Chcesz przeprowadzić redukcję Henry'ego na 3,4,5-trimetoksybza...

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Nie ryzykowałbym syntezy z wątpliwymi nitroalkanami, zwłaszcza jeśli są one oparte na UE.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tak, ludzie ciągle to powtarzają, ale ja sprowadziłem cały mój nitrometan z UE i destylowałem go z mieszaniny nitrometanu i DCM 40%w/w, świetnie nadawał się do produkcji b-2,5-DMONS.

Problemem dla mnie jest znalezienie każdego odpowiedniego katalizatora dla każdego aldehydu, na którym chcę przeprowadzić reakcję Henry'ego.....

Myślałem o próbie redukcyjnego aminowania cykloheksyloaminy z cykloheksu przy użyciu, jak sądzę, amoniaku, cynku i CaCl2...

Zobaczymy - mój plan awaryjny to po prostu kupić butelkę, ale moi kolesie i tak wyjechali...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Katalizatory, z którymi pracowałem i o których często słyszałem, to n-butyloamina, cykloheksyloamina, etylenodiamina, a nawet monoetanoloamina. Etyloamina również działa, mimo że jest 70% roztworem w wodzie.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tak. Zdałem sobie sprawę, że koleś sprzedaje bromowodorek cykloheksyloaminy - więc to POWINNO być dość proste, aby uzyskać wolną bazę do katalizy 3,4,5-TMOBA, której mam 500g w tym tygodniu.

Mam tylko nadzieję, że będzie wystarczająco czysty, aby dać mi dobry produkt do katalizy... czy powinienem zrobić re-x na bromowodorku cykloheksyloaminy, podczas gdy nadal jest solą, aby upewnić się, że jest tak czysty, jak to tylko możliwe?

Moja procedura inna niż najpierw re-x byłaby następująca;

1. Rozpuścić w wodzie
2. Dodać roztwór zasady, aby uwolnić wolną zasadę z soli.
3. Dodać DCM do mieszaniny i wstrząsnąć (myślę, że pod warunkiem, że nie oddzieli się już jako warstwa oleju)
(4. Jeśli będę musiał użyć DCM, usunąć go pod próżnią - robiłem trochę badań i aby pozbyć się DCM w temperaturze otoczenia, moja pompa olejowa RV jest w porządku i będzie potrzebować zaworu kulowego, aby DCM nie gotował się zbyt nisko).

Czy to brzmi rozsądnie? Oczywiście wysuszę mieszankę DCM przed pozbyciem się DCM, jeśli będę musiał go użyć, a cykloheksyloamina nie rozdzieli się na własną oleistą warstwę w lejku sep.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Hej. Mam doświadczenie w produkcji zarówno 3,4,5-trimetoksynitrostyrenu (TMNS), jak i 2,5-dimetoksynitrostyrenu (DMNS). Nie będę czytał całego wątku, ale wkleję moje przemyślenia z postu, który napisałem na innym forum w odniesieniu do wyboru katalizatora:

2-HEAA (octan 2-(hydroksy)etyloamoniowy) z etanoloaminy i lodowatego kwasu octowego wydaje się działać lepiej na 3,4,5-trimetoksybenzaldehyd niż etylenodiamina (jako dwuoctan etylenodiaminy). Ostatnio przeprowadziłem dwa eksperymenty na 150 g 3,4,5-TMBA.

Do pierwszej partii 150 g użyłem 1,6 molowego ekwiwalentu nitrometanu do TMBA i 1,5 molowego ekwiwalentu etanoloaminy do TMBA.
Najpierw wlałem NM na TMBA i kontynuowałem wlewanie lodowatego kwasu octowego, aż TMBA się rozpuści. Jeśli chodzi o ilość GAA, wydaje mi się, że wlałem 161 ml lub 2,81 mol GAA + następnie użyłem (1,5x 0,765 mol) GAA do wytworzenia 2-HEAA w oddzielnym pojemniku. Wygląda więc na to, że użyłem łącznie 3,96 mol. eq. GAA. Hmm... Być może 4 mol. eq. GAA to dobra ilość do użycia.

