Synteza metakwalonu (Quaalude)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Wprowadzenie

W tym temacie można znaleźć właściwości chemiczne i ścieżkę syntezy metakwalonu (Quaalude; 2-metylo-3-(2-metylofenylo)-4(3H)-chinazolinon) z bezwodnika izatojowego i o-toluidyny z wysoką wydajnością. Te substancje prekursorowe są dość powszechne i nie przyciągają dużej uwagi. Można je łatwo kupić w sklepie chemicznym w dobrej cenie. Metody te są elementarne i można je łatwo skalować. Nie zapominaj obezpieczeństwie i stosuj środki ochrony indywidualnej.

Sprzęt i szkło.

  • Kolba gruszkowa 10-50 ml i 100 ml;
  • Kolba Buchnera i lejek (lub mały filtr Schotta);
  • Podgrzewanemieszadło magnetyczne;
  • Chłodnica zwrotna (mała);
  • Stojak retortowy i zacisk do mocowania aparatury;
  • Waga laboratoryjna (odpowiednia 0,01 - 100 g);
  • Pipeta Pasteura;
  • Łaźnia wodna i olejowa;
  • Termometr laboratoryjny;
  • Eksykator próżniowy (opcjonalnie);
  • Aspirator strumienia wody (opcjonalnie);
  • Zlewki 100 ml x2; 50 ml x2; 10 ml x2;
  • Pręt szklany;
  • Kamienie do gotowania;
  • Konwencjonalny lejek;
  • bibuła filtracyjna.

Odczynniki.

  • o-Toluidyna 1,1 g, 0,01 mol;
  • Bezwodnik izatoniowy 1,6 g, 0,01 mola;
  • Eter dietylowy (Et2O) lub aceton i woda destylowana ~50 ml;
  • Dichlorometan (CH2Cl2) 100 ml;
  • Eter naftowy 100 ml;
  • Acetyloaceton 0,39 g, 0,0025 mola;
  • Etanol (EtOH) 95% 30 ml;
  • Kwas chlorowodorowy (HCl) ~10 ml;
  • Metanol MeOH 50 ml.
  • Aceton 50 ml.
8ihd5Tl7Oq

Rozpuszczalny w etanolu i eterze. Nierozpuszczalny w H2O;
Temperatura wrzenia: 406,9 °C przy 760 mm Hg;
Temperatura topnienia wolnej zasady: 113-115 ̊C;
Temperatura topnienia soli HCI: 235-237 ̊C;
Masa cząsteczkowa: 250,301 g/mol;
Gęstość: 1,16 g/cm3 (20 °C);
Numer CAS: 72-44-6.

Procedura

2,2'-dimetylobenzanilid (1)
Mieszaninę bezwodnika izatojowego (1,6 g, 0,01 mola) i o-toluidyny (1,1 g, 0,01 mola) ogrzewa się w kolbie gruszkowej (10-50 ml) do 120 ° C przez 2 godziny z małym chłodnicą zwrotną w łaźni olejowej. Mieszaninę reakcyjną po schłodzeniu rozciera się eterem (lub rozpuszcza brązową mieszaninę w ciepłym acetonie i dodaje wodę w celu rozbicia kryształów). Powstałe ciało stałe zbiera się przez filtrację ssącą na lejku Buchnera (lub małym filtrze Schotta) i rekrystalizuje z mieszaniny 50:50 dichlorometanu i eteru naftowego, otrzymując pośredni aminoamid (2,2'-dimetylobenzanilid) (1): wydajność: 1,7 g (75%); m.p. 110 °C
.
RBWpuPbhit
2-Metylo-3-(2-metylofenylo)-4(3H)-chinazolinon (2)
Mieszaninę 2,2'-dimetylobenzanilidu (0,5 g, 0,0025 mola), acetyloacetonu (0,39 g, 0,0025 mola) w etanolu (30 ml) zawierającym kilka kropli stężonego kwasu solnego refluksuje się przez 1 h w kolbie gruszkowej o pojemności 100 ml. Po schłodzeniu tytułowy związek oddziela się przez filtrację jako sól chlorowodorkowa: wydajność: 0,59 g, (85%), m.p. 235-237 °C
.
ROrgi6I39f

