Suchy gaz HCl z kwasu muriatowego i siarkowego o stężeniu.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
52PkE6VOyh
CaCl2 jest znacznie bezpieczniejszy w użyciu niż stężony H2SO4. Jest on również dostępny w niskiej cenie, czasami jako produkt uboczny procesu Solvay. Przedstawione powyżej standardowe zestawy do wytwarzania gazu są odpowiednie do przygotowania surowego HCl(g).

Jest w stanie związać wystarczającą ilość wody (ponad 30% swojej masy, biorąc pod uwagę, że hydratuje tylko do CaCl2-2H2O, który jest stabilny do 150 ° C), aby dostarczyć znaczną ilość gazu HCl. W typowym przebiegu, 100 g 35% HCl dodano do 100 g granulowanego CaCl2 w temperaturze pokojowej (efekt termiczny nie jest znaczący) i otrzymano 15 g HCl(g). Stanowi to ponad 40% wydajność, którą można porównać z 80% wydajnością zgłoszoną dla procesu przedstawionego w równaniu 2; jednak wykorzystuje on w przybliżeniu stosunek wagowy 1:3 między H2SO4 i HCl(aq).

CaCl2 jest również łatwiejszy do usunięcia niż H2SO4, a do zneutralizowania końcowego odpadu wymagana jest mniejsza ilość zasady. Dodatkowa zaleta tej procedury w porównaniu do tych opartych na H2SO4 dotyczy aspektów edukacyjnych. Poprzez ogrzewanie w temperaturze 200 °C, powstała woskowata mieszanina (lub krystaliczna masa, w którą przekształca się po kilku godzinach), bezwodny CaCl2, może zostać zregenerowana do ponownego użycia po uzyskaniu roztworu HCl. W tym przypadku część powstałego tlenochlorku wapnia można zignorować.

Nawet jeśli może to być bezwartościowe z praktycznego punktu widzenia, może mieć znaczenie edukacyjne, ponieważ przyciąga uwagę do tematów będących obecnie przedmiotem zainteresowania, takich jak optymalizacja procesów, recykling chemikaliów i redukcja odpadów. W tym celu zespół pokazany
na rys. b jest bardziej odpowiedni niż ten na rys. a, ponieważ otrzymana mieszanina jest gotowa do destylacji.

UPD: Alternatywny sposób.
 
Last edited:

Riot

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
6
Reaction score
8
Points
3
Cześć, myślę o użyciu rys. A, ale wspomniałeś, że woda zmniejszy wydajność, o ile spadnie, czy przypuszczam, że użycie uwięzionego gazu hcı w mniejszych syntezach spowoduje problem?

Dzięki.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Przykro mi, ale nie rozumiem twojego pytania.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
przepraszam @G.Patton :(
staram się dobrze zrozumieć odpowiedzi... Angielski + noob = trudności ;)

Próbuję tylko dowiedzieć się, jaki sprzęt muszę jeszcze kupić do tej operacji i upewnić się, że rozumiem wszystkie kroki i odczynniki ^^
"Przygotowanie chlorowodorku metamfetaminy odbywa się poprzez wdmuchiwanie suchego gazu HCl przez warstwę organiczną."
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Konfiguracja ze zdjęcia jest w porządku. Poprawiłem w poprzedniej wiadomości na zdjęciu.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
okok sooo ostatnie potwierdzenie ...
BjepJlSHNs

1) na "rys. 2" umieściłem wodę lub MgSO4 lub nic...?
2) na "rys. 3" to samo pytanie... :x
3) kiedy chcę zatrzymać gaz, używam "rys. 1"?


dziękuję bardzo...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Trzeba pozbyć się wody!!!
rys. 2- H2SO4 lub stały NaOH/KOH
rys. 3- CaCl2 lub MgSO4
tak
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Dziękuję bardzo :)
Myślę, że teraz nie będę się bać i odważę się spróbować. ;)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Umarłem ze śmiechu... Dzisiaj moja szwagierka wysyła mi zdjęcie z tych zajęć naukowych, ponieważ wie, że je lubię.

