mieć tego jako OPCJI), jak i moją naukę. internet może być niesamowitym narzędziem edukacyjnym, ale jest tam również wiele treści brainrot. Dzieci po prostu potrzebują rozeznania, a wiele dzieci, które znam, nie do końca to ma. Wiem, że są tam inteligentne dzieci, takie jak te, które wychowałeś, ale nie znam ich osobiście (chyba że policzysz siebie... Nie chcę brzmieć arogancko, ale interesowałem się biologią, a dokładniej biologią człowieka i różnymi chorobami, kiedy byłem bardzo młody. jak to było moje główne zainteresowanie w wieku 4-8 lat lol...).

i zgadzam się, rząd po prostu lubi przesadzać z diagnozą, wyolbrzymiać, a czasem nawet wymyślać choroby psychiczne, aby wcisnąć leki. stoi za tym większy cel. chcą stworzyć bezmyślnych, jednorodnych pracowników i "trzymać wszystkich w ryzach", że tak powiem. bardzo przygnębiające. nawet rzeczywiste choroby psychiczne mają swoje zalety. mógłbym zostać zdiagnozowany ze schizofrenią (nigdy nie otrzymałem oficjalnej diagnozy, ponieważ nie chcę leków, ale spełniam kryteria diagnostyczne i miałem epizody psychotyczne, które negatywnie wpłynęły na moje życie. Wiele osób, które znam, wydaje się myśleć, że jest to spowodowane narkotykami, ale wykazywałem oznaki na długo przed tym, jak zacząłem brać jakiekolwiek narkotyki...) i chociaż zdecydowanie ma to swoje wady, w pewnym sensie pomaga mojej sztuce i pisaniu. jest naprawdę ekspresyjny i bardziej "surowy", jak sądzę. plus czasami moja paranoja bardziej przypomina intuicję. jest poprawna w około 50% przypadków... lol.
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Nie potrafię powiedzieć, czy tęsknię za tym, kim byłem i jak się czułem, czy też brakuje mi przezwisk i nowych technologii.
Może po trochu jednego i drugiego. 😊
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Nie tęsknię za tym, kim byłem, bo byłem bardzo młody, ale zdecydowanie tęsknię za tym, jak postrzegałem świat, a dużą częścią tego była technologia.
 
View previous replies…

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
tak, sprzęt stał się lepszy. prędkości przetwarzania stały się lepsze. wiele nowoczesnych technologii jest lepszych, nikt z tym nie dyskutuje. po prostu tęsknię za "klimatem" starej technologii. czułem się o wiele bardziej zabawny i zabawny. było o wiele więcej, które można było dostosować. stara technologia miała pełną nadziei, radosną wizję przyszłości; nowoczesna technologia wzięła tę wizję i pomalowała ją na szaro i bardziej płasko niż kiedykolwiek.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Nie rozumiem podstawy tego głównego stwierdzenia.
Dzisiejsza technologia jest o wiele bardziej zabawna i przyjemna niż wcześniej.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
spójrz na przykłady w oryginalnym poście + wiem, że to nie są lata 2000, ale w windows xp można było zmienić kursor i brakuje mi takiego gówna...
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Technologia może zrobić mniej i gorzej niż obecnie. Lubisz estetykę ze złą technologią, to wszystko do czego się odnosisz. Ja chcę zawsze lepiej. Marnujesz czas na złą przeszłość ~ ale naprawdę lubisz swoje małe, blobowe zdjęcia mobilne. Ta technologia jest teraz tak daleko od "prawdziwego świata". Nie lubię takiego gówna. Chcę, żeby to było łatwe, żebym mógł szybko robić transakcje narkotykowe. Ty chcesz, żeby było jeszcze gorzej. Żyję tylko raz (jeszcze), więc po co tracić czas na opóźnioną nostalgię
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Nostalgia może być czasami ciepłym kocem, a niektórzy z nas lubią ten "koc" bardziej niż inni. W realnym świecie zaczyna brakować zacienionych zakamarków, w których można się ukryć i myślę, że ci z nas, którzy przyzwyczaili się do tego, że tak po prostu jest, tęsknią za tymi starszymi, choć prostszymi czasami
 
