Synteza GBL

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Poniżej przedstawiono nowatorską metodę syntezy GBL.

fragment:

źródło:


Mam pytanie dotyczące tej procedury. Czy możliwe jest użycie niższego stężenia nadtlenku wodoru, np. 30% zamiast 50% ze względów regulacyjnych, przy jednoczesnym dostosowaniu ilości H2O2 użytego w reakcji?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Wydajności są bardzo niskie, nie marnuj THF w ten sposób. Po prostu zrób trasę GABA > NaNO2.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
W jaki sposób konwersja 88% THF jest uważana za niską?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
To nigdy nie działa w ten sposób, poza tym THF jest wart więcej niż produkt końcowy. Poważnie, wystarczy kupić kilogram GABA za prawie nic.
 

Billnye195

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Cześć. Jestem nowy w społeczności. Czy ktoś ma syntezę BDO - GBL? Jeśli tak, to proszę o udostępnienie. To forum jest najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek widziałem. Wszyscy jesteście legendami.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93

Odwodornienie 1,4-butanodiolu (BDO) do gamma-butyrolaktonu (GBL).

Mieszaninę 90,1 g (1 mol) 1,4-butanodiolu, 4 g miedziowo-chromitowego katalizatora i 0,15 g sproszkowanego wodorotlenku sodu (lub lepiej KOH) mieszano energicznie i ogrzewano pod chłodnicą zwrotną. W temperaturze około 200°C nastąpiło intensywne wydzielanie wodoru, a temperatura spadła o około 10°C i odwodornienie przebiegało płynnie. Wydzielanie gazu (39 l/2 mol na mol 1,4-butanodiolu poddanego reakcji) ustało po około 3 h. Mieszaninę reakcyjną schłodzono do temperatury pokojowej, przefiltrowano z katalizatora i oddestylowano pod zmniejszonym ciśnieniem, uzyskując gamma-butyrolakton z wydajnością około 80% i nieprzereagowany 1,4-butanodiol z wydajnością około 10%.

Synteza GHB (gamma-hydroksymaślanu) FAQ
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Czy lepiej i bezpieczniej jest po prostu kupić GBL z Chin jako środek czyszczący?
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Czy masz link do znalezienia tego środka czyszczącego w Chinach? Szukałem czegoś takiego wszędzie i nic nie znalazłem.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
I taniej
 

lucine

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Czy żaden z plików pdf w linku nie ładuje się ani nie pobiera dla nikogo innego?
Czy ktoś może zamieścić adres url do głównego dokumentu pdf opisującego syntezę?
 

evian

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 1, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
sprawdź moją ofertę, sprzedaję jako firma sprzątająca
 
Top