Domowe laboratorium: Mieszadło z płytą grzejną DIY

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Nie rozumiem, dlaczego miałbym płacić około 1000 dolarów za płytę grzejną / mieszadło magnetyczne, skoro technologia jest tak prosta.

Czy możliwe jest po prostu rzucenie płyty grzewczej na płytę mieszającą (jeśli płyta mieszająca jest wystarczająco mocna, aby się obracać, np. odległość 5 cm). Nie jestem pewien, czy pole magnetyczne w jakikolwiek sposób koliduje z płytą grzejną.

Widziałem na youtube filmy DIY, jak niektórzy używają wentylatorów komputerowych z przyklejonymi magnesami, aby wywołać mieszanie. Czy możliwe jest użycie tych wentylatorów z boku zamiast pod spodem?



Czy są jakieś inne sposoby na poruszenie roztworu?

Inspiracja:

 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18

Hmm wydają się działać dla mnie? Ja również używam TOR.
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18

Dayum son!? Gdzie tego szukać? Naprawdę nie potrzebujesz zatwierdzonej przez laboratorium płyty grzejnej / mieszadła magnetycznego, które gwałci budżety szkół i szpitali.
Sprawdź również wyposażenie restauracji kuchennych. Mają to samo, bez fajnego oprogramowania i przewodów, które są dostarczane z laboratoryjnymi. Nadal mają miernik, który informuje o temperaturze, obrotach itp. Co ostatecznie jest tym, czego potrzebujesz. Następnie można również kupić różne granulki, w zasadzie mieszadła, o różnej wadze, rozmiarach, oczywiście do różnych sytuacji. Weźmy pod uwagę chemię i gotowanie - to samo, ale inaczej. Niektóre narzędzia są dostępne za niską cenę w miejscach, w których nigdy byśmy ich nie szukali, ponieważ nie są reklamowane na określonym rynku. Dostałem kiepski CorninWare za 100 dolarów z eBay ze wszystkich miejsc. Działa świetnie.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Powinieneś zajrzeć do wnętrza mojej chińskiej płyty grzejnej z mieszadłem, którą kupiłem dawno temu. Nic tam nie ma, mimo że jest ogromna i ciężka ze względu na to, że jest wykonana ze stalowej płyty, wszystko jest tandetnie ręcznie lutowane i nie można wybrać temperatury. Wygląda na to, że nadal produkują jego odmiany, niektóre z rzeczywistą cyfrową kontrolą temperatury. Myślę, że zmienię go na coś bardziej użytecznego
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Możesz kupić Vevor. Wysyłają z UE, więc nie ma cła i nie wzbudzisz podejrzeń. Całkiem tanio.
 

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Właściwie każdy, kto ma odrobinę wiedzy na temat elektroniki, może to zrobić. Wydaje się dość prosty w budowie. Może kiedyś uda mi się nakręcić coś lepszego niż te śmieciowe filmiki i wrzucić to tutaj. Prawdopodobnie przygotuję system, w którym będę mógł kontrolować wszystko z interfejsu i udostępniać kody, które piszę za darmo. Może kiedyś...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tak, vevor i inni produkują te o pojemności 5 litrów za około 300 USD, a za tę cenę można by łatwo zbudować taki, który byłby naprawdę potężny.
Kawałek blachy, kilka reostatów, pełnowymiarowy element palnika kuchennego... Wiesz, kupiłbym fajną płytę grzewczą za około 150 USD, dodałbym kolejny reostat, silnik klimatyzacji i pręt z magnesami w samym środku (lub może 2 koła pasowe i pasek napędowy). Zdjąć tę blaszaną zaślepkę ze środka elementu i mieć taki, który może mieszać 10 galonów smaru różnicowego za $309/0
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Będę musiał zrobić płaszcz grzewczy, ponieważ nie mogę kupić płaszcza 20L anonimowo. Kiedy byłem gotowy go kupić, okazało się, że waży ponad 25 kg, a pudełko ma 70 cm, za duże na szafki.
Idealne byłoby mieszadło magnetyczne do umieszczenia na dnie dużej aluminiowej patelni, ale myślę, że wentylator komputerowy z samouczka nie jest do tego wystarczająco mocny, konieczne jest dokupienie silnika 12 V. Zbyt trudne do zrobienia. Może ktoś kiedyś zrobi samouczek, jak zrobić duże mieszadła magnetyczne. Z silnym mieszadłem magnetycznym nie trzeba używać mieszadła mechanicznego... byłoby o wiele łatwiej pracować w laboratorium.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Silniki prądu stałego 12 V można łatwo regulować za pomocą potencjometru. Pewnego dnia zbudowałem prototyp nad głową, aby sprawdzić, czy mogę i udoskonalę go w przyszłości. Myśląc o obudowie wydrukowanej w 3D, silniku bezszczotkowym i innych udogodnieniach.
 

Attachments

  • vST8giWFUj.MOV
    9.8 MB · Views: 0
View previous replies…

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
A ten płaszcz grzewczy również został wykonany przez ciebie?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Szukam również płaszcza. Ile on kosztuje? Czy można go regulować?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Oto śmieci, o których mówiłem niedawno. Vevor sprzedaje różne odmiany tych produktów
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Moje mieszadło magnetyczne Vevor 5L 500w, przestało działać w pierwszym dniu użytkowania. Zrobiłem kąpiel piaskową, aby podgrzać wodę jako test i przestało działać w ciągu kilku minut. Szukałem w Google, w czym może tkwić problem i okazało się, że zawsze konieczna jest ciecz jako radiator dla płyty grzejnej, więc nie mogę zrobić piasku do kąpieli.
Ponieważ płyta grzewcza była uszkodzona, otworzyłem ją i okazało się, że działa, jeśli odłączę wewnętrzną sondę temperatury przykręconą do ceramicznej płyty grzewczej. Teraz znowu działa! Bez kontroli temperatury z płyty grzejnej, ale ma zewnętrzną sondę temperatury.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Ten facet robi mieszadło magnetyczne z mocniejszym silnikiem 12 V niż mały silnik z wentylatorów komputerowych. Przykleja coś do silnika, ale nie mogę zrozumieć, co to jest.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Przeskoczyłem tylko film, ale nie widzę nic poza 2x kwadratowymi podkładkami, kitem epoksydowym i magnesem?
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
41Dxflatline Aha, te kwadratowe rzeczy to podkładki pod talerze, tajemnica rozwiązana, tylko wsparcie dla magnesu. Dzięki!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Zbudowałem kilka mieszadeł z wentylatorów PC i jedynym problemem jest to, że uruchamiają się na wysokich obrotach i nie można ich obniżyć do optymalnych obrotów.
 
Top