Synteza metamfetaminy. Metoda Leuckarta z P2P.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Leuckart jest tak prosty, ale wydajność jest absolutnie śmieciowa.

Gdyby ludzie mogli dowiedzieć się, jak zwiększyć wydajność, bardzo pomogłoby to tajnej społeczności chemicznej.

Podobno chlorek magnezu może być użyty jako katalizator, z tego co znalazłem w sieci, może to pomoże zwiększyć wydajność o kilka punktów procentowych.
 
View previous replies…

jackofspades

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 9, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Nie mam pod ręką linku, ale czytałem w archiwach Rhodium, że użycie pułapki Deana Starka wypełnionej wodą zwiększyło wydajność. Usuwanie wody w miarę jej powstawania, ale utrzymywanie pułapki pełnej, dawało lepszy wynik.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Krótki przegląd: Postępy w syntezie amin poprzez reakcję Leuckarta autorstwa Qasima Umara i Mei Luo

Proszę bardzo, ogromny wzrost wydajności i szybkości.
 

The_Real_Gus_Fring

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 15, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Nie rozumiem nic z tego gówna w tym artykule, proszę o wyjaśnienie. Jak wysoka jest wydajność, jakich chemikaliów trzeba użyć i jak szybko to gówno przyspiesza? Jeśli to możliwe, po prostu zrób diagram plz.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Co to jest współczynnik?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Czy przeczytałeś początek tego wątku? Zrób to uważnie, wszystko jest tam napisane.
 
View previous replies…

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Dziękuję, to dla mnie bardzo przydatne. Czy możesz mi pomóc stworzyć kolejny szczegółowy proces dla kwasu jodowodorowego i efedryny? Chcę zacząć prosto.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Czy kwas mrówkowy przyspieszy reakcję?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Nie do końca. Ale znacznie poprawi wydajność. Hydroliza z 15% HCl i metanolem jako współrozpuszczalnikiem w temperaturze 115°C znacznie poprawia wydajność. Potrzebne jest do tego naczynie wytrzymujące ciśnienie 5 barów. Szybkie podgrzanie do 115°C - 15 minut - szybkie schłodzenie do temperatury pokojowej.
 

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
A co z użyciem Naoh + metanolu do hydrolizy?
I dlaczego w przypadku użycia hcl + metanolu konieczne jest szybkie schłodzenie?
Jakie proporcje proponujesz zastosować w przypadku dodawania kwasu mrówkowego do reakcji?
1 p2p : 2.5 NMF : 0.7 mrówkowy?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Metamfetamina również hydrolizuje, wracając do P2P. Jeśli więc prowadzisz hydrolizę zbyt długo i/lub w zbyt trudnych warunkach, niszczysz samą metę. W przypadku metanolu potrzebny jest zbiornik ciśnieniowy, ale jest szybki i kompletny. Można również użyć NaOH, nie ma dużej różnicy, wydajność jest jednak wyższa w przypadku HCl.
Hydroliza metanolu jest redukowana przez szybkie ogrzewanie/chłodzenie.
W każdym razie są to dość brutalne warunki, na które narażona jest biedna cząsteczka, powinieneś być tego świadomy.

Dobrej jakości stal nierdzewna (316 lub lepsza) pasywowana gorącym 75% kwasem fosforowym nie będzie miała problemu z 15% HCl*. NaOH nie stanowi problemu dla żadnej stali, co jest zaletą.
*Zaleca się jednak regularną inspekcję, w szczególności w miejscach szwów i spawów, pukanie małym młotkiem i słuchanie, gdy dźwięk nie jest dzwoniący, ale tępy, wskazuje to na korozję. Jak "robienie, robienie, robienie, dudd, robienie..." "dudd" mówi, że jest problem.

Im więcej NMF tym lepiej, mrówkowy powinien mieć 85% mocy lub trzeba dodać trochę wody. Najlepiej robić to pod ciśnieniem, w temperaturze 165-180°C, wtedy reakcja przebiega bardzo szybko.

Co ciekawe, stwierdzono, że jakość NMF ma duży wpływ na wynik (wydajność), różnica wynosiła do 25% w zależności od producenta (i to w przypadku renomowanych marek, takich jak Fluka, Fisher i MERCK). Zawartość wody może być tutaj decydująca. Ponieważ woda jest potrzebna, destylacja całej wody rujnuje wszystko.

Naczynie ciśnieniowe jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w przypadku każdej konfiguracji refluksowej pojawia się problem, że woda/P2P będzie destylować do kondensatora i nigdy nie powróci do reakcji, ponieważ natychmiast przejdzie ponownie w fazę pary po uderzeniu w znacznie gorętszy bulion reakcyjny. Powoduje to, że reakcja jest pozbawiona wody i P2P, mimo że nominalnie znajduje się w optymalnym zakresie.
 

Attachments

  • jzMFoXhdAa.pdf
    580.9 KB · Views: 568
  • qv2njFyg3P.pdf
    304.3 KB · Views: 426

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
@GhostChemist
po co robić 2 hydrolizy? najpierw hydroliza naoh, a potem hydroliza hcl?
Czy nie wystarczy jedna hydroliza z naoh+metanolem?
 

Vinayak

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 24, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Mam problem
Plz pomóż mi ktokolwiek
wyniki są zrobione
Ale dostaje proszek, jak zmienić format szklanych kryształów?
Plz pomóż mi
Błagam
 
Top