L-PAC (Phenyloacetocarbinol)

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Witam wszystkich, jestem tu nowy. Czy ktoś z doświadczonych mógłby podzielić się ze mną i innymi zainteresowanymi jakąś dobrą i skuteczną metodą produkcji prekursora efedryny w domu? Mam benzaldehyd, drożdże, melasę i wiadro do fermentacji alkoholowej. Od jakiegoś czasu zbieram informacje, przetłumaczyłem patent (US6271008) na swój język, a także kilka innych opracowań, ciekawi mnie ten proces, niestety nie znam się na tym zaawansowanym kodzie chemicznym, lubię gdy wiedza jest podana jasno, a większość tych opracowań jest napisana językiem naukowców, ciężko dokopać się do konkretnych, spójnych informacji, a nie chciałbym niczego spieprzyć robiąc coś niedokładnie, dlatego proszę osoby doświadczone w tej metodzie o poprowadzenie mnie jak wyrozumiały rodzic za rękę krok po kroku. Myślę, że można to uprościć do instrukcji w podobnym stylu (preferowany przykładowy szablon):

Aby otrzymać 100g fenyloacetokarbinolu (metodą biotransformacji) należy:
1) Do wiadra dodać x mililitrów/gramów melasy, następnie dodać (x) gramów drożdży
2) Po 24 godzinach dodać (x) mililitrów/gramów benzaldehydu
itd.


Czy możecie mi pomóc w dokładnym uzupełnieniu tej instrukcji, tak aby w przyszłości służyła mi i innym zainteresowanym produkcją l-PAC? A może przeoczyłem jakiś wątek, który mógłby mnie łatwo naprowadzić na rozwiązanie? Pomóżcie mi uprościć tę enigmę. Pozdrawiam!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Witam, ta biosynteza jest dość skomplikowana. Składa się z wielu etapów, o których wspomniałeś powyżej. Jeśli nie jesteś biologiem lub chemikiem, warto zacząć od innych sposobów syntezy.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Jako biochemik i syntetyczny chemik organiczny czuję się w obowiązku powiedzieć, że "sztuka" nie polega na łączeniu materiałów (i organizmów) i zapewnianiu im optymalnych warunków przez wymagany czas, ale raczej na ekstrakcji docelowej cząsteczki z mieszaniny w wystarczająco czystej formie.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Jeśli chcesz, możesz rozwinąć ten temat. Bardzo chętnie zapoznam się z Twoją wiedzą. Być może mógłbyś polecić mi jakieś ciekawe źródła, z których czerpiesz swoją wiedzę.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Stary profesor powiedział mi dokładnie to samo, używając innych słów, więc nie jest to cytat, ale mówi prawdę... Wyłapałem tylko końcówkę forum ula, ale baza danych rod była moim głównym źródłem informacji... Gorąco polecam praktyczną chemię organiczną Vogla jako podręcznik, a także oczywiście Pihkal i Tihkal.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Muszę się zgodzić, że w bioprodukcji głównym kosztem po uzyskaniu działającego szczepu jest zwykle oczyszczanie produktu. Jednak w przypadku L-PAC nie jest to takie złe, nie potrzebujesz żadnych wymyślnych kolumn ani niczego innego
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Cóż za piękna odpowiedź, jestem bardzo ciekawy tej wiedzy, dzięki za to. Właśnie sprawdzam książkę Vogela, a także sprawdzę Pihkala i Tihkala, widzę, że ta pierwsza jest dość długą książką, ale jestem głodny wiedzy i mój mózg chce jeść :)
 
Last edited:

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Kiedyś eksperymentowaliśmy ze zwykłymi drożdżami, benzaldehydem i cukrem (melasą).
I otrzymaliśmy L-pack.
Przywróciliśmy L-pack na różne sposoby.
Ogólnie rzecz biorąc, technologia działa, ale nie została wprowadzona na skalę przemysłową.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Dziękuję za odpowiedź. Przetestuję wydajność metody bio-synth dzięki wiedzy, którą posiadam na temat fizyki jądrowej, mam na ten temat bardzo konkretny pomysł. Byłoby wspaniale podzielić się z wami wynikami moich badań.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Jako dodatek do tego, co zostało już powiedziane wcześniej, użycie zwykłych drożdży piwowarskich/piekarskich spowoduje słabą wydajność. Na skalę przemysłową robi się to za pomocą wyspecjalizowanych szczepów uzyskanych poprzez mutagenezę i selekcję. 20-krotny wzrost wydajności.

