Question Czy bezpiecznie jest podać adres profesjonalnemu sprzedawcy?

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Załóżmy, że kupujemy kilka gramów substancji chemicznej od dobrze ocenianego profesjonalnego sprzedawcy w naszym kraju, w którym nie ma możliwości martwej kropli.
Pomińmy ryzyko, że mały, ukradkowy list może zostać zajęty, jeśli nie ma odprawy celnej.

Jest jednak jeden problem, który dotyczy tylko kupującego (sprzedawca nie ponosi żadnego ryzyka z powodu płatności kryptowalutą):

kupujący musi podać adres sprzedawcy, aby otrzymać chemikalia.
Wydaje mi się, że jest to ryzyko, które zależy tylko od tego, jak sprzedawca radzi sobie z tymi informacjami.

Najlepiej byłoby, gdyby po otrzymaniu adresu proces był szybki, a wszystkie dane adresowe / imienne zostaną usunięte bezpośrednio po wysłaniu.
Czy ktoś wie, jak to jest obsługiwane? Czy można zaufać profesjonalnym dostawcom? Czy są przypadki wycieku adresów/nazwisk od dostawców?

Bardzo dziękuję za opinie i doświadczenia.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Wróżąc z większości napadów założenie, że sprzedawcy usuwają adresy jest hopium. Sam sprzedaję, ale szczerze mówiąc, zawsze są adresy, które są przechowywane dłużej niż bym chciał. Opóźnienia w zamówieniach, zagubione paczki lub paczka, która utknęła w urzędzie celnym, mogą być czynnikami, które powodują, że Twój adres znajduje się na czyimś komputerze nawet przez ponad miesiąc. Teraz wyobraź sobie, jak prawdopodobne jest, że sprzedawca przechowuje te dane w zaszyfrowanym formacie? Shiny Flakes miał je zaszyfrowane, ale hasło było zapisane na kartce papieru w jego sypialni, tak jak na przykładzie.

Ogólnie rzecz biorąc, podanie adresu jest zawsze wyciekiem, bez względu na to, jak jest obsługiwane.
Jeśli poddajesz się procedurze dobrowolnego ujawniania informacji o sobie, nawet jeśli jest to tylko twój kraj pochodzenia, upewnij się, że nie jest to bezpośrednie połączenie z tobą.

Jeśli to możliwe, używaj skrytek pocztowych, fałszywych nazwisk, fałszywych adresów lub martwych skrzynek pocztowych. Jeśli musisz użyć adresu domowego i własnego nazwiska, nie dokonuj zakupu
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Gordon Ramsay, bardzo dziękuję za wyjaśnienie,

W rzeczywistości sprzedawca może zminimalizować ryzyko poprzez rozsądne działania, takie jak szyfrowanie lub lepsze przechowywanie informacji tylko przez minimalny czas (można je ponownie dostarczyć tylko wtedy, gdy są potrzebne).
Jak myślisz, ile procent kupujących używa adresu, który można do nich przypisać? Nawet używając prawdziwego nazwiska i adresu?

Nie jest łatwo znaleźć martwą skrzynkę pocztową itp.
Uzyskanie fałszywego dowodu tożsamości? Naprawdę za 20 dolarów? Sam fałszywy identyfikator to duże ryzyko.

Można użyć przekaźnika pocztowego, który zapewnia anonimowy adres, ale nadal ten przekaźnik pocztowy potrzebuje adresu, na który ma przekazać pocztę. Nie jestem pewien, czy to zwiększa bezpieczeństwo.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Nie podam żadnych dokładnych liczb, ale znacznie więcej niż myślisz używa ich rzeczywistego adresu, potencjalnie także nazwy :D
Miałem ludzi, w przypadku których byłem prawie w 100% pewien, że mają nawet siebie, swoje części ciała lub zwierzęta na swoich zdjęciach profilowych w darknecie.

Możesz po prostu zbudować martwą skrzynkę pocztową, więc nie musisz jej szukać. Wystarczy znaleźć opuszczony adres i założyć tam skrzynkę pocztową.
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Ich części ciała... lol, nie chcę tego oglądać.

To mógłby być dobry pomysł z opuszczonym adresem, ale w wielu miastach/krajach nie znajdziesz opuszczonych miejsc w promieniu 200 mil.
Miałem wcześniej pomysł zainstalowania lub "nadużywania" skrzynki pocztowej w domu z dużą liczbą mieszkań. Ale wszystkie mają dozorcę, który usunie każdą nieuczciwą skrzynkę pocztową w ciągu kilku minut.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Ręce to jest to, co mam na myśli :D
Ale widziałem ostatnio wątek, w którym facet, który ma dziewczynę z najbrzydszym tyłkiem, dostałby 500EUR... nie uwierzysz, ile osób opublikowało swoją dziewczynę z tagiem dowodu napisanym na tyłku :D :D

Sprawdź, co właśnie napisał Frit Buchner :)
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Muszą istnieć dostawcy, którym można zaufać, że przynajmniej szyfrują informacje w bezpieczny sposób, prawda?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Jasne, ale i tak nie użyłbym moich pełnych prawdziwych danych.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Przesłać na adres nazwisko ostatniego lokatora? Przynajmniej to dałoby ci jeden poziom zaprzeczenia. Otrzymuję pocztę od ostatnich 5 lokatorów. Stanowisko władz jest takie, że muszę na niej napisać zwrot do nadawcy, jeśli chcę, aby ją odebrali, a jeśli dana osoba nie zostawiła adresu do korespondencji, muszą ją dostarczyć, nawet wiedząc, że tej osoby już tu nie ma
 
  • Like
Reactions: vis
Top