Do produkcji 2-HEAA użyłem etanoloaminy w stosunku 1:1 do GAA mol. eq. Natychmiast wylałem etanoloaminę na GAA. Mieszanina rozgrzała się nagle do 120°C, wydzielając opary. Mieszałem przez chwilę i przykryłem oddzielną zlewkę, schłodziłem mieszaninę do temperatury nieco powyżej pokojowej. W każdym razie, upewniłem się, że TMBA + NM + GAA są całkowicie rozpuszczone i od razu wrzuciłem gęsty, syropowaty 2-HEAA. Natychmiastowa zmiana koloru, podgrzewam do 35°C i pozwalam wirować. Zmienia kolor na nieco ciemniejszy, żółty zbliżony do pomarańczowego. Między 1h 30 min a 2h cała zlewka stała się gęstą masą. Wszystko się wytrąciło, ale byłem daleko i nie widziałem tego widoku. Kolor jest bardzo ładny. Idealnie żółty.

Nie mogłem jednak niczego wysuszyć ani zważyć, bo zepsuła mi się pompka.

Później rekrystalizowałem w szacunkowej ilości 8 ml/g MeOH. Możliwe, że można użyć jeszcze mniej MeOH. Gdzieś na tym forum może być napisane 0.2 g / mL 3,4,5-TMNS do metanolu. Ale tutaj wszystko spieprzyłem. Jak zwykle z re-xem nawaliłem. Z jakiegoś dziwnego powodu zdecydowałem się na gorącą filtrację, garść zgubiła się na bibule filtracyjnej. Następnie wylałem garść do kanalizacji. Wylałem alkohol macierzysty. Tak więc wydajność była słaba, ale wciąż miałem przyzwoitą ilość bardzo ładnie wyglądających 3,4,5-TMNS.

W drugiej partii 150 g ponownie użyłem 1,6 molowego ekwiwalentu nitrometanu, ale teraz użyłem mniej etanoloaminy, 1,3 molowego ekwiwalentu TMBA . Oddzielnie przygotowałem również 2-HEAA. Mieszanie GAA i etanoloaminy naprawdę się nagrzewa, więc odbieram ciepło od NM i TMBA. Tym razem również użyłem łącznie 5 mol. eq. GAA (część wylałem na 3,4,5-TMBA + NM, a część użyłem do przygotowania 2-HEAA). Teraz wirowałem przez dłuższy czas z większą temperaturą, najpierw w 45°C, a następnie obniżyłem do 35°C. Nic się nie wytrąciło, jak poprzednim razem. Kiedy przestałem mieszać i zdjąłem z ognia, gdy mieszanina ostygła, zaczęły pojawiać się kryształy. Odessałem prawie do sucha za pomocą w większości działającej pompy, a następnie rekrystalizowałem za pomocą 8 ml/g IPA. Mogłem użyć jeszcze mniej IPA, ponieważ po podgrzaniu wszystko powinno się rozpuścić. Może nawet z 7 mL/g IPA.
Dlaczego po prostu nie użyć IPA zamiast MeOH?

Ale tym razem partia była nieco ciemniej żółta, a wydajność była niska.

Następnym razem przygotowując 3,4,5-TMNS użyłbym 1,8 - 2 mol. eq. etanoloaminy, 1,8 - 2 mol. eq. nitrometanu, 4 mol. eq. GAA lub ilość do rozpuszczenia TMBA.

Podsumowując, etanoloamina (używana jako 2-HEAA) dla 3,4,5-TMNS wydaje się być lepszym wyborem niż etylenodiamina (używana jako dwuoctan etylenodiaminy), co zapewnia czystszy produkt. Ale mogą być też inne zmienne, takie jak ciepło, którego użyłem wcześniej.

2,5-DMNS wydaje się być bardzo łatwy i wybaczający w przygotowaniu, a także super fajny, gdy pojawiają się pomarańczowe włosy. 3,4,5-TMNS mniej wybaczający, ale też nie taki trudny, wystarczy użyć 2-HEAA.

