p2np nie rozpuszcza się, moja pierwsza synteza.

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
jak mogę dodać kogoś, aby wyraził swoją opinię? Chciałbym dodać / wspomnieć o 2 członkach w tym temacie.
@gpatreon
drugiego gościa poszukam
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Kim jest @gpatreon? lol

Ogólnie zgadzam się z @Never to sleep. Moim zdaniem można oczyścić laboratorium z Hg i kontynuować wszystkie środki bezpieczeństwa. Zgodnie z twoim obciążeniem reakcyjnym, nie sądzę, że zanieczyściłeś zbyt wiele.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Tak, dokładnie
ofc nie
tak

Możesz w ogóle nie używać GAA, jak powiedziałem w moim samouczku tutaj.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Jutro przeprowadzę kolejną syntezę (jeśli będę miał szczęście 2).
Dużym zmartwieniem jest dla mnie rtęć w produkcie końcowym.
umyję mój amalgamat 2X.
i użyję gorącego IPA do rozpuszczenia p2np.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oke dziękuję za wkład. w mojej pierwszej syntezie / pierwszej próbie. użyłem colled IPA i zmieszałem dużo ze szklanym prętem, ale nie rozpuściłem (p2np). Następnie podgrzałem go (z tyłu głowy, że temperatura wrzenia IPA wynosi tylko 60 stopni),
zrobiłem Mcguyvera i próbowałem jakoś podgrzać go w płaszczu grzewczym 1L (zrobiłem to w 3-głowicowej kolbie 250 ml).
Zrobiłem to na najniższym ustawieniu, ale myślę, że było za gorąco (to była moja pierwsza próba użycia płaszcza grzewczego, więc nie znam zakresu temperatur). Stało się bardzo palące w moich oczach (więc przestałem imideatly, zdrowie = ważniejsze).
(( p2np został rozpuszczony, ale po wyjęciu go ze źródła ciepła stał się papkowatym puszystym roztworem)).
pytanie: czy to normalne? czy nie? ( palące uczucie alkoholu w moich oczach)

Znowu wszystko jest dla mnie nowe, to była moja pierwsza próba z chemikaliami takimi jak p2np.
Jutro otrzymam 2l płytę grzejną (z łożyskiem) z amazon.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Wracając również do mojej pierwszej syntezy, roztwór (dodanie alki do rozpuszczonego roztworu amalgamatu p2np) pojawił się z przezroczystą warstwą na wierzchu, którą zebrałem w proporcji iPA 50/50 (do dalszej syntezy).
Ale zabawne jest to, że po usunięciu górnej warstwy wymieszałem całą mieszaninę i 24 godziny później na wierzchu znów pojawiła się jasnożółta warstwa.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Co otrzymano z dwóch warstw (przezroczystej i żółtej)? Czy je zakwasiłeś?
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Nie wiem jeszcze, nie zakwaszałem go, ponieważ nie poświęciłbym czasu i wysiłku na tę nieudaną próbę (trzymałem 2 warstwy oleju oddzielnie, zakwaszę je po mojej nowej syntezie. wtedy mam już pod ręką roztwór kwasu / acetonu, więc nie tracę na to 3 razy więcej czasu). )
(( zakwaszę je oczywiście nie razem w 1 mikserze!))
I przypadkowa uwaga: trzymałem roztwór ponownie przez 24 godziny i pojawiła się kolejna (ale cienka i bardziej ciemnożółta) górna warstwa (tę wrzucę do talii z inną zawartością w zlewce).
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Dzisiaj nie podjąłem kolejnej próby zrobienia AMF.
Ponieważ są wakacje i dobra pogoda, więc wiele osób jest na zewnątrz.
Ale wykorzystałem ten czas pożytecznie i zrobiłem wiadro z pompą wodną dla moich skraplaczy, więc nie tracę wody (woda wylotowa wraca do wiadra i jest zasysana z powrotem przez pompę wodną do skraplacza wejściowego).
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Więc dzisiaj druga próba.
Znowu problemy z p2np.
Rozpuściło się całkowicie, ale po pozostawieniu go w temperaturze pokojowej znów stało się papkowate.
Dodałem GAA, mieszałem na gorącej płycie, ale nie odniosłem wielkiego sukcesu (GAA ma obrzydliwy zapach, który jest ekstremalnie penetrujący i długo się utrzymuje).
Amalgamat był dobry, ale popełniłem duży błąd! Po wypłukaniu nałożyłem zatyczkę na kolbę, aby zablokować dostęp tlenu (zakładałem płaszcz przeciwdeszczowy @Never to sleep ;), i inne rękawiczki), a następnie wyciągnąłem zatyczkę, gówno prawie eksplodowało! uwolniło się wysokie ciśnienie i wysoka temperatura. (Byłem niepewny, aby włożyć p2np, ponieważ był bardzo gorący), więc włożyłem go na sekundę do zimnej kąpieli wodnej, aby trochę ostygnąć.
Następnie dodałem papkowaty p2np, ale bez natychmiastowej interakcji. dopiero po intensywnym potrząsaniu temperatura wzrosła, w sumie spędziłem około godziny potrząsając, aby go rozgrzać do ostygnięcia, gdybym nadal potrząsał i chłodził. (Domyśliłem się, że przegapiłem miejsce, w którym należy umieścić p2np w amalgamacie.
Dodałem roztwór alki i "zamieszałem", gwałtowna reakcja (dużo bąbelków),
30min później: górna warstwa nadal się tworzyła, więc zamieszałem 3 razy.
Wziąłem 3 shouwery (czuję niepokój, gdy myślę o Hg).
Teraz jestem w piżamie i nie chcę patrzeć (opary w mojej wygodnej piżamie, a potem idę spać z nią ....).

