Zakwaszanie mefedronu (4-MMC) - jak to zrobić?

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Cześć.

Zastanawiałem się, jaką drogę wybrać na etapie zakwaszania po przemyciu wolnej bazy.

Po studiach i eksperymentach, obecnie używam sposobu dodawania acetonu w proporcji 1:1 do bazy z roztworem HCl w proporcji 1:5 do acetonu.

W ten sposób najłatwiej jest kontrolować temperaturę. Dwa razy zdarzyło mi się, że wolna baza zmieniła kolor na czerwony. Zakładam, że było to spowodowane zbyt dużą ilością nieprzereagowanego bk i zauważyłem, że zdarza się to częściej, gdy wolna baza jest bardziej skoncentrowana. To powiedziawszy, preferuję stosunek 1:5 bk do rozpuszczalnika, podczas gdy inni używają 1:3. Zawsze można dodać rozpuszczalnik po zajściu reakcji, ale to dodatkowy krok.

Czytałem też o zakwaszaniu pod wodą. Jest to również dobry sposób, ponieważ 4-MMC rozpuści się w wodzie i łatwiej będzie go przechowywać/transportować z miejsca gotowania. Sprawia to również, że etap zamrażania nie jest sam w sobie konieczny, ponieważ większość produktu nie pozostanie w warstwie organicznej.

Który sposób preferujesz i dlaczego?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Kopnięcie
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Zastanawiałem się również, czy po zakwaszeniu wodą można ponownie użyć tego płynu do zakwaszenia następnej partii (dodać HCl do wody i zakwasić następną partię?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28

Czy masz na myśli, że na przykład masz 100 ml zasady, dodajesz 100 ml acetonu i zakwaszasz roztworem 1:5 hcl/aceton , czy dodajesz 100 ml acetonu, a następnie 20 ml HCl?
 
Top