p2p z syntezy bmk potwierdzone?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dla mnie sztuczką, aby nie uzyskać szlamu dla cas 5449-12-7 było rozpuszczenie we wrzącej wodzie do klarownego roztworu, wyłączenie ciepła i ostrożne dodanie h2so4 conc.
To dało mi natychmiastową konwersję z akceptowalną wydajnością, z warstwami tworzącymi się natychmiast, ale nadal refluksowałem 30 minut, aby się upewnić. W przeciwieństwie do tego, kiedy się spieszyłem i nie rozpuściłem całkowicie mojego glicynianu, żadna ilość refluksu nie była w stanie spowodować reakcji ciał stałych i musiałem je przefiltrować.
Uważaj na rozpryskiwanie podczas dodawania kwasu.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
W przypadku H2SO4 warstwy oddzielają się natychmiast, ale nie oznacza to, że masz P2P. Jest to po prostu oddzielony kwas glicydowy. Właśnie spróbowałem i otrzymałem dwie warstwy bez zapachu.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tak myślisz? Oddzielone od czego? I co pozostaje po oddzieleniu?
BMK ma dość lekki aromat, porównywałeś z zapachem po refluksie?
Nie twierdzę, że nie wiesz, jak pachnie, ani że się nie mylę, po prostu chcę wiedzieć.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Oddzielone od sodu :). Właściwie to zmagam się teraz z 5449. Wypróbowałem kilka metod i jak dotąd uzyskałem 1 ml z 10 g. Spróbuję kwasu fosforowego o stężeniu 110. Kiedy dodaję kwas do 5449, bardzo szybko zamienia się w olej, ale nie jest to p2p. A może mój 5449 nie jest prawdziwym 5449
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
W porządku, może tak być.
Mogę mówić o dużej skali i tym razem z 2-3 godzinnym refluksem, ale fosforowy i cytrynowy działają świetnie. Dla cytrynowego 25kg/20kg 5449.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Czy próbowałeś trasy fosforowej? Czy muszę dodać suchy proszek bezpośrednio do gorącego kwasu, mieszając, czy też proszek należy rozpuścić w wodzie przed dodaniem?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Miałem dobre wyniki z rozpuszczaniem zarówno w minimalnej ilości wody, jak i 1L wody/kg. Oba sposoby były ciepłe, a następnie kwas i refluks.
Nie mogę powiedzieć, ile jest minimalne w porównaniu do 1L/kg.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Teraz przeprowadzono test z wkładem @Acab1312 (cała zasługa należy do niego), a wyniki były całkiem przyzwoite.

2000 ml 85% kwasu fosforowego podgrzano do około 65°C. 1500 g BMK 5449-12 dodawano małymi porcjami i mieszano. Mieszaninę reakcyjną ogrzano do 135°C i utrzymywano w temperaturze wrzenia przez 4 godziny.
Warstwy rozdzielono, a warstwę wodną/kwasu fosforowego ekstrahowano DCM. (Zabawne, że warstwa DCM znajduje się powyżej, ze względu na wysoką gęstość kwasu fosforowego). Połączone ekstrakty przemyto wodą, solanką i nasyconym roztworem wodorowęglanu, aby uzyskać neutralne pH.

Po wysuszeniu nad bezwodnym siarczanem sodu rozpuszczalnik odparowano pod normalnym ciśnieniem.
Otrzymano 818 ml (813 g) złotobrązowego surowego P2P. Wydajność: 80,93%
ZEvun9WcL2











Surowy P2P oddestylowano pod zmniejszonym ciśnieniem uzyskując 656 ml (652 g) bladożółtego, czystego 1-fenylo-2-propanonu aka P2P, fenyloacetonu. Wydajność: 64,90%

Wd0vscU73f


Piękny kwiatowy zapach czystego P2P jest po prostu cudowny.
 
View previous replies…

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Czy mówiąc o oddzieleniu warstw i ekstrakcji DCM miałeś na myśli poczekanie, aż warstwy się rozdzielą i dodanie DCM do całego RM, czy dodanie DCM tylko do mlecznej warstwy (kwasu fosforowego) i połączenie jej z ciemną warstwą? Otrzymuję więcej brudnego p2p z ciemniejszej warstwy, ale wydajność jest jak dotąd świetna.

