Ekstrakcja kwasowo-zasadowa Kratomu

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Odniosłem pewne sukcesy z UV, h2o2, a także biokonwersjami wykorzystującymi aspergillus oryzae.

Jakie metody wypróbowałeś?
 

NevaBetta

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 4, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Hej possum! Czy mógłbyś rozwinąć swoją metodę h2o2?

Zamierzam spróbować samemu z samym h2o2, ale także h2o2 i wybielaczem.

Czy mógłbyś podzielić się tym, czego użyłeś, a także jak długo prowadziłeś RX? Mam trochę 36% mitragyniny, którą chcę się pobawić i nauczyć się konwertować z dobrą wydajnością.

Mam też różę bengalską, którą udało mi się kupić, więc pracuję również nad próbą fotoutleniania. Zostawiłem komentarz w tym wątku kilka minut temu. Nadal pracuję nad usunięciem produktów ubocznych i nieprzereagowanego bengalu różanego z alkaloidów.

Wszelkie szczegóły są mile widziane. Będę zapisywać i publikować każdą metodę i wyniki w ciągu najbliższych kilku tygodni, mam nadzieję, że z dobrym skutkiem!

dzięki!
 

Sir_Smokealot

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 21, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
@G.Patton Czy mogę również użyć ksylenu zamiast tolu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Halo, co to jest? Czy masz na myśli Toluen? Tak, myślę, że można użyć ksylenu.
 
Last edited:

NevaBetta

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 4, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Dobra, chłopaki. Niedawno dostałem w swoje ręce trochę róży bengalskiej i robiłem wiele badań nad tym, jak mogę przekonwertować MIT na 7-oh.

Zamierzam użyć

95% etanolu
36% ekstraktu MIT

oto metoda z patentu, który znalazłem


7-Hydroksymitragynina: Fotoutlenianie w powietrzu. Roztwór mitragyniny (319 mg, 0,800 mmol) i soli Na róży bengalskiej (8,0 mg) w MeOH (1,6 ml) napromieniowano.
MeOH (1,6 ml) napromieniowywano lampą halogenową 500 W w temperaturze 0°C w powietrzu przez 32 h. Dodano dodatkowy MeOH (5,0 ml) i roztwór Na2SO3 (504 mg, 4,00 mmol) w wodzie (4,5 ml), a różową mieszaninę energicznie mieszano w temperaturze pokojowej, aż spektrometria masowa wykazała zanik pośredniego wodoronadtlenku (23 h).
Następnie reakcję rozcieńczono wodą (20 mL) i ekstrahowano Et20 (3 x 20 mL). Połączone substancje organiczne przemyto wodą (2 x 20 ml) i solanką (20 ml), wysuszono nad Na2SO4 i zatężono, uzyskując pieniste pomarańczowe ciało stałe (215 mg). Materiał ten oczyszczono za pomocą chromatografii kolumnowej (6:4 heksany:EtOAc + 2% Et;N), aby uzyskać
czysty produkt w postaci żółtego amorficznego ciała stałego (114 mg, 34%) o właściwościach spektralnych identycznych z materiałem uzyskanym z utleniania PIFA (powyżej).

Mam jednak kilka pytań.

Jak przeprowadzilibyście tę reakcję? Planuję użyć etanolu zamiast metanolu.

Czy ktoś ma pomysł, jak oddzielić różę bengalską od alkaloidów bez użycia chromatografii kolumnowej?

Czy ktoś kiedykolwiek z powodzeniem przekształcił 7-oh za pomocą h2o2 i podchlorynu sodu? Chciałbym usłyszeć Twój proces, ponieważ ja też będę próbował!

proszę o pomoc! Zamierzam to zrobić metodą prób i błędów, ale chciałbym poznać opinie, ponieważ nigdy nie pracowałem z fotouczulaczami.
 

MorphinianDesign

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 8, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Czy próbowałeś już konwersji? Zamierzam zrobić to samo, gdy tylko opanuję ekstrakcję Mit. Absolutnie uwielbiam efekty 7-OH
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Całkowicie zawiodłem moją ekstrakcję HCl :(😬
(użyłem tego samego procesu dla wielu innych alkaloidów z sukcesem)
Zadbałem o pH, blisko 2, więc nie za bardzo kwaśne, ale nic nie zostało wyekstrahowane.
Zacząłem od 10g komercyjnego drobnego proszku Kratom. Jednym z moich prawdziwych problemów było to, że toluen nie unosił się nad mieszaniną, nawet po nocy...
Musiałem odwirować mieszankę... Właśnie zebrałem 19mg zielonkawego bloku, który jest nierozpuszczalny w kwasie chlorowodorowym.
Jest jak żywica rozpuszczalna tylko w etanolu lub rozpuszczalniku jak żywica.

Czy uważasz, że te alkaloidy są bardzo wrażliwe? HCl może zniszczyć tę cząsteczkę, a nie kwas octowy?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Odpowiednio. Na cząsteczkach mitragyniny i 7-hydroksymitragyniny znajdują się nienasycone wiązania i grupy estrowe.
 

MorphinianDesign

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 8, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
To jest ekstrakcja pełnego spektrum, prawda? Nie tylko ekstrakcja mitragyniny? Jeśli jest to ekstrakcja o pełnym spektrum, czy masz jakieś kroki, aby dalej izolować tylko Mitragyninę?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam, to ekstrakcja mieszaniny aktywnych alkaloidów. Jeśli chcesz je rozdzielić, musisz użyć do tego chromatografii flash.
 

songbird87

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Mitragynina: przegląd jej ekstrakcji, identyfikacji i oczyszczania
metody
Amriantoa,b, Sumail Sidik Ode Ishakb, Nanda Putrab, Syefira Salsabilab, Laode M.R. Al Muqarrabunb,*



Przyspieszony
rozpuszczalnik
ekstrakcja
(ASE)
M. speciosa
Liście
Komora ekstrakcyjna ASE ze stali nierdzewnej została wypełniona 10 g
zmielonych liści. Temperatura ekstrakcji wynosiła 60oC przez 5 minut i
była prowadzona w dwóch cyklach. Zastosowanym rozpuszczalnikiem była woda, EtOH,
EtOAc i MeOH.

Nie mogę ponownie znaleźć tego w artykule, ale mitra rozkłada się dość szybko w mocnych kwasach, a następnie w mocnych zasadach. czysta woda + ekstrakty rozpuszczalnikowe są najlepszym rozwiązaniem
 

songbird87

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
IMO ekstrakcja prawie czystej mitry bez użycia kolumn również powinna być możliwa. Zajmie mi jednak trochę czasu, aby to rozgryźć
 
Top