Synteza metamfetaminy. Metoda Leuckarta z P2P.

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Reakcje przebiegają zgodnie ze schematem 1
0mF57sWthx

Odczynniki i materiały.

  • 1-fenylo-2-propanon (P2P) 5,4 ml;
  • N-metyloformamid 13,4 ml;
  • Siarczan sodu (Na2SO4);
  • Kwas chlorowodorowy (14% aq HCl) 32,1 ml lub 20 ml 44% kwasu siarkowego H2SO4;
  • DCM 100-150 ml;
  • Wodorotlenek sodu (NaOH) 9,6 g w 24 ml H2O;
  • Wodorotlenek sodu (NaOH) 7,5 g w 30 ml H2O;
  • Etanol 88% 10-15 ml;
  • Woda destylowana 100 ml;
  • Eter dietylowy 5-10 ml;
  • Aceton 5-10 ml;
  • Gazowy chlorek wodoru (HCl);
  • Kolby;
  • Zlewki;
  • Chłodnica zwrotna;
  • Generator gazowego chlorowodoru;
  • Grzałka;

Wykonanie syntezy

Do P2P dodaje się N-metyloformamid i podłącza chłodnicę zwrotną. Mieszaninę ogrzewa się do temperatury 165-170°C i refluksuje w tej temperaturze przez 36 godzin.

Początkowymi składnikami są N-metyloformamid i P2P. Rys. 1

GnEO7d6G9D

Mieszanina N-metyloformamidu i P2P. Rys. 2

ZFHPSwT7rk

Masa reakcyjna osiąga temperaturę 160°C. Rys. 3

6iLKxDe0u5

Masa reakcyjna po 1 godzinie ogrzewania w określonej temperaturze. Rys. 4

KGi8RnyT2P

Masa reakcyjna po 18 godzinach ogrzewania w określonej temperaturze zmienia kolor na czerwony. Rys. 5

QPSmqKuMl6

Po 36 godzinach mieszaninę reakcyjną schładza się do temperatury pokojowej. Następnie dodaje się 9,6 g wodorotlenku sodu rozpuszczonego w 24 ml wody i mieszaninę reakcyjną poddaje się działaniu wrzenia zwrotnego przez 2 godziny przy energicznym mieszaniu. Występuje znaczne uwalnianie metyloaminy lub amoniaku, nawet po załadowaniu 5 gramów!!! Rys. 6

Tc4NMhYgBk

Po 2 godzinach wrzenia mieszaninę reakcyjną schładza się do temperatury pokojowej i rozdziela na różne warstwy. Rys. 7

YnXh4fmrVs

Warstwa wodna jest odrzucana. Do czerwonej warstwy organicznej dodaje się 32,1 ml kwasu solnego (14% aq HCl) lub 20 ml 44% kwasu siarkowego H2SO4. Rys. 8

KPupFWhod6

Mieszaninę gotuje się pod chłodnicą zwrotną przez 2 godziny. Po zagotowaniu kolor zmienia się na ciemnozielony w przypadku traktowania kwasem solnym, natomiast pozostaje brązowy w przypadku traktowania kwasem siarkowym. Rys. 9
SfZFdgAQJR

Następnie roztwór schładza się do temperatury pokojowej. Pożądana warstwa wodna jest oddzielana, a warstwa organiczna jest dalej przemywana wodą. Dodaje się roztwór NaOH (7,5 g w 30 ml wody). Po dodaniu zasady kolor ponownie staje się brązowy. Rys. 10
G7Y0GR12uP

Metamfetamina jest ekstrahowana z warstwy wodnej kilkoma porcjami DCM. Rys. 11

Ezcdl16iOo

Warstwa DCM jest suszona bezwodnym siarczanem sodu i filtrowana przez papierowy filtr. Rys. 12

6wSpQiT7fI

DCM jest destylowany w temperaturze 90°C. Rys. 13

JI8MBwydR9

W kolbie pozostaje brązowy olej wolnej zasady o charakterystycznym zapachu aminy. Rys. 14

7k89Wt1HSZ

Otrzymaną wolną zasadę rozpuszcza się w etanolu i nasyca chlorowodorem aż do uzyskania silnie kwaśnego odczynu. Kolor roztworu również powinien zmienić się na malinowy. Rys. 15

EIAku1oqVh

Otrzymany roztwór odparowuje się do krystalizacji. Ostatecznie uzyskuje się brązową masę. Rys. 16

BGZ2liASNR

Następnie masa jest w pełni krystalizowana. Rys. 17

VBDPeA1ZJN

Do otrzymanej skrystalizowanej masy dodaje się niewielką ilość eteru dietylowego i przenosi na porowaty filtr. Tylko jedno przemywanie eterem dietylowym nie daje czystego produktu. Rys. 18

SLylfgnHTd

Dalsze przemywanie nawet silnie schłodzonym acetonem nie daje absolutnie czystego produktu i prowadzi do znacznych strat ze względu na jego wysoką rozpuszczalność. Rys. 19
BgKSrh7EF9

Końcowym sproszkowanym produktem jest sól chlorowodorkowa metamfetaminy. Rys. 20
BketJ3paT6

Ze względu na fakt, że produkt końcowy jest silnie zanieczyszczony, pomimo użycia wstępnie oczyszczonego P2P, analiza uzyskanych danych zaleca (szczególnie w przypadku większych objętości załadunku 50 g P2P i więcej) obowiązkową destylację z parą wodną uzyskanej zasady wolnej od metamfetaminy po ekstrakcji DCM. Pomoże to uniknąć znacznych dodatkowych strat. Dodatkowo, na podstawie przeprowadzonych eksperymentów, należy zauważyć, że hydroliza kwasem siarkowym jest wygodniejsza i zapobiega jego ulatnianiu się podczas gotowania, w przeciwieństwie do kwasu solnego.

