Ekstrakcja kwasowo-zasadowa Kratomu

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Q5ZzWUGrkI

Wprowadzenie
E3jagdOrTy

Każdy użytkownik Kratomu może poświadczyć irytację związaną z dławieniem się wieloma gramami szorstkiego proszku, aby osiągnąć swój osobisty stan błogości. Po niedawnej ekstrakcji DMT z różnych źródeł roślinnych zastanawiałem się, dlaczego nie mógłbym użyć tego samego rodzaju metodologii do ekstrakcji aktywnych alkaloidów (w szczególności mitragyniny i 7-hydroksymitragyniny) z proszku Kratom w celu uzyskania łatwiejszego do spożycia roztworu krystalicznego. Po szeroko zakrojonych badaniach na ten temat znalazłem tylko kilka podręczników na ten temat (z których wszystkie wykorzystywały różne metody i czasami były niespójne w teorii), a jeszcze mniej informacji na temat subiektywnych efektów produktu końcowego przy użyciu różnych dróg podawania.

Sprzęt i szkło.

  • Naczynie Pyrex 0,5 L;
  • Zlewki o pojemności 0,5 l (x2) i 200 ml (x2);
  • Mieszadło magnetyczne z powierzchnią grzewczą;
  • Kroplomierz (lub pipeta Pasteura);
  • Żyletka.

Odczynniki.

  • 30 g liści Kratom (proszek);
  • 200 ml 5% kwasu octowego (AcOH);
  • ~ 40 g NaOH *;
  • ~ 40 ml toluenu;
  • ~ 200 ml destylowanej (H2O).
* NaOH jest silną zasadą, z którą należy zawsze obchodzić się z najwyższą ostrożnością. Połączenie NaOHz wodą powoduje reakcję egzotermiczną i dlatego powinno być zawsze dodawane bardzo powoli do roztworu zawierającego H2O; NIGDY nie wlewaj H2O do słoika zawierającego NaOH, zawsze dodawaj NaOH do stabilnego ciekłego roztworu.

Procedura

1. Podgrzałem 30 gramów mojego Bali Kratom i dodałem 200 ml octu destylowanego Heinz (5% kwasu octowego) do zlewki, co wystarczyło, aby całkowicie przykryć proszek. Następnie wymieszałem tę mieszaninę i odstawiłem, aż nie zauważyłem dalszego rozpuszczania Kratomu, w którym to momencie dodałem taką samą ilość (200 ml) ciepłej destylowanej H2O.

2. Uruchomiłem gorącą łaźnię wodną (elektryczna płyta grzejna działałaby jeszcze lepiej) i umieściłem w niej roztwór, stale zmieniając letnią wodę na prawie wrzącą
.
HYlrW1cOIy
KCPIO2qsrE
GHTCa6lrQJ
3. Dodawałem roztwór NaOH aq. aż pH wzrosło do 11.

4. Po upływie godziny (stale utrzymując gorącą wodę w łaźni) dodałem toluen. Użyj około 1 ml toluenu na 1 g użytych liści. Teraz dodaj go do ciepłego/gorącego roztworu liści i dobrze wymieszaj
.
O6mYuLRGfv
2D3TyYteom
Jeśli do podgrzania roztworu używałeś palników Bunsena lub płomieni alkoholowych, upewnij się, że zgasiłeś je przed otwarciem butelki z toluenem. Opary toluenu są WYSOCE łatwopalne. Nie stań się ich ofiarą. Zamiast tego użyj wspomnianej powyżej metody kąpieli w gorącej wodzie. Pomieszaniu toluenu w ciepłym/gorącym roztworze przez około 5-10 minut, pozwól mu się oddzielić.
Mzv0TX95kJ
5. Masz dwie różne warstwy, ściągnij górną warstwę (toluen) za pomocą szklanego zakraplacza. Roztwór w zakraplaczu (lub pipecie Pasteura) powinien wyglądać na żółty, prawie jak płaski Mountain Dew.
S8MZxECwPY
NjqMgPGl1D
6. Zdekantuj warstwę toluenu do płaskiej szklanej tacy (Pyrex). Służy ona do zbierania produktu i odparowywania toluenu. Należy powtórzyćkroki 4-5 z dodatkiem toluenu jeszcze 2 razy, aby zwiększyć wydajność ekstrakcji.
9v17xGcmVw
C7Y4GiZXlI
7. Odparuj toluen przed wentylatorem. Najlepiej robić to na zewnątrz, ale nie w każdym mieszkaniu jest to możliwe. Jeśli musisz to zrobić wewnątrz, upewnij się, że nie jesteś w pobliżu żadnych gniazdek. Niezbędne jest również zapewnienie odpowiedniej wentylacji poprzez otwarcie okien lub drzwi, które mogą zapewnić wymianę powietrza.
KmQaUu23xk
8. Gdy toluen wyparuje, na dnie tacy pozostanie pomarańczowo-żółta warstwa o bardzo kwiatowym zapachu. Weź żyletkę i zeskrob cały materiał, a otrzymasz to (patrz poniżej). W tym momencie wykonałem jedno płukanie acetonem i odparowałem w płaskiej tacce Pyrex, aby uzyskać czyste kryształy. Następnie zeskrobałem je, aby uzyskać produkt końcowy.
Z1QCfTXxUV
TjyGwHaBQS
Po ekstrakcji 40 g otrzymałem około 400 mg kryształków Kratomu. Jest to wydajność na poziomie~1%.
 