B9kyTdZex6
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
DCM jest dodawany tylko do dolnej, mlecznej warstwy. Warstwy są oddzielane za pomocą lejka rozdzielającego. Jeśli chodzi o temperaturę 110 C, którą można zastosować w wersji @w2x3f5, tutaj zakończenie reakcji trwałoby bardzo długo. Nie mam dostępu do HPLC/MS/UVS więc nie mogę sprawdzić dokładnie czystości. Analizowanie substancji poprzez patrzenie na obraz o niskiej rozdzielczości zdecydowanie nie jest ogólnie przyjętą metodą chemii analitycznej. ;)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Moje pierwsze eksperymenty dotyczyły temperatur powyżej 110 stopni, a roztwór kwasu glicydynowego zmienia kolor z żółtego/pomarańczowego na brązowy, gdy jest przegrzany, a wydajność spada. Mój wniosek opiera się na doświadczeniu w tej hydrolizie, jakość zdjęć ma drugorzędne znaczenie. Tak więc wydajność substancji po destylacji daje wyczerpującą odpowiedź.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
zbyt wysoka temperatura
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
110
to zdjęcie pokazuje, że p2p jest częściowo utleniony z powodu przegrzania
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Jak myślisz, jaką substancję rozpoznałeś?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Dlaczego powinienem określić, jaki rodzaj zanieczyszczenia powstaje podczas przegrzania? Obniżyłem temperaturę i wydajność p2p wzrosła.
W mojej metodzie ludzie na forum uzyskali 90% wydajności substancji.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Czy jest to metoda destylacji z parą wodną? Uważam, że ta droga jest trudniejsza do skalowania pod względem czasu
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
W tym kontekście mówimy o reżimie temperaturowym mieszaniny. Co więcej, w kuchence mikrofalowej w temperaturze 60-80 stopni reakcja dekarboksylacji przebiega jak wulkan.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Ten wątek stał się nieco zagmatwany (ze względu na sposób ułożenia odpowiedzi na pytania).
Która temperatura jest lepsza 135c czy 110c?
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Dlaczego moja tłusta warstwa spływa na dno?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Fenyloaceton jest cięższy od wody (o bardzo niewiele), więc będzie tonął normalnie, może to dać ci pewne wskazówki, ale może się różnić w zależności od rozpuszczonych rzeczy w wodzie, ilości wody używanej za każdym razem itp. więc nie jest to dobry sposób na stwierdzenie, który jest twoim produktem lub czy reakcja jest zakończona lub co masz ty
 

masterpell

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Po dodaniu kwasu pH jest niższe niż 3, a kolor RM zmienia się na zielony. Bardzo dziwne, zastanawiam się, czy zrobiłem to dobrze?
3OhpvISBLE
PVGNRUKBla
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Witam. Jeśli chcesz uzyskać pomoc, opisz dokładnie swoją procedurę krok po kroku. Czy na pewno użyłeś soli sodowej kwasu glicydowego BMK?

P.S. Istnieje tutorial BB Forum z zatwierdzonym przewodnikiem i wideo
QG8M0Bnzq6
 
View previous replies…

masterpell

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Nie jestem pewien, czy jest to prawdziwy CAS:5449-12-7. Moje kroki to podgrzanie oczyszczonej wody do 40-50 stopni Celsjusza, dodanie proszku bmk w proporcji 1:1 do oczyszczonej wody i wymieszanie, a następnie dodanie 38% rozcieńczonego kwasu solnego. Roztwór RM natychmiast zmienił kolor na zielony i utworzył dużą ilość piany. W miarę stopniowego schładzania reakcja zaczęła tworzyć warstwy, z których górna to warstwa czarnego oleju. Dolna warstwa to klarowna ciecz wodna
M7pnFLbTju
 

Attachments

  • 6psSkW1AZJ.jpg
    6psSkW1AZJ.jpg
    4.5 MB · Views: 133

masterpell

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
A więc według Twojej ekspertyzy i sugestii, w temperaturze topnienia substancji, należy ją przeprowadzić w temperaturze około 133 stopni Celsjusza i użyć rurki skraplacza do refluksu przez kilka godzin, prawda?

Ta substancja jest zawsze w bardzo brudnym stanie w temperaturze 70-90 stopni Celsjusza. Jak pokazano na zdjęciu, wygląda jak filiżanka kawy. Po nałożeniu warstw wygląda jak ciemnobrązowa oleista substancja o nieprzyjemnym zapachu.
8DBq1P0put
 
Top