Wydajność chlorowodorku (hydroliza kwasem solnym) po przemyciu eterem dietylowym i acetonem wynosi 2,3 g lub 30,8%.
Wydajność chlorowodorku (hydroliza kwasemsiarkowym) po przemyciu eterem dietylowym i acetonem wynosi 2 , 4 g lub 32,1%. 4 g lub 32,1%.
W przypadku destylacji z parą wod ną wolnej zasady po usunięciu DCM, wydajność wolnej zasady wynosi 2,3-2,4 g lub 38,3-40%.

Późniejsza wydajność chlorowodorku wynosi 2,7-2,8 g lub 36,2-37,5%.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Leuckart jest tak prosty, ale wydajność jest absolutnie śmieciowa.

Gdyby ludzie mogli dowiedzieć się, jak zwiększyć wydajność, bardzo pomogłoby to tajnej społeczności chemicznej.

Podobno chlorek magnezu może być użyty jako katalizator, z tego co znalazłem w sieci, może to pomoże zwiększyć wydajność o kilka punktów procentowych.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Przeprowadziliśmy własne eksperymenty i teraz możemy powiedzieć na pewno o wydajności, jest raport z syntezy.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Wybacz mi moje lenistwo, ale zakładam, że ten raport znajduje się w dziale amfetaminy? Zajrzę tam po skończeniu tego.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Krótki przegląd: Postępy w syntezie amin poprzez reakcję Leuckarta autorstwa Qasima Umara i Mei Luo

Proszę bardzo, ogromny wzrost wydajności i szybkości.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Jestem kompletnym nowicjuszem, ale patrzę na artykuł, który pokazuje ilość użytego ketonu, kwasu mrówkowego i katalizatora.

Notacja, której użyli, zmyliła mnie. Podali 3,00 mmol, dokładnie tak, jak napisano, dla ketonu, 15 mmol dla kwasu mrówkowego lub mrówczanu amonu, nie przyjrzałem się dokładnie, a następnie 15 mmol katalizatora.

Czy mógłbyś wyjaśnić, dlaczego użyli 3,00 mmol, skoro użyli 15 mmol innego odczynnika, a nie 15,00?
 

The_Real_Gus_Fring

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 15, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Nie rozumiem nic z tego gówna w tym artykule, proszę o wyjaśnienie. Jak wysoka jest wydajność, jakich chemikaliów trzeba użyć i jak szybko to gówno przyspiesza? Jeśli to możliwe, po prostu zrób diagram plz.
 

jackofspades

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 9, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Nie mam pod ręką linku, ale czytałem w archiwach Rhodium, że użycie pułapki Deana Starka wypełnionej wodą zwiększyło wydajność. Usuwanie wody w miarę jej powstawania, ale utrzymywanie pułapki pełnej, dawało lepszy wynik.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Czy mogę wiedzieć, jak wygląda rysunek 9 pod chłodnicą zwrotną przez 2 godziny. Jaka jest temperatura?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Witam. Nie mogę dostać N-metyloformamidu. Czy inny materiał może zastąpić N-metyloformamid?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Nie jest to osoba, o którą pytasz, ale znalazłem możliwe obejście, jeśli możesz znaleźć substancję chemiczną.

N metyloacetamid. Nie można go po prostu zastąpić, trzeba zhydrolizować NMeAcet, aby wytworzyć kwas octowy i metyloaminę, wyizolować metyloaminę, przereagować ją z kwasem mrówkowym, podgrzać, a następnie uzyskać NMF.

Można użyć metyalminy i kwasu mrówkowego razem jako substytutu NMF, tak jak działają sole metyloamoniowe lub amid.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
U mnie można dostać roztwór metyloaminy i sole metyloamoniowe. Co to jest NMF?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Jeśli uważnie przeczytasz tekst, będzie on musiał przyjść ci do głowy. Jedna wskazówka:
Jest to jeden z głównych składników.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Przyjęte do wiadomości i dziękuję
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Co to jest współczynnik?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Czy przeczytałeś początek tego wątku? Zrób to uważnie, wszystko jest tam napisane.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Tak, proszę pana, przeczytałem wszystko... ale nadal nie rozumiem, jakiego materiału użyć do zastąpienia N-metyloacetamidu. Może muszę się tego pilnie nauczyć... bo mam 20 małych p2p.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Jeśli masz dostęp do soli metyloamoniowych, czyli mrówczanu metyloaminy, nie potrzebujesz niczego więcej. Jesteś gotowy do pracy.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
To jest chlorek metyloamoniowy.

Można go użyć w tym przypadku, ale nie bezpośrednio.

Należałoby usunąć chlorek za pomocą zasady, a następnie użyć tego roztworu w naczyniu reakcyjnym lub dodać trochę kwasu mrówkowego i podgrzewać, aż cała woda zostanie usunięta, a następnie użyć powstałego metyloformamidu w reakcji.

Działa mrówczan metyloamonu lub n-metyloformamid, ale nie chlorowodorek metyloaminy.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Dziękuję, to dla mnie bardzo przydatne. Czy możesz mi pomóc stworzyć kolejny szczegółowy proces dla kwasu jodowodorowego i efedryny? Chcę zacząć prosto.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Dziękuję, to dla mnie bardzo przydatne. Czy możesz mi pomóc stworzyć kolejny szczegółowy proces dla kwasu jodowodorowego i efedryny? Chcę zacząć prosto.
 
Top