Synteza metakwalonu (Quaalude)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Aaaargh, wyprzedziłeś mnie.
Istnieją jednak inne drogi, zaczynające się od innych materiałów. Często materiałem wyjściowym jest coś takiego jak toluen i antranilan metylu lub bezwodnik ftalowy. Albo nawet rękawiczki winylowe.

Myślę, że najbardziej elegancką drogą OTC do tej syntezy jest toluen i antranilan metylu.
Toluen należy poddać działaniu mieszaniny nitrującej kwasu siarkowego i azotowego, uzyskując racemiczny nitrotoluen, który następnie można łatwo oddzielić w temperaturze krzepnięcia, uzyskując o-nitrotoluen. O-nitrotoluen jest następnie refluksowany nad cyną z dodatkiem HCl w celu otrzymania o-toluidyny.
Antranilan metylu jest dostępny jako substancja zapachowa/smakowa od różnych dostawców w przemyśle perfumeryjnym. Można go łatwo zdemetylować za pomocą NaOH, uzyskując kwas antranilowy, który można następnie stosować razem z o-toluidyną.

Problem z tym lekiem polega na wysokich dawkach potrzebnych do osiągnięcia efektu. Normalna dawka wynosi około 400 mg, co utrudnia osiągnięcie progu rentowności. Szczerze mówiąc, trudno jest uzyskać czysty, biały produkt końcowy.
 
Top