Synteza meskaliny z nitrometanem. Skala 1000g.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Odczynniki:
M4

  • 3,4,5-trimetoksybenzaldehyd (CAS 86-81-7) 1000 g;
  • Kwas octowy 5 L;
  • Nitrometan (CAS 75-52-5) 2 L;
  • Cykloheksyloamina (CAS 108-91-8) 100 ml;
  • Woda destylowana ~17 l;
  • Alkohol izopropylowy (IPA) ~23 L;
  • Dwuwodzian sodu (NaBH4) 1200 g;
  • Chlorek miedzi (CuCl2) 72 g;
  • Wodorotlenek sodu (NaOH) 25% aq. 8 L;
  • Siarczan magnezu (MgSO4);
  • Aceton 2,5 l;
  • Kwas siarkowy (H2SO4 conc.) ~410 mL lub kwas solny (HCl conc.) ~150 mL;
Sprzęt i szkło:
Krok 1. Synteza beta-nitro-3,4,5-trimetoksystyrenu (cas 6316-70-7) z 3,4,5-trimetoksybenzaldehydu.
XzhxvnMYoK
1. 3,4,5-trimetoksybenzaldehyd (CAS 86-81-7) 1000 g, kwas octowy 5 L i nitrometan 2 L dodaje się do kolby o pojemności 20 l.
2. Mieszaninę reakcyjną miesza się i dodaje 100 ml cykloheksyloaminy.
3. Mieszaninę ogrzewa się do 80°C i miesza przez 3 godziny.
4. Woda destylowana w ilości 10 l jest dodawana kroplami przy ciągłym mieszaniu. Powstają żółte kryształy.
5. Kryształy
filtrowane i przemywane wodą destylowaną.
6. Następnie suszy się je na powietrzu w temperaturze pokojowej.
7. Następnie kryształy są rozpuszczane we wrzącym gorącym IPA (
jak najmniej ) i umieszczane w zamrażarce na 12 godzin.
8. Kryształy są filtrowane, przemywane niewielką ilością zimnego IPA i suszone na powietrzu po procedurze krystalizacji roztworu 7. Wydajność beta-nitro-3,4,5-trimetoksystyrenu (cas 6316-70-7) wynosi 920 g.

Etap 2. Redukcja beta-nitro-3,4,5-trimetoksystyrenu za pomocą NaBH4/CuCl2 do meskaliny.
EdS9emk4pb
1. Mieszanina izopropanolu i wody (IPA/H2O 2:1) 18 l jest dodawana do 50-litrowego reaktora okresowego.
2. Dwuwodzian sodu (NaBH4) 1200 g jest dodawany w jednej porcji przy stałym mieszaniu.
3. Beta-nitro-3,4,5-trimetoksystyren (CAS 6316-70-7) 1000 g jest dodawany w małych porcjach, tak aby temperatura mieszaniny była utrzymywana poniżej 60 °C.
4. Chlorek miedzi (CuCl2) 72 g w 200 ml wody destylowanej dodaje się kroplami, tak aby temperatura mieszaniny utrzymywała się poniżej 80 °C.
5. Następnie mieszaninę reakcyjną utrzymuje się w temperaturze 80 °C przez 30 minut za pomocą zewnętrznego ogrzewania.
6. Do mieszaniny reakcyjnej dodaje się 25% wodny roztwór wodorotlenku sodu (NaOH) w ilości 8 l i dobrze miesza. Otrzymane warstwy oddziela się.
7. Warstwę wodną
ekstrahuje się 8 l IPA (lub DCM, lub eterem, lub benzenem). Ekstrakty łączy się i suszynad siarczanem magnezu (MgSO4).
8. Rozpuszczalnik jest destylowany pod zmniejszonym ciśnieniem do oleju.
9. Olej rozpuszcza się w suchym acetonie w objętości 2 l.
10. Kwas siarkowy (H2SO4 conc.) lub kwas solny (HCl conc.) jest dodawany kroplami przy stałym mieszaniu do osiągnięcia pH 6.
11. Mieszaninę umieszcza się w zamrażarce na 12 godzin.
12.
Zawiesina jest filtrowana i przemywana suchym zimnym acetonem po procedurze krystalizacji. Wydajność meskaliny (cas 642-73-9 lub cas 832-92-8) wynosi 60-70%.
M2
 
Last edited by a moderator:

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Witam
Synteza może być prostsza i działa również w mniejszej skali

Aby ją uprościć, możemy zmienić ten punkt z kroku 2:

7. Fazę wodną ekstrahowano 8 litrami IPA, DCM, eteru lub benzenu.

Pozwól warstwom oddzielić się - pozostaw je na jakiś czas. Pobrać górną warstwę. To co pozostało można ekstrahować dodając IPA. Następnie możemy umieścić górną warstwę i IPA z mycia razem.

8. Dodamy 30% H2SO4 do żółtej cieczy z punktu 7. Robimy to kropla po kropli, starając się, aby PH spadło do PH 6. Kropla po kropli powoli. Następnie widzimy, że zaczyna być mleczny i możemy zobaczyć kryształy. Możemy zostawić to w lodówce (nie wiem, czy to pomoże), a następnie przefiltrujemy.

