Jednoetapowa synteza dekstroamfetaminy

noMoneynoHoney234

Don't buy from me
Member
Joined
May 28, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Czy jest jakiś sposób na zastąpienie wodoru? Czy można użyć NaBH4?
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Wydaje mi się, że zamiast Pd/C i H2 można użyć Hg/Al.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Trochę do bani, gdy odczynniki są droższe niż produkt końcowy.
Produkt: (4S,5R)-(-)-4-METHYL-5-PHENYL-2-OXAZOLIDINONE
Ilość: 5kg
Cena: USD 8597.00
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Chińczycy oferują go w cenie 500 USD za 1 kg. Czystość może być jednak wątpliwa.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Drogi, oto nasza najlepsza oferta dla Ciebie:

1.Product:(4S,5R)-4-Methyl-5-Phenyloxazolidin-2-One, CAS:16251-45-9.

2. cena:1739,6 USD / kg, w tym opłata za wysyłkę, od drzwi do drzwi na podstawie 5 kg (cena całkowita to 8695 USD)

3. opakowanie: 5 kg / worek * 1 worek, 1 karton

(2 warstwy * 0,24 mm / warstwa worki wewnętrzne PET klasy spożywczej / farmaceutycznej + 1 warstwa * 0,24 mm / warstwa

worek z folii aluminiowej PET klasy spożywczej / farmaceutycznej + 5-warstwowy karton z tektury falistej)

4. dostawa: Od razu z naszego magazynu po otrzymaniu płatności.

5. płatność: T / T z góry.

6. ważność: 10 dni roboczych.
 

dummy dummietis

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Dziękuję za interesującą trasę, kochanie. Wygląda na to, że może działać z generatorem gazu Kipp do uruchomienia syntezy.
Tzn. kolba jest naładowana 100 g (4S,5R)-(-)-4-metylo-5-fenylo-2-oksazolidynonu i 5,66 g Pd/C.
Kipp jest naładowany 36,37 g Zn. Dodano kwas i synteza przebiega naturalnie pod standardowym ciśnieniem i RT, aż cały Zn przereaguje.

Kwestią dyskusyjną jest to, jak szybko katalizator stanie się obojętny i jak wpływa na to czystość głównego prec?
 

JassyPinkMan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 30, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Witam. Czy możliwe jest użycie niklu Raneya w reakcji?
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Podjąłem kolejną próbę zrozumienia tej transformacji, ale jedyne co otrzymałem jako wynik hydratacji w obecności Pd/C to transformacja oksazolidynonu do aminoketonu, tj:

(4S,5R)-(-)-4-methyl-5-phenyl-2-oxazolidinone+H2 = (1R,2S)-2-amino-1-phenylpropan-1-one

Ale kompletnie nie rozumiem JAK to jest przekształcane w amfetaminę? Czy ktoś może wyjaśnić ten temat, proszę?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Cześć, czy przeprowadziłeś tę syntezę?

Nie mogę odpowiedzieć na pewno. Zakładam, że uwodnione atomy tlenu H2 i gazowy CO2 są uwalniane jako jeden z produktów reakcji.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Od czasu do czasu spróbuję. Ale najpierw chcę zrozumieć zasadę działania.

Jeśli działa dokładnie tak, jak napisano w dokumencie, to zakładam, że reakcja musi być okresowo zatrzymywana w celu usunięcia CO2. To nie jest problem.

Problem polega na tym, że hydratacja oksazolidynonu prawdopodobnie doprowadzi nas do aminoketonu, kiedy uwolni się cząsteczka O, utworzy się H2O i nasz katalizator jest gotowy((((
A może jest coś zupełnie innego?
 

madmax777

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 5, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Czy pojawi się film wideo dla tej procedury?
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Czy ktoś odniósł sukces z tym syntezatorem? Nie śpię, nie jem, myślę i myślę.

Pierwsze pytanie dotyczy Pd/C 10% (50% wody mokrej). To jak wiem odnosi się do zawiesiny wodnej. Wygląda to prosto, ale nie jest: to, czego nie mogę potwierdzić, to waga. Jak wspomniano, do eksperymentu użyto Pd/C jak poniżej: "0,34 g 10% palladu na węglu (50% wody mokrej)".
Czy oznacza to 0,34g 10% Pd/C + 0,34g wody zamienionej w zawiesinę? Czy też jest to 0,34g gotowej zawiesiny tj. 0,17g Pd/C + 0,17g wody?

Drugie trudne pytanie o odgazowanie. CO2 pojawia się jako produkt uboczny tej reakcji. Jakaś stosunkowo niewielka jego część zostanie rozpuszczona w etanolu, jak szacuję około 15%. Kolejne 10% wypełni reaktor. Dla reszty CO2 wymagane jest odgazowanie. Nawet zastosowanie H2 pod ciśnieniem 2 atm nie rozwiąże problemu (albo musimy zastosować H2 pod ciśnieniem 10 atm, to szalona historia ahahah).
Pytanie brzmi JAK, do kurwy nędzy, określić punkt, w którym należy zablokować H2 i odgazować reaktor z CO2?
 
Last edited:
Top