Może inni są zainteresowani, ale ten 2-HEAA daje również 95%+ wydajności w produkcji P2NP, to naprawdę świetny materiał.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
To rzeczywiście bardzo interesujące i przydatne informacje!!!

Wyczucie czasu ludzi na tym forum wydaje się być naprawdę na miejscu!

Ostatnim razem ktoś dał mi swoje 2,5-DMOBA-> b-2,5-DMONS dokładnie w dniu, w którym tego potrzebowałem i zadziałało to naprawdę dobrze....

Tym razem dosłownie wypróbowałem inną drogę (octan amonu), o której wspomniał wczoraj shulgin, i po prostu przefiltrowałem ją próżniowo i wydaje się, że jest to przyzwoita ilość.

Ładne jasnożółte kryształy - chociaż nadal muszę wysuszyć, zważyć, a następnie ponownie wymieszać, ale myślę, że uzyskałem dobre wyniki.
Zmniejszyłem o połowę wszystkie ilości Shulgina i spodziewałem się, że będzie działać przez 3 godziny, tak jak on, jednak lekko przegrzałem i zaczęło ciemnieć w około połowie czasu, którego użył. Z drugiej strony nie sądzę, żeby używał mieszania, a także łaźni parowej, podczas gdy ja używałem płaszcza z mieszaniem, więc może to miało na to wpływ? Nie wiem.

Na pewno jestem zainteresowany tym pomysłem!

To jest moja obecna partia, która wymaga re-x...
ApxzCw5qs3
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Na pewno spróbuję, przeczytam szczegółowo po powrocie do domu.
Zdałem sobie sprawę, że będę miał sporo etylenodiaminy pozostałej po wyczerpaniu 2,5-DMOBA, a to pozwala na użycie mniejszej ilości nitrometanu niż synteza, którą podążam - to prawdziwa szyjka butelki, więc tak. Interesujące!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ta droga, o której wspomniałeś, brzmi naprawdę interesująco, ale irytująco w tej chwili muszę pracować z tym, co mam...

Wczoraj odniosłem dobry sukces używając octanu amonu do produkcji b-3,4,5-TMONS - postępowałem zgodnie z metodą Shulginsa, ale podczas refluksu obejrzałem film o syntezie meskaliny / TMA, więc dzisiaj postanowiłem spróbować tej samej reakcji tylko przy użyciu nitroetanu zamiast NM.

Tym razem, ponieważ mam tak małą ilość nitroetanu, prawdopodobnie poddam go refluksowi, pozwolę mu ostygnąć i odstawię na noc, a następnie przeprowadzę destylację próżniową (prawdopodobnie przy użyciu łaźni wodnej), aby odzyskać jego część, a następnie ponownie dodam to, co pozostało, jeśli nie skrystalizuje się po schłodzeniu...

Zobaczymy...
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Wydaje się, że jest to prawidłowy kolor, ale nadal wygląda na bardzo gruby i mokry. Pamiętam, że czytałem, że nadmiaru nitrometanu trudno się pozbyć, dlatego ogólnie uważam, że do takich reakcji należy używać nadmiaru GAA. Możliwe też, że GAA daje czystszy produkt. Powtórzę, że jeśli obniżysz ilość GAA tak bardzo, jak to możliwe, może się okazać, że wszystko pięknie wypadnie po niecałej godzinie.

Ciekawe, jaka jest wydajność 3,4,5-TMNS dla klasycznego octanu amonu w porównaniu z 2-HEAA.

Powodzenia, ale ja zastosowałbym reakcję 7,5 mol eq. borohydryku sodu + 0,15 mol eq. Cu(II)Cl zamiast LAH. Użyłbym tego dla wszystkich nitrostyrenów,
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobrze, tak zrobię, aby być uczciwym - to był mój wybór. Jestem po prostu zainteresowany użyciem LAH, zanim się podpali! Żartuję, jest dobrze przechowywany.
 
Top