View previous replies…

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Technologiczny Singularity to azyl bogactwa, do którego wszyscy lśnią jak gwiazdy. Czy jesteśmy sami? W tym ziemskim momencie wciąż jesteśmy
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Słuszna uwaga, po co poświęcać tyle czasu na tęsknotę za dawnymi czasami, skoro one już minęły i nie wrócą?
Myślę, że jesteśmy w środku między epokami: cyfrowe niemowlęctwo -> cyfrowa niezależność, bawiliśmy się w brudzie, kiedy mieliśmy pytanie, na które potrzebowaliśmy odpowiedzi, udawaliśmy się do biblioteki. Pamiętam, jak kiedyś moja mama zamówiła "przewodnik" do pokonania gry na NES, dotarcie do nas zajęło wieczność, były to tylko kartki papieru zebrane razem, ale byliśmy tak podekscytowani! Teraz nasze dzieci rodzą się w tym i jest dla nich normalne, że w ciągu kilku sekund mogą uzyskać każdą potrzebną odpowiedź.

To dwa zupełnie różne wychowania, zazdroszczę ci bardzo pozytywnego spojrzenia na ten wiek, w którym się znajdujemy @vis!
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Oczywiście jest historia, którą należy pamiętać i pielęgnować. To ja jestem zgorzkniały z powodu moich przeszłych doświadczeń i muszę być w teraźniejszości z całym ładunkiem tego, co będzie dalej. To ja jestem wypaczony w tej kwestii. Chcę wiedzieć, co jest dalej, z pewnością więcej niż rozkład i śmierć. :cry: Jestem skrajnym outsiderem w płaszczu i nie chcę być hackem na fidelis, ona jest bardzo szczera, w porządku, ale zbyt wyluzowana dla mojej surowej wytrzymałości. Prawdopodobnie i tak przewyższa mnie wartością życiową i jestem zagubiony. Niech mnie szlag. Odchodzę
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Lol, jesteś dla siebie zbyt surowy!
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Ktoś mądry powiedział kiedyś coś w stylu:
"Nie boję się śmierci. Byłem martwy przez miliardy lat zanim się urodziłem i wcale mi to nie przeszkadzało".

Dla mnie, czymkolwiek ta kolejka górska dreszczy i emocji faktycznie się okaże.
Powiedziałbym, że to był dobry bieg. Dobra zabawa.
Najlepsze i najgorsze chwile. ☺️

Wszystkie doświadczenia, od przyziemnych po ekscytujące.
Emocje, silne jak to tylko możliwe.
Choć wygłuszone przez lata, ale wciąż ostro zdefiniowane przez same kontrasty, które wywierają.

TLDR: Wszystko przemija, na lepsze lub na gorsze, zmieni się. 🤗
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Paz: Dzięki za doping. Jestem mrocznym intelektualistą. Naprawdę jestem cholernym żartem. Będę jednak pracował do końca. Radosny nie jestem, nigdy tak naprawdę. To przykrywka, jeśli wyglądam na szczęśliwego. Mam cele, które mniej lub bardziej osiągnę, przede wszystkim wyszukany handel narkotykami. Życie jest ciężkie. Jestem surowy. Nie pokazuj mi słabego jęczenia jak teraz.

do Kurta: Nie! W bólu pokładam ufność. Muszę osiągnąć mój szczupły cel albo w końcu odejdę.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Wszyscy pochodzimy z różnych środowisk. Moje dzieciństwo w porównaniu do większości populacji uznałbym za spektakularne. Moje życie wydawało się coraz bardziej gówniane, im byłem starszy i im więcej decyzji podejmowałem, a teraz jestem tutaj!

Zmierzam do tego, że wszyscy tutaj rozmawiamy między sobą całkowicie prywatnie o czymkolwiek, kurwa, chcemy. Mamy naprawdę dobrze i naprawdę źle w tym samym czasie. i @vis twoje spojrzenie na życie musi być męczące, błagam cię o rozbicie obozu na łonie natury lub nawet spacer po lesie. Pamiętaj, że jesteś tu i teraz i możesz doświadczyć wszystkiego, co cię otacza. Niech natura uspokoi twoją duszę!

Jestem teraz na haju jak cholera (jeśli to zabrzmiało dla kogoś jak kaznodziejski gej lol)
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Teraz mój status staje się zbyt skomplikowany, by się nim chwalić. Jestem skoncentrowany na ciężkich celach, a jednocześnie wygodny w mieście. Oh, kręcą mnie kobiety. Odpoczywam. Porozmawiaj z dziwnym, miłym starterem wątku i bądź moots
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
wczesne lata 2000 były najbardziej imprezowymi, dzikimi latami mojego życia. to były lata X. tak wiele imprez tanecznych.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Chciałbym móc powiedzieć to samo, lol, byłem dzieckiem w 2000 roku ^^;
 
Top