W każdym razie, w nadchodzącym tygodniu lub dwóch opracuję szczegółowy przewodnik, jak to zrobić, ale niektóre bardzo uproszczone techniki są dostępne online.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Idea szczepu jest prawdziwa... zoptymalizowane próbki są niezwykle drogie i nie są publicznie dostępne
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Dziękuję za odpowiedź. W kwestii wydajności - znam metodologię, która może mieć znaczący wpływ na wydajność i czystość produktu końcowego i zamierzam podzielić się wynikami, gdy zdobędę wystarczającą wiedzę i testy. Będę niezmiernie wdzięczny za ten poradnik, najbardziej interesuje mnie proporcja użytego benzaldehydu w stosunku do melasy i innych produktów użytych w syntezie, informacje które znalazłem są dość niekonkretne.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Powinieneś przeczytać o zjawisku zwanym inhibicją substratu (koncepcja, zgodnie z którą zbyt duża ilość substancji, która ma zostać przekształcona, uniemożliwia enzymowi wydajną pracę, co znacznie obniża wydajność, jeśli nie zabija reakcji).
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Dzięki za podpowiedź, właśnie sprawdzam.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Studiuję podręcznik dla studentów biochemii i nie mogę się doczekać przeczytania twojego przewodnika :)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Myślę, że lepiej jest kupić go bezpośrednio, jest dostępny w sposób komercyjny.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Niestety nie jest on dostępny w sklepach w całym moim kraju, nie ma nawet tłumaczeń w moim języku, jeśli chcesz to zrobić, musiałem sam przetłumaczyć patent US6271008, a także KC18-3-0363 i Pure Appl. Chem., 1997, Vol. 69, No. 11, pp. 2371-2386, aby wydobyć wiedzę.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tłumaczenie może być dostarczane bezpośrednio od dostawców z Chin na Twój adres.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Dzięki za radę, ale myślę, że nadal jest to bezpieczniejsza, lepsza i satysfakcjonująca opcja, aby przejść do korzenia syntezy i zrobić własną. Zamierzam użyć do tego substancji typu ormus (płynne osocze szpiku kostnego) i nowoczesnej wiedzy z zakresu alchemii/fizyki jądrowej, aby uzyskać potencjalnie znacznie mniej zanieczyszczający roztwór, moją misją jest znalezienie alternatywy dla klasycznej mety bez/z mniejszymi skutkami ubocznymi, tak aby było to konieczne do zrobienia własnego L-PAC. Jeśli znajdziemy coś bezpiecznego, może to potencjalnie powstrzymać wojnę narkotykową, dlatego wybrałem metodę biosyntezy, jestem w posiadaniu substancji, która czyści wszystko i czyni ją symbiotyczną w skali nano-atomowej. Aby nieco wyjaśnić moje podejście, dodaję grafikę nieco wyjaśniającą metodę, której użyję.
 

Attachments

  • 0zQAlx6gZf.png
    0zQAlx6gZf.png
    186.3 KB · Views: 272

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Pozwolę sobie skopiować fragment wiadomości wysłanej do użytkownika G.Patton: Chodzi o technologię plazmową opartą na fizyce jądrowej, sprawa dzieje się na poziomie nano-atomowym, testuję tę technologię od wielu lat i z powodzeniem osiągnąłem nadwyżkę w produkcji metali bez degradacji próbek bazowych, jest to rodzaj fuzji surowca wynikający z odpowiedniej konfiguracji pól magneto-grawitacyjnych, Teraz testuję inny aspekt tej technologii, zerwałem wiązania atomowe szpiku kostnego, wyrównałem jego pole (krystalizacja magnetyczna), aby uzyskać osocze i chciałbym użyć go jako dodatku do pożywki drożdżowej w produkcji L-PAC, aby potencjalnie uzyskać niezwykle czystą nową substancję bardzo podobną do l-fenyloacetokarbinolu, ale znacznie bardziej skrystalizowaną (oczyszczoną, wysoce zintegrowaną z poziomem komórkowym), może to mieć również ogromny wpływ na wydajność produkcji L-PAC, ponieważ uzyskana przeze mnie substancja jest w stanie dostarczyć drożdżom nieskończoną liczbę elementów potrzebnych do biosyntezy i może być z powodzeniem osiągnięta bez wyrafinowanego sprzętu laboratoryjnego, po prostu postępując zgodnie z instrukcjami, które zamierzam opracować, przetestować i udoskonalić, a następnie udostępnić w celach niekomercyjnych, aby mieć wpływ na redukcję szkód spowodowanych przez ciężkie elementy niesymbiotyczne, które są produktem ubocznym klasycznych metod ekstrakcji i syntezy.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Ten wątek przybrał nieoczekiwany obrót -_-
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Skontaktuj się ze specjalistą ds. zdrowia psychicznego
 

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Co jest dostępne? L-pac?
 
View previous replies…
Top