Oczyszczanie

Teraz rozpoczyna się proces oczyszczania. Umieść kryształy w zlewce i dodaj mniej więcej dwukrotną objętość acetonu, wrzuć kilka wrzących kamieni. Pomogą one w szybszym rozpoczęciu wrzenia i utrzymaniu go pod kontrolą. Kryształy nie rozpuszczą się, ale pozostały paskudny fioletowy osad tak. Przefiltruj kryształy i wysusz. Jeśli po wysuszeniu kryształy mają fioletowy odcień, należy je ponownie skrystalizować z metanolu. Aby to zrobić, umieść kryształy w małej zlewce, dodaj wystarczającą ilość MeOH, aby je zwilżyć i zacznij podgrzewać mieszaninę. Niektóre kryształy rozpuszczą się natychmiast, jeśli nie rozpuszczą się wszystkie, doprowadź MeOH do wrzenia i dodawaj MeOH po trochu, utrzymując wrzenie, aż wszystkie się rozpuszczą. Kontynuuj gotowanie, aż odparuje około 20% MeOH. Pozostaw roztwór do ostygnięcia i poczekaj. Po około godzinie pojawią się kryształy, które przylgną do ścianek probówki, poczekaj, aż upewnisz się, że wszystkie kryształy się uformowały i przefiltruj. Użyj acetonu, aby zmyć kryształy z kolby i wypłukać jak najwięcej paskudnego fioletowego nalotu z kryształów na bibule filtracyjnej. Zachowaj zarówno roztwór, jak i kryształy.

Rekrystalizacja trochę pomoże, ale nie oczyści kryształów. To, co się stało, to fakt, że podczas reakcji, paskudna fioletowa substancja owinęła się wokół i wewnątrz struktury krystalicznej metakwalonu, a rekrystalizacja utworzy nową powierzchnię, więc płukanie acetonem będzie w stanie uzyskać resztę. Teraz powtórz opisane powyżej gotowanie w acetonie, przefiltruj i wysusz. Powinieneś otrzymać proszek o barwie od stalowoszarej do białej, jeśli tak, zatrzymaj się i odłóż tę partię na bok, jeśli nie, wykonaj kolejne płukanie acetonem.

Pamiętasz roztwór, który zachowałeś po rekrystalizacji powyżej? Jest to paskudnie purpurowa substancja, MeOH, aceton i metakwalon. Wrzuć do roztworu kilka wrzących kamieni i zagotuj połowę objętości. Pozostaw do ostygnięcia, a wytrąci się więcej metakwalonu. Można go oczyścić acetonem, jak opisano powyżej, a wynik dodać do gotowej partii. Możesz powtarzać ten proces, aż prawie cały metakwalon zostanie odzyskany z roztworu, ale każdy odzysk będzie mniej czysty. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, połącz cały odzyskany produkt i wykonaj ostatnie gotowanie acetonu, aby go oczy
ścić.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Aaaargh, wyprzedziłeś mnie.
Istnieją jednak inne drogi, zaczynające się od innych materiałów. Często materiałem wyjściowym jest coś takiego jak toluen i antranilan metylu lub bezwodnik ftalowy. Albo nawet rękawiczki winylowe.

Myślę, że najbardziej elegancką drogą OTC do tej syntezy jest toluen i antranilan metylu.
Toluen należy poddać działaniu mieszaniny nitrującej kwasu siarkowego i azotowego, uzyskując racemiczny nitrotoluen, który następnie można łatwo oddzielić w temperaturze krzepnięcia, uzyskując o-nitrotoluen. O-nitrotoluen jest następnie refluksowany nad cyną z dodatkiem HCl w celu otrzymania o-toluidyny.
Antranilan metylu jest dostępny jako substancja zapachowa/smakowa od różnych dostawców w przemyśle perfumeryjnym. Można go łatwo zdemetylować za pomocą NaOH, uzyskując kwas antranilowy, który można następnie stosować razem z o-toluidyną.

Problem z tym lekiem polega na wysokich dawkach potrzebnych do osiągnięcia efektu. Normalna dawka wynosi około 400 mg, co utrudnia osiągnięcie progu rentowności. Szczerze mówiąc, trudno jest uzyskać czysty, biały produkt końcowy.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Reakcja wygląda na prostą, ale jest nieco trudna do przeprowadzenia, bardzo trudno ją wyczyścić i można stracić partię szklanych przyrządów.
O-toluidyna jest rakotwórcza i bardzo prawdopodobne jest, że spowoduje raka pęcherza moczowego i wymaga dobrych środków ostrożności.
Nie sądzę, aby łatwo było zsyntetyzować czystą o-toluidynę, najlepszym sposobem jest zakup substancji (jeśli można)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Naprawdę? Jaki jest główny problem z syntezatorem według Ciebie?

I tak, synteza metachalonu jest niechlujna, wytwarza zawiesiny podobne do czekolady, dużo zapachu oraz długą i trudną obróbkę z dużą utratą wydajności. Toluen jest lepszy niż aceton do oczyszczania surowego mq.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Znam takie sposoby. Opisałem tutaj najprostszy sposób dla osób o niskich umiejętnościach słuchowych. Bezwodnik izatoniowy i o-toluidynę można kupić w sklepie chemicznym.
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
o-Toluidyna ma około 200 stopni temperatury wrzenia, nie jest zbyt lotną cieczą, ale zgadzam się ze środkami ostrożności.
 
