Synteza mefedronu (4-MMC) z haloketonu w octanie etylu. Skala 1-10 kg.

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Nie próbowałem jeszcze tej reakcji. Obejrzałem wideo opublikowane tutaj aminowanie jodo-ketonu. Widziałem tam, że wolna baza jest czarna, a proszek zmienił kolor podczas przygotowywania do krystalizacji. Być może był czarny, ponieważ jod był grupą opuszczającą w przeciwieństwie do bromu.
Pytania do potwierdzenia:

1. Powyższe wyniki pochodzą z octanu etylu jako rozpuszczalnika?
2. Czy przeprowadziłeś tę reakcję z EA i bromoketonem, czy wolna zasada wygląda inaczej?
3. Zauważyłem na filmie, że kryształy z EA wyglądają jak szkło, podczas gdy NMP są znacznie bielsze. Czytałem Twój post o stereochemii 4-MMC, jak enancjomery S i R tworzą różnie wyglądające kryształy, czy oba te kryształy są tak samo racemiczne?
4. Czy zauważyłeś jakąś różnicę w subiektywnym efekcie między EA i powiedzmy NMP w produkcie końcowym?

Dziękuję za opublikowanie tych wyników.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Używając gotowego BK4 ile powinienem go dać za 2L m40?
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Czy to zadziała również w przypadku metamfetaminy?

EZaLE13sx2
 
View previous replies…

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Co w tym takiego zabawnego? Chodzi mi o to, że jedyną różnicą jest to, że prekursor 4-mmc jest ketonem, a n-propylobenzen nie. Dlaczego więc mogłoby to nie działać z brakującym podwójnym wiązaniem O?
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Struktura obu substancji nie różni się znacząco. Jedyną różnicą między Mmc i Meth jest to, że jeden jest ketonem, a drugi nie. Dodatkowo, podwójne wiązanie tlenowe nie bierze udziału w reakcji. Dlaczego więc droga syntezy nie miałaby działać również w przypadku mety? Tylko dlatego, że nie jest to ta sama substancja, nie oznacza, że droga syntezy nie będzie działać dla obu substancji. Synteza powinna być również możliwa do przeniesienia na inne prekursory.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Cześć, w rzeczywistości są one różne, a grupa ketonowa jest bardzo ważna. Tlen z hybrydyzacją sp2 odbiera elektrony z atomu C2 i pozwala na przeprowadzenie takiej reakcji addycji nukleofilowej z HBr.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Naprawdę łatwa synteza.
 

Attachments

  • ZQWwGp4Kf2.jpg
    ZQWwGp4Kf2.jpg
    4.2 MB · Views: 442
  • Kmrczu6RVP.jpg
    Kmrczu6RVP.jpg
    4 MB · Views: 439
  • lUJqG3CT5x.jpg
    lUJqG3CT5x.jpg
    4.1 MB · Views: 451
  • Ge5UCDRn14.jpg
    Ge5UCDRn14.jpg
    4.6 MB · Views: 432
  • kFE6LYUOHW.jpg
    kFE6LYUOHW.jpg
    4.5 MB · Views: 436
  • iS3dyVernF.jpg
    iS3dyVernF.jpg
    5.4 MB · Views: 923

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Octan etylu (EA) jest hydrolizowany przez metyloaminę, dając etanol i metyloacetamid. Możliwe jest również utlenianie wolnej zasady 4-mmc do octanu.
https://www.journal.csj.jp/doi/10.1246/bcsj.39.1837
Po co przeprowadzać destylację taniego EA, narażając cenną wolną bazę, jeśli można użyć łatwego do wytworzenia HCL w EA i następnie destylować?
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Czy mając czystą bazę 4MMC w toluenie mogę bez problemu dodać taką samą objętość octanu etylu i odsolić kwasem solnym do PH 5.5?

Niedawno zacząłem to robić, ponieważ octan etylu jest znacznie tańszy niż aceton.

Czy wpłynie to negatywnie na wydajność lub jakość produktu?
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Tak, EA jest doskonałym rozpuszczalnikiem do wiązania wody, jeśli nie można uzyskać IPA-HCL lub EA-HCL. Straty 4MMC-HCL rozpuszczonego w bezwodnym EA są znikome.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
On jest tego świadomy. Wszyscy polecają DCM. Niestety tam przy 40 stopniach C i reakcji 2h konieczne jest użycie chłodnicy zwrotnej, co przy moich objętościach i przestrzeni roboczej nie wchodzi w grę.
 
View previous replies…

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Na toulen 60° i 2h to samo i dużo więcej potrzeba ciepła
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
3 godziny w temperaturze 60 stopni daje najlepszy rezultat. Ale nie o to chodzi. Toluen w temperaturze 60 stopni nie wrze, natomiast DCM w temperaturze 40 stopni tak, stąd szybko odparowuje i potrzebna jest chłodnica zwrotna. Nieprawdaż?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Nie używam sprzętu laboratoryjnego, którego nie znam.
 

Attachments

  • sExYzuKTPc.jpeg
    sExYzuKTPc.jpeg
    5.5 MB · Views: 762

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
40 stopni nie jest możliwe bez zwiększonej ilości wody w reakcji aminowania. W najlepszym wypadku 38-39. 2 godziny to również nonsens. Skończy się na dużej ilości pirazyny, 4-MEC (w przypadku nadmiernej ilości metyloaminy) i możliwym izo-mefedronie (nie zostało to jeszcze potwierdzone eksperymentalnie).
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Znowu błąd, w metyloaminie (standard) jest domieszka dimetyloaminy, z tego powodu. Domieszka dimetyloaminy jest zawsze obecna w metyloaminie.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
W dokumencie nie dostrzegłem niczego poza reakcją aminy z formaldehydem (który w naszym przypadku nie istnieje i nie ma czego przywracać nawet w reakcji). Dokument nie ma nic wspólnego z domieszką dimetylokatynonu, albo ja tego nie zauważyłem, to jeśli to nie jest dla Ciebie trudne, napisz gdzie szukać dokumentu.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Wiem, jak to powinno wyglądać.

4CMC
 

Attachments

  • 4vmD87dK1R.jpeg
    4vmD87dK1R.jpeg
    206.1 KB · Views: 405
  • ICNaTL4QFi.jpeg
    ICNaTL4QFi.jpeg
    4.5 MB · Views: 438
  • IdPg8Mfm7t.jpeg
    IdPg8Mfm7t.jpeg
    348.1 KB · Views: 430
Top