9. Pozostaje nam dwuwodny siarczan meskaliny. Jest ładny biały i możemy go umyć acetonem, jeśli chcemy. Jest to (C11H17NO3)2 x H2SO4 x 2H2O

To proste - nie potrzebujemy próżni...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Prawdopodobnie będzie to działać na bardzo małą skalę. Jestem pewien, że produkt nie skrystalizuje się w 8 l rozpuszczalnika. Z tego powodu należy odparować rozpuszczalnik. Ponadto aceton z kroku 9 wyciąga wodę i przyspiesza krystalizację.
 
Last edited by a moderator:

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Próbuję tego w 10 g nitrostyrenu - skaluję całą reakcję od drugiej części i otrzymuję od początku 10 gramów nitrostyrenu, a efektem jest 4,5 grama siarczanu meskaliny.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Cześć, jeśli chodzi o LAH, czy jest coś innego, co jest łatwiejsze do zdobycia i użycia zamiast niego, czy jest jakiś sposób, w jaki można by mnie poinstruować, jak kupić wodorek z jakiegoś miejsca przy minimalnym wysiłku? Próbowałem w Indiach i nic z tego! Mieszkam w Wielkiej Brytanii
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Czy w końcu pozyskałeś jakieś źródło dla Wielkiej Brytanii?
 
View previous replies…

BufoKing

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 30, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Mam 100 g LAH, którego już nie używam. jest nieotwarty w puszce po zupie. jeśli chcesz, dam ci dobrą cenę.
Używam tylko borohydryku sodu /cucl2 do wszystkiego, do czego zamierzałem go użyć.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
lol Zrobiłem dokładnie to samo! Boję się zbliżyć do LAH!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Możesz wypróbować metodę NaBH4/CuCl2, jeśli LAH jest dla Ciebie zbyt przerażający lub jesteś nowicjuszem w chemii preparatywnej. LAH może ulec samozapłonowi w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z nim lub przechowywania go w otoczeniu przez wystarczająco długi czas.
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Skalując to w dół, czy można obniżyć wszystkie odczynniki o powiedzmy jedną dziesiątą, czy też dana osoba musiałaby wykonać równoważność molekularną? to wciąż dla mnie bardzo nowe, jakieś sugestie, jak to zrobić lub gdzie się tego nauczyć? z góry dziękuję
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
na dużą skalę można przejść przez 3,4,5-trimofenyloaceton
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Znalezienie 345-tmba nie jest strasznie trudne, a nitrometan wydaje się możliwy do zrobienia z niektórych filmów na YouTube, ale nie z największymi drożdżami. Jak można spróbować tego z 10 gramami tmba? Czy po prostu podzieliłbyś wszystko? Jeśli ktoś może pomóc wskazać komuś właściwy kierunek, jestem pewien, że bardzo by to docenił.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Możesz użyć chloropropionianu z tym aldehydem, aby uzyskać fenyloaceton poprzez glicynian. Jeśli ten odczynnik jest dla ciebie łatwiejszy niż nitrometan, który jest regulowany.
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Czy lista odczynników wyglądałaby tak?
100g tmba
.5l kwasu octowego
.2l nitrometanu
10ml cykloheksanu
1,7l wody destylowanej
120g NaBH4
7,2g cuCl
0,8l NaOH
.25l aceton
41ml H2so4
Czy są jakieś równoważniki molekularne, które muszę wziąć pod uwagę?
 

faszom

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 10, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Witam.
Jeśli zmienię nitrometan na nitroetan, czy mogę zrobić tma przy użyciu tej metody nabh4?
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Niesamowite pytanie, też szukałem odpowiedzi, ale mam nadzieję, że ktoś doświadczony się przyłączy.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Rażącym problemem jest to, że IPA i woda są całkowicie mieszalne. Jak w ogóle można uzyskać warstwy? Czy kogoś to niepokoi, a nawet martwi?

Czy ktoś faktycznie przeprowadził tę syntezę zgodnie z opisem?

Jeśli coś pomijam, proszę daj mi znać!
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Nie przeprowadzałem tej syntezy, ale podczas wytwarzania 2c-b przy użyciu bardzo podobnej metody warstwa wody opada na dno po podniesieniu borohydratu sodu. Podobnie woda i IPA rozdzielają się, gdy jeden z nich trzyma wolną zasadę.

IPA i woda są całkowicie mieszalne, ALE W NIEKTÓRYCH WARUNKACH utworzą warstwy. Warstwy te będą bardzo wyraźne. W rzeczywistości można użyć świeżego IPA, aby zebrać wszystko, co zawiera warstwa wodna i nie będą się one mieszać.
 

Muktika

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Dec 24, 2022
Messages
28
Reaction score
2
Points
8
Czy możliwe jest uzyskanie mniejszej objętości w kroku 1 poprzez 10-krotne zmniejszenie wszystkich składników?
 
Top