Last edited by a moderator:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18


W rzeczywistości mogę kupić o-toluidynę, więc nie mam doświadczenia w produkcji tej substancji, ale kiedy rozmawiam z innymi chemikami, mówią mi, że synteza tej substancji jest bardzo kłopotliwa, ponieważ naczynie reakcyjne jest trudne do czyszczenia, a substancja jest toksyczna.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18

Masz rację, że nie jest łatwo wdychać opary tej substancji i spowodować zatrucie, jeśli środki bezpieczeństwa są dobre, ale zapewnienie, że produkt końcowy (Quaalude) zsyntetyzowany przez chemika jest wolny od substancji toksycznych, jest trudne.
Jeśli chemik sam używa substancji lub pozwala innym jej używać, musi upewnić się, że produkt jest bardzo czysty.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Naprawdę? Ponieważ żaden chemik, z którym rozmawiałem, nie miał żadnych problemów z tym syntezatorem, podobnie jak ja. Na youtube jest również bardzo obszerny film, więc naprawdę nie ma potrzeby, abym produkował kolejny:
Czyszczenie szklanych naczyń nigdy nie sprawiało mi trudności, wystarczyło przemyć je wodą, NaOH i w razie potrzeby DCM lub toluenem. Chociaż film koncentruje się na racemicznej separacji p-toluidyny poprzez pośrednie użycie szczawianu, pokazuje również syntezę toluidyny, a jeśli materiałem wyjściowym był czysty o-nitrotoluen, produktem byłaby również o-toluidyna.
.
O-toluidyna jest śmierdząca i toksyczna przy długotrwałej ekspozycji, ale każdy prawdziwy kucharz lub chemik i tak zrobiłby to w zadymionym pomieszczeniu.
Ale jeśli chodzi o metakwalon, w pełni zgadzam się z bałaganem. A prawdziwą robotą w tym syntezatorze jest sprzątanie, o czym również wspomniano w oryginalnym poście. "Paskudny fiolet", lub jak to często bywa, paskudny brąz, jest nie do zaakceptowania i wymaga DUŻO pracy, aby się go pozbyć.
Jest taki odcinek Farmakopei Hamiltona Morrisa, w którym bada on pochodzenie metakwalonu w Afryce Południowej (która jest jedynym krajem, w którym lek ten jest nadal w powszechnym użyciu) i spotyka się z tajnym kucharzem, który przygotowuje surowy metakwalon na podwórku przy użyciu bardzo prymitywnych technik i bez żadnych środków ochrony osobistej. Opowiada Hamiltonowi o tym, jak czasami oddaje mocz z krwią... Zastanawiam się, jaki jest poziom zachorowań na raka pęcherza wśród użytkowników metakwalonu.
 
Last edited:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Przyznaję, że nie jestem zbyt dobry w tej reakcji, wydajesz się być bardzo doświadczony w tej reakcji, nie syntetyzowałem o-toluidyny, właśnie rozmawiałem z moim przyjacielem o tym, że metakwalon jest trudny w oczyszczaniu i że o-toluidyna jest toksyczna, powiedziałem mu, że dichromian potasu jest również czynnikiem rakotwórczym klasy 1 i wszyscy używamy go regularnie, mój przyjaciel powiedział mi, że o-toluidyna jest bardziej niebezpieczna, zwłaszcza jeśli jest traktowana jako zanieczyszczenie w metakwalonie.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Ponieważ nie byłem zainteresowany środkami uspokajającymi, nie kontynuowałem moich badań i eksperymentów, po prostu zrelacjonowałem to, o czym rozmawiałem z moim przyjacielem i przepraszam za brak rygoru.