Sbjq26coa0


ja : "ho cool , robisz HCl gaz ?"
ona : "nie wiem... pytam... hmm wtf tak to HCl gaz"

haha
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Cześć, widziałem np. w filmie Uncle Fester, że włożył dużo soli kuchennej do generatora HCl, zgaduję, że użył tego do odwodnienia HCl? Jakieś doświadczenia/opinie na temat tej metody? Czy jeden środek osuszający wystarczyłby, gdyby użyć NaCl w generatorze? Np. NaCl w generatorze + tylko rurka susząca CaCl2.

Myślałem, że zakreślony pojemnik (w którym umieszczona jest rurka bąbelkowa, gdy nie jest używana) jest wypełniony np. roztworem NaOH, aby zneutralizować HCl, w przeciwnym razie nadal wypełniałby pomieszczenie?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Myślę, że tak, to wystarczy.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Dziękuję Patton, spróbuję w ten sposób.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
O bezwodnym chlorowodorze gazowym.
Czym różni się ten wątek od 2 innych metod poniżej:

A. NaCl z niewielką ilością kwasu hcl w kolbie i kroplówka H2So4 (wersja fester meth)

B. NaCl (bez kwasu HCL) w kolbie i kroplówka H2So4
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@robertlouis istnieją 4 metody, wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada.

dla mnie metoda mikrofalowa jest najłatwiejsza przy użyciu 2
https://ae01.alicdn.com/kf/H8b97106480324459996555df0a565d94g/Spuit-500-Ml-Grote-Capaciteit-Spuit-Herbruikbare-Pomp-Meten-Met-1M-Buis-Voeden-Inkt.jpg_Q90.jpg_.webp
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
chciałem uzyskać instrukcję, jak dodać hcl do roztworu końcowego
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Cześć,

Oto całkiem niezła graficzna konfiguracja dla HCl Gas, otwarty płomień można zastąpić mieszadłem magnetycznym z ogrzewaniem.

XBliArsJD7
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Moja całkowita awaria generowania suchego gazu HCL przy użyciu metody CaCl2:

Mój zestaw składał się z 3 plastikowych wiader połączonych plastikowymi rurkami. Plastikowe wiadro numer 2 było pustym wiadrem, pułapką, gdyby wolna baza w wiadrze numer 3 została zassana.

Do pierwszego wiadra wsypałem 800 g chlorku wapnia. Przykryłem wiadro pokrywką i przez jeden z wcześniej przygotowanych otworów wlałem kwas mrówkowy. Nie było żadnej reakcji! Ani jednego pęcherzyka gazu w mojej wolnej bazie mdma w acetonie. Nie rozumiem, co zrobiłem źle. Kwas mrówkowy mógł mieć jakieś zabezpieczenie, aby nie uwalniać oparów? Czy trzeba było czekać dłużej niż 20 minut?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Czy używając gazu HCL do zakwaszenia wolnej zasady, nie muszę się martwić o nadmierne zakwaszenie? Wystarczy wdmuchiwać gaz, aż nie będzie już osadu? A może powinienem stopniowo dodawać HCL i mierzyć pH?

UQiaPVs65c
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
G0nO8AK7Xd

0NsmPCx4uv

DmC5z2Nuc9
Od tego czasu mam kilka adapterów do węży, więc nie muszę używać 110 ° obrotu w dół dla adaptera węża i stalowych klipsów kek (plastikowe stają się kruche natychmiast, jeśli zostaną zagazowane). Ogólnie rzecz biorąc, jest to potężne urządzenie, które zagazuje cię w mgnieniu oka, jeśli nie będziesz ostrożny 😘 powodzenia w wyjaśnianiu tych brązowych palców 😉
 
Top