Pytania:
-Czy to normalne, że ekstremalny wzrost temperatury (od amalgamatu)?
-Gdybym dodał p2np, temperatura wzrosłaby bardziej w wyniku interakcji z amalgamatem? / Czy nie jest to związane z ciepłem? (dodanie p2np)
- Nadal jestem zaniepokojony tymi oparami Hg. W sumie wdychałem je maksymalnie 5 razy (opary lub w pokoju / ogrodzie, gdzie opary były nadal obecne),
czy ktoś może mi podać jakieś liczby lub informacje, aby mnie uspokoić? (Wiem, że nie używanie Hg jest najlepsze, ale nie jest opcją, ponieważ wydałem tyle pieniędzy na tę konfigurację / metodę (musiałem kupić wszystko))

dzięki
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Cześć, czy masz na myśli wzrost temperatury podczas tworzenia amalgamatu?

Tak, reakcja redukcji jest bardzo egzotermiczna.

Dlaczego nie używasz respiratora? To prosty sposób na ochronę.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oto moja aktualizacja.
-Roztwór z drugiej syntezy (miał w sobie dużo wody na dnie, ale użyłem trochę siarczanu magnezu (który później odfiltrowałem)), stał się prawie idealnie pomarańczowy po 1 kroplówce roztworu kwasu (ph było nadal wysokie i zabawne było to, że musiałem dodać dużo roztworu kwasu / IPA, aby uzyskać 5-6).
-2 pozostałe roztwory z mojej pierwszej syntezy wyszły najlepiej lol.
-pierwsza warstwa (24 godziny później / i rozcieńczona 1/1 z IPA) normalna transformacja soli (z resztkami płynu trochę różowego, więc zakwaszona trochę za dużo)
-druga warstwa (oddzielenie po 48 godzinach bez rozcieńczania alkoholem) stała się prawie jak produkt końcowy (roztwór zgęstniał po zakwaszeniu i stał się "mokrą pastą").
Nadal muszę je przefiltrować i umyć, ale zrobię to z moją nową pełną syntezą.

Pytanie: są tu 2 filmiki (AMF z AI/Hg). Dlaczego w jednym dodaje się trochę wody (50ml) z p2np i IPA? (w drugim nie, i używa się p2np tylko z IPA ((i GAA...)).
Jaki jest powód dodawania trochę wody?
@Marvin "Popcorn" Sutton @G.Patton.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
przeczytaj o tym w tym temacie: bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/dextroamphetamine-synthesis-nabenhower-1942.388/
 
Top