Mój przyjaciel, który pracuje w przemyśle farmaceutycznym, powiedział mi, że o-toluidyna jest stosunkowo niebezpieczna i że każdego roku pracownicy zakładów chemicznych chorują na raka z powodu obchodzenia się z tą substancją z powodu złych środków bezpieczeństwa, więc każdy, kto syntetyzuje tę substancję, musi być bardziej ostrożny w kwestii bezpieczeństwa
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Stworzyłem Methaqualone, zaczynając od bezwodnika ftalowego + mocznika, aby uzyskać kwas antranilowy, a następnie połączyłem go z o-toluidyną i lodowatym kwasem octowym (to naprawdę zgrubny zarys, ale to, co pamiętam z głowy), aby uzyskać MQ i odniosłem dość dobry sukces po dopracowaniu.
Przed przystąpieniem do syntezy dobry przyjaciel udzielił mi kilku przyzwoitych rad, dzięki którym odniosłem sukces. Jego podstawowa strategia polegała na uzyskaniu jak najczystszych materiałów wyjściowych, upewniając się, że użyty kwas antranilowy jest czysty (jest to białe krystaliczne ciało stałe, gdy jest czyste) i upewniając się, że o-toluidyna jest niedawno destylowana, że jest klarownym bladożółtym olejem (zwykle, gdy pochodzi od komercyjnego dostawcy, dociera jako ciemnoczerwony olej, ponieważ siedział przez jakiś czas i dla naszych celów jest to niedopuszczalne). Dla naszych celów jest to niedopuszczalne, więc musimy wziąć komercyjną o-toluidynę i destylować ją tuż przed użyciem w syntezie MQ). Podjęcie tych kroków przed wykonaniem syntezy wydaje się pomagać w uzyskaniu w miarę czystego produktu, chociaż kilka razy rekrystalizowałem również produkt końcowy.
Metachalon jest dość prostą syntezą, jednak bardzo trudno jest usunąć z niego wszystkie zanieczyszczenia, aby był całkowicie bezpieczny dla ludzi. Wydaje mi się, że ktoś już o tym wspomniał powyżej, ale powtórzę to jeszcze raz; ta substancja ma reputację powodującą raka pęcherza moczowego z powodu zanieczyszczeń pozostałych po syntezie, więc jeśli zamierzasz używać jej samodzielnie lub dawać ją komuś, zdecydowanie powinieneś poświęcić trochę czasu, aby upewnić się, że zaczynasz od związków o najwyższej czystości, jakie możesz i wykonujesz solidną pracę nad produktem.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Tak, prawdziwa praca w tej syntezie jest tak naprawdę przed i po samej syntezie. Zarówno kwas antranilowy, jak i o-toluidyna mają tendencję do ciemnienia i stają się pełne zanieczyszczeń, jeśli nie są syntetyzowane lub przechowywane z najwyższą starannością. I wreszcie, tak samo jest z samym MQ.
Czy podczas konwersji bezwodnika kwasu ftalowego do kwasu antranilowego udało ci się uzyskać w miarę jasny produkt, czy też stał się on ciemny i zanieczyszczony? Jest to bardzo częsty problem i myślę, że jest to w dużej mierze kwestia starannego przygotowania mieszaniny reakcyjnej wodorotlenku i podchlorynu.
 

Jack

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2021
Messages
53
Reaction score
17
Points
8
Ten wątek jest niedokładny, pierwszy obraz na górze strony to cząsteczka Alprazolam, powinienem być bardziej szczegółowy, ale post, który napisałem powyżej, był taki, że w pierwszym etapie reakcji nie powstaje 2,2' dimetylobenzanilid, zamiast tego powstaje 2-amino-N-(o-tolilo)benzamid (grupa aminowa nie jest przekształcana w grupę metylową).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Przepraszamy, załadowano nieprawidłowe zdjęcie. Naprawiono.
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Wielokrotnie syntetyzowałem metachalon, używając kwasu antranilowego, o-toluidyny, kwasu polifosforowego i lodowatego kwasu octowego. To całkiem proste, ale część, w której neutralizujesz mieszaninę za pomocą węglanu..... obrzydliwe. Spójrz na to (w załączniku).
78C6TFevVu

Próbowałem dwa razy, myśląc, że to porażka. Potem ktoś na SM powiedział mi, że powinienem kontynuować i faktycznie zadziałało!

Oto dobry wątek SM na ten temat: http://www.sciencemadness.org/talk/viewthread.php?tid=156723
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Poza tym, czy ktoś ma irytujące drgawki po zażyciu metakwalonu? Odstawiłem go, ponieważ zarabiam na życie programowaniem i bardzo mi to utrudniało.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Gdzie można dostać kwas antranilowy, ponieważ widzę, że jest on zakazany w Chinach?
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
To takie proste do zrobienia.

Najprostszym sposobem jest uzyskanie antranilanu metylu i poddanie go reakcji z wodorotlenkiem sodu(tutaj). Czy możesz sprawdzić, czy masz antranilan metylu? Jest to najpopularniejszy aromat winogronowy, stosowany również jako środek odstraszający kaczki/gęsi. Problem z antranilanem metylu polega jednak na tym, że jest on estrem kwasu antranilowego, więc może być trudny do zdobycia.

Jeśli więc nie można uzyskać antranilanu metylu, można wytworzyć kwas antranilowy z ftalimidu. Oto kilka filmów:
A ftalimid nie jest w ogóle ograniczony (przynajmniej tam, gdzie jestem). Ale jeśli jest, wystarczy wygooglować "jak zrobić ftalimid". Jest on wytwarzany z bezwodnika ftalowego lub kwasu ftalowego, który również jest łatwy do zdobycia.

Jeśli musisz wybrać dłuższą drogę, obejrzyj ten film NileRed. Jeśli prześledzisz pierwsze 30 minut, zobaczysz, jak możesz wziąć rękawice winylowe zawierające DEHP lub DINP jako plastyfikator i przekształcić je w kwas antranilowy).
 
Top