p2p z syntezy bmk potwierdzone?

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Czytałem wątek Tora o p2p z proszku bmk i o tym, jak to robi, co wydaje się całkiem proste, ale widzę, że wiele osób wciąż ma problemy z uzyskaniem klarownego oleju lub osadu.
Czy metoda Tora jest w 100% przetestowana i działa (wydaje się solidna, więc jestem zdezorientowany, dlaczego ludzie wciąż mają problemy i próbują z nią zadzierać?
Oto synteza Tora


"Zamierzamy przygotować 1 kg BMK
bierzemy 5-litrową kolbę z podwójną szyjką
dodajemy 500 ml wrzącej wody. zaczynamy od miksera.
teraz powoli dodajemy 1 kg soli BMK. następnie dodajemy 1 litr kwasu sulfonowego. teraz podłącz refluks i podgrzej zawartość kolby do maksymalnej temperatury. plus minus 130 ° C. użyj mocnego mieszadła
Gotować w refluksie przez 4 godziny.
zebrać górną warstwę i przelać ją do kubka pomiarowego.
pozostawić dolną warstwę do ostygnięcia i zachować na następny raz. (nie mamy odpadów chemicznych dla tej metody przygotowania).

teraz zagotuj 1 litr wody i dodaj go do miarki. użyj miksera ręcznego, aby wszystko wymieszać.
Po kilku minutach mieszania, pozwól miarce ostygnąć do temperatury pokojowej.
usuń górną białą warstwę (jest to woda i odpady, których nie potrzebujemy)
dolna warstwa jest oczyszczona P2P i gotowa do użycia.

ps: w tym przygotowaniu nie musimy się martwić o wodę pozostałą w naszym P2P, ponieważ woda waży mniej niż P2P".
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dla mnie sztuczką, aby nie uzyskać szlamu dla cas 5449-12-7 było rozpuszczenie we wrzącej wodzie do klarownego roztworu, wyłączenie ciepła i ostrożne dodanie h2so4 conc.
To dało mi natychmiastową konwersję z akceptowalną wydajnością, z warstwami tworzącymi się natychmiast, ale nadal refluksowałem 30 minut, aby się upewnić. W przeciwieństwie do tego, kiedy się spieszyłem i nie rozpuściłem całkowicie mojego glicynianu, żadna ilość refluksu nie była w stanie spowodować reakcji ciał stałych i musiałem je przefiltrować.
Uważaj na rozpryskiwanie podczas dodawania kwasu.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Jaka była wydajność?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ekstrahowałem rozpuszczalnikiem zaraz po, nie robiłem pomiarów i bez problemu zaliczyłem 70% teorii
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
W przypadku H2SO4 warstwy oddzielają się natychmiast, ale nie oznacza to, że masz P2P. Jest to po prostu oddzielony kwas glicydowy. Właśnie spróbowałem i otrzymałem dwie warstwy bez zapachu.
 
View previous replies…

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Czy próbowałeś trasy fosforowej? Czy muszę dodać suchy proszek bezpośrednio do gorącego kwasu, mieszając, czy też proszek należy rozpuścić w wodzie przed dodaniem?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Miałem dobre wyniki z rozpuszczaniem zarówno w minimalnej ilości wody, jak i 1L wody/kg. Oba sposoby były ciepłe, a następnie kwas i refluks.
Nie mogę powiedzieć, ile jest minimalne w porównaniu do 1L/kg.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Myślę, że kluczem jest dodanie 85% kwasu fosforowego zamiast 75% i refluks przez ponad 4 godziny.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
W moim przypadku problem polegał na tym, że nie udało mi się osiągnąć temperatury powyżej 120°C z powodu wody. W rezultacie wydajność była bardzo niska: 1kg (5449-12-7) - 400g/Milky Color (P2P). Teraz robię to bez wody tylko z H3PO4 85% (1 L H3PO4 na 750g 5449-12-7) od tego czasu dochodzę do 135 ° C i 60-70% wydajności bez tego zabarwienia mleka.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Jak długo refluksować?
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Od miejsca, w którym temperatura osiągnęła 135°, 4 godziny. Ważne jest, aby powiedzieć, że pracuję z mieszadłem napowietrznym! Ponieważ z powodu braku wody bardzo mało BMK 5449-12-7 rozpuszcza się i osiada na dnie.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Świetnie, fantastycznie. Ponieważ istnieje wiele wersji i większość z nich wydaje mi się nieefektywna.
Czy destylujesz z parą wodną, czy po prostu oczyszczasz za pomocą prostej destylacji?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
@Acab1312 wypróbuję twoją wersję syntezy. Jedno pytanie: Jak silne jest mieszanie podczas 4h refluksu? Czy w ogóle mieszać? (bez mieszania z wrzącymi kamieniami). Dziękuję.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Witam, tak, używam mieszadła górnego z dużą prędkością, aby nie rozpryskiwało się w tłoku podczas mieszania RM.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Teraz przeprowadzono test z wkładem @Acab1312 (cała zasługa należy do niego), a wyniki były całkiem przyzwoite.

