Potrzebujesz pomocy na temat syntezy Mcat via propio?

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Cześć chłopaki, użyłem tego przepisu z moim przyjacielem, ale mieliśmy z nim pewien problem, szło nam dobrze aż do etapu metyloaminy. Ale podczas aminowania przez metyloaminę, roztwór nie zmienia koloru jak w instrukcji (przybiera żółty kolor w pierwszych godzinach, a potem nie zmienia się nawet przez 1 dzień).
Przy pierwszych próbach po prostu umieściliśmy chłodnicę zwrotną, ale przeczytałem kilka rzeczy, że korek byłby lepszy do uwięzienia metyloaminy, więc spróbowałem tego również, nastąpiła pewna poprawa w kolorze, ale nie w końcowej wydajności,
czy może to być spowodowane wysoką lotnością metyloaminy? Utrzymywaliśmy temperaturę poniżej 35' C i dzieliliśmy dodatek metyloaminy na 3 do 4 porcji przez 10 do 12 godzin

Z tego powodu nasz produkt końcowy ledwo osiągnąłby kilka gramów.

nasza waga wynosiła 25g propio
I robimy własny HBr za pomocą PBr i H2SO4.
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Witam,
Osobiście odkryłem, że dodanie całego roztworu metyloaminy na raz działa najlepiej i najszybciej, jeśli kolor mieszaniny reakcyjnej przechodzi do nieprzezroczystego, bladożółtego koloru i pozostaje tam przez ponad 40 minut, aminowanie powinno być zakończone, a reakcję należy ugasić wodą destylowaną, dając jej więcej czasu może zmniejszyć wydajność, ponieważ zaczynają tworzyć się produkty reakcji ubocznych, w tym czasie należy energicznie mieszać. Jeśli chodzi o skraplacz, uważam, że jest to przesada, ponieważ w przeszłości używałem kolumny vigrux i nie zauważyłem żadnej poprawy w stosunku do częściowego uszczelnienia mojej kolby reakcyjnej (nigdy nie uszczelniaj całkowicie swojego R.F., ponieważ może to prowadzić do wzrostu ciśnienia), chłodnica zwrotna jest obowiązkowa, jeśli planujesz podgrzać reakcję powyżej 39 ° C (w przypadku, gdy DCM jest używany jako rozpuszczalnik), odradzam podgrzewanie reakcji, decydując się na to, aby po prostu się wydarzyło bez kontrolowania temperatury.
 

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Czy bladożółty kolor na pewno wystarczy?
Dlaczego więc eksperci czekają, aż pojawi się czerwony/brązowy kolor?
I jaka była wydajność?
Dziękuję za odpowiedź
 
View previous replies…

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Ostateczny kolor zależy również od rozpuszczalnika, w przypadku DCM bladożółty jest dobry, ale upewnij się, że pozostawisz go na jakiś czas po tym, jak kolor przestanie się zmieniać, aby upewnić się, że nie ma nieprzereagowanego substratu, ponieważ jest on bardzo irytujący i trudny do usunięcia. Jeśli zmieni kolor na czerwonawy, produkty mogły się utlenić. Moja najwyższa wydajność wynosi ponad 90%.
 

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Dobrze
Wkrótce ponownie przetestujemy syntezę. Mam teraz złamaną rękę😁
 

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Fajnie
Nadal nie mogę zrozumieć, dlaczego w tych samouczkach osiągnęli ciemnoczerwony kolor, pomimo użycia DCM jako rozpuszczalnika
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Nie jestem pewien, ale może to mieć coś wspólnego z tym, że produkt końcowy nie jest zanieczyszczony bromoketonem.
 

terads

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Cześć hector
Jak możemy być pewni jakości naszego propiofenonu, jeśli nie mamy żadnej wiedzy o tym, który propiofenon jest oryginalny i wydajny w tej reakcji?
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Analiza temperatury topnienia polega na określeniu temperatury topnienia i porównaniu jej ze znanymi wartościami.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ile bromoketonu otrzymałeś w pierwszym etapie? Czy na pewno wszystko poszło dobrze?
 

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Cóż, nie mierzyłem wagi tego, ale myślę, że był to dobry proces, ponieważ kolor i nasze oczekiwania
Zrobiliśmy Hbr z 20g KBr i 15ml H2SO4 i obliczyliśmy, że to wystarczy dla naszej wagi.
Naszym problemem był etap aminowania, ponieważ kolor nie zmienił się tak jak na filmikach.
 

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Te zdjęcia zostały zrobione kilka godzin po dodaniu wszystkich porcji metyloaminy
 

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Q8mL7AZk5N
ZvfVwkOMop
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Ile DCM zostało użyte?
 
View previous replies…

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
75 ml po procesie bromowania
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Możliwe też, że dodanie metyloaminy z czasem spowodowało odparowanie części DCM. Myślę też, że jest za dużo wody w stosunku do ilości DCM na dnie. Załączyłem zdjęcie pokazujące, jak to wygląda po wygaszeniu reakcji i przeniesieniu jej do lejka Sep oraz dwukrotnym przemyciu wodą destylowaną.
 

Attachments

  • Hwb0aqGOoW.jpg
    Hwb0aqGOoW.jpg
    234.7 KB · Views: 28

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Rozumiem twoje uwagi, ale nie wydają się one na tyle skuteczne, by uczynić nasz produkt gównem.
Nie wierzę, że nadmiar wody może zmienić jakiekolwiek okoliczności.

Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy propiofenon jest bezbarwny czy lekko żółty?
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Woda w mieszaninie reakcyjnej z pewnością spowalnia wszystko, starając się unikać jej nadmiaru.
W przypadku mojego substratu ma on lekki żółty odcień, zarówno halogenowany, jak i niehalogenowany.
 
Top