Oczyszczanie proszku mefedronu (4-MMC)

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Wprowadzenie
Reakcja syntezymefedronu (4-MMC ) jest przeprowadzana z wytworzeniem pewnej ilości produktów ubocznych. Po reakcji w mieszaninie reakcyjnej pozostaje również pewna ilość nieaktywnego prekursora. W celu zmniejszenia zagrożenia dla zdrowia konieczne jest oczyszczenie produktu 4-MMC o niewystarczającej czystości.

Instrukcja

Po uzyskaniu chlorowodorku mefedronu, mieszanina musi zostać przekształcona w stan ciekły. Trudno jest przefiltrować zbyt gęstą mieszaninę. Produkt może zatykać lejekBuchnera. Powstała pasta wygląda jak glina, zawiera różne zanieczyszczenia i ma ostry chemiczny zapach. Taki kolor produktu różni się od zwykłego. Ponadto może on zestalać się przez dłuższy czas. Konieczne jest usunięcie jak największej ilości rozpuszczalnika z produktu i lepiej jest osiągnąć stan kruchości, delikatnie mieszając produkt 4-MMC na filtrze szpatułką. Jeśli produkt wygląda na zanieczyszczony, do przemycia filtra można użyć niewielkiej ilości zimnego acetonu z suchym lodem (im zimniejszy aceton, tym lepiej). Ważne jest, aby dokładnie wysuszyć 4-MMC, aby był kruchy i nie przyklejał się do grudek. Lampa na podczerwień (promiennik podczerwieni) może być używana do suszenia w suchym, ciepłym pomieszczeniu. Produkt należy przesiać, aby upewnić się, że jest wystarczająco suchy. Uzyskana zostanie frakcja proszkowa.
2
3
UI43OdYZ6v
33
Jakość proszku 4-MMC sprawdza się za pomocą roztworu w wodzie: 4-MMC 1 g rozpuszcza się w wodzie 3 ml 100 ºC. Procedurę tę przeprowadza się w przezroczystej zlewce, aby można było zobaczyć kolor roztworu. Roztwór powinien być klarowny i bezbarwny. Jeśli występują nierozpuszczalne cząstki lub ciemny kolor (ciemniejszy niż cytrynowy), konieczne jest dodatkowe oczyszczenie produktu. Im ciemniejszy kolor roztworu, tym więcej zanieczyszczeń zawiera 4-MMC.
IMG 20210719 135204
IMG 20210719 125956

Płukanie acetonem:
Proszek mefedronu umieszczany jest w filtrze Buchnera i zalewany zimnym acetonem z suchym lodem. Aceton jest wlewany podczas pracy pompy próżniowej. Należy unikać nadmiernej ilości acetonu na filtrze, ponieważ część 4-MMC może zostać rozpuszczona. Produkt należy przefiltrować do stanu kruchego, a aceton należy usunąć w jak największym stopniu. Można delikatnie wymieszać 4-MMC szpatułką, aby osiągnąć najlepszy rezultat. Aceton dodaje się małymi porcjami, aż do uzyskania klarownego rozpuszczalnika w kolbie odbieralnika. Następnie produkt jest dobrze suszony, przesiewany i procedura sprawdzania jest powtarzana.

*Wysokiej jakości aceton 99%+, który jest destylowany i suszony przed tą procedurą, nadaje się do oczyszczania proszku mefedronu. Czasami przed acetonem przemywa się niewielką ilością dichlorometanu lub octanu etylu.


Rekrystalizacja w izopropanolu

Szklany lub emaliowany pojemnik umieszcza się na kuchence elektrycznej (używaj tylko kuchenki elektrycznej, izopropanol (IPA) jest łatwopalny). Wlewa się IPA i włącza delikatne ogrzewanie do 80ºC. Po osiągnięciu temperatury lekkiego wrzenia (małe pęcherzyki) rozpoczyna się dodawanie mefedronu w małych porcjach, mieszając w celu rozpuszczenia całego produktu. Nie należy dopuścić do nadmiernego wrzenia mieszaniny, grzałka jest wyłączana, jeśli jest to konieczne, aby uniknąć zepsucia produktu. Po zatrzymaniu rozpuszczania produktu uzyskuje się nasycony roztwór mefedronu w IPA. Roztwór schładza się do temperatury pokojowej, 8 h w lodówce i 8 h w zamrażarce. W rezultacie uzyskuje się klarowny osad chlorowodorku 4-MMC, a większość produktów ubocznych pozostaje w IPA. Osad jest filtrowany próżniowo. Porównać uzyskaną masę 4-MMC z solą 4-MMC przed rekrystalizacją. Jeśli straty są zbyt wysokie (>50%), część produktu prawdopodobnie nadal znajduje się w roztworze IPA. W takim przypadku odparowuje się ~50% IPA, powoli chłodzi i ponownie filtruje.