2000 ml 85% kwasu fosforowego podgrzano do około 65°C. 1500 g BMK 5449-12 dodawano małymi porcjami i mieszano. Mieszaninę reakcyjną ogrzano do 135°C i utrzymywano w temperaturze wrzenia przez 4 godziny.
Warstwy rozdzielono, a warstwę wodną/kwasu fosforowego ekstrahowano DCM. (Zabawne, że warstwa DCM znajduje się powyżej, ze względu na wysoką gęstość kwasu fosforowego). Połączone ekstrakty przemyto wodą, solanką i nasyconym roztworem wodorowęglanu, aby uzyskać neutralne pH.

Po wysuszeniu nad bezwodnym siarczanem sodu rozpuszczalnik odparowano pod normalnym ciśnieniem.
Otrzymano 818 ml (813 g) złotobrązowego surowego P2P. Wydajność: 80,93%
ZEvun9WcL2











Surowy P2P oddestylowano pod zmniejszonym ciśnieniem uzyskując 656 ml (652 g) bladożółtego, czystego 1-fenylo-2-propanonu aka P2P, fenyloacetonu. Wydajność: 64,90%

Wd0vscU73f


Piękny kwiatowy zapach czystego P2P jest po prostu cudowny.
 
View previous replies…

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Wygląda to fantastycznie.
Pytanie, dlaczego nie destylować dcm pod próżnią w nieco wyższej temperaturze, w ten sposób usuwa się również wodę i eliminuje potrzebę późniejszego stosowania środka rozpuszczającego?
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Czy mówiąc o oddzieleniu warstw i ekstrakcji DCM miałeś na myśli poczekanie, aż warstwy się rozdzielą i dodanie DCM do całego RM, czy dodanie DCM tylko do mlecznej warstwy (kwasu fosforowego) i połączenie jej z ciemną warstwą? Otrzymuję więcej brudnego p2p z ciemniejszej warstwy, ale wydajność jest jak dotąd świetna.

B9kyTdZex6
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
DCM jest dodawany tylko do dolnej, mlecznej warstwy. Warstwy są oddzielane za pomocą lejka rozdzielającego. Jeśli chodzi o temperaturę 110 C, którą można zastosować w wersji @w2x3f5, tutaj zakończenie reakcji trwałoby bardzo długo. Nie mam dostępu do HPLC/MS/UVS więc nie mogę sprawdzić dokładnie czystości. Analizowanie substancji poprzez patrzenie na obraz o niskiej rozdzielczości zdecydowanie nie jest ogólnie przyjętą metodą chemii analitycznej. ;)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Moje pierwsze eksperymenty dotyczyły temperatur powyżej 110 stopni, a roztwór kwasu glicydynowego zmienia kolor z żółtego/pomarańczowego na brązowy, gdy jest przegrzany, a wydajność spada. Mój wniosek opiera się na doświadczeniu w tej hydrolizie, jakość zdjęć ma drugorzędne znaczenie. Tak więc wydajność substancji po destylacji daje wyczerpującą odpowiedź.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
zbyt wysoka temperatura
 
View previous replies…

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Czy jest to metoda destylacji z parą wodną? Uważam, że ta droga jest trudniejsza do skalowania pod względem czasu
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
W tym kontekście mówimy o reżimie temperaturowym mieszaniny. Co więcej, w kuchence mikrofalowej w temperaturze 60-80 stopni reakcja dekarboksylacji przebiega jak wulkan.
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 26, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Thnx man naprawdę uwielbiam tę metodę. Czy możesz wyjaśnić, jak myjesz p2p i doprowadzasz ph do neutralnego? Chciałbym zobaczyć proporcje.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
To niesamowicie wysoka wydajność dla 5449 bmk, dobra robota, spróbuję. Zwykle uzyskuję około 40-50% z trasy HCL.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Właśnie to zrobiłem, uzyskując około 70% użytego glicynianu.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Bez wątpienia można również destylować DCM. Nie pozostawiłbym wody w P2P przed destylacją próżniową z następującego powodu. Patrząc na cząsteczkę wody i jej masę cząsteczkową, woda ma bardzo wysoką temperaturę wrzenia. Co więcej, entalpia parowania wymaga dodatkowej ilości energii. Ta energia również zmusi P2P do odparowania, choć w bardzo małych ilościach. Dlaczego więc miałbym to robić, skoro suszenie z użyciem środka suszącego jest prostym zadaniem.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
To prawda, ale myślę, że prościej byłoby destylować pod próżnią z dwóch powodów.
1-bmk jest tani i łatwy do zdobycia.
2 - ilość p2p, która się przedostanie, jest znikoma, a zamierzasz ponownie użyć tego samego dcm, więc p2p zostanie odzyskane w następnej rundzie.

Więc zasadniczo zaoszczędziłoby to trochę czasu, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to zmienić kolbę odbiorczą i nie bawić się rozpuszczalnikiem.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Wolę przeprowadzać te etapy oddzielnie i mieć tylko pożądany produkt do końcowej destylacji próżniowej.
 
Top