Last edited:

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Piękne. Czy kiedykolwiek próbowałeś jakichkolwiek procesów utleniania ekstraktu w celu zwiększenia poziomów 7-HO i pseudoindoksylu (i tak dalej)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tak, to nie jest tak proste jak ekstrakcja. Wymaga 3 kroków, kilku odczynników i szkła. Zrobię temat z instrukcją. Bądź na bieżąco.
 
Last edited by a moderator:

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Odniosłem pewne sukcesy z UV, h2o2, a także biokonwersjami wykorzystującymi aspergillus oryzae.

Jakie metody wypróbowałeś?
 

NevaBetta

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 4, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Hej possum! Czy mógłbyś rozwinąć swoją metodę h2o2?

Zamierzam spróbować samemu z samym h2o2, ale także h2o2 i wybielaczem.

Czy mógłbyś podzielić się tym, czego użyłeś, a także jak długo prowadziłeś RX? Mam trochę 36% mitragyniny, którą chcę się pobawić i nauczyć się konwertować z dobrą wydajnością.

Mam też różę bengalską, którą udało mi się kupić, więc pracuję również nad próbą fotoutleniania. Zostawiłem komentarz w tym wątku kilka minut temu. Nadal pracuję nad usunięciem produktów ubocznych i nieprzereagowanego bengalu różanego z alkaloidów.

Wszelkie szczegóły są mile widziane. Będę zapisywać i publikować każdą metodę i wyniki w ciągu najbliższych kilku tygodni, mam nadzieję, że z dobrym skutkiem!

dzięki!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Czy możesz opisać swoje manipulacje? Czy możesz wyjaśnić, jak sprawdziłeś swój wynik?
 

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Można zwiększyć 7-OH za pomocą światła słonecznego. Postaram się znaleźć informacje na temat innych dróg tego wieczoru.
Zobaczę również, czy jest coś, co mogę zrobić, aby zastosować niektóre z nowych związków chemicznych związanych z ibogainą, których niedawno się nauczyłem, do wszelkich związków pochodzących z kratomu
"Stwierdzono również, że ta sama transformacja może być
czysto przy użyciu tlenu singletowego generowanego przez napromieniowanie światłem widzialnym w obecności
różanego bengalu, w atmosferze powietrza lub czystego O2, ale wydajność była nadal skromna (Schemat S1A).
Co ciekawe, stwierdzono również, że ta reakcja fotoutleniania może zachodzić w temperaturze pokojowej pod
w temperaturze pokojowej przy oświetleniu światłem słonecznym, bez potrzeby dodawania zewnętrznego czynnika redukującego
aczkolwiek z niską wydajnością (8% wg NMR). Dlatego można sobie wyobrazić, że podobny proces zachodzi
w samej roślinie lub, co bardziej prawdopodobne, w suchym materiale liściowym, który był wystawiony na działanie powietrza przez długi czas.
powietrza, z silnie zabarwionymi fitochemikaliami (np. porfiryny) służącymi jako
substytutem róży bengalskiej. Zjawisko to może tłumaczyć obserwację 7-OH w niektórych próbkach
Mitragyna speciosa, ale nie w tych analizowanych w niniejszym raporcie. "

https://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/acscentsci.9b00141
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

czy te kryształy można przyjmować w ten sposób? jeśli tak, to jak? doustnie?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
jakieś informacje o dawkowaniu dla eat crystals? :)
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Czy dla kwasu octowego 5% możemy rozcieńczyć kwas octowy 80% za pomocą H2O?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jasne. 5% AcOH można kupić w każdym sklepie spożywczym
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

jak to jest ok?
UAWhjaBbiz
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Prześlij tutaj swój raport z sukcesu, to pomoże naszej społeczności!
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Wpadłem na pomysł, aby dzielić się na tym forum każdym doświadczeniem, które wypróbuję... bez obaw
Mam tylko nadzieję, że nie zaśmiecę jakiegoś tematu

ps: kratom nie jest planowany w tych dniach, ale opublikuję go, gdy tylko skończę!
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Czy zamiast toluenu można użyć octanu etylu?

Czy uważasz, że komercyjny toluen jest w porządku? (brak informacji.. tylko: toluene-3.3.b)
GybfTFQHKi
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Benzen i jego homologi. Octan etylu nie jest najlepszym wyborem do ekstrakcji alkaloidów.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Czy do ekstrakcji można użyć benzyny ciężkiej?
 
Top