Oczyszczanie roztworu mefedronu w dichlorometanie

Mefedron rozpuszcza się w proporcji 1 g na 1 ml wody (+30 ºC), dodaje 0,5 objętości DCM i energicznie miesza roztwór przez kilka minut. Roztwór pozostawia się na kilka minut bez mieszania i tworzą się dwie warstwy. Górna warstwa wodna to roztwór mefedronu, dolna to DCM z produktami ubocznymi. Warstwy są oddzielane, warstwa DCM jest wyrzucana. Wodny roztwór mefedronu można odparować do czystego proszku lub wykorzystać do wzrostu kryształów. Płukanie roztworu mefedronu można wykonać kilka razy, aż roztwór stanie się bezbarwny.

Metody te można stosować w połączeniu. Uzyskasz wysokiej jakości proszek, zaleca się, aby kryształy http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...threads/crystallization-of-mefedrone-4mmc.72/
 
Last edited by a moderator:

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Po rozpuszczeniu w wodzie i rozdzieleniu obu warstw oraz ich odparowaniu, z warstwy DCM wytrącił się biały/żółty sproszkowany kryształ. Wcześniej ciecz była pomarańczowa.
Czy mefedron jest częściowo rozpuszczony w DCM? Jeśli tak, to zanieczyszczenia również pozostaną, prawda?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Prawdopodobnie nie wyekstrahowałeś soli mefedronu wystarczająco dobrze za pomocą wody. Dlatego mefedron znajdował się w obu fazach. Napisz bardziej szczegółowo, co zrobiłeś, jeśli to możliwe, wraz ze zdjęciem wyniku.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@Marvin "Popcorn" Sutton Śledziłem ten post, oczyszczanie w DCM. Przemyłem acetonem przed zastosowaniem opisanej techniki oczyszczania.

Osad w DCM nie jest łatwo rozpuszczalny w (zimnej) wodzie. Odparowałem wodę i prawie nie ma osadu. 15% całkowitej masy znajduje się w fazie wodnej, a reszta w fazie DCM.
 

Enalainirtselap

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 16, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
Dzięki temu forum udało mi się wyprodukować pierwszą partię mefedronu. Rozpuściłem mefedron w wodzie w celu krystalizacji, ale woda ma jasnobrązowy kolor. Według twojego tematu mefedron zawiera zanieczyszczenia i wymaga dalszego mycia. Mam mefedron rozpuszczony w wodzie demiwater. Całkowita objętość roztworu wynosi około 800 ml.

Kupiłem DCM i przemyłem wodą około 4 razy, ale kolor roztworu nie jest cytrynowy, jak opisałeś, ale bardziej przypomina coca-colę. Nie oczyszczałem acetonem, ponieważ do zakwaszenia użyłem roztworu HCL w wodzie.

Czy masz radę, jak dalej postępować? Skrystalizowałem około 20 ml roztworu, zdjęcie poniżej.
4XcufODTzQ
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
acetone help u tylko teraz
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
172
Reaction score
67
Points
28
Deals
7
@marvin
Przepraszam za kłopot, zainspirowałem się chemią dawno temu, więc czas zacząć.
Mam tylko jedno pytanie. Śledziłem twój temat i chciałbym zapytać, czy jeśli wykonam pirifikację acetonu, mogę po prostu wykonać krystalizację IPA?
Chodziło mi o piracenie acetonu z Twojego tematu poniżej, czy wymagane jest wykonanie tych 3 kroków w Twoim poście, czy tylko krystalizacja IPA.
 

Muktika

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Dec 24, 2022
Messages
28
Reaction score
2
Points
8
Czy ten kolor jest produktem o akceptowalnej jakości?
LXYn9cqPyK
 
Top