Domowe laboratorium: Mieszadło z płytą grzejną DIY

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Oto śmieci, o których mówiłem niedawno. Vevor sprzedaje różne odmiany tych produktów
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Moje mieszadło magnetyczne Vevor 5L 500w, przestało działać w pierwszym dniu użytkowania. Zrobiłem kąpiel piaskową, aby podgrzać wodę jako test i przestało działać w ciągu kilku minut. Szukałem w Google, w czym może tkwić problem i okazało się, że zawsze konieczna jest ciecz jako radiator dla płyty grzejnej, więc nie mogę zrobić piasku do kąpieli.
Ponieważ płyta grzewcza była uszkodzona, otworzyłem ją i okazało się, że działa, jeśli odłączę wewnętrzną sondę temperatury przykręconą do ceramicznej płyty grzewczej. Teraz znowu działa! Bez kontroli temperatury z płyty grzejnej, ale ma zewnętrzną sondę temperatury.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
W ten weekend buduję gorącą/zimną kąpiel DIY z mieszaniem...

Publikuję tutaj, więc pamiętam, aby odpowiedzieć z wynikami.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Czy zamierzasz używać chłodzenia/ogrzewania Peltiera? To zabawne, że można do tego dodać ultradźwięki, a także mieszanie magnetyczne i dodatkowy rezystor do wydajnego ogrzewania. Jeśli używasz aluminium lub nie używasz naczynia magnetycznego (dla mieszadła).
 
View previous replies…

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Termolizacyjna chłodziarko-grzałka z recyrkulacją + wiadro 12qt + 2 zawory kulowe = zimna/gorąca kąpiel \_(ツ)_/¯

Używam mieszadła górnego.

Upewnij się, że masz dużo szyjek na kolbie i kilka claisenów w pobliżu, ponieważ później pomyślisz o gównie, które chcesz dodać.

W przyszły poniedziałek opublikuję wątek zatytułowany "Reaktor 5L DIY za 1000 USD" dokumentujący moją budowę.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Gdybym nie potrzebował, by temperatura mojej reakcji wynosiła -30C, mógłbym kupić grzałkę za 150 USD zamiast chłodziarki za 800 USD i byłoby to znacznie tańsze.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Kiedy po raz pierwszy o tym pomyślałem, miałem na myśli coś znacznie mniejszego... nie drobnego, ale zdolnego do równoległej syntezy, jak w przypadku rozwoju/optymalizacji. Miałeś na myśli wstępną partię, a nie pilotażowy reaktor wsadowy o pojemności 5 litrów. Myślę, że ta skala jest najbardziej produktywna dla wielu moich przeszłych i przyszłych przygotowań, tylko wtedy, gdy metoda jest samozatwierdzona i w dużej mierze zoptymalizowana.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zmodyfikowałem jeden z nich. Napisałem o tym post. NIE został zatwierdzony przez UL. Nie, wcale nie
 
Top